Sigurnosni softver

Ultimativna antivirus tema - P&O

gocc01 čet 21.11.2019 10:00

Lg V30. Pred mjesec dana sam imao brutalnih problema sa baterijom, sa 5-6 sot sam pao na 1ipol, već sam počeo tražit novi mobitel al sam deinstalirao zadnjih 5 aplikacija, reda radi i sve ok. 

 

Probat ću restartat prvo pa opet skenirat jer imam milijardu slika na mobitelu a nikakav laptop u blizini da to prvo prebacim.. Netflix mi nije trenutno bitan al bih htio promjeniti sve lozinke na svim accountima a to mi trenutno nije pametno ako sam dobro pročitao o tom trojanu.

Marko :D čet 21.11.2019 11:27

Google Photos nudi neograničen prostor za fotografije do 16 MP i 1080p za video. 

 

Svakako napravi factory reset jer sumnjam da će ti te antivirusne aplikacije nešto pretjerano pomoći. 

andi.cro pet 22.11.2019 12:08

... a najbolje će mu pomoći prestanak instaliravanja svega i svačega, pogotovo izvan TrgPlay-a!

 

I nek instalira neki VPN ak se spaja na public wifi-e!

( protonVPN, operaVPN...)

CPU ned 1.12.2019 16:45

Koji je free antivirus dobar danas, mislim da dosta dobro odrađuje svoj posao. Imao sam Avast 6 godina i nisam više zadovoljan, da li je Avira dobra??!

Eset nod32?? Hvala unaprijed na odgovorima!

 

Truljo ned 1.12.2019 20:25
Marko :D kaže...
CPU kaže...

Koji je free antivirus dobar danas, mislim da dosta dobro odrađuje svoj posao. Imao sam Avast 6 godina i nisam više zadovoljan, da li je Avira dobra??!

Eset nod32?? Hvala unaprijed na odgovorima!

Windows Defender + SmartScreen + Emsisoft Browser SecurityuBlock Origin (+ uBO Extra; samo za Chrome).

 

Ovo je više manje sve što ti treba; ne skidaj ništa sumnjivo i sve 5...

 A koji je dobar ako skidaš nešto sumljivi, može biti i plačeni?

A što če ti antivirusni program ako ne skidaš ništa sumljivo, onda može bilo koji.

Marko :D ned 1.12.2019 21:34

Ako skidaš sumnjivo, ni najbolji antivirusni program ti ne može pomoći. Ni jedan antivirus ne nudi stopostotnu zaštitu i svakom se može dogoditi da nešto promaši.

 

Ali da ti odgovorim na pitanje; za mene, najbolji antivirusni program je Emsisoft Anti-Malware. Ne prikuplja puno podataka (privacy-friendly antivirus je), ne opterećuje previše računalo i ima odličan omjer detekcije.

andi.cro pon 2.12.2019 00:58

Odlaziš li namjerno u "sumljivu" zonu, preporučam ti korištenje Linuxa+externi HDD/USB na kojeg češ pospremati stvari koje naknadno možeš provjeriti sa av skenerima!

 

Također možeš si dignut i Virtualku za takve stvari.

djigibao pon 2.12.2019 14:15
Marko :D kaže...
CPU kaže...

Koji je free antivirus dobar danas, mislim da dosta dobro odrađuje svoj posao. Imao sam Avast 6 godina i nisam više zadovoljan, da li je Avira dobra??!

Eset nod32?? Hvala unaprijed na odgovorima!

Windows Defender + SmartScreen + Emsisoft Browser SecurityuBlock Origin (+ uBO Extra; samo za Chrome).

 

Ovo je više manje sve što ti treba; ne skidaj ništa sumnjivo i sve 5...

 

Mozes malo napisat neku rijec o uBO Extra.

O cemu se radi, zasto sluzi i sta se (ne)dobije s tim?

 

Tnx

softwaremaniac pon 9.12.2019 01:29

Pozdrav, ekipa!

 

Radim na prijevodu FRST-a na hrvatski, pa me zanima bi li netko od vas htio koristiti program na hrvatskom čisto da provjerimo kvalitetu ako mi nešto promakne?

 

Bit će gotov ovih dana.

andi.cro uto 10.12.2019 19:17

Bok ekipa 

 

O kakvom to problemu/porukama na Indexu vi pričate???

 

Meni niš ne iskače i davi, samo na početku mi dođe prozor da li se slažem sa ovim ili onim i ja podesim da se NE SLAŽEM sa ničime i onda je mir... nema ničega više ( na Chrome browseru također imam instaliran UltraBlock )