X-Fi sub 1.8.2020 16:51
komir kaže...

Vidim ovdje https://www.emsisoft.com.hr/privatni-korisnici cijena od 120kn godina. Kaj to vrijedi kaj?

 Iskreno, ne vrijedi. Ako već "moraš" imati neku zaštitu, ostavi w.defender uključenim( bez clouda - samo realtime); ili si uzmi nešto od poznatijih riješenja, premda ne vidim neku preveliku prednost, pošto su svi tu podjednaki i ako zaista dođe do zaraze, po difoltu neupotrebivi!

Marko :D sub 1.8.2020 17:25
komir kaže...

Vidim ovdje https://www.emsisoft.com.hr/privatni-korisnici cijena od 120kn godina. Kaj to vrijedi kaj?

Naravno da vrijedi. Koristio sam ga godinu dana kada sam dobio besplatnu licencu na giveawayu. Po meni, daleko najbolji antivirusni program. Odlična detekcija, odličan monitoring, lagan na resursima i privatan (ne prikuplja podatke surfanja).

 

Osobno bih ga koristio da imam licencu, ali pošto kod mene ionako nije imao nikakvog posla na računalu, nema smisla plaćati, pa koristim Windows Defender.

 

Ako ti treba antivirusni program i spreman si platiti, s Emsisoftom nećeš požaliti.

X-Fi kaže...
komir kaže...

Vidim ovdje https://www.emsisoft.com.hr/privatni-korisnici cijena od 120kn godina. Kaj to vrijedi kaj?

 Iskreno, ne vrijedi. Ako već "moraš" imati neku zaštitu, ostavi w.defender uključenim( bez clouda - samo realtime); ili si uzmi nešto od poznatijih riješenja, premda ne vidim neku preveliku prednost, pošto su svi tu podjednaki i ako zaista dođe do zaraze, po difoltu neupotrebivi!

Bez uvrijede, ali jesi koristio EAM, da znaš da ne vrijedi? Radi se o vrhunskom antivirusnog programu. Štoviše, Emsisoft je sigurnosna kompanija koja (jedina) izrađuje decryptere za razne vrste ransomwarea i ne naplaćuje ih.

 

I ne bih baš svakome preporučio isključivanje clouda. Cloud je jedan od razloga zbog kojeg Windows Defender ima bolju detekciju. Cloud mogu isključiti samo oni koji znaju što smiju, a što ne, odnosno oni koji znaju prepoznati opasnost. Da ne spomenem kako će ga Defender konstantno gnjaviti da ima isključenu cloud komponentu. 

X-Fi sub 1.8.2020 17:36
Marko :D kaže...
komir kaže...

Vidim ovdje https://www.emsisoft.com.hr/privatni-korisnici cijena od 120kn godina. Kaj to vrijedi kaj?

Naravno da vrijedi. Koristio sam ga godinu dana kada sam dobio besplatnu licencu na giveawayu. Po meni, daleko najbolji antivirusni program. Odlična detekcija, odličan monitoring, lagan na resursima i privatan (ne prikuplja podatke surfanja).

 

Osobno bih ga koristio da imam licencu, ali pošto kod mene ionako nije imao nikakvog posla na računalu, nema smisla plaćati, pa koristim Windows Defender.

 

Ako ti treba antivirusni program i spreman si platiti, s Emsisoftom nećeš požaliti.

X-Fi kaže...
komir kaže...

Vidim ovdje https://www.emsisoft.com.hr/privatni-korisnici cijena od 120kn godina. Kaj to vrijedi kaj?

 Iskreno, ne vrijedi. Ako već "moraš" imati neku zaštitu, ostavi w.defender uključenim( bez clouda - samo realtime); ili si uzmi nešto od poznatijih riješenja, premda ne vidim neku preveliku prednost, pošto su svi tu podjednaki i ako zaista dođe do zaraze, po difoltu neupotrebivi!

Bez uvrijede, ali jesi koristio EAM, da znaš da ne vrijedi? Radi se o vrhunskom antivirusnog programu. Štoviše, Emsisoft je sigurnosna kompanija koja (jedina) izrađuje decryptere za razne vrste ransomwarea i ne naplaćuje ih.

 

I ne bih baš svakome preporučio isključivanje clouda. Cloud je jedan od razloga zbog kojeg Windows Defender ima bolju detekciju. Cloud mogu isključiti samo oni koji znaju što smiju, a što ne, odnosno oni koji znaju prepoznati opasnost. Da ne spomenem kako će ga Defender konstantno gnjaviti da ima isključenu cloud komponentu

 Neće "gnjavit" ako ga podesiš da ne gnjavi. Uostalom, čovjek će si staviti neku zaštitu,a što će od tih "modula" imati on, ovisi o potrebama i znanju dotićnog. A EMSI nikad nije stajao "uz bok" zvučnijim igračima na tom polju, više kao second layer...ili bolje third.

Marko :D sub 1.8.2020 17:47
X-Fi kaže...

Neće "gnjavit" ako ga podesiš da ne gnjavi. 

Koristim Defender već najmanje dvije godine. Još uvijek nisam pronašao način da to isključim. Da, ima onaj famozni dismiss koji isključuje tu obavijest, ali nakon svake naodgradnje programa Defender (ne definicija), to se opet mora napraviti inače stoji žuti uskličnik. 

X-Fi kaže...

Uostalom, čovjek će si staviti neku zaštitu,a što će od tih "modula" imati on, ovisi o potrebama i znanju dotićnog. 

Zato kada netko pita za pomoć ili savjet, uvijek pretpostavi da se radi o tipičnom korisniku koji ne zna što je sigurno, a što nije. 

X-Fi kaže...

A EMSI nikad nije stajao "uz bok" zvučnijim igračima na tom polju, više kao second layer...ili bolje third.

Kolega, Emsisoft koristi svoje i virusne definicije BitDefendera koji je jedan od vrhunskih antivirusnih programa. Ali daleko od toga da Emsisoft šititi samo definicijama, ima i svoju Anti-Malware mrežu, koja, za razliku od konkurencije, ne prikuplja korisničke podatke i navike surfanja. Antivirus je, osim definicija, pogonjen i umjetnom inteligencijom, a ima i odličan BB i anti-ransomware modul. Iskreno ti preporučujem da isprobaš navedeni antivirusni, odnosno, anti-malware program ako ikada budeš imao prilike. Isti je daleko ispred bilo kakvog Kasperskyja...

X-Fi sub 1.8.2020 17:57
Marko :D kaže...
X-Fi kaže...

Neće "gnjavit" ako ga podesiš da ne gnjavi. 

Koristim Defender već najmanje dvije godine. Još uvijek nisam pronašao način da to isključim. Da, ima onaj famozni dismiss koji isključuje tu obavijest, ali nakon svake naodgradnje programa Defender (ne definicija), to se opet mora napraviti inače stoji žuti uskličnik. 

X-Fi kaže...

Uostalom, čovjek će si staviti neku zaštitu,a što će od tih "modula" imati on, ovisi o potrebama i znanju dotićnog. 

Zato kada netko pita za pomoć ili savjet, uvijek pretpostavi da se radi o tipičnom korisniku koji ne zna što je sigurno, a što nije. 

X-Fi kaže...

A EMSI nikad nije stajao "uz bok" zvučnijim igračima na tom polju, više kao second layer...ili bolje third.

Kolega, Emsisoft koristi svoje i virusne definicije BitDefendera koji je jedan on boljih antivirusnih programa. Ali daleko od toga da Emsisoft šititi samo definicijama, ima i svoju Anti-Malware mrežu, koja, za razliku od konkurencije, ne prikuplja korisničke podatke i navike. Antivirus je pogonjen i umjetnom inteligencijom, a ima i odličan BB i anti-ransomware modul. Iskreno ti preporučujem da isprobaš navedeni antivirusni, odnosno, anti-malware program ako ikada budeš imao prilike. Isti je daleko od bilo kakvog Kasperskyja...

 Pa daleko je on od Kasperskyja, to ti stalno velim! Isto tako je poznato da SAMO definicije nisu presudne; ali su i dalje poželjne. Ostalo je ionako na korisniku. To što netko "ne skuplja" podatke, moš objesit maci o rep. Ak ništa drugo, doli statistike, pa makar zbog interne arhive firme. Neadalje, kolko vidim, to se plača. Eh,sad, ako bi i kada baš "morao"(a ništa se ne mora!) kupiti sekjuriti program, onda bi logički bilo uzeti kompletnije "odijelo" starijih i renomiranih igrača na tom terenu. Ali, uvijek ću drugima preporučati besplatna rješenja, bikoz je na tom polju nažalost sigurnost prešla u drugi plan,a koncentracija primarno gravitira profitu, što je, opet na žalost, odlika gotovo svih novijih softverskih uradaka.

 

Marko :D sub 1.8.2020 18:07
X-Fi kaže...
Marko :D kaže...
X-Fi kaže...

Neće "gnjavit" ako ga podesiš da ne gnjavi. 

Koristim Defender već najmanje dvije godine. Još uvijek nisam pronašao način da to isključim. Da, ima onaj famozni dismiss koji isključuje tu obavijest, ali nakon svake naodgradnje programa Defender (ne definicija), to se opet mora napraviti inače stoji žuti uskličnik. 

X-Fi kaže...

Uostalom, čovjek će si staviti neku zaštitu,a što će od tih "modula" imati on, ovisi o potrebama i znanju dotićnog. 

Zato kada netko pita za pomoć ili savjet, uvijek pretpostavi da se radi o tipičnom korisniku koji ne zna što je sigurno, a što nije. 

X-Fi kaže...

A EMSI nikad nije stajao "uz bok" zvučnijim igračima na tom polju, više kao second layer...ili bolje third.

Kolega, Emsisoft koristi svoje i virusne definicije BitDefendera koji je jedan on boljih antivirusnih programa. Ali daleko od toga da Emsisoft šititi samo definicijama, ima i svoju Anti-Malware mrežu, koja, za razliku od konkurencije, ne prikuplja korisničke podatke i navike. Antivirus je pogonjen i umjetnom inteligencijom, a ima i odličan BB i anti-ransomware modul. Iskreno ti preporučujem da isprobaš navedeni antivirusni, odnosno, anti-malware program ako ikada budeš imao prilike. Isti je daleko od bilo kakvog Kasperskyja...

 Pa daleko je on od Kasperskyja, to ti stalno velim! Isto tako je poznato da SAMO definicije nisu presudne; ali su i dalje poželjne. Ostalo je ionako na korisniku. To što netko "ne skuplja" podatke, moš objesit maci o rep. Ak ništa drugo, doli statistike, pa makar zbog interne arhive firme. Neadalje, kolko vidim, to se plača. Eh,sad, ako bi i kada baš "morao"(a ništa se ne mora!) kupiti sekjuriti program, onda bi logički bilo uzeti kompletnije "odijelo" starijih i renomiranih igrača na tom terenu. Ali, uvijek ću drugima preporučati besplatna rješenja, bikoz je na tom polju nažalost sigurnost prešla u drugi plan,a koncentracija primarno gravitira profitu, što je, opet na žalost, odlika gotovo svih novijih softverskih uradaka.

 

Konkretno sam mislio na daleko ispred Kasperskyja; vidim da moram konkretno napisati. I ne skuplja, Emsisoft je daleko najprivatnija antivirusna kompanija od svih. I da, plaća se; sve ima svoju cijenu i svog kupca.

X-Fi sub 1.8.2020 20:22
Marko :D kaže...
X-Fi kaže...
Marko :D kaže...
X-Fi kaže...

Neće "gnjavit" ako ga podesiš da ne gnjavi. 

Koristim Defender već najmanje dvije godine. Još uvijek nisam pronašao način da to isključim. Da, ima onaj famozni dismiss koji isključuje tu obavijest, ali nakon svake naodgradnje programa Defender (ne definicija), to se opet mora napraviti inače stoji žuti uskličnik. 

X-Fi kaže...

Uostalom, čovjek će si staviti neku zaštitu,a što će od tih "modula" imati on, ovisi o potrebama i znanju dotićnog. 

Zato kada netko pita za pomoć ili savjet, uvijek pretpostavi da se radi o tipičnom korisniku koji ne zna što je sigurno, a što nije. 

X-Fi kaže...

A EMSI nikad nije stajao "uz bok" zvučnijim igračima na tom polju, više kao second layer...ili bolje third.

Kolega, Emsisoft koristi svoje i virusne definicije BitDefendera koji je jedan on boljih antivirusnih programa. Ali daleko od toga da Emsisoft šititi samo definicijama, ima i svoju Anti-Malware mrežu, koja, za razliku od konkurencije, ne prikuplja korisničke podatke i navike. Antivirus je pogonjen i umjetnom inteligencijom, a ima i odličan BB i anti-ransomware modul. Iskreno ti preporučujem da isprobaš navedeni antivirusni, odnosno, anti-malware program ako ikada budeš imao prilike. Isti je daleko od bilo kakvog Kasperskyja...

 Pa daleko je on od Kasperskyja, to ti stalno velim! Isto tako je poznato da SAMO definicije nisu presudne; ali su i dalje poželjne. Ostalo je ionako na korisniku. To što netko "ne skuplja" podatke, moš objesit maci o rep. Ak ništa drugo, doli statistike, pa makar zbog interne arhive firme. Neadalje, kolko vidim, to se plača. Eh,sad, ako bi i kada baš "morao"(a ništa se ne mora!) kupiti sekjuriti program, onda bi logički bilo uzeti kompletnije "odijelo" starijih i renomiranih igrača na tom terenu. Ali, uvijek ću drugima preporučati besplatna rješenja, bikoz je na tom polju nažalost sigurnost prešla u drugi plan,a koncentracija primarno gravitira profitu, što je, opet na žalost, odlika gotovo svih novijih softverskih uradaka.

 

Konkretno sam mislio na daleko ispred Kasperskyja; vidim da moram konkretno napisati. I ne skuplja, Emsisoft je daleko najprivatnija antivirusna kompanija od svih. I da, plaća se; sve ima svoju cijenu i svog kupca.

 Dobro, možda netko i kupi ali ja ne preporučujem, sorry.

 

Marko :D sub 1.8.2020 21:36
VladRi kaže...

pa nije da je 120kn/god neka cifra...

 

U submarine-u u Rijeci hamburger / krompirici / piva dodju oko 100 :))))

Pa mogu ti reći da i nije puno za taj antivirusni program kada vidiš kakvu naprednu zaštitu nudi.

Ja bih osobno kupio licencu za isti, ali budući da kod mene neće imati nikakvog posla (kao što nema ni jedan antivirus), nema smisla plaćati. 👍

X-Fi ned 2.8.2020 05:00
VladRi kaže...

pa nije da je 120kn/god neka cifra...

 

U submarine-u u Rijeci hamburger / krompirici / piva dodju oko 100 :))))

 Nije cifra, al instaliraš si besplatnu Aviru ili Kaspersky-ja, pa se najedeš ili za te pare kupiš gadget plus pljugu

Mislim da Emsi-a osobno ne bih stavio i da je džabe(badave); ali svatko neka proba,pa se odluči po svome nahođenju i potrebama.

BlackMoon ned 2.8.2020 06:14

Imao sam Emsija nekoč davno, isto tako istekla mu licenca, ali u ono vrijeme imao je dosta bugovito sučelje, mada je radio ono za što je namijenjen

@Marko: Ista stvar i kod mene. Nema smisla kupovati nešto što mi samo besposleno čuči u tray-u. Zadovoljim se onim što mi windows ponudi.

BlackMoon pon 3.8.2020 02:50
Marko :D kaže...

Ja sam ga koristio dok je još stiglo ono bijelo sučelje. Tu su svi bugovi očito bili riješeni jer ja nisam primjetio ni jedan... 😆

 Moguće, ja sam Emsija ima 2010 ili 2011 godine. Davno je to bilo. Ali s godinama me prošla ta antivirusna paranoja, pa sam s WD više nego zadovoljan, uz koji false positive.