Volume čet 13.11.2014 07:44
antimadridista kaže...

Stigao Lollipop :)

 

Provjerite jeste li dobili OTA update, a ako niste, skinite factory image sa Google site-a i flashajte Lollipop. To sam ja napravio i radi savršeno.

Koji model imaš? Ja za 2013 još nisam dobio OTA sinoć kad sam gledao, a s factory image-om mi se neda zaj*bavati :D Valjda će stići danas tokom dana

Za Nexus 5 je stigao OTA i oduševljen sam kako dobro radi, nadam se da mogu isto očekivati za sedmicu {#}

drakula789 čet 13.11.2014 12:42
Volume kaže...
drakula789 kaže...

Na mom ne radi touch :(

Nakon updatea? Jesi pokušao s resetom postavki, čišćenjem cacha i ostalih gluposti? 

Ako ne pomogne mislim da ćeš morati sam flashati image nanovo

Ne nego u opce ne radi,bar tako kaze sestra.Treba tvornicki reset,pa ce mo vidjet sto ce se desiti :D

MaXt0r ned 16.11.2014 19:07

Zasto je Lollipop ovako 'osakacen' za ovaj tablet?Status bar i navigation bar su i dalje crni, app drawer je i dalje crn umjesto da je bijele boje i da ima onu novu animaciju prilikom pokretanja. Zar je to problem ubaciti kad vec prave novi update za ovaj tablet??? Također sam primjetio da je facebook aplikacija poprilicno usporena i da se nakon kratkog vremena srusi. Opcenito sistem nije bas tako brz i fluidan kako je receno da ce biti. Jel' i kod vas takva situacija ili sam ja nesto krivo uradio?

nontryer pon 17.11.2014 11:13

Ovo za status bar i app drawer je do launcehra, ostavili su stari launcher iz 4.3 androida. Lako se instalira drugi pa nije bed

 

Ista stvar je bila kad je došao 4.4, stavio sam Nova launcehr i status bar i navigation bar su bili prozirni a s defaultnim launcherom nisu.

 

Još mi nije došao OTA za 3g verziju 2012 pa ne mogu komentirat performanse.

antimadridista pon 17.11.2014 15:58
MaXt0r kaže...

Zasto je Lollipop ovako 'osakacen' za ovaj tablet?Status bar i navigation bar su i dalje crni, app drawer je i dalje crn umjesto da je bijele boje i da ima onu novu animaciju prilikom pokretanja. Zar je to problem ubaciti kad vec prave novi update za ovaj tablet??? Također sam primjetio da je facebook aplikacija poprilicno usporena i da se nakon kratkog vremena srusi. Opcenito sistem nije bas tako brz i fluidan kako je receno da ce biti. Jel' i kod vas takva situacija ili sam ja nesto krivo uradio?

Samo instaliraj Google Now launcher i imaš sve čari Lollipopa.

MaXt0r pon 17.11.2014 17:03
nontryer kaže...

Ovo za status bar i app drawer je do launcehra, ostavili su stari launcher iz 4.3 androida. Lako se instalira drugi pa nije bed

 

Ista stvar je bila kad je došao 4.4, stavio sam Nova launcehr i status bar i navigation bar su bili prozirni a s defaultnim launcherom nisu.

 

Još mi nije došao OTA za 3g verziju 2012 pa ne mogu komentirat performanse.

 

antimadridista kaže...
MaXt0r kaže...

Zasto je Lollipop ovako 'osakacen' za ovaj tablet?Status bar i navigation bar su i dalje crni, app drawer je i dalje crn umjesto da je bijele boje i da ima onu novu animaciju prilikom pokretanja. Zar je to problem ubaciti kad vec prave novi update za ovaj tablet??? Također sam primjetio da je facebook aplikacija poprilicno usporena i da se nakon kratkog vremena srusi. Opcenito sistem nije bas tako brz i fluidan kako je receno da ce biti. Jel' i kod vas takva situacija ili sam ja nesto krivo uradio?

Samo instaliraj Google Now launcher i imaš sve čari Lollipopa.

Status i nav bar su rijeseni instalacijom Google Now launcher. Opet ostaje problem sporosti sistema. Nekad mu treba vise od 5 sekundi da pređe iz portraita u landscape i obrnuto. Sve se sporo otvara. Neznam stvarno u cemu je problem, jer ovo je drugi put da ga flashujem zbog laga i opet isti problem...

joyjoy sri 26.11.2014 22:13
Huurux kaže...

stigao kome OTA na nexus 2013?

cekam vec 15 dana:)

 

 

Kod mene već 4-5 dana na Nexus 7 2012 , maltene sve isto (izbačen QuikOffice). Instalirao GoogleNow launcher i radi kak i treba.

Niti brži niti sporiji (u što sam sumnjao i uradio sam reset). sad je 5.0 LoL

Aldo čet 4.12.2014 11:27
antimadridista kaže...

Koji tablet imaš, onaj iz 2012 ili 2013? Ja imam Nexus 7 2013 model i sve leti na njemu, čak je i brži sad nego na KitKatu.

i ne ruši ti se s vremena vrijeme Google Play store na Nexus 7 2013? ja sam vratio na Kitkat zbog toga...