Razvoj web-stranica

Web aplikacija s jednim inputom

hrvoje_vk čet 16.1.2020 20:05

Pozdrav svima,

 

potrebna mi je pomoć oko jedne stvari. Naime, trebao bih za jedan projekt napraviti jednostavnu web aplikaciju (ili stranicu ili kako već rješenje je najjednostavnije - bitno je da je online, hosting imam) koja će se sastojati od gumba "+" i gumba "-" te glavnog rezultata između njih (početno nula). Klikom na gumb "+" vrijednost iz nule bi se trebala povećati za 1, klikom na "-" vrijednost bi se trebala smanjiti za 1. Podatak bi trebao ostati zapisan u bazi podataka tako da kad se logiram s drugog računala vidim konačni broj. Može kakva ideja, savjet ili rješenje, sa programiranjem sam nikakav...  Otprilike ovako:  [+]  17  [-]

hrvoje_vk pet 17.1.2020 13:25

Hvala puno svima na odgovorima, ukoliko bude nekome trebalo:

 

$('button').click(function() {
var $btn = $(this);
$('#output').html(function(i, val) {
val = val * 1 + $btn.data('inc');
return (val <= 0 ? '' : '+') + val;
});
});

 

 

<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.1/jquery.min.js"></script>
<button id="increase" type="button" data-inc="1">+</button>
<button id="decrease" type="button" data-inc="-1">-</button>
<div id="output">+10</div>

MrBlc ned 19.1.2020 13:17

To je client side rješenje koje radi u browseru, ali ne koristi bazu.

 

Ako je bitno da se mora moći koristiti na više browsera, onda je jedino rješenje napraviti upit, na serverskoj strani napraviti atomic increment ili decrement (upit na bazu koji će napraviti update x = x +/- 1), dohvatiti vrijednost iz baze i vratiti je browseru. Najbolje je to za test prvo napraviti preko forme koja radi post upit, a onda modificirati da ide preko ajaxa.