Razvoj web-stranica

Pokaži što je iza zvjezdica (password)

Zurka-fy čet 2.9.2010 21:47
Simbamef kaže...

Evo stvar kada zaboravite sadržaj zvjezdica. Super stvar

 

 

 

javascript:(function(){var s,F,j,f,i; s = ""; F = document.forms; for(j=0; j<F.length; ++j) { f = F[j]; for (i=0; i<f.length; ++i) { if (f[i].type.toLowerCase() == "password") s += f[i].value + "\n"; } } if (s) alert("Zvjezdice su:\n\n" + s); else alert("Ništa od zvjezdica, sorry!!.");})();

 

 

 

 

 

Jednostavana Javascript naredba pokazuje vrijednost polja za lozinku. 

 

Polje gdje se upisuje lozinku, obično je zasjenjeno zvjezdicama kako bi se spriječilo da netko vidi što pišete ili što je već memorirano.

 

JavaScript copy/paste u adresnu traku Vašeg preglednika i pritisnite Enter, ili napraviti "Oznaku" sa JavaScript kao URL. 

 

 

 

 

U osnovi, varijabla F je postavljen za testiranje polja i traži polje označeno za lozinku. Ako je "Password" polje, njegova vrijednost se dodaje varijabli s.  Mislim da polje neće biti registrirano ako, ili niste dobro kopirali kod :) ili polje nije označeno za password.

 

 

 

Sorry ne mogu jednostavnije.

 

Samo kopirajte ili stavite kao "Oznaku" kada ste na stranici kada vidite ****.

 

 

ali koji kod treba kopirat to ne razumijem

AlienWare1 čet 2.9.2010 21:48

@Zurka: kopiraš ovo:

 

javascript:(function(){var s,F,j,f,i; s = ""; F = document.forms; for(j=0; j<F.length; ++j) { f = F[j]; for (i=0; i<f.length; ++i) { if (f[i].type.toLowerCase() == "password") s += f[i].value + "\n"; } } if (s) alert("Zvjezdice su:\n\n" + s); else alert("Ništa od zvjezdica, sorry!!.");})();

 

u address bar.

Zurka-fy čet 2.9.2010 22:35
AlienWare1 kaže...

@Zurka: kopiraš ovo:

 

javascript:(function(){var s,F,j,f,i; s = ""; F = document.forms; for(j=0; j<F.length; ++j) { f = F[j]; for (i=0; i<f.length; ++i) { if (f[i].type.toLowerCase() == "password") s += f[i].value + "\n"; } } if (s) alert("Zvjezdice su:\n\n" + s); else alert("Ništa od zvjezdica, sorry!!.");})();

 

u address bar.

hvala...skontala sam nakon nekog vrremena...ali sam cijelo vrijeme mislila da netreba kopirat ovo javascript:

sasa uto 7.2.2012 16:11
nikola55555 kaže...

ja kopiram ovo u adress bar,puknem enter i nista se desava...prije mi je to radilo na starijim verzijama mozille a sad nece...pomagajteeeeeeeeee

 

u firefoxu možeš vidjeti sve spremljene passworde u optionsima.

cobramostar čet 26.10.2023 17:44

da li ovo radi još uvijek ,a ako radi kako da kopiram ,

radi se konkretno o routeru želim vidjeti ISP password

ako u url traci imam 192.168.1.1

to brišem i stavljam ovaj kod  ? ? ?

ali onda mi google otvara novu stranicu sa nekim prijedlozima

 

inače neki routeri prikazuju password neki ne

 

 

hvala

ihush čet 26.10.2023 17:49
cobramostar kaže...

da li ovo radi još uvijek ,a ako radi kako da kopiram ,

radi se konkretno o routeru želim vidjeti ISP password

ako u url traci imam 192.168.1.1

to brišem i stavljam ovaj kod  ? ? ?

ali onda mi google otvara novu stranicu sa nekim prijedlozima

 

inače neki routeri prikazuju password neki ne

 

 

hvala

 -govoriš ekšli o modemu operatera.. user&pass zna korisnik kao i szk...

-ako si ušao u modem tad pass znaš, ako si admin.. ako nisi tad ga ni ne trebaš znati i ovo ti neće pomoći, npr zbog datuma...

kunof00 pet 27.10.2023 11:02

Zvijezdice tj. maska na password poljima na webu nisu šifrirane za upis - ova skripta radi za one koji nemaju pojma o običnom html. 

Bez ikakve skripte ukloniš masku sa tog polja otvaranjem browserevog developer toolsa i odabirom inspect pa klik na to polje, nađeni input element ima type password i upiše se za type samo text tj. type="text".

Znači to nije nekakvo magično povlačenje passworda ili config datoteke routera.

kipo pet 27.10.2023 11:33
kunof00 kaže...

Zvijezdice tj. maska na password poljima na webu nisu šifrirane za upis - ova skripta radi za one koji nemaju pojma o običnom html. 

Bez ikakve skripte ukloniš masku sa tog polja otvaranjem browserevog developer toolsa i odabirom inspect pa klik na to polje, nađeni input element ima type password i upiše se za type samo text tj. type="text".

Znači to nije nekakvo magično povlačenje passworda ili config datoteke routera.

Evo i screenshotova za lakše razumijevanje.