Razvoj web-stranica

Brzine učitavanja vaših web-stranica

OriginalEXE sub 11.5.2013 13:07
david7 kaže...

Heh, i Wordpress je kao optimiziran pa ne leti... Svi ti CMS i BB sustavi imaju neke komponente koje su neophodne za rad i to koči brzinu. 

Na primjer?

 

Opet miješaš backend i frontend. Za IPB ne mogu govoriti ali za WordPress s kojim radim mogu. Ograničen si samo svojim znanjem, WordPress loading time nećeš primjetiti.

Bypass sub 11.5.2013 14:40
OriginalEXE kaže...
david7 kaže...

Heh, i Wordpress je kao optimiziran pa ne leti... Svi ti CMS i BB sustavi imaju neke komponente koje su neophodne za rad i to koči brzinu. 

Na primjer?

 

Opet miješaš backend i frontend. Za IPB ne mogu govoriti ali za WordPress s kojim radim mogu. Ograničen si samo svojim znanjem, WordPress loading time nećeš primjetiti.

Nisi samo ograničen svojim znanjem nego i cms-om. Osim ako ga ne misliš modificirati. Wordpress sam po sebi nije spor da se razumijemo, odlično radi za tako kompleksan cms, ali ono što ga uvijek pouzdano zna ubiti jest razni pluginovi i widgeti. To naravno nije problem wordpress-a, ali ljudi to tako doživljavaju. Hrpa plugin-a je napisano zbrda zdola, nisu testirani, optimizirani i rade nered. A u 90% slučajeva ne možeš ništa napraviti sa stanicom bez njih. Naravno može netko to sve raditi sam, od teme do plugina i widgeta, ali za tu količinu truda ili novaca se više isplati napraviti custom cms koji će u svakom slučaju bolje raditi (ako ga nije napravio susjedov mali).

OriginalEXE sub 11.5.2013 14:54
Bypass kaže...
OriginalEXE kaže...
david7 kaže...

Heh, i Wordpress je kao optimiziran pa ne leti... Svi ti CMS i BB sustavi imaju neke komponente koje su neophodne za rad i to koči brzinu. 

Na primjer?

 

Opet miješaš backend i frontend. Za IPB ne mogu govoriti ali za WordPress s kojim radim mogu. Ograničen si samo svojim znanjem, WordPress loading time nećeš primjetiti.

Nisi samo ograničen svojim znanjem nego i cms-om. Osim ako ga ne misliš modificirati. Wordpress sam po sebi nije spor da se razumijemo, odlično radi za tako kompleksan cms, ali ono što ga uvijek pouzdano zna ubiti jest razni pluginovi i widgeti. To naravno nije problem wordpress-a, ali ljudi to tako doživljavaju. Hrpa plugin-a je napisano zbrda zdola, nisu testirani, optimizirani i rade nered. A u 90% slučajeva ne možeš ništa napraviti sa stanicom bez njih. Naravno može netko to sve raditi sam, od teme do plugina i widgeta, ali za tu količinu truda ili novaca se više isplati napraviti custom cms koji će u svakom slučaju bolje raditi (ako ga nije napravio susjedov mali).

Ne razumijem kako je isplativije raditi CMS od nule, od prilagodbe postoječem riješenju?

 

Kvalitetnih plugina/tema ima dovoljno da ne moraš uzimati one loše napisane.

Bypass sub 11.5.2013 15:19
OriginalEXE kaže...

Ne razumijem kako je isplativije raditi CMS od nule, od prilagodbe postoječem riješenju?

 

Kvalitetnih plugina/tema ima dovoljno da ne moraš uzimati one loše napisane.

Tako sam i ja mislio dok sam se bavio intenzivno wordpress-om i nekim još cms-ovima (osim joomle - bljuv).

 

Sad si ne bi stavio neki gotov cms (ili klijentu), ni za što, osim ako bi stvarno morao. Jednostavni razlozi: code control, neovisnost itd. Da, možeš to raditi i sa WP-om, ali tko ima volje čeprkati po tome, pa onda tako iz verziju u verziju. Naravno, ima ljudi koji to rade i svaka čast, ali ja jednostavno nemam vremena i volje kopati po tuđem kodu.

DeathBringer12 pon 13.5.2013 18:37

Sredio sam broken image, izbrisao sve artikle i stavio samo 1 sa srednjom slikom, malim textom i youtube linkom i brzina je 81/100  Sada me strah što će biti kada stavim 5 artikala sa slikama. Vjerujem da će brzina drastično pasti.

kruskar ned 19.5.2013 21:17
Arnold Layne kaže...
kruskar kaže...

Ekipa zna li tko zašto mi je dosta visok ping na BFBC2 Vietnam i BF3? Oko 90-120 mi se kreče a idem na servere s pingom 20 do 45.

napravi svoj CMS i neces imat nit 30 ping

To su mi mnogi rekli no meni ništa nije jasno oko tog CMSa nisam to nikad radio niti znam šta je to hh(nisam u igrama puno,volim sjest nedjeljom pa se odmorit malo uz igre).