buda666666 čet 2.3.2023 20:23

Pozdrav,

molio bih pomoć oko provjere je li ovo legit link za kupnju excela kao softvera i keya. https://pcchip.hr/sponzorirani-clanak/nadogradite-svoj-softver-jos-danas-office-2021-za-samo-1332-e-i-dozivotni-office-po-pristupacnoj-cijeni-na-godeal24/

 

Zanima me ovaj 

 

U tekstu se spominje da ukljucuje oboje međutim čini mi se d akad se baci oko na upute preuzimanja da je riječ samo o cdkeyu. 

 

Može li provjera? Je li imao tko iskustva?

 

Zahvaljujem!!

 

simontemp čet 2.3.2023 21:36
buda666666 kaže...

Pozdrav,

molio bih pomoć oko provjere je li ovo legit link za kupnju excela kao softvera i keya. https://pcchip.hr/sponzorirani-clanak/nadogradite-svoj-softver-jos-danas-office-2021-za-samo-1332-e-i-dozivotni-office-po-pristupacnoj-cijeni-na-godeal24/

 

Zanima me ovaj 

 

U tekstu se spominje da ukljucuje oboje međutim čini mi se d akad se baci oko na upute preuzimanja da je riječ samo o cdkeyu. 

 

Može li provjera? Je li imao tko iskustva?

 

Zahvaljujem!!

 

 Ja kliknem na taj link i izbaci mi 67 eura cijenu???

Posmatrač pet 3.3.2023 07:45
buda666666 kaže...

Pozdrav,

molio bih pomoć oko provjere je li ovo legit link za kupnju excela kao softvera i keya. https://pcchip.hr/sponzorirani-clanak/nadogradite-svoj-softver-jos-danas-office-2021-za-samo-1332-e-i-dozivotni-office-po-pristupacnoj-cijeni-na-godeal24/

 

Zanima me ovaj 

 

U tekstu se spominje da ukljucuje oboje međutim čini mi se d akad se baci oko na upute preuzimanja da je riječ samo o cdkeyu. 

 

Može li provjera? Je li imao tko iskustva?

 

Zahvaljujem!!

 

 Nadji jps par prijatelja i kupite za 100 eur 6xoffice 365 + 6x 1 tb onedrivea... I sve je 100% legalno za razliku od ove ponude. 

buda666666 pet 3.3.2023 15:32

Ma da, ali pise da se unese kod ( ne znam ga sad napamet, naveden je negdje na sajtu) s kojim je popust. 

 

Međutim, mene zanima dal je unutra neki link za download softvera ili ga trebam odnekud imat( ispao iz kamiona ili kako već) ili samo key? 

 

Jer ako je samo key odakle ste softver nabavili. I je li legit neki od linkova na piratebayu? Tamo sam našao neki za excel  2021, ima ih par s desetak tisuća preuzimanja, ako je to kriterij da je bez nekakvih virusa ili bugova...

 

Hvala na odgovoru!

ihush pet 3.3.2023 19:38

-sav aktualan sm soft se godinama skida direktrno od ms-a.. odnosno praktički više nema prodaje medija-nosioca (cd-dvd-usb..) samo key-licenca u praznoj kutiji za većinu tj kao izuzetak posotoji i s medijem ali je skuplje za cijenu medija što uz marže i poreze skoči na parsto kuna ili tridesetak eurića (realno 4-5€) i to ako trgovac naruči..

 

uz podsjetnik da za soft vrijedi kriterij valjanog izvora, tj sve što nije iz ovlaštenog izvora (što ovlašćuje vlasnik-ms ugovorom s trgovinom-distributerom) je 'piraterija' tj ili ima ugovor ili nema, ako ima tad je legalni-legitimni distributer, ako nema tad je pirat a tad je sve iz tog izvora=priaterija (pravno), dok realno ne postoji pravi-krivi soft, original-fejk, ne postoji piratski soft kao win-office, nego je to isti msov samo iz pirat izvora.. itd. a tad je svako posjedovanje-korištenje suprotno pravilima, eula-ma, zakonu..

zato, treba skidati s pravog izvora, ne iz sumnjivih-neprovjerenih, kao i pribavljati licence, jer samo tad su pravno važeće-valjane (mada su ekšli-fizički iste/isti.. jer u digitalijama je to tako kao u soft i autorskim-vlasničkim pravima). .. dok juzer može izjaviti da nije znao, da je prevaren-zavaran i tad je nevin, u suprotnom je kriv, sukrivac u kaznenom djelu piraterije.. najs?

-tako se sve mixa-miješa s recimo torrentima, tj kolokvijalno se kaže da je netko kažnjen zbog torrenta, nije, neog zato što je torrentom ili bilo kojim drugim načinom distribuirao bez odgovarajućeg ugovora tuđe vlasništvo, tj nitko nije kažnjen zbog 'piraterije' nego zbog distribucije i kršenja vlasničkih prava, ne zbog posjedovanja ili korištenja soft s i bez licence itd itd.

Elles D. pet 3.3.2023 21:20
Posmatrač kaže...

 Nadji jps par prijatelja i kupite za 100 eur 6xoffice 365 + 6x 1 tb onedrivea... I sve je 100% legalno za razliku od ove ponude. 

 Kad smo već kod toga, imam ja par mjesta u mojoj preplati za narednih godinu dana :)

buda666666 ned 5.3.2023 18:34

Može onda link za office 2021 (dakle ne za microsoft 365 što je novi office) za skinut s microsofta?

 

Možda sam ja u krivu, ali windowsi kao OS skidaju se besplatno sa MS sajta i onda se key unosi ( upravo sam tako nedavno skinuo win 10 i kupio key da ih validiram pa upgrejdao besplatno na win 11), a office se kupuje kao softver i onda se s tim softverom dobije key. 

Druga varijanta je za office 2021 da se skine s nekog torrenta i kupi key sa ovog sajta ( ili nekog sličnog) kojeg spominjem u prvoj poruci iz ovog threada. 

Stvar je u tome da, po mojem shvaćanju, windowsi agresivno guraju microsoft 365 jer žele da se pređe na pretplatnički mod plaćanja ( na mjesečnoj ili godišnjoj bazi), a ne da se kupi jednom softver. Office 2021 je takav zadnji softver koji nije na pretplatničkoj bazi već se jednom kupi i to je to. 

Novi model koji predstavlja microsoft 365 imitira google spreadsheets/gdrive ( može se ažurirati online od proizvođača) po konceptu, a funkcionira na pretplatničkoj bazi. 

Zato ako netko ima link za skinut softver office 2021, dajte, ali čini mi se da takav nema nego samo microsoft 365. 

 

Hvala na komentarima. 

buda666666 ned 5.3.2023 18:37

A čisto da ne bude zabune, ne bih office 365 htio koristiti jer jednostavno ne želim iako je možda radi praktičnosti( online i multiuser uređivanje istog dokumenta) i  konstantnih updejtova bolji. A in the long run office 2021 je cjenovno isplativiji.  

buda666666 ned 5.3.2023 18:41
Posmatrač kaže...
buda666666 kaže...

Pozdrav,

molio bih pomoć oko provjere je li ovo legit link za kupnju excela kao softvera i keya. https://pcchip.hr/sponzorirani-clanak/nadogradite-svoj-softver-jos-danas-office-2021-za-samo-1332-e-i-dozivotni-office-po-pristupacnoj-cijeni-na-godeal24/

 

Zanima me ovaj 

 

U tekstu se spominje da ukljucuje oboje međutim čini mi se d akad se baci oko na upute preuzimanja da je riječ samo o cdkeyu. 

 

Može li provjera? Je li imao tko iskustva?

 

Zahvaljujem!!

 

 Nadji jps par prijatelja i kupite za 100 eur 6xoffice 365 + 6x 1 tb onedrivea... I sve je 100% legalno za razliku od ove ponude. 

 

Da, ovo je najpovoljnija opcija ako bi se išlo na office 365. 

Posmatrač ned 5.3.2023 21:15
buda666666 kaže...
Posmatrač kaže...
buda666666 kaže...

Pozdrav,

molio bih pomoć oko provjere je li ovo legit link za kupnju excela kao softvera i keya. https://pcchip.hr/sponzorirani-clanak/nadogradite-svoj-softver-jos-danas-office-2021-za-samo-1332-e-i-dozivotni-office-po-pristupacnoj-cijeni-na-godeal24/

 

Zanima me ovaj 

 

U tekstu se spominje da ukljucuje oboje međutim čini mi se d akad se baci oko na upute preuzimanja da je riječ samo o cdkeyu. 

 

Može li provjera? Je li imao tko iskustva?

 

Zahvaljujem!!

 

 Nadji jps par prijatelja i kupite za 100 eur 6xoffice 365 + 6x 1 tb onedrivea... I sve je 100% legalno za razliku od ove ponude. 

 

Da, ovo je najpovoljnija opcija ako bi se išlo na office 365. 

Dobije 6x1 tb onedrivea. Office je tu bonus...

ihush pon 6.3.2023 11:31
buda666666 kaže...

.. 

Druga varijanta je za office 2021 da se skine s nekog torrenta ..

 -nepotrebno postaneš 'pirat' (distributer).. kršenje kaznenog zakona...

 

naravno, sve ostalo je razumljivo, ms gura svoje interese, poslovni plan... a ti želiš samostalnu verziju, .. naravno, može se, postoji, da tražiš na pravi način našao bi, ...

-inače ne dajem linkove u temama, ovo kao izuzetak.. :)

 

-ovisno koji mso, licenca (cijena), home-biz-pro-stud.. (prije klika zadržite miša-pointer iznad linka i pročitajte sadržaj-link..)
mso-pro-link
mso-proplus-link
mso-home&business-link
mso-home&student-link
... to nije torrent, to je direkt ms izvor, čisti DL.
+ važno, jezični paketi.. ovo je link za eng-us.
.
.
za ostale verzije potrudite se malo :))
-inače, ms način (guranje mso365..) je koristeći ms-login-stranicu, nije problem logirati se.. i tad kroz sto pitanja-izbora izabrati download željenog iso-installa-verzije, no na svakom koraku ms gura 365..
buda666666 pon 6.3.2023 17:37

Hvala svima na pomoći i strpljenju :) Dakle, unutar proizvoda/isporučevine koji se kupi na godeal24 uz product dobije se download link za iso file koji je direkt download link iz MS-a (bez posrednika) i product key, dakle oboje. Nisam znao da to tako funkcionira, ali drago mi je da da. Dakle, za 40.98 eura ( uz popust) sam kupio 2 keya. Sve radi savršeno.

 

 

Posmatrač pon 6.3.2023 17:48
buda666666 kaže...

Hvala svima na pomoći i strpljenju :) Dakle, unutar proizvoda/isporučevine koji se kupi na godeal24 uz product dobije se download link za iso file koji je direkt download link iz MS-a (bez posrednika) i product key, dakle oboje. Nisam znao da to tako funkcionira, ali drago mi je da da. Dakle, za 40.98 eura ( uz popust) sam kupio 2 keya. Sve radi savršeno.

 

 

 Vrlo upitna legalnost toga svega a ako nije legalno mogao si crackat. Jeftinije je....

ihush pon 6.3.2023 18:25
Posmatrač kaže...
buda666666 kaže...

Hvala svima na pomoći i strpljenju :) Dakle, unutar proizvoda/isporučevine koji se kupi na godeal24 uz product dobije se download link za iso file koji je direkt download link iz MS-a (bez posrednika) i product key, dakle oboje. Nisam znao da to tako funkcionira, ali drago mi je da da. Dakle, za 40.98 eura ( uz popust) sam kupio 2 keya. Sve radi savršeno.

 

 

 Vrlo upitna legalnost toga svega a ako nije legalno mogao si crackat. Jeftinije je....

 -po čemu upitna legalnost? .. i na to dodaš (nepotrebno) mogućnost crackanja? .. neka pravila na forumu?

-ako daju DL link, tad je to legitimno-legalno, nije torrent (distribucija) s ovlaštenog izvora tj sam vlasnik ms.. što će reć, legalnije od tog ne može, dok za valjanost keya opet pitaj ms tj ako aktivator-server prihvati, tko može reći da nije valjan-važeći? neki zakon, država, inspektor? .. to je stvar ms-a, vlasnika i ako postoji neki problem on će to reći, prijaviti, itd..

-dok legalnost neke online trgovine mali juzer ne može baš nikako provjeriti, tj to je stvar državnih-poreznih-nadležnih organa.. ako je dostupno i ako juzer pri tome ne krši konkrene zakone-pravila tad je za tog juzera u tom slučaju sve čisto-legalno-legitimno, tj ako nije postoji netko tko to mora reći-riješiti, ne mi, ne juzer a počinje tako da to recimo ms (ili kroz bsa) prijavi-zatraži ili da barem odbije aktivaciju-validaciju .. no ms to ne čini pa ne vidim po kojoj osnovi ti zauzmeš takav stav. .. smisao, zakon, nešto?

+ podsjetnik, to što svi 'znamo' (mislimo-vjerujemo) da je jeftin izvor-cijena automatski nešto nelegalno, piraterija, ne vrijedi, pravno, tj možemo 'znati' ili mislit svašta, no zakoni ne funkcioniraju tako a ovo je primarno stvar zakona, pravila, ne nečijeg osobnog tumačenja, stava, mišljenja ili 'znamo..' .. ne znamo. Ili oni koji su nadležni mogu znati, kao kad ugase recimo pirat tv kanale-distribuciju ili piratbay.. tad znamo konkrento, bez tog ne znamo ništa, ok?

Posmatrač pon 6.3.2023 18:56
ihush kaže...
Posmatrač kaže...
buda666666 kaže...

Hvala svima na pomoći i strpljenju :) Dakle, unutar proizvoda/isporučevine koji se kupi na godeal24 uz product dobije se download link za iso file koji je direkt download link iz MS-a (bez posrednika) i product key, dakle oboje. Nisam znao da to tako funkcionira, ali drago mi je da da. Dakle, za 40.98 eura ( uz popust) sam kupio 2 keya. Sve radi savršeno.

 

 

 Vrlo upitna legalnost toga svega a ako nije legalno mogao si crackat. Jeftinije je....

 -po čemu upitna legalnost? .. i na to dodaš (nepotrebno) mogućnost crackanja? .. neka pravila na forumu?

-ako daju DL link, tad je to legitimno-legalno, nije torrent (distribucija) s ovlaštenog izvora tj sam vlasnik ms.. što će reć, legalnije od tog ne može, dok za valjanost keya opet pitaj ms tj ako aktivator-server prihvati, tko može reći da nije valjan-važeći? neki zakon, država, inspektor? .. to je stvar ms-a, vlasnika i ako postoji neki problem on će to reći, prijaviti, itd..

-dok legalnost neke online trgovine mali juzer ne može baš nikako provjeriti, tj to je stvar državnih-poreznih-nadležnih organa.. ako je dostupno i ako juzer pri tome ne krši konkrene zakone-pravila tad je za tog juzera u tom slučaju sve čisto-legalno-legitimno, tj ako nije postoji netko tko to mora reći-riješiti, ne mi, ne juzer a počinje tako da to recimo ms (ili kroz bsa) prijavi-zatraži ili da barem odbije aktivaciju-validaciju .. no ms to ne čini pa ne vidim po kojoj osnovi ti zauzmeš takav stav. .. smisao, zakon, nešto?

+ podsjetnik, to što svi 'znamo' (mislimo-vjerujemo) da je jeftin izvor-cijena automatski nešto nelegalno, piraterija, ne vrijedi, pravno, tj možemo 'znati' ili mislit svašta, no zakoni ne funkcioniraju tako a ovo je primarno stvar zakona, pravila, ne nečijeg osobnog tumačenja, stava, mišljenja ili 'znamo..' .. ne znamo. Ili oni koji su nadležni mogu znati, kao kad ugase recimo pirat tv kanale-distribuciju ili piratbay.. tad znamo konkrento, bez tog ne znamo ništa, ok?

 Rekoh upitna. Nije kljuc legalan po automatizmu. Negdje traze racun. Negdje taj kljuc nije predvidjen za prodaju.

ihush pon 6.3.2023 21:55

ok što je upitno? koda se što pita? kad se pita zakon? .. a porezni prekršaji kao uredno knjigovodstvo su stvar porezne-inspektora, ne ms-licence pa tako i odgovarajući r1 račun i sl. dok mali-kranji kupac, osobni-kućni, izlaskom iz trgovine može baciti račun i nikad nikome ne mora dokazivati kupnju dok do licence-ključa može doći i npr pokonom, djedmraz-billygates i sl. npr za rođendan... i opet je legalan, tj ako netko ima nešto suprotno tad mora to dokazati, tužiti itd. ... a ms kao vlasnik (ili onaj kog se to pita) to ne radi, nikad, nigdje. Iskljčivo komercijala-firme i to na način da ti bsa povremeno pošalje mail ili inspektor navrati i traži račune, r1.. firme, ne osobe-fizičke..

 

.. i zato je besmisleno skidati soft torrentom (nije problem torrent, nego distribucija, komercijale legalne zato nema na otvorenim torrentima bilo bi pravni nonsens tj svi kupci bi postali pirati istovremeno..) tj piraterija je jedno od težih kaznenih dijela i kranje besmisleno je skidati nešto zaštićeno zakonom iz piratskih izvora kad postoji legitiman izvor vlasnika, samo teba znati, ako ništa drugo čitait temu :) i ne raditi nepotrebne greške, nepotrebno kršiti zakon (mada se za sad kod nas ništa strašnog neće dogoditi, no švabe plaćaju a teoretski to može i sutra biti kod nas-svugdje.. + možda i važnije-realnije, čisti izvor, ms, bez malwarea... pirat je rizik a rizik ne treba nepotrebno-glupo rizikovati .. nema smisla-potrebe za ms soft jer je dostupan).

Old Iggy pon 6.3.2023 22:04
ihush kaže...

dok za valjanost keya opet pitaj ms tj ako aktivator-server prihvati, tko može reći da nije valjan-važeći? neki zakon, država, inspektor?

Aktivacija ne zna da li onaj koji unosi licencu ima i prava na istu.

To je ipak kompleksnije područje, rješava se pravilima proizvođača i lokalnim provođenjem zakona (inspekcije i slično).

Druga stvar je što fizičkim osobama praktički nitko neće ništa.

ihush uto 7.3.2023 10:27
Old Iggy kaže...
..

Aktivacija ne zna da li onaj koji unosi licencu ima i prava na istu.

..

 -točno.

-generalno 'mali kupac' (kućni-osoba) može imati retail licencu-key, ne npr ent-vlk..

.. no što s tim? Kakve to veze ima u kontekstu postova iznad? Lokalnih zakona-inspektora i sl... naravno da fizičkim osobama inpektor neće ništa, on predstavlja državu-poreznu, ne ms... tj on će po spoznaji da netko korisit pirateriju dojaviti nadležnima (kao što je svim građanima dužnost dojaviti spoznaju ..) dok on sam nije za to nadležan, nego zastupnik bsa i eventualno carinska i to samo za firme (pravne osobe), ne fizičke-male-kućne jer s njima inspektor nema baš ništa.

-no opet, što s tim, što želiš reći u temi? u kontekstu linkova-izvora, downloada, licenci i aktivacije? meni-ostalima? .. to da aktivacijski sever ne zna ima li osoba pravo na key-licencu? točno, server-msa to ne zna ni ne može znati.

 

..edit.. + kao što juzer ne može znati (može misliti-predpostavljati..) da neka online trgovina ima ili nema odgovarajući ugovor, pravo prodaje neke robe ili u ovom slučaju licence-keya.. mi kao mali to ne možemo, to rade država-veliki pogotovo za nešto izvan granica države što je za internet defaultno stanje za 99%..

Old Iggy sri 8.3.2023 08:21
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
..

Aktivacija ne zna da li onaj koji unosi licencu ima i prava na istu.

..

.. no što s tim? Kakve to veze ima u kontekstu postova iznad? Lokalnih zakona-inspektora i sl... naravno da fizičkim osobama inpektor neće ništa, on predstavlja državu-poreznu, ne ms... tj on će po spoznaji da netko korisit pirateriju dojaviti nadležnima (kao što je svim građanima dužnost dojaviti spoznaju ..) dok on sam nije za to nadležan, nego zastupnik bsa i eventualno carinska i to samo za firme (pravne osobe), ne fizičke-male-kućne jer s njima inspektor nema baš ništa.

-no opet, što s tim, što želiš reći u temi? u kontekstu linkova-izvora, downloada, licenci i aktivacije? meni-ostalima? .. to da aktivacijski sever ne zna ima li osoba pravo na key-licencu? točno, server-msa to ne zna ni ne može znati..

U kontekstu postova iznad, svejedno je ima li crack ili neispravnu licencu, ne vrijedi oboje.

Carina i ostale inspekcije imaju identična prava prema fizičkim kao i pravnim osobama.

Sama ideja "prošlo je licenciranje na serveru znači da je ispravno" je kriva.

Posmatrač sri 8.3.2023 10:04
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
..

Aktivacija ne zna da li onaj koji unosi licencu ima i prava na istu.

..

.. no što s tim? Kakve to veze ima u kontekstu postova iznad? Lokalnih zakona-inspektora i sl... naravno da fizičkim osobama inpektor neće ništa, on predstavlja državu-poreznu, ne ms... tj on će po spoznaji da netko korisit pirateriju dojaviti nadležnima (kao što je svim građanima dužnost dojaviti spoznaju ..) dok on sam nije za to nadležan, nego zastupnik bsa i eventualno carinska i to samo za firme (pravne osobe), ne fizičke-male-kućne jer s njima inspektor nema baš ništa.

-no opet, što s tim, što želiš reći u temi? u kontekstu linkova-izvora, downloada, licenci i aktivacije? meni-ostalima? .. to da aktivacijski sever ne zna ima li osoba pravo na key-licencu? točno, server-msa to ne zna ni ne može znati..

U kontekstu postova iznad, svejedno je ima li crack ili neispravnu licencu, ne vrijedi oboje.

Carina i ostale inspekcije imaju identična prava prema fizičkim kao i pravnim osobama.

Sama ideja "prošlo je licenciranje na serveru znači da je ispravno" je kriva.

 To mu i ja govorim. I krek prolazi uredno i updatevo stizu ali nije legalno....

ihush sri 8.3.2023 10:18
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
..

Aktivacija ne zna da li onaj koji unosi licencu ima i prava na istu.

..

.. no što s tim? Kakve to veze ima u kontekstu postova iznad? Lokalnih zakona-inspektora i sl... naravno da fizičkim osobama inpektor neće ništa, on predstavlja državu-poreznu, ne ms... tj on će po spoznaji da netko korisit pirateriju dojaviti nadležnima (kao što je svim građanima dužnost dojaviti spoznaju ..) dok on sam nije za to nadležan, nego zastupnik bsa i eventualno carinska i to samo za firme (pravne osobe), ne fizičke-male-kućne jer s njima inspektor nema baš ništa.

-no opet, što s tim, što želiš reći u temi? u kontekstu linkova-izvora, downloada, licenci i aktivacije? meni-ostalima? .. to da aktivacijski sever ne zna ima li osoba pravo na key-licencu? točno, server-msa to ne zna ni ne može znati..

U kontekstu postova iznad, svejedno je ima li crack ili neispravnu licencu, ne vrijedi oboje.

Carina i ostale inspekcije imaju identična prava prema fizičkim kao i pravnim osobama.

Sama ideja "prošlo je licenciranje na serveru znači da je ispravno" je kriva.

 -točno, a ja negdje kažem drugačije-suprotno? + upozoravam da piratski, skinut torrentnom, nepotrebno-besmisleno, rezultira jednakim nevažećim licencama (nedozvoljeni izvor) i zato dajem direkt linkove na retail verzije za kranje-male juzere. Ili kad usputno kritiziramo bug-reklame koji reklamiraju recimo enterprise keyeve (oglasni prostor treće strane).. za koje znamo da ne mogu biti legitimni.. 

-carina ima prava prema osobama, carinski pregled.. inspektor nema nikakva prava prema fizičkoj osobi, ne može na cesti zaustaviti, legitimirati, ne može tražiti ulaz u stan, kao što to ne mogu zetovac, inkasator itd.. kojima je posao raditi s fizičkim ljudima dok inspektoru porezne to nije ni posao, nego nadzor firmi u radno vrijeme u poslovnom prostoru ...

-ako nešto novo-informativno želiš reći, postoji jednostavniji način da to kažeš ostalima u temi.. napišeš. :) odnosno, ako želiš nešto ispraviti-dopuniti citatima, što? ako želiš ispraviti neku moju tvrdnju, kao za crack i nevažeću licencu, tad prvo pronađi odgovarajući sadržaj za citiranje u kojem nešto takvog navodim-tvrdim-sugeriram... ovak nema baš smisla :)

 

-licenca je dozvola, ugovorni odnos vlasnika i korisnika, koji pod određenim uvjetima daje pravo KORIŠTENJA (ne vlasništva osim izuzetci..) i ukoliko se ti uvjeti prekrše, tad automatizmom licenca više ne vrijedi, što u ponekim primjerima objasnim na primjeru vozila, tuđa vozačka, druga kategorija a-b-c-d.. ili falisfikat.. jednostavno dozvola je ili važeća-valjana ili je nema (nema negativne-zabrane, odnosno u tom kontektsu postoji zabrana upravljanja vozilom, za soft ne..). Piraterija-torrent.. problem je distribucija, neovlaštena, zakonom zaštićenog materijala, time juzer počini teže kazneno djelo (vs možda prekršaj ili privatna tužba) i tad je po službenoj dužnosti po dojavi dalje postupak, za što nije nadležan inspektor porezne no on to ako primjeti javi nadležnima, a pošto su njegove nadležnosti samo nad poslovnim pravnim subektima, nisu za male-kućne juzere zanimljivi, tj mali se treba bojati vlasnika-bsa i optužbe za priateriju tj distribuciju.. ne za korištenje ili licencu. Kazneno djelo za koje švabe plaćaju kazne a pravno gledajući zakon možemo i mi kad to vlast poželi-odluči. Zato nema nikakvog smisla koristiti neprovjeren izvor, torrent, kad postoji direktan originalan izvor vlasnika koji ne može biti pirat, ne može biti nelegalan izvor, odnosno 'jači' je od zakona jer je vlasnik i država-zakon s tim nemaju ništa, tj validacija keya-licence nije nešto što može provjeriti država-zakon nego u ovom slučaju jedino microsoft-vlasnik i ako on kaže da je nešto ok, tad je to ok.. dok nema drugog kaznenog djela-prijave, juzer je miran.

 

-kažem li točno ili netočno? ako citiraš može konkretnije.. ili barem dopuna, ako je smisao pomoći ostalma u temi?

 

edit.. posmatrač.. što nije legalno? što mi i ti kažeš? gdje-konkretno, citat? Što nije legalno a da je navedeno u mom postu ili postovima? .. odnosno ako prekočiš-upadneš ko padobranac bez praćenja tijeka postova možda stekneš pogrešan dojam.. pa opet, što je nelegalno?

-što radim u temi? npr dam link za directDL.. konkretnih verzija koje kranji korisnik smije-može legalno-letimno posjedovati-koristiti, tj retail verzije, iz provjerenog ms-izvora.. što ti daješ? što ti pomažeš? gdje-čime?

ihush sri 8.3.2023 10:40
Old Iggy kaže...
ihush kaže...

dok za valjanost keya opet pitaj ms tj ako aktivator-server prihvati, tko može reći da nije valjan-važeći? neki zakon, država, inspektor?

Aktivacija ne zna da li onaj koji unosi licencu ima i prava na istu.

To je ipak kompleksnije područje, rješava se pravilima proizvođača i lokalnim provođenjem zakona (inspekcije i slično).

Druga stvar je što fizičkim osobama praktički nitko neće ništa.

 

Old Iggy kaže...
ihush kaže...

-ako nešto novo-informativno želiš reći, postoji jednostavniji način da to kažeš ostalima u temi.. napišeš. :)

Ajde pogledaj što sam napisao i kao odgovor na što.

 -eto, citat-citata.. i što kaže sadržaj?

-ja, da validaciju radi ms, ako on kaže ok, što može reći država-zakon-inspektor za valjanost ključa-aktivacije? ništa.. to je stvar vlansika, tj tek ako on podnese prijavu ili bsa u njegovo ime tad tek zakon dolazi u igru..

-druga stvar je inspektor-porezna.. u firmama, kontrola, traže račune, traže neslaganje, .. pa i R1, no mali kranji juzer s tim nema veze, račun može baciti izlaskom iz trgovine i nikad nikome ne mora dokazivati (osim što je poželjno sačuvati ga, pogotovo za jamstva..). Inspektor-porezna naprosto nema ništa s malim kućnim juzerom, nema ništa s licencama-softwarom, nisu nadležni tj samo dojave spoznaju nadležnima dok se njihove kazne firmama odnose na porezni prekršaj, recimo nema odgovarajući R1... ili nema protupožarni aparat i oznaku radnog vremena.. no za key, validaciju, licencu, nema baš ništa, nenadležan .. odnosno nadležnost je prije nešto godina prebačena na carinsku i od tad su kazne za nulu više od 50.000kn .. (za euro vjerojatno tečaj 7,5..).

 

-trgovina-izvor keya.. to može biti upitno, izvor keya-licence.. ako je neovlašteni izvor tad je nevažeća licenca (neovisno što prođe aktivaciju, neovisno što radi..) no to nije stvar juzera, malog kupca-osobe-fizičke.. to je stvar pravne države, jurisdikcije kao i s druge strane vlasnika koji to prati i prijavljuje.. (opet kao primjer kao što to rade za IPTV pirat servise i povremene akcije policija država-eu koje tad gase servere.. a sad se polako ugurava da i korisnik ima kaznenu odgovornost, po onsovi sudjelovanja, posjedovanja uređaja koji isključivo tome služi, nema više nisam znao.. no pitanje kako i kad će koja država to uvesti-prakticirati a za soft to nije primjenjivo jer naprosto nema kutijice-uređaja koji služi piratizaciji.. samo trgovina tj mjesto-izvor kupnje ključa, sve ostalo je original-ms ..).

 

-točno?