bloodsucker sub 20.5.2023 21:33

Pozdrav. Radim na jednom programu u hotelu na poslu i problem je sto samo kada je na zaslonu taj program upaljen, izlazi van margina zaslona pa neke informacije ne mogu se uopce vidjeti. Kako da rijesim taj problem? Sve ostalo se uredno prikazuje. Nikome drugome nije bas ni stalo da to riješi..

bloodsucker ned 21.5.2023 11:30
fer-de-lance kaže...

Povećaj rezoluciju ekrana (ako uopće možeš).

 

 

 

Ali onda cu i sve ostalo poremetit. Meni sve uredno graficki prikazuje osim ovog programa to i je problem. Evo u privitku cu stavit sliku, radi privatnosti sam zasarao desnu stranu..

 

Ovdje di su brojevi na lijevoj strani fale neki, tipa nije 3 nego 23 itd..

bloodsucker ned 21.5.2023 11:34
fer-de-lance kaže...

Povećaj rezoluciju ekrana (ako uopće možeš).

 

 

 

Ali onda cu i sve ostalo poremetit. Meni sve uredno graficki prikazuje osim ovog programa to i je problem. Evo u privitku cu stavit sliku, radi privatnosti sam zasarao desnu stranu..

 

Ovdje di su brojevi na lijevoj strani fale neki, tipa nije 3 nego 23 itd..

fer-de-lance ned 21.5.2023 13:03

Česti slučaj s tim programima (obično domaće izrade) za kase i slično.

Možeš desni klik na ikonu programa i properties pa pod compatibility staviti da pokrene u nekoj drugoj rezoluciji, ali to ti je ok samo ako ne koristiš istovremeno još neki program.

 

notloB sri 24.5.2023 20:04
bloodsucker kaže...

 

Ali onda cu i sve ostalo poremetit. Meni sve uredno graficki prikazuje osim ovog programa to i je problem. Evo u privitku cu stavit sliku, radi privatnosti sam zasarao desnu stranu..

 

Ovdje di su brojevi na lijevoj strani fale neki, tipa nije 3 nego 23 itd..

 Je li to crt monitor, onaj s katodnom cijevi? Ukoliko je poigraj se s geometrijom ekrana na namještanjima na samom monitoru.

bloodsucker čet 25.5.2023 10:17

Nije CRT monitor...

 

Čudan slučaj skroz, jer kazem, sta god mijenjam od postavki onda moram mijenjat generalno za cijeli kompjuter a ovde mi je problem iskljucivo samo ovaj program koji se ne prikazuje normalno nego prelazi granice zaslona