siw1 ned 26.1.2020 19:08

Imam Ubee evw32c-0s ruter od A1, skužio sam da ruter ima usb port, pa bi htio uštekat stik i onda tako na njega sa kompa prebacivat fajlove da ih mogu gledat na tv-u. Sad uvijek moram prebacivat stik izmedu kompa i tv-a. Na my computer vidim stik, mogu vidjeti i fajlove(ne sortirane po mojim folderima nego sve u jednom), ali ih ne mogu dodavati/brisati. Uključen je i ftp u postavkama rutera, u filezillu stavim 192.168.0.10, admin i pass za ruter te port 21. Dođe do čekanje poruke dobrodošlice i onda ga izbaci timeout. U win exploreru ako ukucam ftp://EVW32C-LVG pokaže mi folder od usb-a, ali prazan.

Molio bi pomoć ako je netko već osposobio ovo ili zna kako, hvala.

mateo uto 1.3.2022 08:42

Pozdrav,

vidim da je stara tema ali ne želim je ponovo otvarati. 

Ima li netko da je uspio spojiti USB na ovaj isti Ubee router/gateway uređaj i postaviti ga za sheranje fileova na lokalnoj mreži?

 

Mislio sam ga koristiti kao neki "shared folder" za ukućane.

ihush uto 1.3.2022 10:09

-jesi li nešto probao? .. ušao u postavke modema-usb, dodao-apruvao uređaj, filter tj radi kao media-server, ne običan storage, tip-extenzija filea, kao i admin-pass, sve mrežno mora imati ime+pass.

-s druge strane nije neobično da operater to onemogući mada je na originalnom-tvorničkom uređaju mougće (drugi firmware-soft, rebrendan + ograničenja kao admin pristup) pa traženje originalnih uputa ne mora pomoći, tj ako tražiš prvo tražiš od operatera (i to si već trebao dobiti s uređajem)..

mateo uto 1.3.2022 18:39
ihush kaže...

-jesi li nešto probao? .. ušao u postavke modema-usb, dodao-apruvao uređaj, filter tj radi kao media-server, ne običan storage, tip-extenzija filea, kao i admin-pass, sve mrežno mora imati ime+pass.

-s druge strane nije neobično da operater to onemogući mada je na originalnom-tvorničkom uređaju mougće (drugi firmware-soft, rebrendan + ograničenja kao admin pristup) pa traženje originalnih uputa ne mora pomoći, tj ako tražiš prvo tražiš od operatera (i to si već trebao dobiti s uređajem)..

 Da, proba sam postavke u routeru. Sve je enabled, kao na slici. Zato i pitam je li kome uspilo.

Ne piše nigdi ništa, nikakva IP adresa tog fantomskog diska, ne kužim na koji način bi mu se trebalo pristupiti?

 

I evo, dok ovo pišem disk se sam od sebe "popravio" i pojavio u network places - zadnja slika. Ne znam kako ni zašto...

Nuclear_Phoenix uto 1.3.2022 18:57

Ja bi maknuo i scanning i anonymous access (on te vjerojatno i zeza). Scanning je problem je sigurno nema neko čudo od procesora da to radi učinkovito dok istovremeno routa, dhcp-a, NATira... a preko sambe bi trebalo svakako raditi kao "obični" file share.

mateo uto 1.3.2022 19:48
Nuclear_Phoenix kaže...

Ja bi maknuo i scanning i anonymous access (on te vjerojatno i zeza). Scanning je problem je sigurno nema neko čudo od procesora da to radi učinkovito dok istovremeno routa, dhcp-a, NATira... a preko sambe bi trebalo svakako raditi kao "obični" file share.

 Evo krenia sam maknit anonymous access ali vidim da je disk opet nesto s mreže u međuvremenu...

 

Sad sam maka sve i ostavio samo SAMBA, jer mi ne treba ftp pristup ni media server. Idem resetirat router, to je jedino šta još nisam proba...

ihush uto 1.3.2022 20:03
mateo kaže...
ihush kaže...

-jesi li nešto probao? .. ušao u postavke modema-usb, dodao-apruvao uređaj, filter tj radi kao media-server, ne običan storage, tip-extenzija filea, kao i admin-pass, sve mrežno mora imati ime+pass.

-s druge strane nije neobično da operater to onemogući mada je na originalnom-tvorničkom uređaju mougće (drugi firmware-soft, rebrendan + ograničenja kao admin pristup) pa traženje originalnih uputa ne mora pomoći, tj ako tražiš prvo tražiš od operatera (i to si već trebao dobiti s uređajem)..

 Da, proba sam postavke u routeru. Sve je enabled, kao na slici. Zato i pitam je li kome uspilo.

Ne piše nigdi ništa, nikakva IP adresa tog fantomskog diska, ne kužim na koji način bi mu se trebalo pristupiti?

 

I evo, dok ovo pišem disk se sam od sebe "popravio" i pojavio u network places - zadnja slika. Ne znam kako ni zašto...

-pristupaš mu preko 'imena' (mediaserver).. ali pitanje je što podržava, treba prolistati manual.

-negdje spominje os-linux, može biti problem-ograničenje podrške za FS kao ntfs, u pravilu se koristi fat32 kao univerzalan (free i služi tome), a pošto je nešto s linuxom tad vjerojatno i ext-2-3..

-kad mu se da uređaj, kad obavi 'serčanje' itd.. tad će sadržaj biti dostupan, ali to istovremeno znači da to nije običan fileshare nego medijaserver i može dijeliti samo ono što podržava, pa za test stavi neku mp3 i sl. (teško da će viodeo kao hevc ići).

-nikad bez user&pass npr anonimno, jer u pravilu to ne dozvoljava bilo koji ozbiljan uređaj ili os.. davno su ta vremena prošla. .. i tad kad koristiš svoj user&pass s računala automatski bi trebao vidjeti ono što imaš pravo pristupa, bez tog je naravno skriveno (i to je moguće objašnjenje tj rezultat koji imaš, vidiš-ništa..) i to je ekšli ok :).

 

mateo kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Ja bi maknuo i scanning i anonymous access (on te vjerojatno i zeza). Scanning je problem je sigurno nema neko čudo od procesora da to radi učinkovito dok istovremeno routa, dhcp-a, NATira... a preko sambe bi trebalo svakako raditi kao "obični" file share.

 Evo krenia sam maknit anonymous access ali vidim da je disk opet nesto s mreže u međuvremenu...

 

Sad sam maka sve i ostavio samo SAMBA, jer mi ne treba ftp pristup ni media server. Idem resetirat router, to je jedino šta još nisam proba...

 -uvjek kao (nepisano) pravilo, routere-save&reboot.. bez tog postavke ne moraju biti akrivirane.

 

.. primjećuje se i ikona syne... što će ti tad router-usb?

mateo sri 2.3.2022 08:50

Da, imam synology i nešto sam tu podešava pa sam zato i doša na ideju da spojim ovaj disk koji mi je viška, da sluzi za nekakav LAN share... Nije da mi treba, ali me zanimalo funkcionira li to uopće. Puno ljudi ima ovakve routere, kad bi ovaj način radio to bi bilo korisno mnogima.

ihush čet 21.4.2022 09:43

-mreža je mreža, nije ovisna o osu (obrnuto), standard. Ako nešto ne radi na nekom računalu (ili bilo kojem uređaju, bilo koji os), tad to nije podešeno, opcija-sigurnost-protokol... npr mrežni SMB-share (koji j emicrosoftov, ali se jednako koristi na svim osevima, protokol, uz razliku što to npr linux nudi najnormalnije-opcija, dok ms recimo 'skriva' od juzera u ad-remove soft+automatski deninstall za smb1.0 koji je standard za većinu starihij uređaja).