Radna iskustva

Tečaj za servisera računala. Bacanje para ili?

crocro23 pon 27.3.2023 19:45

Bacanje para, ja sam i to završio pa druge platim da mi slože, jeftinije mi platiti nego da sam to radim jer ne uhvatim ni vremena za forum kamoli da gubim vrijeme za servis pc-a pa i osnovno slaganje.

 

Danas nema više potrebe za jako dobrim serviserom jer svi ionako stalno nadograđuju unutar garancija, kupuju novo, prodaju po oglasnicima, iskreno sumnjam da su servisi puni posla, ako i jesu to je osnova, slabo se plati, a sve ostalo pod garom ionako šalju dalje ne reklamaciju, ne popravljaju trgovine to same.

dax-lax uto 28.3.2023 14:32
Rootwalla kaže...

Zna netko kako se popravljaju laptopi koji dođu na servis? Mislim, ne možeš tek tako kao kod stolnih računala zamijenit grafičku jel tako?

 Nije ti baš samo tako uletit u biznis s takvim pitanjima. Prije nego sam otvorio servis, s kompovima sam se bavio 15 godina. 

Rootwalla uto 28.3.2023 21:34
dax-lax kaže...
Rootwalla kaže...

Zna netko kako se popravljaju laptopi koji dođu na servis? Mislim, ne možeš tek tako kao kod stolnih računala zamijenit grafičku jel tako?

 Nije ti baš samo tako uletit u biznis s takvim pitanjima. Prije nego sam otvorio servis, s kompovima sam se bavio 15 godina. 

 Slažem se, zato sam i odustao od toga, trenutno učim programiranje. Ali sviđa mi se taj posao gdje popravljaš računala(hardware i software) i radio sam to nekoliko puta.

GeneralPag1997 sri 12.7.2023 15:24

A gle nije ni to znanstvena fantastika. Ako ne ides reparirat plocu nemas sto tu puno radit. Ekran, tipkovica, touchpad, ssd/hdd, ram, ventilatori i konektori koji su kabelom spojeni, a ne lemljeni. Repariranje laptopa su solidni novci, al za to treba imat i volje i zelje, ruke i oko. Reparacije ti idu od 200€+. Vecina kad im se kaze koliko je love maticna kazu ne hvala i pitaju jel otkupljete laptope i onda ponudis xy ovisno sto moze korisnog dobro doc i tako dobijes nst jeftinijih rezervnih cuda. Isto tako cesto pitaju jel ima nst rabljenih laptopa. 

Danas dosta zna sranja bit sa BIOS chipovima pa ima reprogramiranja solidno. Al i to vecina imaju nekog negdje di im reprograma za 10€ il sami ociste ME. Sve isto dode ko i kod kompova samo tu tocno znat sto je na ploci i popravit treba znat elektroniku. 

Servis danas nije vise samo servis nego je sve za svasta. Ljudi dolaze sa svakavim zahtjevima i prohtjevima. I za sve kazu uf skupo. 

 

EDIT

Pardon ovo treba bit odgovor sto s laptopima al nisan izgleda kliko citiraj