Procesori i MBO

Koji CPU cooler kupiti?

sudy_freak pon 24.10.2011 23:49

Ako se dvoumite između dva, tri ili više CPU coolera, te ne znate koji će najbolje hladiti Vaš CPU - ovo je tema za Vas!

 

Osim pisanja u temi, možete se osobno obratiti nekom od forumaša s donjeg popisa, koje sam prema vlastitom nahođenju stavio na popis:

 

Ako imate pitanje, preporučujem da:

  1. Postavite pitanje u temi! (Jasno, konkretno postaviti pitanje, te koristiti gramatička pravila jezika na kojem pišete).
  2. Ako ne dobijete odgovor u kratkom roku unutar teme (do 1h od postavljanja pitanja), javite se jednom od forumaša s popisa na privatnu poruku.
  3. Ako pojedini forumaš ne odgovori, ne prozivajte ga, jer nije dužan odgovoriti - no, poznavajući navedene, ako su online, odgovorit će Vam odmah na postavljeno pitanje.

 

Šaljem apel svima koji imaju pitanja da koriste prvenstveno temu za slanje upita.

p.s. forumaši s popisa, ako budete dobivali previše poruka, obavijestite me da vas uklonim s popisa.

zoharbizo pon 24.10.2011 23:50
sudy_freak kaže...

Kako naslov kaže, zanima me sljedeće.


Radi se o Intel Core2Duo E7500 procesoru.
Dvojim između Arctic Cooling Alpine 11 GT Rev 2. i CoolerMaster Vortex 211Q.

Cjenovno, definitivno CM-a, no čitam da CM ne može na Intel Core2Duo iako je 775 socket, wtf?
Ili da uzmem neki drugi, da je u tom cjenovnom rangu do 130 kn.
Katanu mi nemojte preporučivati jer nisam siguran stane li u moje kućište.
I nemam backplate na matičnoj/kućištu pa ne znam je li bi teška bila? 

Hvala svima unaprijed.

 

Katana III nije teska,backplate nema kad ju kupis za Intel.Uglavnom kupi nju,miljama je ispred ta dva coolera.

zoharbizo uto 25.10.2011 00:02
sudy_freak kaže...
zoharbizo kaže...

Katana III nije teska,backplate nema kad ju kupis za Intel.Uglavnom kupi nju,miljama je ispred ta dva coolera.

Ako mi ne stane, ti ju plaćaš. {#}

 

A jbte, low-end case.

Meni je stala u stari case koji je bia smece.Stati ce i tebi.{#}

rambox uto 25.10.2011 00:07
sudy_freak kaže...
zoharbizo kaže...

Katana III nije teska,backplate nema kad ju kupis za Intel.Uglavnom kupi nju,miljama je ispred ta dva coolera.

Ako mi ne stane, ti ju plaćaš. {#}

 

A jbte, low-end case.

A kakvo imaš kučište zapravo nije bitno kolko košta, več veličina znači ak je srednja veličine nema frke stane unutra i veči hladnjak ko odlična Gaia recimo koju se opet može kupit u Links i bit če razgrabljeno po toj cijeni sigurno.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/scythe-katana-3-ac-freezer-7-pro-rev2/99961.aspx?page=0&jumpto=1931606&sort=asc&view=flat

sudy_freak uto 25.10.2011 00:16
rambox kaže...

A kakvo imaš kučište zapravo nije bitno kolko košta, več veličina znači ak je srednja veličine nema frke stane unutra i veči hladnjak ko odlična Gaia recimo koju se opet može kupit u Links i bit če razgrabljeno po toj cijeni sigurno.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/scythe-katana-3-ac-freezer-7-pro-rev2/99961.aspx?page=0&jumpto=1931606&sort=asc&view=flat

Ma znam, ali mislim da bi trebalo stati, mislim da je od stranice do stranice ~16-17 cm.
Budemo vidjeli kada kupim {#}

Hvala obojici. 

rambox uto 25.10.2011 00:24
Caesar et Brutus kaže...

Katana III bez daljnjega, fino će ohladiti tvoj proc. 150Kn, izvoli.

Ne isplati mu se kupovat u tom dučanu kad je forumaš iz Slavonije, znači dostava 50kn pa to ispadne 200kn a onda bolje uzme Gaiu u Links pa ima odličan hladnjak za recimo malo love.{#}{#}

Caesar et Brutus uto 25.10.2011 00:28
rambox kaže...
Caesar et Brutus kaže...

Katana III bez daljnjega, fino će ohladiti tvoj proc. 150Kn, izvoli.

Ne isplati mu se kupovat u tom dučanu kad je forumaš iz Slavonije, znači dostava 50kn pa to ispadne 200kn a onda bolje uzme Gaiu u Links pa ima odličan hladnjak za recimo malo love.{#}{#}

  Nisam to znao pa sam zato preporučio Portio koji naplaćuje dostavu 55Kn bez obzira na iznos i masu paketa.

  Problem je u tome što je Gaia nešto viša od Katane III i gotovo sigurno neće stati. Neka jednostavno ubode Katanu III u Linksa u tom slučaju, budući da mu novčano više paše ta opcija i nema beda.

mind_challenge uto 25.10.2011 08:52
dombak1608 kaže...

ako je forumaš iz slavonije, to znaci da ne mora platit poštarinu u linksu ili sta? pa svakako placa postarinu, kupio on u linksu ili u portiu, u tom slucaju mu je portio jeftiniji :)

  A možda može prošetat do Linksa?

dombak1608 uto 25.10.2011 08:59
mind_challenge kaže...
dombak1608 kaže...

ako je forumaš iz slavonije, to znaci da ne mora platit poštarinu u linksu ili sta? pa svakako placa postarinu, kupio on u linksu ili u portiu, u tom slucaju mu je portio jeftiniji :)

  A možda može prošetat do Linksa?

slavonija je sirok pojam, mozda i nije bas blizu os ili sb...

mind_challenge uto 25.10.2011 09:01
dombak1608 kaže...
mind_challenge kaže...
dombak1608 kaže...

ako je forumaš iz slavonije, to znaci da ne mora platit poštarinu u linksu ili sta? pa svakako placa postarinu, kupio on u linksu ili u portiu, u tom slucaju mu je portio jeftiniji :)

  A možda može prošetat do Linksa?

slavonija je sirok pojam, mozda i nije bas blizu os ili sb...

  Eto Sudy baš igrom slučaja studira u OS, pa može doslovno proštetat.

dombak1608 uto 25.10.2011 09:06
mind_challenge kaže...
dombak1608 kaže...
mind_challenge kaže...
dombak1608 kaže...

ako je forumaš iz slavonije, to znaci da ne mora platit poštarinu u linksu ili sta? pa svakako placa postarinu, kupio on u linksu ili u portiu, u tom slucaju mu je portio jeftiniji :)

  A možda može prošetat do Linksa?

slavonija je sirok pojam, mozda i nije bas blizu os ili sb...

  Eto Sudy baš igrom slučaja studira u OS, pa može doslovno proštetat.

to nisam znao xD neka ode u links i kupi katanu :) oprostite na ne sporazumu

sudy_freak čet 27.10.2011 01:05

Imam jedno pitanje.

Kupljena Katana, stavljen, ima mjesta. Sve super, no zanima me kako je moguće da mi je CPU opet na 40 °C kao i sa stock coolerom?

 

A Katana se vrti na oko 850 okretaja? 

U BIOS-u sam pokušavao narediti, no ima opcija samo da se pali nešto PWM. WTF? 

itomic009 čet 27.10.2011 01:12

To PWM je da matična kontrolira vrtnju. Opali P95 ili OCCT i ako si mjerio sa stockom pa usporedi. Ili neki drugi program za koji točno znaš dokle se grijao CPU. Idle je za ku..ac što se tiče usporedbe ali ljudi to očito nikako da shvate !!

rambox čet 27.10.2011 01:45
sudy_freak kaže...

Imam jedno pitanje.

Kupljena Katana, stavljen, ima mjesta. Sve super, no zanima me kako je moguće da mi je CPU opet na 40 °C kao i sa stock coolerom?

 

A Katana se vrti na oko 850 okretaja? 

U BIOS-u sam pokušavao narediti, no ima opcija samo da se pali nešto PWM. WTF? 

Pa to ti je super temperatura kaj bi ti za 850(maksimalno 2500) okretaja, ventilatora od 9cm na Katana 3 hladnjaku zapitaj se na kolko okretaja ima onaj stock hladnjak jel a o buci nečemo.{#}{#}

 

Moraš u Bios-u podesit rućno na kolko hočeš, da se vrti vent na Katani ta mogucnost mora postojat ak ima postavi na 1200 okretaja ili negdje Level 5 recimo. Ak nema onda sve ide Automatski normalno, znači povečanjem temperature procesora dižu se okretaji venta na Katani i to je to.{#}

sudy_freak čet 27.10.2011 02:02

Da, znam da je PWM za regulaciju s matične.

Odlična je, uopće ju ne čujem...

S onim hladnjakom je bilo ~1400 rpma za 40 °C

 

Sada sam ga stavio u BIOS-u bez diranja voltaže na 300x11, tj. 3,30 GHz. I upregnuo ga s Prime-om.

5minuta Prime-a, temperature su išle do 55 °C s maksimalnim brojem okretaja.

Čim sam ugasio Prime. odmah temperature padoše na 40 °C.

E7500 ne ide ispod 40 °C.

 


Sve u svemu, super zadovoljan. Morat ću se još pogirati s clockom ali, to bi bilo to. 

itomic009 čet 27.10.2011 10:25

Xigmatek Gaia je poprilično tiha i kad se vrti na maximanih 1500 okr. Moj radi na 4.0Ghz, ali sa dobrim naponom od 1.4V. Mislim da do 1.45V sa Gaiom si siguran što se tiče temperatura. Buka, uglavom potpuno nečujan je hladnjak a samo pod 1500 okr se čuje malo kad aćuliš uši kraj kućišta i slušaš. Cijena 220Kn u Linksu, taj cooler je best buy bez konkurencije.

sudy_freak čet 27.10.2011 10:42

Evo mene opet.
Imam problem sada s napajanjem.

Naime, kako imam standardno kućište, napajanje mi je gore, a otvor i vent su dolje, nekoliko cm ispod Katane.

Kada stavim ruku na napajenje, osjetim da ide topal zrak, a prije nije.

 

Koje je rješenje?  

Skidy čet 27.10.2011 14:21

Evo da ni ja ne otvaram novu temu..

 

Takoder i mene zanima koji CPU Cooler je najbolje kupiti tj. koji bi bio najbolji za moje komponente pod Moj PC? Cijena nije bitna.. bitno je da je medu boljima(moze i najbolji ako stane u kuciste) i da je naravno tih..

 

Hvala unaprijed na odgovorima..

191x7 čet 27.10.2011 14:23
sudy_freak kaže...

Evo mene opet.
Imam problem sada s napajanjem.

Naime, kako imam standardno kućište, napajanje mi je gore, a otvor i vent su dolje, nekoliko cm ispod Katane.

Kada stavim ruku na napajenje, osjetim da ide topal zrak, a prije nije.

 

Koje je rješenje?  

Kupovina novog kućišta?

Caesar et Brutus čet 27.10.2011 14:23
Skidy kaže...

Evo da ni ja ne otvaram novu temu..

 

Takoder i mene zanima koji CPU Cooler je najbolje kupiti tj. koji bi bio najbolji za moje komponente pod Moj PC? Cijena nije bitna.. bitno je da je medu boljima(moze i najbolji ako stane u kuciste) i da je naravno tih..

 

Hvala unaprijed na odgovorima..

  Noctua NH-D14, 560-tak Kn u Oprića. Preporuka.