Procesori i MBO

CPU Power Limit THROTTLING ??

Wiz3m4n sri 27.9.2023 16:42

Imaš zaključan i5 procesor kojem možeš u biosu ovisno o ploči maknuti termalno/power ograničenje sa pl1 65w na pl2 135w te u teoriji ako hlađenje dozvoljava mogao bi potrošiti više od tih 65w što u stvarnosti rijetko bude tako, ne sekiraj se sa tim procesorom, makni ograničenje potrošnje u biosu, neke ploče imaju to kroz sustav hlađenja....tipa nudi ti stock hladnjak, custom air cooler i vodelo, stavi kao da imaš vodeno ako je o takvoj ploči riječ ili stavi na pl2, ili pak ukucaj ručno veči power limit....no najbitnije od svega provjeri temperature u 100% opterečenosti tipa u Prime programu te mu omoguči dostatno hlađenje i ne brigaj

L1nNk sri 27.9.2023 17:34

Mislim da mi hladjenje nije best off, iako nije stock. Temp mi ide uz Turbo Boost opciju do 85 stupnjeva.

S Stock Coolerom mi je isla i do max 100 stupnjeva ( Prije BIOS UPDATE A ).

Iako mi je receno da je to normalna temperatura za ove procesore nije mi bas od volje ju pratiti.

Wiz3m4n sri 27.9.2023 19:01

Ide, da no vjerojatno onda radi sigurnosti smanjuje radni takt i to se zove throtlanje u žargonu, tako da prije svega dobro hlađenje, otpusti joj ventil u biosu i to je to, to su brain free procesori od Intela, ne zamaraj se time, u igrama ionako temperature nejdu visoko osim u njih par koje iskorištavaju više procesorske snage kao Spiderman i slične....ima ih valjda 5 

 

btw taj hladnjak je vjerujem dostatan no danas ima puno boljih za do 25e....pogledaj Deepcool i Id cooling modele