Prijenosna računala

Wifi, Bluetooth problem - ASUS TUF F15 FX506LH

markich sri 5.1.2022 22:26

Pozdrav,

 

Naime kupio sam danas novi laptop ASUS TUF F15 FX506LH i ne radi mi ni bluetooth niti wifi.

Pokusavam sam instalirati windows 10 , windows 11 googlao sam za razna rjesenja ali bezuspjesno.

Kada odem u network settings kaze mi we couldnt find wireless devices on this PC.

 

Prvi put kada sam instalo radio je na nekoliko min te kada sam ga opet resetirao vise nije niti se uopce palio.

Nadam se da mi neko moze pomoci rjesiti problem. Hvala.

 

 

SamoPitam3 sri 5.1.2022 22:31
markich kaže...

Pozdrav,

 

Naime kupio sam danas novi laptop ASUS TUF F15 FX506LH i ne radi mi ni bluetooth niti wifi.

Pokusavam sam instalirati windows 10 , windows 11 googlao sam za razna rjesenja ali bezuspjesno.

Kada odem u network settings kaze mi we couldnt find wireless devices on this PC.

 

Prvi put kada sam instalo radio je na nekoliko min te kada sam ga opet resetirao vise nije niti se uopce palio.

Nadam se da mi neko moze pomoci rjesiti problem. Hvala.

 

 

 Kako si ga danas kupio tako ga vec sutra, odnosno prekstura i vrati. Eventualno da pokusas sve obrisati i nanovo instalirati te vidjeti hoce li biti promjene. Windowsi bi sami trebali sve srediti.

Ili da si kupis neku usb mreznu... BTW. Sto ti pokazuje u control panelu oko wireless mrezne ?!?

SamoPitam3 sri 5.1.2022 22:33
Riotinjo kaže...

Obriši drivere i ručno ih instaliraj - skini one drivere sa stranice od laptopa.

Ne znam kako si instalirao Winse, no mene su učili da uvijek budem LAN kabelom spojen tokom instalacije.

 Jeste brate... Ako to ne djeluje onda 10 ocenasa dok drzis krunicu u ruci sigurno pomaze.

markich sri 5.1.2022 23:03

Povezan sam bio mrenim kabelom, te sam instalirao drivere sa stranice.

Pise mi da ne moze pronaci mreznu karticu, a stime ni bluetooth kad stisnem tamo dole pise mi samo airplane mode.

U biosu sam isto ukljucio network settings.

 

SamoPitam3 sri 5.1.2022 23:17
markich kaže...

Povezan sam bio mrenim kabelom, te sam instalirao drivere sa stranice.

Pise mi da ne moze pronaci mreznu karticu, a stime ni bluetooth kad stisnem tamo dole pise mi samo airplane mode.

U biosu sam isto ukljucio network settings.

 

 Pa ugasi airplane mode... Dolje desno, pa expand i ugasi ga...

Riotinjo čet 6.1.2022 01:36

https://www.reddit.com/r/Asustuf/comments/q1mn5a/solved_ax201_wifi_problem_with_asus_f15_2021/

 

"Good job. I have a slightly different problem in that the WiFi dissapears completely from the computer. Device manager shows no errors and no WiFi. Had to reinstall windows to fix it. Proper shut down and restart seems to help. (click shut down holding the shift or Ctrl key then restart)"

 

Windows preuzmi preko MediaCreationToola. Ponovna instalacija s LAN kabelom bi trebala pomoći.

markich čet 6.1.2022 14:36

Naime jutros sam upalio laptop i bluetooth i wifi mi je radio nakon sto sam odspojio mrezni kabel i resetiro laptop vise ga nije bilo. Opet sam probo spojiti ali opet sad nema niti jednog niti drugoga ne znam vise stvarno sta da napravim

zelenapaprika pet 7.1.2022 11:15
markich kaže...

Ja nezz jel ti mene zajebavas ili sta!? Molim samo ozbiljne komentare koji mogu pomoci.

Nisam balavac koji je prvi put upalio racunalo.

 Još jednom od nule instaliraj Windowse, na njih zalijepi softver skinut sa službenih ASUS-ovih stranica (nekada su svi ti driveri uredno dolazili na CD-u uz laptop ili matičnu ploču za desktop PC). Ako ni tada BT i WiFi ne prorade, vraćaj laptop trgovcu. Ovo nije normalno i to nisam nikada doživio niti s jednim laptopom.

Zaporožac pet 7.1.2022 11:25
markich kaže...

Na device manageru nemam wlan niti bluetooth i takoder nije upaljen airplane mode jer ni ne moze biti upaljen ako nemas ove opcije 

 i meni je nestala ikona u device manageru. (PC, nije laptop).

ja pregazio win 10 s regularnim update win 11, (sve ostalo je ok) i od tad neeeema bluetootha, a ja taman kupio aktivne bluetooth zvučnike....

 

sve s weba isprobao, i jedini način je dizanje novih windowsa 11...

ne da mi se, ali morat ću.