Prijenosna računala

Alienware laptop? HITNO pls

trogiraniin uto 12.4.2011 21:55

prijatelj ide u ameriku i nosi sa sobom staru kantu od laptopa a vratit ce se sa alienwareom kao da je njegov...(raspakiran i cili izlipljen sa naljepnicama i glupostima)...znaci nece nista doc carina....a za punjac cu nac rjesenje...to je najmanji porblem ;)

Caesar et Brutus sri 13.4.2011 10:48
trogiraniin kaže...

alienware m17x konacno narucen :)))))))

 

PROCESSORIntel® Core™ i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)

OPERATING SYSTEMGenuine Windows® 7 Home Premium, 64bit

MEMORY 4GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (2DIMMS)

VIDEO CARD1GB GDDR5 AMD Radeon™ HD 6870M

HARD DRIVE320GB 7,200RPM HDD

LCD PANEL17.3-inch WideHD+ 1600 x 900 60Hz WLED

WIRELESS CARDWireless 802.11 g/n

INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

 

cijena: 8500kn

  Izvrstan izbor{#}

trogiraniin sri 20.4.2011 15:25
scaramush kaže...

@ trogiraniin sorry, al nisam vidio da si riješio i pitanje punjača za tu zvjerčicu {#}

bilo bi ti dobro pogledati specifikacije jer ameri imaju em dugačije utičnice, em drugi napon i frekvenciju od ovoga kod nas...

tako kada makina stigne imaš kako napuniti bateriju, a ne time razbijati glavu {#}

sta se tice punjaca jel moguce samo zamjenit onaj dio punjaca koji ide od uticnice do adaptera? na 2 laptopa do sad je tako funkcioniralo....(toshiba i dell)....ili bolje ne riskirat?

Hvala!

Caesar et Brutus sri 20.4.2011 15:44
trogiraniin kaže...
scaramush kaže...

@ trogiraniin sorry, al nisam vidio da si riješio i pitanje punjača za tu zvjerčicu {#}

bilo bi ti dobro pogledati specifikacije jer ameri imaju em dugačije utičnice, em drugi napon i frekvenciju od ovoga kod nas...

tako kada makina stigne imaš kako napuniti bateriju, a ne time razbijati glavu {#}

sta se tice punjaca jel moguce samo zamjenit onaj dio punjaca koji ide od uticnice do adaptera? na 2 laptopa do sad je tako funkcioniralo....(toshiba i dell)....ili bolje ne riskirat?

Hvala!

  Teoretski naravno da je moguće i ne bi smjelo biti nikakav veci problem, no ja rađe ne bih to radio. Zasto? Ameri ti imaju drugu voltažu, ja ne bih riskirao...okani se toga!

scaramush sri 20.4.2011 16:27

koliko se meni čini amerikanci koriste 120VAC i to 60Hz, a to ni približno nije slično našim 230VAC i 50Hz tako da te egzibicije zamjene utikača zaboravi...

mislim da se pojedini modeli laptopova mogu kupiti sa punjačem za određena područja, amerika, japan , europa možda je to slučaj i sa ovime samo to izričito treba zatražiti kod kupnje.

kod nekih se ispravljač za laptop dobiva sa adapterom koji ima preklopku 120/230VAC i onaj univerzalni set utikača pa ako to ne dobije kod kupovine nadoplati jer će ti sigurno izaći jeftinije nego kod nas i svakako sigurnije za korištenje {#}

drnde sri 20.4.2011 22:43
scaramush kaže...

koliko se meni čini amerikanci koriste 120VAC i to 60Hz, a to ni približno nije slično našim 230VAC i 50Hz tako da te egzibicije zamjene utikača zaboravi...

mislim da se pojedini modeli laptopova mogu kupiti sa punjačem za određena područja, amerika, japan , europa možda je to slučaj i sa ovime samo to izričito treba zatražiti kod kupnje.

kod nekih se ispravljač za laptop dobiva sa adapterom koji ima preklopku 120/230VAC i onaj univerzalni set utikača pa ako to ne dobije kod kupovine nadoplati jer će ti sigurno izaći jeftinije nego kod nas i svakako sigurnije za korištenje {#}

Većina adaptera za laptop će raditi od 100-240V i na 50-60Hz tj univerzalni su, nisam odavno vidio neki s sklopkom 110/220. 

Uostalom na svakom adapteru na ovom svijetu pisu ulazno/izlazne specikacije pa ne vidim čemu polemike.

piksic ned 24.4.2011 19:55

Vec duze vijeme planiram kupiti laptop i sad mi je za oko zapeo Alienware M14x, pa me zanima je li ova konfiguracija dostatna za igranje vecine igara na medium postavkama sljedece 2 godine?

 

Intel Core i7 2630QM (2.9 Ghz)

Nvidia Geforce GT555M 1.5 Gb

4 Gb RAM

 

Takodjer me zanima da li se isplati dati 650 kn vise za 3 Gb videomemorije???

 

Molim da se ne predlaze neka nova konfiguracija. HVALA {#}

Caesar et Brutus ned 24.4.2011 21:09
piksic kaže...

Vec duze vijeme planiram kupiti laptop i sad mi je za oko zapeo Alienware M14x, pa me zanima je li ova konfiguracija dostatna za igranje vecine igara na medium postavkama sljedece 2 godine?

 

Intel Core i7 2630QM (2.9 Ghz)

Nvidia Geforce GT555M 1.5 Gb

4 Gb RAM

 

Takodjer me zanima da li se isplati dati 650 kn vise za 3 Gb videomemorije???

 

Molim da se ne predlaze neka nova konfiguracija. HVALA {#}

  Da, naravno da je dostatna, nemas brige oko toga. Po meni se ne isplati davati 650kn više za 1.5gb više videomemorije ukoliko se radi o istom grafičkom čipu, a ako se radi o nekom jačem, onda se itekako isplati.

mar123 ned 24.4.2011 23:11
piksic kaže...

Vec duze vijeme planiram kupiti laptop i sad mi je za oko zapeo Alienware M14x, pa me zanima je li ova konfiguracija dostatna za igranje vecine igara na medium postavkama sljedece 2 godine?

 

Intel Core i7 2630QM (2.9 Ghz)

Nvidia Geforce GT555M 1.5 Gb

4 Gb RAM

 

Takodjer me zanima da li se isplati dati 650 kn vise za 3 Gb videomemorije???

 

Molim da se ne predlaze neka nova konfiguracija. HVALA {#}

 gdje ces ga kupit?

trogiraniin uto 26.4.2011 15:10

RECItE MI JEL ISTINA DA ALINWARE IMA OGROMNIH PROBLEMA SA PREGRIJAVANJEM? JER MI JRE JEDAN PRIJATELJ REKA DA JE PRIVCAO SA COVJEKOM IZ SERVISA PA DA MU JE TO ON REKAO,SAD KOLIKO IMA TU ISTINE?   BTW ISPRICAVAM SE ZBOG VELIKIH SLOVA,NA MOBU SAM PA NEMOGU ISKLJUCITI ;)

Caesar et Brutus uto 26.4.2011 21:32
trogiraniin kaže...

RECItE MI JEL ISTINA DA ALINWARE IMA OGROMNIH PROBLEMA SA PREGRIJAVANJEM? JER MI JRE JEDAN PRIJATELJ REKA DA JE PRIVCAO SA COVJEKOM IZ SERVISA PA DA MU JE TO ON REKAO,SAD KOLIKO IMA TU ISTINE?   BTW ISPRICAVAM SE ZBOG VELIKIH SLOVA,NA MOBU SAM PA NEMOGU ISKLJUCITI ;)

  I ja sam čuo slične priče u vezi s tim...Ipak, mislim da to zavisi o primjerku kojeg doviješ i bateriji koja ide s njim. Ne bih rekao da imas razloga za brigu, i da ima problema s pregrijavanjem, nista sto se nekim dobrim vanjskim coolerom http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/ext-cooler-notebook/22503.aspx ne bi dalo rijesiti.  {#}

trogiraniin uto 26.4.2011 21:57

dobro bateriju ionako ne koristim...laptop mi je u 99% slucajeva za radnim stolom ;)

ma gleda san malo po netu bas za ovaj novi model i nisam nasao da se itko zali na pregrijavanje...jedino sam vidio za prijesnje modele.....ugl nadam se da nece bit problema :D

linuxjuzer ned 1.5.2011 23:34
trogiraniin kaže...

RECItE MI JEL ISTINA DA ALINWARE IMA OGROMNIH PROBLEMA SA PREGRIJAVANJEM? JER MI JRE JEDAN PRIJATELJ REKA DA JE PRIVCAO SA COVJEKOM IZ SERVISA PA DA MU JE TO ON REKAO,SAD KOLIKO IMA TU ISTINE?   BTW ISPRICAVAM SE ZBOG VELIKIH SLOVA,NA MOBU SAM PA NEMOGU ISKLJUCITI ;)

normalno da se grije,ali ne previše.Jasno je da mora biti topao,jer ima dvije grafičke i dva harda,za početak,a pošto je gaming stroj,odmah na startu je posvećena pažnja hlađenju.Naravno,pretpostavlja se igranje na mrežnom napajanju,ne bateriji jer se ona jako ugrije,pošto lap vuče podosta struje i tako izgleda da se lap zagrijava..

i da,uvijek je preporučeno da se baterija izvadi kad se napajanje vrši iz naponske mreže..

trogiraniin pet 13.5.2011 12:19

Narudzba mi je odbijena jer mi nisu mogli verificirati karticu (OTP banka) tako da cu tek ponovno narucivat u 8mom mjesecu.

I sad me zanima dali da uzmem jaci procesor ili jacu graficku karticu? posto nemam dovoljno para da kupin oboje najskuplje

procesori:



Intel Core i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)
Intel Core i7 2720QM 2.2GHz (3.3GHz Turbo Mode, 6MB Cache)

Intel Core i7 2820QM 2.3GHz (3.4GHz Turbo Mode, 8MB Cache)





graficke:



1GB GDDR5 AMD Radeon HD 6870M

1.5GB GDDR5 Nvidia GeForce GTX 460M

2GB GDDR5 AMD Radeon HD 6970M



Najvise me zanima za Battelfield 3

ansha pet 13.5.2011 13:48
trogiraniin kaže...
Narudzba mi je odbijena jer mi nisu mogli verificirati karticu (OTP banka) tako da cu tek ponovno narucivat u 8mom mjesecu.

I sad me zanima dali da uzmem jaci procesor ili jacu graficku karticu? posto nemam dovoljno para da kupin oboje najskuplje

procesori:



Intel Core i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)
Intel Core i7 2720QM 2.2GHz (3.3GHz Turbo Mode, 6MB Cache)

Intel Core i7 2820QM 2.3GHz (3.4GHz Turbo Mode, 8MB Cache)





graficke:



1GB GDDR5 AMD Radeon HD 6870M

1.5GB GDDR5 Nvidia GeForce GTX 460M

2GB GDDR5 AMD Radeon HD 6970M



Najvise me zanima za Battelfield 3

Za igrat igre nemas sta razmisljat, jacu graficku definitivno.

trogiraniin pet 13.5.2011 14:29

bDvoumija sam se jer sam cuo da je za nove igre vazniji procesor,npr za bf3...A narucuj

em na njihovoj stranici pa ce mi jedna osoba to donit koja dolazi tek u 8mi mise

c.Laptop je stalno na stolu 

ali npr 1-2 puta u 15 dana ja ga premjestam negdi (npr iz jednog stana u drugi ili iz jedne prostorije u d

rugu ) tako da mi desktop nije praktican...

Escudo pet 13.5.2011 21:20

pricekaji 19 svibnja tada cemo znati kada ulazimo u eu a kad udemo nece biti poreza za uvoz

www.jutarnji.hr/europska-unija-pregovori---jadranka-kosor--mi-smo-svoje-napravili--sada-je-sve-na-europskoj-uniji/945816/

win32 pet 13.5.2011 21:58

Covjek hoce Alienware i bok.....nema smisla preporucit mu nesto drugo kada zna sta hoce!
Da kupujem prijenosnik i da brijem na takve stvari i sam bih isao na Alienwarea.....da je bio dostupan kod nas kada sam kemijao sa prijenosnicima, isao po lan-ovima i sam bih ga kupio. Zasto ne ako ti je ok!? Glupo je o tome i raspravljat...