JulesWinnfield čet 24.11.2022 18:28

Pozdrav, ovo je vrlo vjerojatno jako glupo pitanje za većinu, pogotovo mahere - ali zanima me što je ova kutija? Ima je na banderi gore i dolje ispred jedne kuće. Inače živim na području jako slabog signala, pa zato pitam, da vidim ako se to i meni može staviti ako poboljšava brzinu. Hvala!

JulesWinnfield čet 24.11.2022 18:29

Pozdrav, ovo je vrlo vjerojatno jako glupo pitanje za većinu, pogotovo mahere - ali zanima me što je ova kutija? Ima je na banderi gore i dolje ispred jedne kuće. Inače živim na području jako slabog signala, pa zato pitam, da vidim ako se to i meni može staviti ako poboljšava brzinu. Hvala!

zabbax21 čet 24.11.2022 19:55
JulesWinnfield kaže...
Pozdrav, ovo je vrlo vjerojatno jako glupo pitanje za većinu, pogotovo mahere - ali zanima me što je ova kutija? Ima je na banderi gore i dolje ispred jedne kuće. Inače živim na području jako slabog signala, pa zato pitam, da vidim ako se to i meni može staviti ako poboljšava brzinu. Hvala!

 To je izvod, na stupu na vrhu su razvodne kutije. sve kuće u ulici se spajaju u izvod ( sa zračne parice na podzemnu paricu ) te iz izvoda podzemni kabal putuje prema centrali. Dobro je što je kuća bliže izvodu ( jel manje prespoja jednako manje oksidacije ) ali opet ne ovisno kolko ste blizu izvodu opet vam je najviše bitno koliko ste udaljeni od same centrale iz koje radite. Tipa ako ste udaljeni 2,5+ km od centrale zaboravite za neke lude brzine na bakrenoj tehnologiji, što kraći put to bolje. 

Silent horror1992 sub 26.11.2022 20:14
hummer0 kaže...

Treba mi prodajni predstavnik sa područja Zagreb zapad ističe mi ugovor pa bi probao dobiti bolji ugovor. Može pp.

Jel se uopće javlja netko iz T coma ili samo produže po novim uvjetima?

 

Odi u a1 i uzmi neki paket net i telefon, onda oni salju dopis HT-u da prenosis liniju kod njih, a tad te 10000% zovu iz odjela za zadržavanje korisnika ili kak se već zove, koji ti daje svakave pogodnosti.

Kad se dogovoris za produženje sa HT samo nazoves a1 da želiš raskinuti sklopljen ugovor i da imas pravo na to u roku od 14 dana od sklapanja ugovora.

Ja sam tak dobio sportski plus paket, neke još za tv, neograničeno fiksni i internet za 230kn.

Treći ugovor kak imam takve uvjete.

Zaporožac ned 27.11.2022 08:54
Silent horror1992 kaže...
Odi u a1 i uzmi neki paket net i telefon, onda oni salju dopis HT-u da prenosis liniju kod njih, a tad te 10000% zovu iz odjela za zadržavanje korisnika ili kak se već zove, koji ti daje svakave pogodnosti.Kad se dogovoris za produženje sa HT samo nazoves a1 da želiš raskinuti sklopljen ugovor i da imas pravo na to u roku od 14 dana od sklapanja ugovora.Ja sam tak dobio sportski plus paket, neke još za tv, neograničeno fiksni i internet za 230kn.Treći ugovor kak imam takve uvjete.

Da, najsretniji su oni kojima je dovedena pred stan optika i od Tcom i od A1 .

Nagovorio sam kolegu kad mu je isteklo 24 mj na Tcomu da im kaže kako prelazi na A1

U roku pet minuta mu se javila tetka koja mu je dala ponudu koja se ne odbija.

Ostao je čovjek na T-comu..

 

Ja istu uslugu na bakru plaćam 78 kn više, (za bakar imam maks brzine, a on duplo veće na optici) a u magenti sam, on nije.

Opcija mi je Iskon s nižim brzinama i lošijim paketom, a opet, vlasnik im je T-com, pa se igraju kako hoće.

 

Trawis pon 28.11.2022 09:43

Može li možda netko prebaciti me s FR1 8b profila na otvoreni 17a da izvučem max s obzirom da sam prebačen na novi izvod koji mi je skoro pred kućom pa je propusnost skočila u downu s 36 na 46 Mbps? Prije sam imao otvoreni 17a, ali je pucalo zbog loše parice i raznoraznih problema s instalacijama.

191x7 pon 28.11.2022 11:41
Trawis kaže...

Može li možda netko prebaciti me s FR1 8b profila na otvoreni 17a da izvučem max s obzirom da sam prebačen na novi izvod koji mi je skoro pred kućom pa je propusnost skočila u downu s 36 na 46 Mbps? Prije sam imao otvoreni 17a, ali je pucalo zbog loše parice i raznoraznih problema s instalacijama.

 Sretno s tim. Od službe za korisnike niš koristi, a izgleda da više nema ni Bugovih forumaša koj itamo rade... :(

AssanteZG sri 30.11.2022 20:15

dobio sam hibridbox , usao sam u modem i namjestio da mi racunalo vuce internet preko parice a mobiteli da vuku 4g , sa racunalom sam spojen preko pojacivaca na internet , i desava mi se da mi prekida wifi , dali se tu sta moze napraviti ili bas moram da potrosim 200gb interneta , drugi problem je sto hibridbox ne mogu da dodam  u aplikaciju , zvao sam korisnicku podrsku ni oni nisu mogli , znaci odem na moj telekom portal , ukucam broj kartice na kojem je hibrid i treba mi doci jednokratna lozinka , stavim karticu u mobitel i nista mi ne dolazi , cak ni ovi iz podrske nisu mogli da dodaju nikako

renchy666 sri 30.11.2022 23:36

Molim info od znalaca. Prije par mjeseci su mi nudili max3 prelazak na optiku osnovnu brzinu po 249kn (to je cijena po onim "posebnim ponudama") međutim stornirali su ponudu zbog "tehničkih problema". Sada problemi kao otklonjeni i mogu realizirati ponudu pa me zanima koliko se minimalno plaća povećanje brzine na 1 Gbit/s (da li je to onih oglašenih 45kn ili ima neka posebna ponuda za manje) ?

JohnMatrix sri 30.11.2022 23:47

Povećanje brzine na 1gb ti je 30kn/mj a ovo ti je za nijansu još bolja ponuda.

 

Od 20.5.2022. g. dostupan je korisnički paket za privatne korisnike naziva Magenta 1 MAX3 paket s 50 posto popusta na mjesečnu naknadu i MAX3 paket s 50 posto popusta na mjesečnu naknadu koji će se realizirati putem HT-ove optičke i bakrene nepokretne mreže. Paket je dostupan uz potpisivanje ugovorne obaveze od 24 mjeseca. Cijena paketa je 125,60 KN / 16,67 EUR bez PDV-a odnosno 157,00 KN / 20,84 EUR s PDV-om za prvih 12 mjeseci ugovorne obaveze, a 245,20 KN / 32,54 EUR bez PDV-a odnosno 306,50 KN / 40,68 EUR s PDV-om za drugih 12 mjeseci trajanja ugovorne obaveze.

D3lBoy čet 1.12.2022 02:16

Jel se još kom događa da im automatski mijenjaju profil?

Već godinama uvijek u ovo vrijeme imam natezanja s njima, imam turbo 30 (up 5 down 30). Svake godine barem jednom krene stekat sve, uđem u ruter brzine up 3.3 down 15-16, sto odgovara turbo 20 brzini.

149 poziva dok me spoje s nekim, 509 resetiranja veze i prespajivanja, 10923 "Gledajte ne možete vi na vašu konekciju 30mbit" "-Imamo 30mbit već 6-7 godina" "gledajte ne možete..."
I tako u krug svake godine, dok ne dođe tehničar i manualno postavi profil na 30/5 i sve radi bez pucanja i iceg... Dok se opet ne resetira na 20

I ne nije zbog nestabilne konekcije, ako išta puca mi i šteka na ovom sporijem profilu.

191x7 čet 1.12.2022 07:34
zabbax21 kaže...

U Velikoj Gorici idu forsirane migracije na optiku, ne znam zašto su forsirane jel mi baš ne drži vodu da će se ugasiti usluga putem bakrene tehnologije 

 Treba im bakar za drugdje.

ihush čet 1.12.2022 19:27
zabbax21 kaže...
Antoniio22 kaže...
Gdje su to počeli forsirati? Ja sam 11 mjeseci čekao da mi netko dođe i povuče kabel.

 Kolko sam upućen u zgradama gdje postojoe optičke vertikale u VG

 -postoje već 2-3 godine, no doziraju kad će 'postojati' jer tako fondove + dok 'ne postoji' ne moraju dati ostalim operaterima u najam tj kad većina stanara zatraži-ugovori optiku tad se 'pojavi' ...

-žale za lockdownom kao odličnim odgovorom zašto nešto kasni i sl. i promjene najave-planova.. no tako se vodi biz-interes, očekivano-normalno.

Zaporožac čet 1.12.2022 19:37
zabbax21 kaže...

U Velikoj Gorici idu forsirane migracije na optiku, ne znam zašto su forsirane jel mi baš ne drži vodu da će se ugasiti usluga putem bakrene tehnologije 

 I u koaksijalnom kablu koji će ti dovući imaš bakra.

Poslije svjetlovoda ide... stari dobri koaksijalac do tvoga rutera.

SimeKZ pet 2.12.2022 13:21

Jel zna netko koga zvat da se dode popravit precvikan kabel nakon radova ispred zgrade. Ulazimo u 10ti dan kako je kabel precvikan. Nakon zvanja na dnevnoj bazi da posalju nekog kako bi otklonio kvar, oni jos nisu poslali nikog. Nema telefona, interneta niti MaxTVa. Koji broj nazvat da se situacija ubrza?

sandokan111 ned 4.12.2022 21:45

Nisu to stvari koje se malo rade, malo ne rade. Ili ces dogovorit s proizvodjacima milion uredjaja itd ili neces ni kretat s tim. A obzirom da je i cijela terminalna oprema drugacija, ne radi se samo o jednoj stvari. Nije tcom lokalni shop koji ce nekom izaci u susret pa ce eto napravit hfc za njegovo podrucje. Jedino kad su oni mozda imali ikakvog doticaja s tim (a mislim ni tada) je ako su preuzeli nekog tko je to imao u infrastrukturi pa su to odredjno vrijeme odrzavali (odnosno ne dirali) dok se nije pokvarilo i prebacili na svoje standarde. Obzirom da su i cijelu dtk mrezu dobili na izvolte, nije ni bilo razloga da rade hfc.