Bitanga sub 12.6.2021 23:56
McSimon kaže...

Hvala na odg, potvrdeno iz SZK da ide za 24 sata
Zanima me kako se moze razdijeliti brzina po ethernet portovima, imam speedport w724v i trebao bi razdijeliti brzinu od 500 (kad dignu) da na jednom portu bude ogranicena na 200, a na drugom na 300.
Ili da bar drugi bude ogranicen na 300, a da prvi vuce koliko moze kad je slobodno

 

Nikako. Moraš imati bolji i skuplji switch.

Bitanga ned 13.6.2021 00:51
McSimon kaže...

Mozes li reci o kojem je modelu rijec, noob sam za ove stvari

 

Nemam pojma, možda ti netko drugi može preporučiti neki model managed switcha ili routera s kojim ćeš moći raditi bandwidth limit po portu. 

Al vjerujem da će biti više zajebancije nego koristi od toga.

Nuclear_Phoenix čet 17.6.2021 09:47
LeskiRM kaže...
Ide li maxtv preko tog mesha? dakle iz routera utp u mesh lan port 1 pa onda iz porta 2 u maxtv pa da imam i wifi i maxtv preko njega?

Koliko ja znam, za sad ne ali definitivno je postojao ili još uvijek postoji plan da se to omogući (jer tehnički nije problem) - inicijalno se pričalo o tom načinu rada ali sa Fritzbox + njihov repeater sa LAN portom.

ihush čet 17.6.2021 10:43
Nuclear_Phoenix kaže...
LeskiRM kaže...
Ide li maxtv preko tog mesha? dakle iz routera utp u mesh lan port 1 pa onda iz porta 2 u maxtv pa da imam i wifi i maxtv preko njega?

Koliko ja znam, za sad ne ali definitivno je postojao ili još uvijek postoji plan da se to omogući (jer tehnički nije problem) - inicijalno se pričalo o tom načinu rada ali sa Fritzbox + njihov repeater sa LAN portom.

 to ovisi o operateru-opremi tj načinu na koji su softwareovski riješili razdvajanje lan-iptv-a... npr nekad je tcom imao obojeno žuto-crveno portove, hardkodirano u firmwareu-modema i to su tad dvije odvojene mreže.

-ostali (iskon-amis..) su imali normalan lan port na koji ako spojiš prijemnik router rekonfigurira port za iptv.. dok je bnet-kabelska-coax obrnutim putem i spliterom kabla..

-sad kad su dva vladajuća pokupovala sve imamo svašta, tj evolucija tcoma i riješenje kao fritz! (dojč).. koji može sve, tj soft mod, no to ovisi o centrali-sustavu, ne samom modemu. Kod A1 je čušpajz, sve, coax+bakar+optika+mobilna tj ovisi o lokaciji i nadogradnji centrale-kvarta, tcom je tu u lakšoj poziciji tj optima-iskon su samo bakar-optika tj klasična stara telefonska linija adsl itd.. pa su manje šareni u riješenjima.

 

teoretski je sve to mreža, ista, kao i internet.. a stvar nije u tome da se nešto ne može, može se.. ali operater želi naplatiti pakete, sustav-automatika, tj ne želi omogućiti juzeru nešto đabe, npr bez plaćanja dodatnog prijemnika mogućnost gledanja iptv-a .. tj prvo gledaju svoj interes, tek tad mogućnosti i riješavaju dio po dio-kvart-centralu.. pa nema odgovora koji jednako vrijedi za osobu u gradu ovisno o kvartu ili nekoj vukojebini, dok čak po brzini može biti obrnuto, jer neka sela su na trasi-lokaciji pa imaju sreće i mogućnosti.. itd.

 

-mesh je prije par godina nudio iskon, kao testni pogon tcoma.. nema puno infoa no ne vidim što bi bio problem, tj objašnjenje je da to što tcom za sad ide sporo je da radi nešto drugo, širi optiku, ugovore.. kad to obavi tad će razmišljati o meshu i sl. sad je važnije koliko će ugrabiti iz eu fondova za optiku i sl. a za sve treba vrijeme + oprema + soft + centrala .. tj to su stvari koje traže vrijeme za veće firme pa i banalno raspoloživu opremu kao modem kojih možda trenutno nemaju dovoljno itd. ili podsjetnik da su prošle godine jače krenuli s evotvom, pa dvbt2-hevc itd.. tj sve to su poslovi i oprema koju moraju progurati kroz skladište i teško je više istovremeno, možda od jeseni konkretnije za mesh ili iduće godine.. :)

zelenapaprika čet 17.6.2021 11:11
PzKpfw kaže...

 

Drugovi, jel po vama okay ovaj uređaj za tekomov Internet posvuda?

Radi se o D-Linku DWR-932. Pitam za mišljenje forumaša.

BUG je strane Šuštinja dao preporuku za ovaj uređaj u odličnoj recenziji.

 Nađi jeftinije. Doma imam Tp-linkov takav uređaj koji sam dobio na poklon. Radi, ali ide samo do 150 megabita (nikada ni blizu toga), kao i ovaj tvoj. Bolji uređaji (i veći) koštaju više. Ako netko ima mobitel koji je bolji od ovog uređaja i ima solidnu kvotu mjesečnog podatkovnog prometa, ne znam treba li mu ovakav uređaj.

Fanu čet 17.6.2021 11:50
PzKpfw kaže...

 

Drugovi, jel po vama okay ovaj uređaj za tekomov Internet posvuda?

Radi se o D-Linku DWR-932. Pitam za mišljenje forumaša.

BUG je strane Šuštinja dao preporuku za ovaj uređaj u odličnoj recenziji.

 

za internet posvuda sam uzeo:

TP-Link Archer MR600

 

kupio preko talijanskog amazona za 120~eur

 

skuplji je od ovog tvog D-Linka, ali imam 0 primjedbi na uredjaj

 

Koristim ga u kuci sa 2 kata, pokrivenost signalom je odlicna po cijeloj kuci (od podruma do zadnjeg kata i dvorista)

 

tako da ako ti treba ruter koji nudi dobru pokrivenost signalom bolje uzmi ruter sa vanjskim antenama nego ove male sa internima

Fanu pon 21.6.2021 10:35

Koristio bih Internet posvuda (49kn za 60GB prometa) u mobitelu kao drugu SIM karticu

 

Nikad nisam imao vise od 1 SIM kartice u mobitelu
Imam Mi 11 sa Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) slotom

1) Ako bih uzeo internet posvuda SIM + bonbon SIM sa 300min razgovora kako bi to onda islo na mobitelu - obje SIM kartice bi bile aktivne istovremeno  ili bih morao nekako softverski saltati izmedju njih ovisno zelim surfati ili obavljati pozive? Trosi li vise baterije mob ako ima aktivne 2 kartice (ono mora lovit 2 razlicita mobilna signala?)

2) Radi li internet posuvda u roamingu?

 

Zahvaljujem

srcipesak pon 21.6.2021 13:50
Fanu kaže...

Koristio bih Internet posvuda (49kn za 60GB prometa) u mobitelu kao drugu SIM karticu

 

/cut

 

 1) u mobitelu podesis koja je za sms/pozive i data. Kako internet posvuda nema poziva, onda fiksno podesis bonbon karticu. Inace mozes sloziti da te pita kod svakog poziva. Sms se isto prilikom slanja moze birat. Potrošnja zanemariva. Dual sim trošim svakodnevno, ako ne visim 10h na mobitelu navečer je 50-70% ovisi koliko sam se potrudio (5k baterija)

 

2) ako i radi, imat ces neku mizeriju, gigu dvije prometa. Najbolje da pitas na chatu ili 0800 9000 

PzKpfw uto 22.6.2021 09:08

@Fanu

 

 

2. Baš jučer to uzeo. Piše u kuverti sa SIM karticom i da dela između ostalog i u inozemstvu.

Ne treba mi za inozemstvo, nego sam Internet Posvuda uzeo, da ne moram trošiti silne pare na bonove gdje mi se nemilice troši podatkovni promet.

Imam jedan mobitel samo za pozive i SMS(dumpphone), a drugi smartphone za Internet.

 

Pretplate me ne zanimaju. Okay ovo jest nešto kao ugovor, al nije to.

To je samo zahtjev gdje sam dao svoje podatke i obavezu da ću plaćati dok koristim tu uslugu sa strane HT.

Mogu prestati kad god poželim.

 

Ako koga zanima bežični ruter je DWR-932 D-Link.

BUG preporuka. Autor teksta našŠuštinjo.

 

EDIT: u recenziji je opisan router DWR-920, al sličan je ovome DWR 932.

Fanu uto 22.6.2021 11:08

ma uzeo sam na kraju taj internet posvuda i bonbon na bonove (300min razgovora ga 20kn\mj s tim da sa svakom online nadoplatom bona dobiješ x10 megabajta i još 1000min razgovora)

 

stavio obje SIM kartice u mob - 70kn mj za 60gb neta i 1300min+250MB min (bez naknade za uspostavu poziva unutar tih 1300min)

 

puno bolji deal od 60kn mj koliko sam plaćao tomato srednju tarifu sa 6000 jedinica (+naknada za uspostavu poziva)

perkoxcar pet 25.6.2021 16:13

Koristi jos netko internet posvuda ?

 

Sve vise sam siguran da ga namjerno usporavaju u sezoni. Na svojoj ht kartici mjerim 55mbps, ubacim internet posvuda mjeri jedva 6-15mbps kako potrefi. Do prije 2 dana je isao preko 55mbps kao i mobilna. Mogao bih ih nazvati da mi pokusaju objasnit ovaj misterij.

Hacker002 pet 25.6.2021 17:06

Jedno čudno pitanje. Imam tarifu na pretplatu u HTu, mobitel, i naravno internet u paketu. Speedtest na mobitelu pokazuje cca 140/40 na 4G+ mreži na trenutnoj lokaciji. Pustim hotspot, spojim se laptopom, odem na njemu Speedtest, pokazuje istu brzinu, ali mi je internet drastično usporen, tipa Youtube treba 10ak sekundi da učita naslovnu stranicu, a dok sam bio na normalnom ADSLu od 50/10 učitao je u roku pola sekunde. Općenito mi se sve stranice učitavaju puno sporije od brzine kojom bi trebali prema Speedtestu.

Nisam do sada koristio hotspot, pa nisam ni znao da će tako biti. Planirao sam si uzeti neograničenu tarifu na pretplati, pa onda imam i flat internet koji bi koristio na laptopu, da se ne moram vezati ugovorom za adsl internet jer nisam stalno na jednoj lokaciji, a i ovako je puno jeftinije, ali s trenutnim stanjem to mi ne izgleda kao realna opcija.

Mišljenja?

tomi_hr pet 25.6.2021 17:19
Mr.Natural kaže...

Jucer mi brzina bila 500/250 

danas je 100/100 a brat ima 500/250 hmm oboje smo spojeni direktno na router.
??

 

EDIT: restarto pc i opet imam 500/250 , weird.

 

Meni je znala mrežna pasti iz nekog razloga na 100MBit pa sam u postavkama drivera za LAN forsao 1Gbit. Sad mi radi ok.

zelenapaprika pet 25.6.2021 17:30
perkoxcar kaže...

Koristi jos netko internet posvuda ?

 

Sve vise sam siguran da ga namjerno usporavaju u sezoni. Na svojoj ht kartici mjerim 55mbps, ubacim internet posvuda mjeri jedva 6-15mbps kako potrefi. Do prije 2 dana je isao preko 55mbps kao i mobilna. Mogao bih ih nazvati da mi pokusaju objasnit ovaj misterij.

 Ne koristim internet posvuda.

 

Ovisi gdje se nalaziš. Počela je turistička sezona i očito je više ljudi na tom području na kojem si i ti, pa je vrlo moguće da je to uzrok.

 

Mr.Natural sub 26.6.2021 01:03
tomi_hr kaže...
Mr.Natural kaže...

Jucer mi brzina bila 500/250 

danas je 100/100 a brat ima 500/250 hmm oboje smo spojeni direktno na router.
??

 

EDIT: restarto pc i opet imam 500/250 , weird.

 

Meni je znala mrežna pasti iz nekog razloga na 100MBit pa sam u postavkama drivera za LAN forsao 1Gbit. Sad mi radi ok.

 ukljucio sam tu opciju i svejedno pada brzina na 100mb ??

 edit: brat nema taj problem, spojeni smo direktno na router.

perkoxcar sub 26.6.2021 10:21
zelenapaprika kaže...
perkoxcar kaže...

Jasno je meni da bi to bio logican uzrok, ali sim kartica sa mobilnom tarifom ht-a ima skoro duplo vecu brzinu.

 U istom uređaju?

 Da, isprobano u istom uredaju.

 

Ako netko ima volje neka isproba takoder.