Carrero pet 21.8.2020 11:41

Pozdrav,

da li ce Router Fritz!box 7590 kupljen u Iskonu raditi plug&play i na T-com na Max3 sustavu (maxtv, net, tel)?

 

I kakva je situacija, odn. da li ce Max3 raditi ako se kupi navedeni router internacionalna verzija?

 

Hvala unaprijed..

191x7 pon 24.8.2020 23:26

Znate li možda koje sada routere daju privatnim, a koje poslovnim korisnicima (za obični VDSL)?

Imam, još uvijek, ZTE 931VII, onaj bolji (za poslovne), pa me zanima je li sada stanje išta bolje (SpeedPort 724 i SpeedPort Plus smatram otpadom).

Wontay uto 25.8.2020 17:23

Ja imam 7590 kupljen u HT-u i na prvom podešavanju je tražio da odaberem annex, tek nakon toga se sam prijavio. Ako ima opciju da se ručno stavi zadnji fw sa službene atranice trebao bi raditi na svim mrežama. Čini mi se da Fritz ne dozvoljava brendiranje firmware-a. 

XYomegaYX uto 25.8.2020 22:54

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje tehnicke prirode.

Naime, renoviramo stan i trebamo se iseliti na jedno mjesec do mjesec i pol dana, ostajemo u istoj zgradi, stan je direktno 2 kata ispod nas, ista vertikala, ista pozicija. Mogu li ja jednostavno prebaciti svoj telefon, router, maxtv i kablove kako su bili spojeni do sada u drugi stan da mogu koristiti usluge ili je tu potrebno zvati tehničara/službu za korisnike? Kada bi se vratili u stan, logično mi je da opet spojim sve isto kao što je bilo do sada.

Wontay sri 26.8.2020 08:44

Nije problem preseliti ako si električar, ili barataš kabelima ako si na bakru. Vući vertikalu u zgradi na postoječe kabele je SF.  Ugasi modem i prijavi smetnju da nešto ne radi i kad ti dođe tehničar dogovori se sa njim, ako je normalan riješite to za 15 minuta. 

sandokan111 sri 26.8.2020 10:01
Wontay kaže...

Vući vertikalu u zgradi na postoječe kabele je SF.

 ??

Zafrljit zicu na dovodu u gornji stan, spustit kabel u donji stan je sf? Nikakav sf, samo eventualno nepotrebno ako ce ga tcom premjestit s jednog prikljucka na drugi u zgradi bez da radi oko toga pompu (sto ne vidim zasto bi radio).

Wontay sri 26.8.2020 12:02

Nije SF nekome tko je radio . Povukao sam bar stotinu optika pa i trase od 200 metara u jednom komadu pa prema tome i vertikala 50 katova bi bila mačji kašalj. U zgrade su se nagurali ht pa je došla optika, zatim kablovski operateri i imaš pune cijevi . Onda nasilu prođe foršpan,  pa kad potegneš omota se oko nekoga koaksa, ili nedaj bože zavezat jedno za drugo pa kad stane na pola puta, nitko ga više ne bude izvukao, zatim dođe susjed iz drugoga ulaza i kaže da mu ne radi tv jer si je Pero uzeo za pravo da nešto prčka po instalaciji, ( , , svega ima na ovom svijetu), zove predstavnika stanara itd. Treba povući i dvije horizontale, skripmati pa maksimala degradira pa prijavi smetnju pa te netko otkanta zbog ovog načina izvedbe.  U pravilu prođe bez problema ali svi su majstori dok je sve idealno i zato mi je neozbiljno davati takve savjete.  Da su moja dva stana trajno, povezao bih ih mrežnim kabelom a u drugim situacijama samo direktno od uvodne kutije.

sandokan111 sri 26.8.2020 14:59
Wontay kaže...

Nije SF nekome tko je radio . Povukao sam bar stotinu optika pa i trase od 200 metara u jednom komadu pa prema tome i vertikala 50 katova bi bila mačji kašalj. U zgrade su se nagurali ht pa je došla optika, zatim kablovski operateri i imaš pune cijevi . Onda nasilu prođe foršpan,  pa kad potegneš omota se oko nekoga koaksa, ili nedaj bože zavezat jedno za drugo pa kad stane na pola puta, nitko ga više ne bude izvukao, zatim dođe susjed iz drugoga ulaza i kaže da mu ne radi tv jer si je Pero uzeo za pravo da nešto prčka po instalaciji, ( , , svega ima na ovom svijetu), zove predstavnika stanara itd. Treba povući i dvije horizontale, skripmati pa maksimala degradira pa prijavi smetnju pa te netko otkanta zbog ovog načina izvedbe.  U pravilu prođe bez problema ali svi su majstori dok je sve idealno i zato mi je neozbiljno davati takve savjete.  Da su moja dva stana trajno, povezao bih ih mrežnim kabelom a u drugim situacijama samo direktno od uvodne kutije.

 Ma ako mu ht to ne obavi, spoji zicu na dovod stan 1, kroz prozor spusti u stan 2 i to je to. Ionako je privremeno. Malo ce kvaliteta patit ako obavi kako spada, al izdrzat ce. Svakako sam ne moze kroz buzire provlacit. I nije optika vec bakar zato primjer.

Iako osobno, cak ne vidim zasto mu ht jednostavno ne bi premjestio privremeno prikljucak dolje. Ista adresa, isti vlasnik, sve isto, tehnicar doslovno dolje u zgradi jednu zicu zamjeni s drugom. Al eto, pitao je dal se moze :P Moze se.

Grisha sub 29.8.2020 18:52

Kakvi debili rade u ovom T-Comu. Dogovorim prije nekoliko dana inter dr 30mbps, dođe mi jučer tehničar da postavi internet koji je usput izmjerio koliko je max kod mene na parici i izmjeri 35. Ispostavi se da su pustili max brzinu 10mbps.

Danas ih zovem na mi puste 30, oni kažu ne može podnijeti parica. Kažem da onda stave 20, oni opet da ne može parica to. Kažu 10 max jer im tako pišu u sustavu.

Kažem im da provjere šta im piše u sustavu za susjednu adresu, kažu i tamo max 10, a susjed već godinama ima brzinu 30mbps.

Kakva stoka.

Gale92 sub 29.8.2020 18:54
Grisha kaže...
Kakvi debili rade u ovom T-Comu. Dogovorim prije nekoliko dana inter dr 30mbps, dođe mi jučer tehničar da postavi internet koji je usput izmjerio koliko je max kod mene na parici i izmjeri 35. Ispostavi se da su pustili max brzinu 10mbps.

Danas ih zovem na mi puste 30, oni kažu ne može podnijeti parica. Kažem da onda stave 20, oni opet da ne može parica to. Kažu 10 max jer im tako pišu u sustavu.

Kažem im da provjere šta im piše u sustavu za susjednu adresu, kažu i tamo max 10, a susjed već godinama ima brzinu 30mbps.

Kakva stoka.

 napiši žalbu i sve u žalbi navedi..... da je bio tehničar da ti je max izmjerio 35 a ovi u szk ti govore drukčije.....

zelenapaprika sub 29.8.2020 21:28
Grisha kaže...
Kakvi debili rade u ovom T-Comu. Dogovorim prije nekoliko dana inter dr 30mbps, dođe mi jučer tehničar da postavi internet koji je usput izmjerio koliko je max kod mene na parici i izmjeri 35. Ispostavi se da su pustili max brzinu 10mbps.

Danas ih zovem na mi puste 30, oni kažu ne može podnijeti parica. Kažem da onda stave 20, oni opet da ne može parica to. Kažu 10 max jer im tako pišu u sustavu.

Kažem im da provjere šta im piše u sustavu za susjednu adresu, kažu i tamo max 10, a susjed već godinama ima brzinu 30mbps.

Kakva stoka.

 S takvima se više ne natežem. A1 je u ofenzivi i ako ponudi bolje uvjete (u prvom redu veću brzinu) od HT-a, odoh njima. Svi su isti po negativnostima koje korisnici doživljavaju, ali ipak imam pravo izbora za svoj novac. HT-u sam do sada platio putem računa pravo bogatstvo, a usluga nije bitno bolja s godinama.

Grisha ned 30.8.2020 03:45

Da, to je ok što ti pišeš kada imaš izbora. Kod mene u selu je takva stvar da kakav god da T-Com je, oni barem imaju nekakvu ponudu. Ostale boli kurac i kad sam ih zvao nudili su, konkretno A1, 4mbps na mojoj adresi. Iako je i tu moguće da im se podaci u sustavu razlikuju od onih na terenu...

zelenapaprika ned 30.8.2020 10:55
Grisha kaže...
Da, to je ok što ti pišeš kada imaš izbora. Kod mene u selu je takva stvar da kakav god da T-Com je, oni barem imaju nekakvu ponudu. Ostale boli kurac i kad sam ih zvao nudili su, konkretno A1, 4mbps na mojoj adresi. Iako je i tu moguće da im se podaci u sustavu razlikuju od onih na terenu...

Jasno mi je. Od HT-a više ništa ne očekujem.

Luka21 uto 1.9.2020 18:24

Pozdrav što se tiće produživanja ugovora koliko ranije mogu tražiti produljenje prije isticanja trenutno imam do 03/21 i pun mi je k plaćanja 250kn za max2 pa bi probao smanjiti na 150kn sa cjenikom posebnih ponuda što je prije moguće.

matrix777 uto 1.9.2020 19:36

Pitanje za znalce. Dakle, 4G internet, mjereno sa iste lokacije sa mobitelnog interneta i preko wifi (isti operaterer)  te također 4g. Dva mjerenja na vrhu. Zašto je toliko drastična razlika? Što ne bi trebale biti brojke slične? 4G internet u uredu preko office boxa(wifi) te mobilni internet isti operater.

matrix777 uto 1.9.2020 19:40
Luka21 kaže...

Pozdrav što se tiće produživanja ugovora koliko ranije mogu tražiti produljenje prije isticanja trenutno imam do 03/21 i pun mi je k plaćanja 250kn za max2 pa bi probao smanjiti na 150kn sa cjenikom posebnih ponuda što je prije moguće.

 Za fiksne ulsuge je 6mj u T comu, tako da možeš.

ATJLučko sri 2.9.2020 06:43
matrix777 kaže...

Pitanje za znalce. Dakle, 4G internet, mjereno sa iste lokacije sa mobitelnog interneta i preko wifi (isti operaterer)  te također 4g. Dva mjerenja na vrhu. Zašto je toliko drastična razlika? Što ne bi trebale biti brojke slične? 4G internet u uredu preko office boxa(wifi) te mobilni internet isti operater.

Ja sam sa svojim iPhone gadgetom jednom slučajno u centru grada išao probati brzinu interneta, kao besplatna mreža, i dobio sam LTE očitavanje u Velo velikim brojkama, no kada sam tražio na mobitelu recimo BUG ONLINE, imao sam problema da uopće učita stranicu. 

Dok kod mene domae situacija puno slabija, recimo ping 13, dl do 49, a ul do 12, ali sve fercera kao podmazano, pa sada ti meni kaži, tko tu koga ?!?! 

Niti sam nisam pametan, kako to shvatiti! 

ihush sri 2.9.2020 09:41
ATJLučko kaže...
..

Niti sam nisam pametan, kako to shvatiti! 

 -jednostavno, postavke mreže, router-gateway-dns filtriranje. free hotspotovi po gradu ne služe klasičnom surfanju nefo više reklama + nužno kao info pult i naravno trebalo bi biti odgovarajuće podešeno filtriranje npr torrenti. Moguća brzina tehnološki, vs ograničenja-pravila (ili pogreške-šlamperaj) + broj korisnika + smetnje jer biti spojen na nekoj connect brzini ne znači da je dostupna propustnost jer i stotine drugih korisnika je tad spojeno dok smetnje više ubijaju više brzine spajanja tj gubljenja paketa koji se tad ponavljaju više puta dok ne prođu i tad je često brže surfanje na nižem protokolu-brzini upravo zbog manje gubitaka itd..

 

-normalno za mrežu (pravila-postavke) + wireles.

sosta čet 3.9.2020 11:33
sandokan111 kaže...

Sportski i prosireni su vrijedili zadnji put kad sam gledao. 209kn je bilo samo na bakru, ne na optici.

 

neonka kaže...

Imam isto max3 i prije godinu i 3 mj sam se javio na chatu i molio da me se kontaktira za produženje ugovora uz postojeće ili bolje uvjete. Nazvali su me i dogovorili i dalje za 209 kn.

 Ima li netko da je dobio max3 za 209kn na bakru nedavno, u prodaji mi jučer kažu kad sam se pozvao na cjenik posebnih usluga da im je taj za 209 kn zabranio HAKOM, mislim da mi je sad rekla cijenu 229kn.

Uglavnom, umjesto max3 premium koji sam imao do sad za 324kn (Turbo 10 brzina) i još sam uz to morao imati mini hibrid tarifu za mobitel, sad nudi sve to iz premium paketa (HBO premium sportski, prošireni, snimalica 30, maxtv to go, pickbox i turbo 20) za 328,50kn, može li se još nešto smanjiti? Službeno su mi poslali dopis prije toga da mi nude produljenje postojećeg paketa za 354kn uz ugovor na 2 godine.

 

bunker čet 3.9.2020 12:34


@sosta

Jučer me zvala teta iz HT-a ( bar se tako predstavila, iako mahom zovu iz kooperantskih tvrtki ) i nudila max2 za 149 kn i max3 za 209 kn. Ugovor mi ističe u veljači i već navaljuju za produženje, pokušavaju uvaliti magentu, mobilnu liniju ...

Ja imam 5 TV-a doma raspoređenih u 2 etaže, i HT nema tehničko rješenje bez kablova i da imam na svih 5 TV-a gomilu kanala. Nekakvo rješenje bi bilo evo Tv kanali, ali i tu imaju ponudu da prijemnik ( kutijicu i daljinski ) nude povoljno ali modul ( koji bih samo upikao u Tv i sve radio jednim daljincem od TV-a ) nude po daleko skupljim cijenama. Srećom, Kodi rješava situaciju...

sandokan111 čet 3.9.2020 12:42
sosta kaže...
Ima li netko da je dobio max3 za 209kn na bakru nedavno, u prodaji mi jučer kažu kad sam se pozvao na cjenik posebnih usluga da im je taj za 209 kn zabranio HAKOM, mislim da mi je sad rekla cijenu 229kn.

Uglavnom, umjesto max3 premium koji sam imao do sad za 324kn (Turbo 10 brzina) i još sam uz to morao imati mini hibrid tarifu za mobitel, sad nudi sve to iz premium paketa (HBO premium sportski, prošireni, snimalica 30, maxtv to go, pickbox i turbo 20) za 328,50kn, može li se još nešto smanjiti? Službeno su mi poslali dopis prije toga da mi nude produljenje postojećeg paketa za 354kn uz ugovor na 2 godine.

 

 Ta cijena nije dobra. Potrazi u onom cjeniku ctrl+f ove stavke, onda proskrolaj do naslova povise, ili procitaj u nastavku od kada do kada je ta ponuda i za koje korisinke. Ako  sve stima sve radi. To sta oni pricaju da im je netko nesto zabranio, onda se i cjenik mora mjenjat, te samim time, ti tu ponudu u cjeniku neces nac, odnosno, naci ces, ali ce pisat "od ozujka 2015 do 1. runa 2020" i onda je ponuda istekla. Znaci mora se cjenik uskladit s "zabranama".

sosta čet 3.9.2020 12:55

Jedino gdje nalazim 209kn (s PDVom) za MAX3 bakar je pod stavkom

Od 01.11.2019. dostupna je ponuda Magenta 1 MAX paketa u prodajnom kanalu za teleprodaju i savjetovanje korisnika i terenskoj prodaji

 

A za Magentu 1 bi trebao uključiti mobilni broj na neku tarifu koja je skuplja od uštede u cijeni paketa.

sandokan111 čet 3.9.2020 14:54
sosta kaže...

Jedino gdje nalazim 209kn (s PDVom) za MAX3 bakar je pod stavkom

 Neznam sto ti trazis. ja sam sad pobrojao, nasao je jedno 20 instanci 209 kn.

 

 

ctrl+f "209". I onda pogledaj podnaslov od kad dokad je i to je to. Letimicnim pregledom, nista se posebno nije promjenilo. Zadnja izmjena cjenika je 3.9.2020

sosta čet 3.9.2020 14:57

Da, bez PDV-a ima hrpa 209 kn, s PDVom je stvar drugačija.

Ok, sad vidim da je danas zadnja izmjena cjenika, 03.09., jutros je bila od kolovoza verzija, 

sad vidim da ima ta 209 za MAX3 u prodajnom kanalu za teleprodaju, izgleda da sam previdio to, budem priuipitao agenta kad mi se javi danas.

sandokan111 čet 3.9.2020 15:48
sosta kaže...

Ok, sad vidim da je danas zadnja izmjena cjenika, 03.09., jutros je bila od kolovoza verzija,

 Nebitno koja je verzija, ponuda ne bi nestala iz cjenika, samo bi se dodao datum njenog ne vazenja. Tako da nisi dobro ctrl-ef-ao. Uglavnom, kazem, letimicnim pogledom, nema nekih posebnih razlika otkad sam ja trazio ima godinu dana. Opcenito, te promjene u cjenicima nastaju za ove dodatne stvari koje mogu ponudit, bonove/uredjaje, pa kad tog nestane mjenjaju cjenik, dodaju nove itd. Inace, agent ce ti na to obicno "pitat na kojoj je to stranici". I onda ce reci "moram poslat na provjeru kod nadredjenog". I onda kao dobije potvrdu da moze.