Jebodiah sub 4.7.2020 18:25
jopasaable kaže...
Jebod.........

 

Meanwhile ja sa Speedport Plusom jos uvijek na 020 verziji firmwarea hahahaha

ali sam ga dobio prije tjedan dana, jer sam imao problema sa prijasnjim Speedportom i pucanjem interneta

Javi ako naides na probleme sa 030 pa da i ja trazim da mi puste novu verziju firmwarea jer sa 020 nemogu upogonit DDNS jede govna za domain bez obzira sta stavio

 Et ja danas malo po postavkama
Nemam neke kriterije sto mi treba osim par sitnica u vezi Wi-FI i nesto.... ostalo..... ne diram

Kod features sam uslikao kako izgleda..... eto ti par slika

Mozda pomogne da primjetis razlike. valjda

Gale92 pon 6.7.2020 07:56
Hexfire kaže...
Da, izgleda da je vraćeno na 100. Mislim da je netko komentirao da ako si u Magenti dobiješ 300 po defaultu.

Imam ugovor još par mjeseci pa ću onda vidjeti što i kako. 100GB je sramotno, ali nije da imam puno opcija.

 ja imam magentu ali svejedno imam 100GB, tak oda ti to nije točno

JackRam pet 10.7.2020 23:11

Istekao mi je ugovor sa HT-om pa planiram uzeti Gigabox od 300 GB podatkovnog prometa, cijena 200 kn mjesečno bez UO a sa UO od 24 mjeseca Huawei B535-232  4G router za 1 kn.

 

Istraživao sam i pronašao sam ponudu koju su imali (ili je još uvjek imaju?) za popust od 50 kn mjesečno kod UO od 24 mjeseca (slika). Dali je ova ponuda još uvijek valjana?

Uz UO od 24 mjeseca osim Huawei B535-232  4G routera dali je moguće plaćati mobilni uređaj na rate? Pronašao sam stavku "Kupnja uređaja na rate" pod "Ostale posebne ponude" (slika) u dokumentu "Cjenik posebnih i proteklih ponuda" na njihovoj stranici koja kaže da je moguće za uređaje A,B,C i D kategorije (neznam koji su to uređaji), iako je stavka stara 6 godina nalazi se pod "Posebne ponude" a ne pod "Protekle ponude".

 

Sa Gigabox-om je moguće uzeti i MAXtv To Go osnovni paket za 5 kn mjesečno, pa me zanima dali je moguće direktno gledati na njihovoj web stranici bez instaliranja desktop ili mobilne aplikacije i dodavanja chrome extenzie? Kada čitam njihove instrukcije čini mi se kao da čitam instalaciju softwara zaraženog malwerom, čak ima stavka koja kaže da se isključi firewall... Vjerovatno prikupljaju podatke korisnika na kojima zarađuju, podatke na koje sam ja naravno pristao pri instalaciji aplikacije.

 

Pričao sam s korisničkom podrškom putem chat-a i na sva tri pitanja sam dobio odgovor da nije moguće... Dali me levate? Dali je moguće ispregovarat neku drugu ponudu sa Gigabox-om?

 

dv14 uto 14.7.2020 13:46

Ističe mi ugovor kroz mjesec dana (fiksni + adsl), danas poslali na onom papiriću kako ističe ugovor i ako se ne produži da cijena ide gori 30kn mjesečno.

 

Jel daju još kakve poklone ili pogodnosti za produljenje ugovora? 

Hexfire uto 14.7.2020 17:27

Sve ovisi kako se uspiješ dogovoriti... Neki ispregovaraju niže mjesečnu naknadu, neki dogovore popust na dodatne opcije tipa paketi programa, a neki uspiju dobiti i bon u Sancta Domenici. Sve ovisi koliko si uporan i koliko si im bitan.

lola25 sri 15.7.2020 22:13
fromilid kaže...

Kolika je cijena najeftinije pretplate samo telefon. Dedo mi godinama placa 179kn, strasno..

 

130kn ti je telefon (1000 min mob, flat fiksni). Odkud ta cijena od 179kn!?

Pogledaj cjenik posebnih ponuda mozda moze i jeftinije.

zelenapaprika pet 17.7.2020 13:58
Antropofob kaže...
zelenapaprika kaže...

Ima li tko kakvih vijesti o širenju optičke mreže u Zagrebu?

 

U Jutarnjem listu sam tijekom zadnja 2 mjeseca vidio više oglasa o izgradnji optičke mreže kojekuda po Hrvatskoj i to je u redu. Ali pitam za Zagreb.

 http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

Puževim korakom bude do 2025 pokriveno, ako bude svijeta i vijeka.

 Te objave odgovaraju oglasima u novinama. Tako da tu nema ništa novoga. Zato pitam, možda netko zna nešto mimo toga.

 

EDIT: Baš gledam kartu. Ništa novoga. Objava iz 2017. o gradnji u mojoj blizini (ali ne i u mojoj ulici) i to u jednoj jedinoj zgradi u kojoj nisu ni prodani svi stanovi jer je investitor (jedno čuveno ime) propao. Sreća HT-ova je u tome da se pored te zgrade sada grade čak 3 nove zgrade, tako da će biti mušterija. Nas postojeće korisnike u istom kvartu su zaboravili. Ako A1 dođe se optikom, odmah se prebacujem njima. Sada nude koaksijalni kabel i to ne želim uzeti.

Antropofob sub 18.7.2020 05:51
zelenapaprika kaže...
Ako A1 dođe se optikom, odmah se prebacujem njima. Sada nude koaksijalni kabel i to ne želim uzeti.

 Ako već nude kabel nema šanse da itko uvede optiku.

Tome i služi ta hakomova stranica, da operateri znaju gdje su rupe u pokrivenosti pa da investiraju tamo optiku/kabel.

zelenapaprika sub 18.7.2020 09:24
Antropofob kaže...
zelenapaprika kaže...
Ako A1 dođe se optikom, odmah se prebacujem njima. Sada nude koaksijalni kabel i to ne želim uzeti.

 Ako već nude kabel nema šanse da itko uvede optiku.

Tome i služi ta hakomova stranica, da operateri znaju gdje su rupe u pokrivenosti pa da investiraju tamo optiku/kabel.

 Taj kabel je sada već jako stara infrastruktura. Spasio nas je od međusobnih svađa susjeda oko zajedničkog antenskog sustava, jer su pojedini susjedi mogli uzeti kabelsku tv (internet i telefon) i nastao je mir. Međutim, sada je to ipak već staro.

Gale92 sub 18.7.2020 19:11

Ekipa pozz

 

Pošto sam sa Raba a kod nas sada rade na postavljanju optike kazano nam je da ćemo u startu (naravno onaj tko želi optiku) imati brzinu od 30mbps. Što je za nas Rabljanje WOW jer bakar do sada, jer otok  NE PITAJTE!!!

 

Uglavnom mene zanima koji oni imaju cjenik za brzine jer ovi stričeki i tete još neznaju cjenik za optiku koja će bit puštena za Rab, pa me zanima kako je to u vašim mjestima/gradovima?

 

 

Čisto evo da se malo raspišemo te po vama koliko bi bilo dostatno za "normalno" surfanje..... ono YT, WEB dizajn pokoji i tako to (naravno i imam 2 MAXTV-A)

 

Hvala unaprijed na svakoj inf

Jebodiah ned 19.7.2020 01:59
Gale92 kaže...

Ekipa pozz

 

Pošto sam sa Raba a kod nas sada rade na postavljanju optike kazano nam je da ćemo u startu (naravno onaj tko želi optiku) imati brzinu od 30mbps. Što je za nas Rabljanje WOW jer bakar do sada, jer otok  NE PITAJTE!!!

 

Uglavnom mene zanima koji oni imaju cjenik za brzine jer ovi stričeki i tete još neznaju cjenik za optiku koja će bit puštena za Rab, pa me zanima kako je to u vašim mjestima/gradovima?

 

 

Čisto evo da se malo raspišemo te po vama koliko bi bilo dostatno za "normalno" surfanje..... ono YT, WEB dizajn pokoji i tako to (naravno i imam 2 MAXTV-A)

 

Hvala unaprijed na svakoj inf

Na optici sam vec od 03.2019, 100/20  i 149.- za net+tel

najmanja brzina kod optike u ponudi pocinje vec kod 100 Mbps, u moje vrijeme je bio 50 Mbps. Kod tebe je receno 30 pa vjeruj da bi kasnije povecali brzinu na taj pocetno 70.

 

U ZG sam i prijelaz s bakra na optiku nije bas WOW, i dalje sam jedinstvcen slucaj s takvom problematikom.

Najidelnija brzina interneta bi mi bila simetricne brzine i to 50/50 ili 100/100, dobar ping sasvim dovoljno, poput frizidera, cim ukljucis i radi, ne mislis vise na internet i teh. opremu.

Mislim da je cijena individulana.... po prodavacevoj volji.... iskreno.... ja sam imao nenormalne striceke i tete...na kraju me dobra vila pomogla... valjda zato sto sam retard, pa imam otezano kominikacuju.

Bit ce bolje kod tebe.

 

Gale92 ned 19.7.2020 13:34
Jebodiah kaže...
Na optici sam vec od 03.2019, 100/20  i 149.- za net+tel

najmanja brzina kod optike u ponudi pocinje vec kod 100 Mbps, u moje vrijeme je bio 50 Mbps. Kod tebe je receno 30 pa vjeruj da bi kasnije povecali brzinu na taj pocetno 70.

 

U ZG sam i prijelaz s bakra na optiku nije bas WOW, i dalje sam jedinstvcen slucaj s takvom problematikom.

Najidelnija brzina interneta bi mi bila simetricne brzine i to 50/50 ili 100/100, dobar ping sasvim dovoljno, poput frizidera, cim ukljucis i radi, ne mislis vise na internet i teh. opremu.

Mislim da je cijena individulana.... po prodavacevoj volji.... iskreno.... ja sam imao nenormalne striceke i tete...na kraju me dobra vila pomogla... valjda zato sto sam retard, pa imam otezano kominikacuju.

Bit ce bolje kod tebe.

 

 hvala ti.... znači kako koga uhvatiš od stričeka i teta sve mi je jasno i puno si mi pomogao.....

DDavorin sri 22.7.2020 18:14
FileFicho kaže...

Imam pitanje vezano za ove nove mobilne tarife koje su kao bez ugovora...može li se doslovno uzeti tarifa na mjesec dana i nakon toga raskinuti bez naknade?

 Da možeš raskinuti kad želiš platiš samo dane korištenja.

Strelok čet 23.7.2020 10:16

Ovako, drugi puta poslao sam mail za cjenik posebnih ponuda za dugotrajne korisnike. 

 

Zajebavaju, nude MAX2 za 249 kn mjesečno.

Internet, tel. max tv standardni i max tv to go.

 

Tražio sam samo internet plus tel. za 149 mjesečno, očito ništa pa idemo kod drugog operatera.

Gale92 čet 23.7.2020 10:45

Imam pitanje za vas koji u opciji Magenta koristite Deezer.

Naime do prije 2,3 tjedna sam sasvim nesmetano koristio deezer na 2 mobitela (sluša glazbu itd) da bi do prije 2 tjedna recimo kada na jednom mobitelu slušam nešto a netko na drugom mobitelu počne slušat meni na mobitelu uključi se pjesma s drugog mobitela.

 

Zvao sam SZK te su rekli da se deezer može slušat samo na 1 mobitelu...