Workbench čet 3.9.2020 19:00

Naravno da su trenutno nezainteresirani; sad uzimaju najveći tržišni segment među aktivnim Internet korisnicima iz ciljane grupe od 130.000 pretplatnika. Onog trena kad im krene pad prihoda jer su ljudi počeli otkazivati bakrene parice i njihove usluge, preko noći će se ugurati preko svoje ispostave Iskona. Da se izrazimo slikovito, HT će apsorbirat taj 'tvrdi orah', možda rektalno. Za RUNE, spojiti prvih 20% korisnika će biti muka, vidi se sad kakve probleme mogu imati u prohodu preko tuđih placeva, iako su sa HEP-om dogovorili suradnju. Kad posade dovoljan broj FTTC junction-a, mogu početi agresivnije s marketingom jer će moći zatvorit ciklus od zaključivanja ugovora do isporuke onutar 10-14 dana. Sad za RUNE razmjerno jako malo ljudi zna, čak i na području gradova i općina u kojima je najavljena i objavljenja izgradnja optike.  

Rusty1281 čet 3.9.2020 22:10

Evo malo prije sam dobio mail od FiberNeta (Fenice Telekom) nakon mjeseci pauze. Ničim izazvanim došao je slijedeći mail:

 

Poštovani,

 

Napokon imamo nekih konkretnih novosti pa vam se javljam.

Proširili smo ponudu brzina i sada u promotivnoj ponudi imamo paket od 500/250 (Down/Up) Mbit/s za 249,00 kn. Za simetričnu brzinu doplata je 75,00 kn.

 

Uskoro ćemo proširiti ponudu i na 1G, ali nemam još detalje. U svakom slučaju ponuda će biti razumna.

S obzirom da će određeni broj priključaka podržavati i XG-PON, u perspektivi će biti dostupne i simetrične brzine od 10G po relativno pristupačnim cijenama.

 

Lijep pozdrav,

Kristiano

RokyFrane čet 3.9.2020 22:31
Rusty1281 kaže...

Evo malo prije sam dobio mail od FiberNeta (Fenice Telekom) nakon mjeseci pauze. Ničim izazvanim došao je slijedeći mail:

 

Poštovani,

 

Napokon imamo nekih konkretnih novosti pa vam se javljam.

Proširili smo ponudu brzina i sada u promotivnoj ponudi imamo paket od 500/250 (Down/Up) Mbit/s za 249,00 kn. Za simetričnu brzinu doplata je 75,00 kn.

 

Uskoro ćemo proširiti ponudu i na 1G, ali nemam još detalje. U svakom slučaju ponuda će biti razumna.

S obzirom da će određeni broj priključaka podržavati i XG-PON, u perspektivi će biti dostupne i simetrične brzine od 10G po relativno pristupačnim cijenama.

 

Lijep pozdrav,

Kristiano

 Ovo kad sam pročitao prvi put stvarno super vijest ali kad razmisliš malo ako im je samo internet paket 200/100 brzina 230kuna a ovo 250kuna to znači da će internet+TV (500/250) biti 320kuna. Bilo bi super ako smanje cijenu onda za paket od 200/100 ili nešto barem smanje jer kad usporediš sa ostalima skupi su ali ono barem ćemo moći imati top FTTH koji nebi dobili ko zna koliko godina da nema RUNE.

RokyFrane pet 4.9.2020 19:23

Ma ja isto ali ono samo kažem. Npr meni još fibernet nije odgovorio na email koji sam slao prije nekih mjesec dana. Btw bilo bi i dalje ljepo kad bi se konačno aktivirao fibernet sa tim webom pa da vidimo te nove pakete/brzine/tv programe itd..

 

I dalje čekam A1 odgovor očito je nešto tu detaljno čim ovoliko dugo čekam na facebooku i mailu.

RokyFrane ned 6.9.2020 04:28

Išao sam ono random bacit oko na fibernet.hr usred serije i vidim da su dodali ovaj novi paket/brzinu. Izgleda kao da je u paintu nadodano ali šta je tu je kada dodje stranica sigurno će ljepše izgledati.

Sada samo neshvaćam dali je ovaj novi paket samo net za 250kuna ili NET+TV+TELEFON za 250kuna sa brzinom 500/250, jer ako je to se onda baš isplati!

Rusty1281 ned 6.9.2020 13:35
snake44 kaže...

Kako god bude, ja ću uzeti minimalnu brzinu downloada 200. Čekam na stabilni internet i tu optiku već predugo tako da mi je u interesu samo da dobijem to.

 Upravo tako. Iako mi je 1G (pogotovo u uploadu) najbolji end game, bilo koja brzina na optici će biti brutalni upgrade. Konačno da ne moramo misliti na činjenicu da postoje neke limiti je već ogromni bonus. Samo će biti pitanje koliko si spreman platiti za xy brzine. 

RokyFrane ned 6.9.2020 15:19
Workbench kaže...

Samo Net. Fiber trio na 200/100 im je 319 kuna, nema šanse da duplo veći bandwith i 2 dodatne usluge naplate 70 kuna manje.

 Pa pazi i ja to mislim ali kad razmisliš prvo piše akcija a kao drugo nije na onoj drugoj stranici od fiberneta di su im svi paketi prikazani već je na prvoj stranici di im je jedino paket sa tv+net+tele, msm realno treba ih netko nazvat pa vidjet sta se desava jer ovako su nas samo zbunili :D

Rusty1281 sri 9.9.2020 14:05
Delwor kaže...

:fingers crossed: 


Bome bi lijepo bilo napokon imati 1/500 nakon ovog odrona od bakra i HT-ovog odmahivanja rukom za rješavanje problema. Ma da je i 200/100, ne bih se žalio.

 Upravo tako. No ako bude 1/500 ponuđen čak i za 500kn a ne za ovih 210 kako kažu to će biti i dalje brutalna ponuda/usluga. Nakon toga mi ništa više neće trebati :D

snake44 čet 1.10.2020 08:29

Ja sam im ponovno slao upit kada će mi biti puštanje signala i evo odgovora:

Poštovani,

Dobivena je dozvola od općine za odradu iskopa koja bi riješila dio problema ali nije dobivena dozvola od HEP-a jer se ustanovila da na istom putu ide i srednjenaponski podzemni kabel,  zbog te situacije mora se odraditi dodatni projekt koji se trenutno započinje raditi.

I dalje se pregovara sa vlasnicima terena i područja preko kojih bi morao kabel proći zračno , tako da za sada još uvijek nemamo gotovo rješenje i mogućnost spajanja.

Izvinjavamo se zbog čekanja i svakodnevno se radi na rješavanju problema ali došli smo na područje gdje se pregovaranje oko prolaska novog kabela jako zakompliciralo.

 

Ja sam inače na području Lovrana...imam osjećaj da će se ovo još jako dugo otegnuti...

Rusty1281 uto 6.10.2020 08:14

I tako, logiram se ja jučer u RUNE portal da vidim da li imam kakvih promjena po pitanju priključka. Kad ono, uplatnica spremna. Napravljena 3.8 sa očekivanom uplatom 2.9. Da li me netko zvao? Ne. Da li sam dobio bilo kakvu obavijest? Ne.

 

Danas se očekujem čuti sa njima malo da vidim što ćemo i kako ćemo dalje.

 

UPDATE:

 

Evo odgovora na moj drugi mail kada su spajanja na prostoru Matulja i da li ima kakvih informacija oko A1 suradnje:

 

Poštovani, spajanja očekujemo oko Nove godine.Za sada od A1 nemamo nikakvih informacija. Pregovori su u tijeku.

 

Što se tiče mog pitanja oko uplate:

 

Ništa ne plaćajte dok Vam uplatnica ne dođe na mail od naše službe.

 

Tako da sjedi i šuti Mujo.

Rusty1281 pon 19.10.2020 11:05

Upravo pričao sa RUNE ekipom na telefon.

 

Matulji, spajanje usera kreće vjerojatno sada u 11.mj. Odmah po spajanju će biti i mogućnost puštanja u pogon. Također i Ai i HT su u "mini projektu" za ponuditi usluge krajnjim korisnicima. Bilo je i za očekivati da će HT pratiti A1.

 

Čekamo i dalje.

snake44 sri 4.11.2020 13:25

Pozdrav ekipa, ima li kakvih novosti? Ima li netko pušten signal? Ja u Lovranu još uvijek čekam, nedavno sam dobio predračune (koje sam odmah i platio) i navodno imaju rok 60 dana od dana kada sam platio da mi naprave priključak do kraja. Čisto za informaciju, ako je netko čitao ugovor, 750kn znači uvođenje kabela do 10m, a svaki slijedeći metar se dodatno naplaćuje (ne sjećam se sad koliko točno). Meni nisu ništa dodatno zaračunali, a imam sigurno 30-ak metara kabela :). 

 

FYI, na fibernetovoj stranici je neka akcija:https://www.fibernet.hr . 250 kn - 500/250 mbit/s

pixi sri 4.11.2020 20:37

Ja taman neki dan odem provjerit koje stanje sa Rune kod mene (centar Istre) i vidim da je moguće spajanje unutar 3-6 mjeseci :)

Sad neznam koliko im se isplati vući optiku do mene, vjerojatno ostali susjedi niti neznaju da imamo tu opciju (maleno selo).

Vama koje su spojili, preko čije infrastrukture su vam dovezli optički kabel?

Rusty1281 sub 7.11.2020 18:30
snake44 kaže...

Pozdrav ekipa, ima li kakvih novosti? Ima li netko pušten signal? Ja u Lovranu još uvijek čekam, nedavno sam dobio predračune (koje sam odmah i platio) i navodno imaju rok 60 dana od dana kada sam platio da mi naprave priključak do kraja. Čisto za informaciju, ako je netko čitao ugovor, 750kn znači uvođenje kabela do 10m, a svaki slijedeći metar se dodatno naplaćuje (ne sjećam se sad koliko točno). Meni nisu ništa dodatno zaračunali, a imam sigurno 30-ak metara kabela :). 

 

FYI, na fibernetovoj stranici je neka akcija:https://www.fibernet.hr . 250 kn - 500/250 mbit/s

 Evo reportaža od Jurkotića po pitanju RUNE (čak i malo prikaza unutrašnjosti centrale u Matuljima) - https://www.facebook.com/runehrvatska/videos/650421372309044/

 

Ja u Matuljima ih očekujem ovaj mjesec za spajanje (nadam se najkasnije do kraja godine) pa ćemo vidjeti. U reportaži ima i prikaz mjerenja brzine na veprincu preko Terrakoma (1G). Kolega mi u Lovranu ima prije ljeta već ONT u kući, ali dalje ništa od puštanja signala (navodno ima super susjede pa je problem spjanja dole do Ike).

 

Čekamo i dalje.

RokyFrane sub 7.11.2020 20:35
Rusty1281 kaže...
snake44 kaže...

Pozdrav ekipa, ima li kakvih novosti? Ima li netko pušten signal? Ja u Lovranu još uvijek čekam, nedavno sam dobio predračune (koje sam odmah i platio) i navodno imaju rok 60 dana od dana kada sam platio da mi naprave priključak do kraja. Čisto za informaciju, ako je netko čitao ugovor, 750kn znači uvođenje kabela do 10m, a svaki slijedeći metar se dodatno naplaćuje (ne sjećam se sad koliko točno). Meni nisu ništa dodatno zaračunali, a imam sigurno 30-ak metara kabela :). 

 

FYI, na fibernetovoj stranici je neka akcija:https://www.fibernet.hr . 250 kn - 500/250 mbit/s

 Evo reportaža od Jurkotića po pitanju RUNE (čak i malo prikaza unutrašnjosti centrale u Matuljima) - https://www.facebook.com/runehrvatska/videos/650421372309044/

 

Ja u Matuljima ih očekujem ovaj mjesec za spajanje (nadam se najkasnije do kraja godine) pa ćemo vidjeti. U reportaži ima i prikaz mjerenja brzine na veprincu preko Terrakoma (1G). Kolega mi u Lovranu ima prije ljeta već ONT u kući, ali dalje ništa od puštanja signala (navodno ima super susjede pa je problem spjanja dole do Ike).

 

Čekamo i dalje.

 Da vidio sam to još jučer, vidi se da je speedtest radjen na kompjuteru a ne na mobitelu. Kad sam vidio ovaj 17ms pao mi je mrak na oči  ali predpostavljam da je bio spojen komp na wifi a ne na Ethernet.

dar01 ned 8.11.2020 05:18

ma to je trenutno žešči zajeb, jer imaju ozbiljnih problema s HT-om i A1 ih također odjebava.

Hoće, to će biti odlična stvar ali još par mjeseci budete se načekali i počupali svu kosu na glavi upitima kad će, kad će ...

Grobnik300 ned 8.11.2020 08:12
dar01 kaže...

ma to je trenutno žešči zajeb, jer imaju ozbiljnih problema s HT-om i A1 ih također odjebava.

Hoće, to će biti odlična stvar ali još par mjeseci budete se načekali i počupali svu kosu na glavi upitima kad će, kad će ...

 I ja mislim da će područje Grobnika tek polovicom iduće godine biti u igri. Slušali ste direktora 2021 tamo gdje ne moraju kopati a 2022 gdje moraju. Ništa od onih pompoznih najava brzi internet grobničanima do kraja godine samo koje. Odabir operatora ? kojega Fibernet već dva mjeseca izrađuje stranicu a Terakom ha ha. Ja i sada na brzini od 19 Mbs imam odaziv od 19 a oni na optici što se vidi na ono malo slike 17 smijeh. Sve više sam skeptičan u vezi ove optike. Kod mene HT gradi FCC ormar. Lp

iceb ned 15.11.2020 16:17
RokyFrane kaže...
Rusty1281 kaže...
snake44 kaže...

Pozdrav ekipa, ima li kakvih novosti? Ima li netko pušten signal? Ja u Lovranu još uvijek čekam, nedavno sam dobio predračune (koje sam odmah i platio) i navodno imaju rok 60 dana od dana kada sam platio da mi naprave priključak do kraja. Čisto za informaciju, ako je netko čitao ugovor, 750kn znači uvođenje kabela do 10m, a svaki slijedeći metar se dodatno naplaćuje (ne sjećam se sad koliko točno). Meni nisu ništa dodatno zaračunali, a imam sigurno 30-ak metara kabela :). 

 

FYI, na fibernetovoj stranici je neka akcija:https://www.fibernet.hr . 250 kn - 500/250 mbit/s

 Evo reportaža od Jurkotića po pitanju RUNE (čak i malo prikaza unutrašnjosti centrale u Matuljima) - https://www.facebook.com/runehrvatska/videos/650421372309044/

 

Ja u Matuljima ih očekujem ovaj mjesec za spajanje (nadam se najkasnije do kraja godine) pa ćemo vidjeti. U reportaži ima i prikaz mjerenja brzine na veprincu preko Terrakoma (1G). Kolega mi u Lovranu ima prije ljeta već ONT u kući, ali dalje ništa od puštanja signala (navodno ima super susjede pa je problem spjanja dole do Ike).

 

Čekamo i dalje.

 Da vidio sam to još jučer, vidi se da je speedtest radjen na kompjuteru a ne na mobitelu. Kad sam vidio ovaj 17ms pao mi je mrak na oči  ali predpostavljam da je bio spojen komp na wifi a ne na Ethernet.

 Evo jedne slikice speedtesta .Operator je fibernet 

Rusty1281 uto 17.11.2020 13:26
iceb kaže...
RokyFrane kaže...
Rusty1281 kaže...
snake44 kaže...

Pozdrav ekipa, ima li kakvih novosti? Ima li netko pušten signal? Ja u Lovranu još uvijek čekam, nedavno sam dobio predračune (koje sam odmah i platio) i navodno imaju rok 60 dana od dana kada sam platio da mi naprave priključak do kraja. Čisto za informaciju, ako je netko čitao ugovor, 750kn znači uvođenje kabela do 10m, a svaki slijedeći metar se dodatno naplaćuje (ne sjećam se sad koliko točno). Meni nisu ništa dodatno zaračunali, a imam sigurno 30-ak metara kabela :). 

 

FYI, na fibernetovoj stranici je neka akcija:https://www.fibernet.hr . 250 kn - 500/250 mbit/s

 Evo reportaža od Jurkotića po pitanju RUNE (čak i malo prikaza unutrašnjosti centrale u Matuljima) - https://www.facebook.com/runehrvatska/videos/650421372309044/

 

Ja u Matuljima ih očekujem ovaj mjesec za spajanje (nadam se najkasnije do kraja godine) pa ćemo vidjeti. U reportaži ima i prikaz mjerenja brzine na veprincu preko Terrakoma (1G). Kolega mi u Lovranu ima prije ljeta već ONT u kući, ali dalje ništa od puštanja signala (navodno ima super susjede pa je problem spjanja dole do Ike).

 

Čekamo i dalje.

 Da vidio sam to još jučer, vidi se da je speedtest radjen na kompjuteru a ne na mobitelu. Kad sam vidio ovaj 17ms pao mi je mrak na oči  ali predpostavljam da je bio spojen komp na wifi a ne na Ethernet.

 Evo jedne slikice speedtesta .Operator je fibernet 

 

Ukoliko A1 bude mogao ponuditi 1/500 kada bude došao red na spajanje, super ako ne sigurno neću ići na Terrakom, već na Fibernet. Oni su mi i u početku bili favoriti, ali vidjeti ćemo kako ćemo i što ćemo dalje i po kojoj cijeni. Fibernet će imati isto 1G pakete, samo nemam info kada i koliko.

 

Ovo je mail odgovor od 3.9.2020 (Fibernet):

 

"Napokon imamo nekih konkretnih novosti pa vam se javljam.

Proširili smo ponudu brzina i sada u promotivnoj ponudi imamo paket od 500/250 (Down/Up) Mbit/s za 249,00 kn. Za simetričnu brzinu doplata je 75,00 kn.

 

Uskoro ćemo proširiti ponudu i na 1G, ali nemam još detalje. U svakom slučaju ponuda će biti razumna.

S obzirom da će određeni broj priključaka podržavati i XG-PON, u perspektivi će biti dostupne i simetrične brzine od 10G po relativno pristupačnim cijenama."

 

Što se tiče Matulja i Kastva, sa službenog LinkedIN profila prošli tjedan je stigla ova informacija: