Periferija

Speedlink Medusa nx 5.1 problem

Jughead čet 19.7.2012 04:09

edit, sada sam probao i na ts-u, sada i tamo zuji ALI SAMO KADA PRIČAM !!

 

Znači smetaju mu pozadinski zvukovi ili zvukovi koje reproducira samo računalo.

 

edit: instalirao sam i USB drivere i opet zuji mater mu hebem

vrinho čet 19.7.2012 12:43

U skypeu idi na opcije, audio settings i makni kvačice s automatic adjust microphone i speaker settings, po potrebi smanji onaj slider iznad tih opcija. Na slici imaš dolje kako je meni složeno.

Edit: I još si pogledaj pod opcijama od zvučne kako ti je složeno, decibele smanji na 0

Ja osobno od kad sam ih kupio nemam nikakvih problema.

amsal pet 20.7.2012 12:47
Jughead kaže...

Ma jesam, ma nikad više neću uzet tu "smeće" marku, vidim ljudi je hvala, a qurcu nevalja.

Kao da oni ovise o tebi :) Ja koliko vidim, ti si jedini koji se žali na SpeedLink Medusa NX 5.1 USB slušalice, tako da nije do njih nego do tebe ;)

Prolega sri 25.7.2012 14:21

Isti slučaj sam i ja imao sa Plantronics 780 slušalicama, uvelike hvaljen headset. I nikad više USB headset za igranje. Potonje sam vratio. Problem koji si spomenuo pronašao sam na nekoliko mjesta diljem WEB-a i uvijek je ostao nedorečen (čitaj: neriješen). Sa zujanjem mikrofona sam i ja imao problem na istom headsetu. Nisam uspio riješiti. Ja osobno zujanje nisam čuo, ali suigrači jesu. Kad sam u TS3 probao testirati zvuk, tek sam tada čuo što sugovornici čuju od mene....užas...zujanje koje se pojačava. 7.1 zvuk u igrama je po meni bespotreban (čak zna i glava zaboliti od njega). Sa kvalitetnijim slušalicama savršeno ćeš moći razaznati odakle ti neprijatelj dolazi u igrama. Po meni, okorjelim gamerima koji provode po nekoliko sati igrajući se, potrebne su kvalitetne slušalice, a ne slušalice od 200-ak kuna. Vjeruj mi, samu integraciju mikrofona u headset naplate hebeno, ali zato štede na kvaliteti slušalica da bi se "to moglo prodati". Peace of crap. Onome tko dugo pješači, potrebna je kvalitetna obuća. Govorim ovo iz razloga što zbog lošeg zvuka iz slušalica, neudobnosti, pa i samih problema koji su ovdje navedeni, zaboli glava.  Moj izbor: kvalitetne HI-fi slušalice (ne studijske) i odvojeno mikrofon koji se može nabaviti za male pare a vršit će svoju "dužnost" bezprijekorno. Može i onaj sa "štipaljkom za odjeću". Preporuka: AKG ili Seinnheiser uz blagi akcent na AKG zbog fenomenalnih basova. Cijenovni rang (oko 100-150 eura). Nek se starci malo isprse na rate {#}. Imat ćeš sluše za narednih 10 godina. Ponavljam, kvalitetne sluše sa 3.5 mm konektorom (nikakav USB) i odvojeno mikrofon. Dobitna kombinacija!!!

 

Još nešto, nije rijetkost da USB slušalice odnosno njihov software uzrokuje lagove tijekom igranja, pogotovo na slabijim računalima.

 

Kasnije, uz dobru zvučnu karticu koja je EAX3 ili više kompatibilna, uz kvalitetne slušalice, dobit ćeš zvuk u igrama i filmovima koji će te rasplakati. Sretno.

Prolega sub 28.7.2012 01:33

Mislim da reklamacijom nece nista postici. Moje misljenje je da je ovdje problem softwareske prirode. Vjerojatno se kolju audio driveri MB-a i driveri zvucne slusalica. Probaj napraviti system restore prije instalacije drivera slusalica (znaci brisi te drivere u potpunosti). Zatim deinstaliraj audio drivere maticne ( znam da tada neces imati zvuk na zvucnicima ako ih imas) pa zatim instaliraj drivere slusalica nanovo. Trebalo bi raditi. Ako nista drugo, bit ces pametniji i znat ces jeli problem tu ili negdje dalje. Javi kak je proslo.

cile 2000 pet 12.4.2013 21:33

u svakoj slusalici ima po tri zvucnika zato i jesu 5.1 headset....samo instaliras drivere koje si dobio uz slusalice...i za svaku stvar inace se namjesta posebno znaci za igre za glazbu skype itd...itd ugl...marka je odlicna meni su pukle imo sam troje medusa nx prvo sam uzimo stereo pa onda 5.1 i opet sam sam na meduzama! =)

PC Street Hacker uto 2.12.2014 12:57

Ima li netko pod brojen SL-8793-BK sluše su bile 270 kuna,dolaze sa usb i još 4 kabela,zvuk je nekako loš a namistia san sve u control panel kako triba(valjda).Driver se nemože instalirat jer ga ne pripoznaje a i na kutiji piše no driver needed,nije mi potreban taj 5.1 za igrice samo oću da je zvuk čist i kristalan.

punk94 uto 9.12.2014 08:41
PC Street Hacker kaže...

Ima li netko pod brojen SL-8793-BK sluše su bile 270 kuna,dolaze sa usb i još 4 kabela,zvuk je nekako loš a namistia san sve u control panel kako triba(valjda).Driver se nemože instalirat jer ga ne pripoznaje a i na kutiji piše no driver needed,nije mi potreban taj 5.1 za igrice samo oću da je zvuk čist i kristalan.

Ja sam svoje podignuo prije 10 min..i sad gledam da moram novu zvučnu kupovat jer imam samo tri ulaza..zeleni,plavi i crveni..Ovako na prvi pogled slusalice su mi super..

Koje mi je najbolje rijesenje za to?neka vanjska zvučna ili?

PC Street Hacker sri 10.12.2014 15:45
punk94 kaže...
PC Street Hacker kaže...

Ima li netko pod brojen SL-8793-BK sluše su bile 270 kuna,dolaze sa usb i još 4 kabela,zvuk je nekako loš a namistia san sve u control panel kako triba(valjda).Driver se nemože instalirat jer ga ne pripoznaje a i na kutiji piše no driver needed,nije mi potreban taj 5.1 za igrice samo oću da je zvuk čist i kristalan.

Ja sam svoje podignuo prije 10 min..i sad gledam da moram novu zvučnu kupovat jer imam samo tri ulaza..zeleni,plavi i crveni..Ovako na prvi pogled slusalice su mi super..

Koje mi je najbolje rijesenje za to?neka vanjska zvučna ili?

Kolko si ih platia,možeš ih i zaminit za USB izlaz

headshot sri 10.12.2014 18:03

Ja imam medusa 5.1 već cca 1.5-2 godine, koristim ih svaki dan za sve (igranje, glazba, filmovi). I prije par mjeseci mi je pukao desni zglob gdje se sklapaju - uspio sam to privremeno popraviti, zaljepio sam to. Ali to nije sve! U roku od par dana je prestao raditi rear right kanal (kao da se prebacio u rear left, tako da kada testitam rear kanale samo čujem lijevi), Ali ni to nije sve! Sada zvučim kao top shop {#}, prije 2 dana mi je počela štekati desna slušalica, tj gubi se kontakt tako da moram namjestiti kabl i ne micati se. Otvorio sam zvučnu karticu (kontroler za glasnoću) kada mi je krepao rear right kanal, i zaprepastio se kako je to loše povezano, žice su zgurane sve zajedno i sve djeluje vrlo krhko što se tiće lemova. Sada vidim da ni taj spoj sa slušalicama nešto ne štima dok je odjednom ošla desna slušalica. Imam kolegu koji ima isto medusu ali stereo, i njemu je isto otišao taj spoj tako da ni njemu ne radi desna slušalica kako treba. 

 

Sve u svemu, jako sam bio zadovoljan sa njima, zvuk je super - dok rade! Kvaliteta izrade je loša, može se netko ljutiti i protiviti ali ne može se očekivati super kvaliteta izrade za te novce, ipak se radi o plastici. Sa micom nisam imao problema osim što čujem lagani šum, ali to je zanemarivo koliko je tiho. Nikad mi nisu ispale i dobro sam ih čuvao tako da nisu zbog toga pukle, pukle su kad sam ih jednom skinuo sa glave - uhvatio sam za slušalicu, no nije bilo nikakve pretjerane sile kod rukovanja, pazio sam baš iz tog razloga jer su plastićne.

 

A sa review-ima se slažem, dobre su, ali kao što kažem - dok rade. Ne kaže se bezveze koliko para toliko muzike.

 

Oko božića dobivam Sennheiser G4ME ONE slušalice, tako da mogu usporediti kvalitetu zvuka (znam da nisu ni blizu u ranku ali želim dobiti dojam koliko je stvarno medusa dobra što se tiće zvuka), uz njih dobivam i asus xonar dg zvučnu (zbog 5.1 zvuka).

bojler1 pet 2.1.2015 00:16
punk94 kaže...
PC Street Hacker kaže...

Ima li netko pod brojen SL-8793-BK sluše su bile 270 kuna,dolaze sa usb i još 4 kabela,zvuk je nekako loš a namistia san sve u control panel kako triba(valjda).Driver se nemože instalirat jer ga ne pripoznaje a i na kutiji piše no driver needed,nije mi potreban taj 5.1 za igrice samo oću da je zvuk čist i kristalan.

Ja sam svoje podignuo prije 10 min..i sad gledam da moram novu zvučnu kupovat jer imam samo tri ulaza..zeleni,plavi i crveni..Ovako na prvi pogled slusalice su mi super..

Koje mi je najbolje rijesenje za to?neka vanjska zvučna ili?

  

Evo i ja uzeo iste, i sada sam na sto cuda! Ovo uopce nisu one koje se reklamiraju, i da imaju samo usb sa integriranom zvučnom i real surroundom. Ove imaju 4 jacka + usb.

 

Pa gdje da ja to sada ukopcam, da li bih ja sada morao uzimati odvojenu zvucnu karticu ili pak svaki puta kada zelim koristiti headset odkapcati zvucnike? Nije mi uopće jasan princip zasto trebaju i usb i jackovi buduci da bi zvucna trebala biti integrirana u headset? Pomoc ljudi, moze li pojasnjenje?

 

Sto mi je ciniti, uzimati novu zvucnu da bih imao mjesta za u isto vrijeme imati spojene i zvucnike i headset? Preporuke za neku najjeftiniju? Ja sam očekivao da ce slusalice doći samo s usbom kao sto je to na reviewovima na youtubeu...

PC Street Hacker sub 3.1.2015 01:56
bojler1 kaže...
punk94 kaže...
PC Street Hacker kaže...

Ima li netko pod brojen SL-8793-BK sluše su bile 270 kuna,dolaze sa usb i još 4 kabela,zvuk je nekako loš a namistia san sve u control panel kako triba(valjda).Driver se nemože instalirat jer ga ne pripoznaje a i na kutiji piše no driver needed,nije mi potreban taj 5.1 za igrice samo oću da je zvuk čist i kristalan.

Ja sam svoje podignuo prije 10 min..i sad gledam da moram novu zvučnu kupovat jer imam samo tri ulaza..zeleni,plavi i crveni..Ovako na prvi pogled slusalice su mi super..

Koje mi je najbolje rijesenje za to?neka vanjska zvučna ili?

 Pomoc ljudi, moze li pojasnjenje?

 Pitaj da ti zamine za USB pa onda gledaj za zvučnu

zulejman ned 15.3.2015 22:03

Imam problem sa Speedlink Medusa NX slušalicama, ovo su mi već druge (ISTE) slušalice i problem mi se javio na obje... Mikrofon odjednom prestane raditi, jel ima tko kakvu ideju zašto i šta da radim? Probao sam raskopati i pogledati da li se dio odlemio ili nešto ali ništa... Ko iz vedra neba prestao radit mikrofon.

sina-k pet 27.10.2017 11:24

pozdrav,

 

ima li koja dobra duša da shera driver za medusu 5.1?

imam ih godinama i rade ko grom... sad sam uzeo novi komp i nemomgu vise naci CD a sa ovim defaultnim windows driverom to jednostavno nije to...  :(

 

tnx!

 

Fake_Alert pet 12.3.2021 19:28
Čitatelj kaže...

Probaj sa Driver boosterom. Ako ne pomogne, kontaktiraj direkt SpeedLink.

 

Usput, moj savjet je da probas ove drivere, mogli bi pomoci:

https://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=23&v_code=28939

 

Navodno Cyber Snipa Sonar 5.1 driveri rade na tim slusalicama, i daju jos bolji zvuk.

 

 

 Hvala.

Imam sluške od 2011, dan danas rade kao nove. Vidim da su drivere maknuli sa web stranice.

Kad se sjetim da su bile 500 kn tada u Linksu. Ajd sada nadi za te novce tu kvalitetu