Periferija

Preporuka hifi zvucnika

Lazarus Long sri 9.5.2012 00:40
Tommy_GTI kaže...

  Audio bronze definitivno. Zaboravi na tanoy iz oglasa previse je neosetljiv za tvoje pojacalo. Za infinity ne mogu reci nista osim da djeluju jeftino i da im ne sluzi na cast sto su stavili onakve konektore

Tommy_GTI sri 9.5.2012 07:40

I meni se isto svidaju monitor audio bronze 2 samo kaj je taj mali problemcic, a to je kaj sam ja iz Zagreba i volio bih poslusati zvucnike prije kupnje. Nadam se da ce mozda naletiti takav oglas ponovo, negdje blize Zagrebu

Tommy_GTI pet 11.5.2012 21:28

Da se dotaknem sljedeca dva pitanja:

Koje kabele bi mi preporucili za spajanje pojacala i zvucnika(kad ih kupim), dali trebaju bit neki skuplji, ili su dovoljni najobicniji zvucnicki kabeli 2x(0.75, 1.5, 2.5 , 4) mm2

Dali bi trebao uzeti koju bolju zvucnu karticu, tipa Asus Xonar DG  ili neka druga(trenutno sam na onboard)

Lazarus Long pet 11.5.2012 23:43
Tommy_GTI kaže...

Da se dotaknem sljedeca dva pitanja:

Koje kabele bi mi preporucili za spajanje pojacala i zvucnika(kad ih kupim), dali trebaju bit neki skuplji, ili su dovoljni najobicniji zvucnicki kabeli 2x(0.75, 1.5, 2.5 , 4) mm2

Dali bi trebao uzeti koju bolju zvucnu karticu, tipa Asus Xonar DG  ili neka druga(trenutno sam na onboard)

  Za spajanje PC zvucnika su dovoljni najibicniji kabeli, sve ostalo je bacanje novaca. Isto vazi i za onboard zvuk. Prvo nabavi zvucnike, cuj ih pa ces onda razmisljati o dodatnoj zvucnoj na kojoj ces  mozda spojiti (vrlo!) kvalitetne slusalice ili 5.1 zvucnike

 

Ako to ne planiras ostani na onboard a ostatak novaca preusmjeri na, recimo, bolje napajanje ili tisi cooler.....

Tommy_GTI sub 12.5.2012 07:35
BORG kaže...

Kad smo kod zvucne, koliko bi dobio poboljsanje zvuka kad bi uzeo neki jeftiniji usb dac, nesto tipa NuForce uDAC-2.

Spojen bi bio jeftinjim digitalnim koaksijalnim kabelom sa recieverom.

Molim vas objasnjenje oko tog usb dac-a, sto je to tocno?

del4nec sub 12.5.2012 10:20
Tommy_GTI kaže...

Molim vas objasnjenje oko tog usb dac-a, sto je to tocno?

Jednostavno rečeno to je eksterna zvučna kartica koja se spaja preko USB porta. Jedana od prednosti naspram integriranih i posebnih zvučnih kartica je u tome što mičeš uređaj od svih mogućih smetnji koje stvaraju komponente u računalu.

Što se tiče zvučnika moja preporuka također ide na MA BX2 zvučnici su fantastični za svoju cijenu i za razliku od večine u cjenovnom razredu ne trebaju jako pojačalo da ih se kvalitetno tjera.

Tommy_GTI sub 12.5.2012 14:24
Lazarus Long kaže...
Tommy_GTI kaže...

Da se dotaknem sljedeca dva pitanja:

Koje kabele bi mi preporucili za spajanje pojacala i zvucnika(kad ih kupim), dali trebaju bit neki skuplji, ili su dovoljni najobicniji zvucnicki kabeli 2x(0.75, 1.5, 2.5 , 4) mm2

Dali bi trebao uzeti koju bolju zvucnu karticu, tipa Asus Xonar DG  ili neka druga(trenutno sam na onboard)

  Za spajanje PC zvucnika su dovoljni najibicniji kabeli, sve ostalo je bacanje novaca. Isto vazi i za onboard zvuk. Prvo nabavi zvucnike, cuj ih pa ces onda razmisljati o dodatnoj zvucnoj na kojoj ces mozda spojiti (vrlo!) kvalitetne slusalice ili 5.1 zvucnike

 

Ako to ne planiras ostani na onboard a ostatak novaca preusmjeri na, recimo, bolje napajanje ili tisi cooler.....

Znaci najobicniji zvucnicki kabel je dovoljan, a koja debljina, citao sam da to ima veze sa snagom pojacala. Koja bi bila vasa preporuka od sljedecih: 2x(0.75, 1.5, 2.5 , 4) mm2 ?

 

@Father_Dougal: Problem je navedeni zvucnici se prodaju izvan Zagreba, a ja bih volio poslusati prije kupnje da se uvjerim da je to onakav zvuk koji mene zadovoljava.

Father_Dougal sub 12.5.2012 14:32
Tommy_GTI kaže...

Znaci najobicniji zvucnicki kabel je dovoljan, a koja debljina, citao sam da to ima veze sa snagom pojacala. Koja bi bila vasa preporuka od sljedecih: 2x(0.75, 1.5, 2.5 , 4) mm2 ?

 

@Father_Dougal: Problem je navedeni zvucnici se prodaju izvan Zagreba, a ja bih volio poslusati prije kupnje da se uvjerim da je to onakav zvuk koji mene zadovoljava.

Ne baš, ima veze sa snagom koju ćeš gurati kroz kabel... no 2.5 i 4 kvadrata su više nego dovoljni.

A, ti bi da budu iz ZG? :) problem nastaje kad slušaš kod nekoga i kod sebe doma - ambijent je vrlo, vrlo bitan za zvuk. Nikad neće biti isti zvuk.

del4nec sub 12.5.2012 15:50

Kao što je već father napomenuo sobna akustika je jako, jako bitan faktor u kvaliteti zvuka. Uz to ak bi išao kod nekog preslušati zvučnike računaj da će se vjerojatno koristiti drugo pojačalo, izvor zvuka, kablovi. Sve to može jako utjecati na tvoj dojam. Ako ništa drugo barem bi trebao poslušati kako se zvučnici slažu s tvojim pojačalom. Što se tiče kablova neki se kunu u abnormalno skupe kablove ja sam malo isprobavao s jeftinijima i ni sam nisam siguran u krajnji rezultat. Subjektivno na nekim snimkama čujem blagu razliku, ali nisam radio blind test pa moguće da je placebo. Uglavnom ne isplati se previše ulagati u kablove, eventualno neki kvalitetniji interkonekt.