tigerija čet 15.12.2011 22:24
kakapo kaže...
sunshine0123 kaže...
tigerija kaže...
Bera kaže...
snupix kaže...

negdje sam procitao da smo dosegli najvisu razinu inteligencije te da nam ona vise nece rasti.

Dosegli smo najvišu moguću, za više razine korištenja mozga treba nam 10 puta veća energija.

 

je si li mislio na lubanju??

nadam se da je mislio na veću sposobnost iskorištenje kapaciteta, ne nužno fizički veći mozak

Da.

 

Čuo sam nešto da su otkrili da je evolucija moguća slučajnim razvojom gena, a ne samo kopiranjem (što bi bilo razmnožavanje jel?).

 

Ovo što sam ja baš pričao.

 

Dosta toga što maštamo je vjerojatno moguće. Makar ne vjerujem da postoji alternativno vrijeme (prošlostm budućnost) nego da je to samo NAZIV za koordinaciju u vremenu u svrhu sporazumijevanja.

Mislim da čovjek nema šanse da razvije neke moći vezane uz ilteligenciju ili npr telepatija bez da promjeni mozak na fizički način jer mislim da naš mozak to nije u mogućnosti.

 

Trenutno svemu što služi jest spremanje i obrada podataka...

Mislim da ljudsko tijelo ima više tajni nego mozak.

mbaksa sri 12.9.2012 00:02
g12356 kaže...

Mislim da su rekli da kada su izmjerili te čestice brže od svjetlosti da su rekli da im je oprema krivo mjerila.

Da, kad su "izmjerili" brzinu tih čestica navodno bržih od brzine svjetlosti, u pitanju je bila greška kod mjerenja.

mbaksa sri 12.9.2012 23:08
g12356 kaže...

Bilo mi već gotovo žao Einsteina...čovjek tako veliki um,a mi bi ga sada skoro zaboravili.

Kak to misliš? Čak i da se pokaže da brzina svjetlosti nije najveća moguća brzina, to ne znači da se Einsteinove teorije automatski mogu odbaciti, da ne važe, nego će se reći da vrijede u "tim i tim uvjetima", odnosno na "toj i toj skali". Jesu li Newtona zaboravili?