Ostalo

Što se događa s našim društvom?

Qui-Gon-Jinn pon 27.11.2023 12:13
Super64 kaže...
Old Iggy kaže...
Stric_Jura kaže...

a koje "cvijeće" ? Izrael možda?  Turska?

Pa u odnosu na gore navedene, oni su ne cvijeće već cijeli svadbeni aranžman.

Jedino još ne kužim ovo s Južnom Korejom, oni su kao bad guys, što li?

 Pa dosta je očito - "Smrt fašizmu" i prekrižena zastava J. Koreje. Probao bi na čemu su ovi ak netko zna, o kojoj se supstanci radi.

 Pa kako neznaš da je J. Koreja u WW2 napala i osvojila Japan, pola Kine, uspostavila marionetsku državu Mandžukuo, napala Pearl Harbour....Južna Koreja je bila najjači dio Axis powersa 

ivan dragi sub 16.3.2024 16:02

Moj predsjednik, moj premijer, moj sudac, moj drzavni odvjetnik, moj lekar. Zoka će biti sve pa ćemo ostvarit određene uštede.

 

Po uzoru na neke druge egotrip narcise, predlažem da osvjetlimo Arenu (onu pravu u Puli) i njih dvoje u gaćama pošaljemo na pijesak da svoje probleme s prostatom riješe - muški.

 

Grbin s Njojom neka nosi vodu, tu je ovaj doma, a ovaj pak zna di su sve pipe. Turudića i Beljaka stavit u ćošak na lanac da pokušaju ugrist ovo dvoje gladijajatora. One iz VAR sobe stavit u prvi red da psuju sa Zekanovicem. Benčićka bi držala natpis "moralne prodike" na štapu uz štand za hot dog na svježe pokošenoj ledini na kojoj bi Tomasevic posluživao senf.

 

Kako bi razlikovali podršku sa tribina, jednima bi dali pločice za replike kojima bi lupali, drugi bi svom vođi pljeskali ozarenog lica.

 

Himnu prije početka bitke otpjevala bi Kolinda.

 

U slučaju tragičnog nam završetka bitke po jednog takmaca angažirali bi i narikače™. 

 

Za objektivno izvještavanje angažirali bi HRT i komentatore Macana i Puhovskog, za logistička pitanja uspješnu firmu R. Čačića.

 

Vrijeme događaja, tradicionalno srijedom ili četvrtkom ili nediljom ili utorkom ili petkom.

 

Ulaz sa covid potvrdama besplatan.

Endymon sri 24.4.2024 11:10

Slazem se. Ovdje kod nas u Rovinju. Ukrajinac došao kupio 3 parcele i digo jednu veliku stambenu zgradu, naravno luksuz... Odmah pored nje dize još jednu. I sada još gradi mini hotel od 17 apartmana prakticki. Bas jadan,brizan. Dok mu sirotinja brani drzavu, on je ko ckapi zbrisao ovdje. Sramota. Ali da, tako je u svakom ratu bilo i biti ce.

pr0n_addict sri 24.4.2024 11:32
Endymon kaže...
Slazem se. Ovdje kod nas u Rovinju. Ukrajinac došao kupio 3 parcele i digo jednu veliku stambenu zgradu, naravno luksuz... Odmah pored nje dize još jednu. I sada još gradi mini hotel od 17 apartmana prakticki. Bas jadan,brizan. Dok mu sirotinja brani drzavu, on je ko ckapi zbrisao ovdje. Sramota. Ali da, tako je u svakom ratu bilo i biti ce.

Štoviše, ne bi me čudilo da mu "American taxpayers" indirektno financiraju sva ta čudesa.

warhammer sri 24.4.2024 14:33
Endymon kaže...
Slazem se. Ovdje kod nas u Rovinju. Ukrajinac došao kupio 3 parcele i digo jednu veliku stambenu zgradu, naravno luksuz... Odmah pored nje dize još jednu. I sada još gradi mini hotel od 17 apartmana prakticki. Bas jadan,brizan. Dok mu sirotinja brani drzavu, on je ko ckapi zbrisao ovdje. Sramota. Ali da, tako je u svakom ratu bilo i biti ce.

 Isti su kao i naši  koji su pobjegli devedesetih , doduše nisu imali toliko vremena, tridesetak godina, da opljačkaju svoju zemlju i ljude pa su to morali nadoknaditi skupljanjem novćanih priloga za humanitarnu pomoć .

Zato treba pomoći onima koji su ostali u svojoj zemlji žrtvi bezumne brutalne agresije svim mogućim sredstvima  da se obrane i prežive .

 

Ivan(4) sri 24.4.2024 14:44

Pobegao je ko god je mogao i ne mogu da ih osuđujem. Radimo sa jednom ukrajinskom firmom i svi koje smo upoznali su se vremenom preselili negde van Ukrajine (uglavnom žene, kao i muškarci koji su radili tamo ali imaju druga državljanstva; muški ukrajinski državljani su uglavnom zaglavljeni - materijal za drugu raspravu). Za poslednju iz te grupe koja je bila ostala u Kijevu sam nedavno saznao da je u Londonu i iskreno sam osetio olakšanje. Poštujem one koji su ostali, pogotovo svojom voljom (npr otac prijateljice koji nije hteo da ode iz Harkova ni dok je trajala ofanziva na taj grad), ali otići mi deluje kao zdrava reakcija na situaciju i samim tim ne mogu nikog da osudim zbog toga.

Endymon sri 24.4.2024 15:08

Ja nemam ništa protiv ljudi koji su pobjegli. Ali imam protiv Ukrajinskih Oligarha. Jer isti ti ljudi, kada se smiri situacija, ce se busati u prsa i zvati domobranima i imati obraza da odlucuju o toj zemlji.Bjeda je ostala, bogatasi su zbrisali i iskoristili priliku da se još više obogate.

cvaja997 sri 24.4.2024 15:14

Kad smo kod teme, mogu i dajem si za pravo pogledat to iz svoje perspektive. Moji ujaci, mamina braća, nikad ih nisu pronašli. Očevi bratići, 2 poginula. Otac, imao je građevinski obrt, posao je išao, bio je poslovođa u jednoj danas propaloj firmi bivše države... Danas je alkoholičar i meni daje dugove. Ovo pišem kako bi mogli shvatit, onaj tko pročita, tijek misli. Ja, kao siromašno mentalno potkapacitirano smeće, bježao bih glavom bez obzira, na sve moguće načine, bilo gdje. Kako onda neće ovi koji imaju toliko materijalne moći, toliko materijalnog za izgubit? Druga solucija, koju bih zaista želio, ali na žalost sam kukavica, prihvatit poziv. Nema se što prihvatit, oni te odvuku na silu. Međutim, prihvatit i pokušat trajno onesposobit najvišeg po činu koji je u mojoj blizini. "Svojeg" zapovjednika. Retorika borbe za svoju zemlju i proljevanja krvi vrijedi samo za smeća poput mene. Za sinove i kćeri zapovjednika, ovih sa puno materijalne moći, za one sa utjecajem... Ne vrijedi. Mi kao porezni obveznici plaćamo svoje članstvo u nato savezu, daleko smo od današnje prve crte, tko je izabrao to zanimanje, neka se bori. Imam jako malo, ako ostanem bez toga, nije mi problem. Neću imat ništa, rađe ću sa kokicama gledat sa strane. Od domovinskog rata, toliko gubitaka rodbine, nemam ništa!!! Otac iz ponosa ne želi tražit ništa. Meni kao generaciji nakon rata, bilo bi neopisivo bolje da je otišao u njemačku, a odabrao je službu. Prokleti bili, rat i naši političari. 

gpd sri 24.4.2024 15:19

Evo što se događa sa društvom (govorim samo ono čemu svjedočim a čega nije prije bilo.)

 

Ljudi tamnije puti po gradovima u skupinama (pretpostavljam da su to ilegalni migranti)

 

Ljudi tamnije puti zaposleni (pretpostavljam da su to nepalci)

 

Ostalo sve normala. Osim što je sad Euro umjesto kune i cijene su skočile (to je pretpostavljam gubitak monetarnog suvereniteta i inflacija)

 

EDIT: e da, i djeca koja nose i gledaju u "pločicu", 

 

 

ramzocro-HCR čet 25.4.2024 00:56
Endymon kaže...
Ja nemam ništa protiv ljudi koji su pobjegli. Ali imam protiv Ukrajinskih Oligarha. Jer isti ti ljudi, kada se smiri situacija, ce se busati u prsa i zvati domobranima i imati obraza da odlucuju o toj zemlji.Bjeda je ostala, bogatasi su zbrisali i iskoristili priliku da se još više obogate.

 A šta se nije isto desilo na našem području nakon rata? I još uvijek je tako