Ostalo

Istina o Grčkoj!

Lazarus Long sri 29.2.2012 09:50
ulinsky kaže...

Slobodno iznesite vaše komentare ako ih imate, hvala na pažnji! :)

  Poseban dojam mi ostavljaju ona crvena slova gdje se kaze "Grci ne mrze niti jedan narod"

 

Poslje WW2 protjerali su preko milijun stanovnika sjeverne Grcke (uglavnom makedonci), uzimaju mirovinu na 53 godina (profesori), neudate zene (kcerke drzavnih sluzbenika) uzimaju mirovinu, konobari imaju benificirani radni staz > jos da nabrajam?

 

Lenji, jesu! Da! Molim izvolite u subotu na shoping u Solunu da vidite koliko su radni. Ako imate auto koji je iz Makedonije i ima MK oznake onda ste stvarno nadrljali. Ako tranzitirate kroz Makedoniju i makedonski carinik udari pecat koji sadrzi rijec Makedonija onda dobijate ekstra maltretiranje na grani..

 

Grcka je lijepa zemlja ali ima jednu manu. U njoj zive grci!

 

 

 

 

Lazarus Long sri 29.2.2012 09:58
Gain kaže...

Čini mi se da su se neki dan dogovorili (Grčka i Makedonija) oko makedonskog imena.

 

Mislim da je 100 eura mjesečno sljedećih 50 godina.

  Ozbiljan si? To je cista glupost

Gain sri 29.2.2012 10:05

@Lazarus Long

Ma nisam (pročitao, naletio, na više mjesta).


Ali opet ne bi me iznenadilo da nakon tolikog tlačenja Makedonaca uvale takvu neku glupost.

unimatrix001 sri 29.2.2012 10:07
freddie kaže...

 kao prvo ne kanim se ZAPALIT. a to očigledno autor i prpevodilac žele. sljedeći je valjda korak paljenje nekakve ambasade, mcdonaldsa i lokalnog nike dućana.. a dalje zna se..

 

 za početak, neke stvari apsolutno STOJE i zapravo dobrih 70 % onoga je istina.. ali kad sam vidio komentar na onog murijaka odmah mi je bilo jasno da se radi o- PAMFLETU. nije lijepa slika i stvarno ružno izgleda ali postavljat stvari tako da je 'murijak poprskao heroja iz ww2', što valjda implicira da je murijak znao tko je stari i automatski vodi do zaključka prije same rasprave tko je tu zapravo pozitivac a tko negativac mi je... blah

 

 znaš kako ti ja gledam na stvari?

 

 znaš tko je kriv što su švabe iz daimlera podmitili naše političare da kupe one silne kamione i dr..?! mi, jer smo glupi i jer glasamo za kretene već 20 godina.. nikakvi švabo i nikakvi francuzi. budi siguran da takve fore koje prodaju nama, grcima i kojekakvim korumpiranim paradržavicama bez prava i pravde NE mogu prodavati u švedskoj ili americi. ili mogu ali ne u tolikoj mjeri da im s*ebu kompletan sustav. grci su prezaduženi otkako ja znam za sebe i zaboli ih za to, netko se nije zaptao tko će vraćati kredite za fensi zgradurine i metro dok im sad nisu zavrnuli pipu..

 

 radije se razmisli kad si zadnji put kupio grčki proizvod, i što to oni zapravo proizvode da zaslužuju zapadnoeuropski standard..?! koliko vidim, imaju 2,3 x više stanovnika od nas a izvezli su u 2011 kad su imali ogroman rast izvoza samo 2 x više od s**bane hrvatske

Da samo bacim mali komentar na ovo podebljano...

70 % voca koje jedes je iz Grcke (ako ne i vise...pod uvjetom da ga uopce konzumiras)

Znacajan dio profesionalne opreme u industriji...posebno prehrambenoj se napravi u Grckoj,,( Gatzelakis , Polin ...itd..)

Gomila Hrvatskih gradjana godisnji provede u toj istoj Grckoj..iako se mi pravimo kao veeeliki u turizmu...a istina je da ce nas konobar prije oderati na nasoj obali nego Grckoj

..... mogao bi ovako do sutra...ali..... nije cudo sto Grcki Bog se vise ne zove Zeus vec Angela Merkel {#}

freddie sri 29.2.2012 10:20

Da, grcka 10 milja ljudi i 26 mlrd izvoz, a hrvatska (za koju cemo se svi sloziti da je jadna i da izvoza niti industrije- nema) 4,5 milja ljudi a izvoz 13 milijardi. Grcki uvoz - tri puta veci od hrvatskog. Standard im je samo takav, uvozi se i trosi al pokriva se kreditima a ne svojom privredom. Grci imaju maltene zapadnoeuropsku potrosnju vec 50 godina, a na koju foru? Vanjski dug- 9 x veci od nemoguce prezaduzene hrvatske. You do the math..

Lazarus Long sri 29.2.2012 10:27
unimatrix001 kaže...

70 % voca koje jedes je iz Grcke (ako ne i vise...pod uvjetom da ga uopce konzumiras)

  Ne, ne, ne...

 

70% voca i povrca vam donosi Agrokor i Agrokorove "satelit" tvrtke koje otkupe (skoro) sve iz Makedonije i Turske. Grcko voce i povrce je nekonkurentno zato sto je skuplje. Grcko odlazi na pazarima u EU.

 

Turizam i ljubaznost su katastrofa u Grckoj. Niti Hrvatska nije cvijece sto se tice tga ali vi ste daleko bolji. Druga je prica sto Hrvati i Srbi vole ici u Grckoj (to se treba posmatrati zasto je tako)

Roćka sri 29.2.2012 10:33
freddie kaže...
Jel vas moram podsjecat na ovo- http://sportski.net.hr/nogomet/reprezentacija/page/2011/10/08/0061006.html Zasuli su nase navijace od kojih su neki bili sa djecom(!) kamenjem i stolcima, jedan nas je ostao bez prsta zbog topovskog udara itditd. A o bacanju MOLOTOVLJEVOG KOKTELA na nase navijace da ne pricam.. Sreca pa nisu mogli dobaciti, moglo je bit bez problema pet- sest mrtvih ili osakacenih. Ka ta strofa

Pa takvih pojedinaca ima svagdje.Nemojte misliti da branim Grke,ali opet mi nije jasno kako cijelu naciju optužujete zbog nekih seljaka.Što bi bilo da su "specijalci"iz,recimo 

Bad Blue Boysa(ne svi,naravno)krenuli u ubilački pohod dok je Dinamo bio u Ligi Prvaka? 

freddie sri 29.2.2012 10:53

Nisu to bili klasicni navijacki nemiri sacice navijaca. Tocno se zna sa kime, kojom retorikom i zasto su napali nase navijace. Ista spika kao i neku dan u novome sadu. Ista gamad koja je toliko ostrascena i divlja da je u stanju ubiti nekoga ili zapalit pola grada kad se nije po volji. Gdje si vidio da nasi navijaci npr. bacaju zapaljive bombe na gostujuce navijace koji sjede s djecom u kaficu?

Roćka sri 29.2.2012 10:56
freddie kaže...
Nisu to bili klasicni navijacki nemiri sacice navijaca. Tocno se zna sa kime, kojom retorikom i zasto su napali nase navijace. Ista spika kao i neku dan u novome sadu. Ista gamad koja je toliko ostrascena i divlja da je u stanju ubiti nekoga ili zapalit pola grada kad se nije po volji. Gdje si vidio da nasi navijaci npr. bacaju zapaljive bombe na gostujuce navijace koji sjede s djecom u kaficu?

Mislio sam da je riječ o klasičnim tučnjavama. Nego,takvih će uvijek biti.

Roćka sri 29.2.2012 11:15
freddie kaže...
http://sportski.net.hr/nogomet/reprezentacija/page/2011/10/10/0633006.html PISMO NAVIJAČA Policija cipelarila Hrvate uz povike 'Serbia, fuck Croatia'

Kad je ovo bilo?Ne pratim nogomet već duže vrijeme. 

Što se vijesti tiče,smatram da je ovaj događaj prvenstveno krivnja Grčkog nogometnog saveza ,koji nije proveo preventivne mjere zaštite za navijače .Nasilnike treba sankcionirati ,

tese pobrinuti da im dolasci  na utakmice budu doživotno uskraćeni.

unimatrix001 sri 29.2.2012 11:35
Lazarus Long kaže...
unimatrix001 kaže...

70 % voca koje jedes je iz Grcke (ako ne i vise...pod uvjetom da ga uopce konzumiras)

  Ne, ne, ne...

 

70% voca i povrca vam donosi Agrokor i Agrokorove "satelit" tvrtke koje otkupe (skoro) sve iz Makedonije i Turske. Grcko voce i povrce je nekonkurentno zato sto je skuplje. Grcko odlazi na pazarima u EU.

 

Turizam i ljubaznost su katastrofa u Grckoj. Niti Hrvatska nije cvijece sto se tice tga ali vi ste daleko bolji. Druga je prica sto Hrvati i Srbi vole ici u Grckoj (to se treba posmatrati zasto je tako)

Agrokor koliko god da je ''krupna zvijer ipak je jos uvijek sitan...Strani trgovacki lanci vecinu uvoze iz Grcke i Italije.

Ne govorim o ljubaznosti osoblja...ali ta ista ljubaznost kod nas je dvosjekli mac...jer iza osmjeha se krije cista racunica...money money money...must be funny...in the greedy man's world 

 

btw..ne branim ni Grcku...ne kaze se uzalud ''duzan ko Grcka'''...ali sta mislite zasto Njemacka nas zeli u EU...sigurno ne zbog ljubaznih faca..vec da nam potamani prirodne resurse.... rijeeeetki su predjeli u Njemackoj gdje mozes popiti vodu iz slavine..

Arxi sri 29.2.2012 11:53

@Lazarus Long

Isao sam u Grcku na more (paralija katerini) sa drustvom u septembru 2011.

Moram reci da mi je bilo predivno, ocjena 10/10. Ja nisam naisao na nikakve ne-ljubaznosti.

Najvece iznenadjenje mi je bilo to sto apsolutno svi pricaju srpski. Ono, ja ulazim u kafanu i kazem Hi, a on meni odgovara dobar dan.

 

Lazarus Long sri 29.2.2012 12:04
Arxi kaže...

@Lazarus Long

Isao sam u Grcku na more (paralija katerini) sa drustvom u septembru 2011.

 

  Izvoli molim izmedu 10.07 i 10.08 pa da vidis kakva je ljubaznost (mozda ti se posreci pa dobijes krevet za 50 EUR za noc). Ne, ne govorim iz inata zato sto sam makedonac pa imamo prob. sa imenom. Tu sam ceo zivot i dobro znam sto pricam

 

Na zalost Hrvatska je skupa. Ja svoja letovanja upraznjavam u Turskoj (mnogo bolje sto se tice svega..od kult. znamenitosti pa sve do ljubaznosti)

 

zerocool12 pet 2.3.2012 20:05
mjordan kaže...

švabe nisu uspjele oružjem pokoriti svijet već ga sad osvajaju na puno pametniji način - ekonomski.sve je to propaganda izrežirana do u detalje,nikad oni(švabe) nisu ni pali sve je to bilo za teatar.ovo sve nas čeka.

Ako gledaš na sve skupa,"švabe" su u tom kolu najmanje napravile. Pogledaj britance, njihovo razmišljanje i nedavne izjave, više mi vuče na njih nego na švabe, švabe se još boje sječanja iz WW2 da bi nešto pokušale...