bmx65 pon 11.12.2023 22:46
Marko :D kaže...

Prvi put čujem za tu tvrtku.

 Pa nije valjda da nisi nigdje vidio njhove zelene paketomate? Niču ko gljive poslije kiše po cijeloj Hrvatskoj :)

Da li će opstati ne znam, hrvati su još malo "zatucani" što se tiče novih tehnologija pa ne znam hoće li prihvatiti ovaj oblik dostave.

A žalosno što i trgovci ne vole mijenjati partnera za dostavu ili barem ne ponuditi više njih pa nek kupac bira.

 

Mall.hr nudi dostavu DPD kurirom na adresu za par eura ili na BoxNow paketomat što je besplatno, i meni je to ok, daj ljudima da biraju.

 

zelenapaprika pon 11.12.2023 23:07
60nine kaže...

bro, ne da mi se raspravljat jer ne vodi nikud :)

 

nije moj problem to što oni nemaju ljudi, ja sam uslugu platio i očekujem da dobijem zauzvrat ono što sam platio - i tu više nema rasprave

 

ps: nek zaposle nepalce, apsolutno nemam ništa protiv njih, pače 3px su ljubazniji od naših dostavljača (ovaj iz HP-a koji mi je dostavio taj zadnji paket ni dobar dan ne zna reć, minimum minimuma jbt.)

 Doslovno svake godine je isto. Sve što naručiš nakon cca 15.11. bit će ti dostavljeno, a kada, to se ne zna. I zato sve što ti je bitno treba naručiti dovoljno rano. I o kome god se radilo, uvijek je isto.

 

Očito ste zaboravili na ovo: https://www.index.hr/vijesti/clanak/nakon-indexovog-clanka-o-overseas-express-ne-prestaju-ljute-poruke-ljenguze-horor-od-dostave/1015553.aspx

 

Ja sam isto išao tamo osobno, ali prije ove velike gužve. Na ulazu u poslovnu zgradu za nekakvim pultom sjedila je mlada cura i u sva u muci odgovarala na pozive i handlala nas koji smo došli osobno. Na sreću je moj paket pronađen i sretan sam otišao doma. A onda se dogodilo ovo opisano u članku iz 2017. I zato ako ti je nešto bitno, naruči to ranije. Dostavljači se uglavnom preopterećeni, svi su na njih bijesni, a dan ima samo 24 sata.

 

 

 

 

60nine uto 12.12.2023 08:36
zelenapaprika kaže...

Ja sam isto išao tamo osobno, ali prije ove velike gužve. Na ulazu u poslovnu zgradu za nekakvim pultom sjedila je mlada cura i u sva u muci odgovarala na pozive i handlala nas koji smo došli osobno. Na sreću je moj paket pronađen i sretan sam otišao doma. A onda se dogodilo ovo opisano u članku iz 2017. I zato ako ti je nešto bitno, naruči to ranije. Dostavljači se uglavnom preopterećeni, svi su na njih bijesni, a dan ima samo 24 sata.

 

 

ništa mi nije bilo bitno i hitno, samo mi je bilo presmiješno da im treba 10 dana za običan mali paket poslan iz istog grada...

na stranu ono što kolega kaže "nemaju ljudi, pucaju po šavovima, gužva, black friday navala ovoono" - ne zanima me, ako ne možeš odraditi posao kako treba - nemoj ga raditi i prepusti nekome tko može.
Tu najmanje (ili uopće ne) krivim obične dostavljače i tete za pultovima u pošti naravno, a oni su nažalost ona zadnja karika s kojom imamo najviše doticaja i komunikacije pa se istresamo na njima dok se ovi iznad njih igraju krcobolje...

 

da ne ispada da ih se stalno pljuje - pohvalno mi je što neke pakete isporučuju i subotama da valjda pohvataju rupe, a i od malih nogu iz Yuge mi je usađeno da se poštuje i cijeni lokalni poštar :)

 

ne mogu se otet dojmu da otkad imaju ovu novu sortirnicu u Gorici da je sve otišlo na gore, ali vjerojatno je splet okolnosti pa se potrefilo nekak vremenski s tim... kao i HŽ-u, treba im hitno restrukturiranje, ali nažalost - to vjerojatno nećemo doživjet iz poznatih razloga...

 

zelenapaprika uto 12.12.2023 14:53
60nine kaže...
zelenapaprika kaže...

Ja sam isto išao tamo osobno, ali prije ove velike gužve. Na ulazu u poslovnu zgradu za nekakvim pultom sjedila je mlada cura i u sva u muci odgovarala na pozive i handlala nas koji smo došli osobno. Na sreću je moj paket pronađen i sretan sam otišao doma. A onda se dogodilo ovo opisano u članku iz 2017. I zato ako ti je nešto bitno, naruči to ranije. Dostavljači se uglavnom preopterećeni, svi su na njih bijesni, a dan ima samo 24 sata.

 

 

ništa mi nije bilo bitno i hitno, samo mi je bilo presmiješno da im treba 10 dana za običan mali paket poslan iz istog grada...

na stranu ono što kolega kaže "nemaju ljudi, pucaju po šavovima, gužva, black friday navala ovoono" - ne zanima me, ako ne možeš odraditi posao kako treba - nemoj ga raditi i prepusti nekome tko može.
Tu najmanje (ili uopće ne) krivim obične dostavljače i tete za pultovima u pošti naravno, a oni su nažalost ona zadnja karika s kojom imamo najviše doticaja i komunikacije pa se istresamo na njima dok se ovi iznad njih igraju krcobolje...

 

da ne ispada da ih se stalno pljuje - pohvalno mi je što neke pakete isporučuju i subotama da valjda pohvataju rupe, a i od malih nogu iz Yuge mi je usađeno da se poštuje i cijeni lokalni poštar :)

 

ne mogu se otet dojmu da otkad imaju ovu novu sortirnicu u Gorici da je sve otišlo na gore, ali vjerojatno je splet okolnosti pa se potrefilo nekak vremenski s tim... kao i HŽ-u, treba im hitno restrukturiranje, ali nažalost - to vjerojatno nećemo doživjet iz poznatih razloga...

 

 Restrukturiraju se oni, itekako. Otkazima poštara.

 

https://zadarskilist.novilist.hr/zadar-zupanija/kad-postari-daju-otkaze-posiljke-lutaju-i-ne-dolaze/

 

 

 

 

Marko :D uto 12.12.2023 16:28

Problem kod Pošte nije hrpa paketa koja se ne stignu uručiti nego isključivo neorganiziranost.
Ako im već sortirnica radi 24/7 u tri smjene, neka odvajaju pošiljke koje su naručene za dostavu i poštanski ured i pošiljke koje idu na paketomate. Neka pošiljke za kućne adrese i poštanske urede dostavljaju tijekom dana (s time da paketi za poštanske urede ili neka odmah odu ujutro ili na kraju radnog vremena poštanih ureda), a paketi za paketomate neka se dostavljaju preko noći. Ne vidim zašto se paketomati ne bi punu noću kad svi rade 24/7/365, pa bi sve lijepo paketići dočekali ujutro kad se probude.
Koliko sam skužio, po trenutnom modelu, dostavljači s kombijem odu do sortirnice, napuni im se vozilo svakakvih paketa i onda nazivaju jesi doma-nisi, pa paket ostave u poštanskom uredu, pa drugi na paketomat, treći paket na adresu i tako cijelo vrijeme u krug. Neka na stranicu za promijenu adrese dostave dodaju mogućnost pisanja napomene i odabira željenog vremena dosta i problema jednostavno neće biti. Ako sortirnica radi u tri smjene, trebali bi i dostavljači.
Zaposlite veći broj ljudi, državna ste firma imate ogroman budžet, platite ljude pošteno i problema neće biti garantirano.

Qui-Gon-Jinn čet 14.12.2023 06:51
Marko :D kaže...
bmx65 kaže...
Marko :D kaže...

Ali očekujem da će web shopovi promijeniti dostavljačku službu u smislu da neće više koristiti Paket24 nego druge dostavljačke službe.

 Naravno da neće, imaš i sad barem 10 dostavljačkih službi pa su mnogi i dalje vezani za Poštu, ne znam što će značiti još jedna u nizu...

 

Po meni najbolja dostava koja se pojavila u zadnje vrijeme je BoxNow, sve ide na paketomate i sve je ultra brzo, koristi ju mall.hr i besplatna je.

Zašto ju ne koriste i druge trgovine ne znam, ali paketomati su budućnost i najbolji oblik dostave.

 

 

Prvi put čujem za tu tvrtku. Bilo bi super kad bi negdje bila tablica web shopova po dostavljačkim službama pa lijepo vidiš tko šalje preko čega. Ovi koji šalju preko Paket24, mi polako idu na crnu listu.

 https://www.boxnow.hr/eshop-partners

Bernard Huky Hux čet 14.12.2023 14:59

Koja tuga je ova poša. Reko znam da su gužve pa ajde da si preusmjerim paket na paketomat.

Vozim po gužvi, kiši do njega kad ništa od toga. Dođem do koraka plaćanja i odbije mi sve moguće kartice koje posjedujem. Zaba, Revolut..

Zove onaj broj ali svi agenti su zauzeti. Pitam slučajnog poštara, ali on ne može pomoći, sve mora preko toga ići. Vidim okolo paketomata papirići od slipa da je i drugima odbijeno. 2 dana 2 pokušaja, bezuspješno. 

JosephBullet sri 20.12.2023 13:23

Pozz,
Cekam paket iz Austrije, platio sam ekspres dostavu. Jasno mi je da je guzva i sve. U Austriji izgleda nije takva guzva jer su sve uspjeli odraditi isti dan i predati ga svom kooperantu i od onda se vise tracking number ne updata. Jel itko zna tko je kooperant za HR za Austrijsku postu?

Negdje sam izguglo da je Overseas u vlasnistvu Austrijske poste. Netko gore je pisao da je isao do njih po paket. Gdje su oni smjesteni / na koju adresu se ide po paket da se malo pozuri stvar?

Puno hvala

JosephBullet sri 20.12.2023 13:23

Pozz,
Cekam paket iz Austrije, platio sam ekspres dostavu. Jasno mi je da je guzva i sve. U Austriji izgleda nije takva guzva jer su sve uspjeli odraditi isti dan i predati ga svom kooperantu i od onda se vise tracking number ne updata. Jel itko zna tko je kooperant za HR za Austrijsku postu?

Negdje sam izguglo da je Overseas u vlasnistvu Austrijske poste. Netko gore je pisao da je isao do njih po paket. Gdje su oni smjesteni / na koju adresu se ide po paket da se malo pozuri stvar?

Puno hvala

Eric Prydz sri 20.12.2023 13:32

Prije godinu dana sam si iz zajebancije poslao iz firme pismo kući poštom...došlo mi je za 10 dana.

 

Prije par tjedana čekao na papir iz Katastra, potpisao povratnicu kojom je trebao početi teći zakonski rok.

Pošta Katastru uopće nije vratila povratnicu i dok nisam osobno otišao po Rješenje u katastar, zakonski rok nije mogao početi teći.

 

Pouka; boli ih dupe...

Memphis čet 21.12.2023 09:17

Znači kasnili su mi sa isporukom love za otkupnu pošiljku 3 mjeseca. Nakon natezanje oko prigovora poslali mi dopis da imam pravo na naknadu 3x veću od poštarine koju sam platio za slanje.

MUĆAK čet 21.12.2023 09:50

 

Uglavnom sve napisano za HP stoji očigledno možda netko od visoko pozicioniranih lopova želi privatizirati dostavu za svoju korist dakle glavni problem je u sortirnicama a ne dostavljačima tamo rade nesposobni ljudi jednom mi je dostavljač pokazao svoju listu moje pošiljke koja je iz Češke stigla u Poreč za dva dana a iz Poreča u Crikvenicu preko Rijeke dostavni centar tu je ležao još 7 dana , kaže mi dečko tu rade oni koji  ne znaju uključiti PC a onda se pljuje po dostavljačima koji sa tim nemaju veze .

Isto tako sa Amazon.de stigne u Zagreb za 1,5 dan a iz Zagreba k meni treba mu 5 dana osim zadnji put kad je stiglo u paketomat za 1 dan , 

nisam mogao vjerovati da je tako brzo stiglo  . 

JosephBullet pet 12.1.2024 10:42

Moze li se traziti pravo na naknadu radi kasnjenja paketa? kupio sam nesto i posljatelj je posloa Austrijskom postom. Paket je krenuo prije 29 dana. postarina je bila 15e. 16.12. je austrijska posta predala kooperantu (prema statusu trackinga) i do neki dan se status uopce nije micao. Predpostavljam da je kooperant ili HR posta ili netko drugi iz HR. Postoji li neka osnova za traziti povrat bar troskova slanja jer kasne. Kuzim da su bili blagdani ali drugi paketi stizu uredno a kad nisu blagdani iz austrije stigne za par dana isti tip paketa... 

Memphis pet 12.1.2024 14:08
JosephBullet kaže...

Moze li se traziti pravo na naknadu radi kasnjenja paketa? kupio sam nesto i posljatelj je posloa Austrijskom postom. Paket je krenuo prije 29 dana. postarina je bila 15e. 16.12. je austrijska posta predala kooperantu (prema statusu trackinga) i do neki dan se status uopce nije micao. Predpostavljam da je kooperant ili HR posta ili netko drugi iz HR. Postoji li neka osnova za traziti povrat bar troskova slanja jer kasne. Kuzim da su bili blagdani ali drugi paketi stizu uredno a kad nisu blagdani iz austrije stigne za par dana isti tip paketa... 

 prvo moraš napisat prigovor

El Torro uto 6.2.2024 21:03

HP cobani preuzeli iz Njemacke paket od DHL-a i paket vec tjedan dana stoji na posti jer me se nisu udostojili kontaktirati.

 

Slucajno sam saznao da DHL suraduje s njima i onda na HP stranici vidim pise da si paket podignem u postanskom uredu.

 

Napisali su da je bio pokusaj odstave ali lazu a nisu ni ostavili obavijest u sanducicu.

 

Ja kad vidim da neka web stranica salje postom, tamo ne kupujem.

 

A sad je i DHL na toj listi.

ministar uto 6.2.2024 21:38
El Torro kaže...

HP cobani preuzeli iz Njemacke paket od DHL-a i paket vec tjedan dana stoji na posti jer me se nisu udostojili kontaktirati.

 

Slucajno sam saznao da DHL suraduje s njima i onda na HP stranici vidim pise da si paket podignem u postanskom uredu.

 

Napisali su da je bio pokusaj odstave ali lazu a nisu ni ostavili obavijest u sanducicu.

 

Ja kad vidim da neka web stranica salje postom, tamo ne kupujem.

 

A sad je i DHL na toj listi.

DHL kod nas dostavlja Pošta, a DHL Express dostavlja baš DHL (Nike šalje preko njih)

El Torro sri 7.2.2024 22:18

Sad znam ali me o tome nisu obavijestili ni DHL i HP. Na DHL stranici pise samo da urucenje paketa nije uspjelo a o posti niti rijeci. A lijepo sam im ostavio broj telefona.

 

Danas dodem na postu i baba kaze da oni cuvaju DHL pakete dva tjedna i onda salju natrag. Sreca pa je proslo samo tjedan dana.

macgywer pet 5.4.2024 20:34

Pozdrav. 

Dobio sam poruku sa čudnog broja a link u poruci vodi na stranicu pošte, adresa mi je isto sumljiva. Treba popuniti osobne podatke.

Da li je to prijevara ili mogu popuniti?

Imam par paketa na putu iz Kine i jedan iz Litve.

 

[url=https://postimg.cc/jWybyM4J][img]https://i.postimg.cc/cJbLyjKT/IMG-20240405-190108.jpg[/img][/url]

 

[url=https://postimg.cc/2bqX4yD9][img]https://i.postimg.cc/JnKVCHd8/Screenshot-2024-04-05-20-30-12-664-com-android-chrome.jpg[/img][/url]

 

Behemoth čet 18.4.2024 14:46

Cekam posiljku iz Njemacke (kupljen proizvod preko webshopa, manja stvar, nije privatna posiljka) i totalno sam zbunjen s ovim trackingom.

Pise da je pokusaj dostave bio 16.04., a nije, bio sam cijelo vrijeme spreman i u iscekivanju, ali ni poziva, ni poruke, ni "papirica".

Jel moguce da je onda posiljka vracena za ZG i sad je u procesu vracanja za Njemacku? Ne bi li prvo trebala odlezati 5 dana u postanskom uredu?

Behemoth pon 22.4.2024 08:44

Ne, bio u posti taj dan i receno mi je da nisu mogli naci moje ime na adresi i danas je vec posiljka vracena posiljatelju...

 

Ni poziva, ni poruke, ni mail... a vec su prije dostavljali na istu adresu.

 

Ode 20 EUR za ponovno slanje, ako se ne dogovorim s trgovinom.