electrus pon 20.10.2008 16:39

imam jedno pitanje (malo mi je glupo zbog ovoga otvarat novu temu, sorry)

 

naime, prije 10dana sam prodao grafičku jednom liku u zadar, poslao pouzećem naravno. Grafička je stigla i sve ok... samo me čudi kako meni još nisu došle kn???

koliko triba čekat?

PredatoR pon 20.10.2008 17:00

Ne znam, ali da ti objasnim ovako: Tele2 preporuča da im se ne plaćaju računi na pošti! Ja se jednom za*ebo, bio isključen i nabrzinu, platio na pošti u srijedu. Ponedjeljak još nisam bio uključen jer im nisu uplatili pare!

electrus pon 20.10.2008 17:45

a mater im hebem.... brže bi ja odnijo grafulju do zadra (nedaleko Sinja živim) pješke i preuzeo pare na licu mista, pa se opet vratit kući pješke nego šta če oni dostavit pare meniViče

KIKIC sri 8.12.2010 20:17

Zna li netko da li se moze slati neki paket, u mom slucaju procesor, u Bosnu s onim pouzecem, znaci da kupac plati kad primi paket i kolika bi mi bila postarina za mene, a mislim i da on nesto treba platiti. Evo bio bih zahvalan ako bi netko mogao odgovoriti cim prije

franky sri 8.12.2010 21:43
KIKIC kaže...

Zna li netko da li se moze slati neki paket, u mom slucaju procesor, u Bosnu s onim pouzecem, znaci da kupac plati kad primi paket i kolika bi mi bila postarina za mene, a mislim i da on nesto treba platiti. Evo bio bih zahvalan ako bi netko mogao odgovoriti cim prije

Kupac ti plaća PDV i operativne troškove. Poštarina bi ti bila cca 50tak kuna. Uglavnom, neisplativo.

KIKIC sri 8.12.2010 22:51
franky kaže...
KIKIC kaže...

Zna li netko da li se moze slati neki paket, u mom slucaju procesor, u Bosnu s onim pouzecem, znaci da kupac plati kad primi paket i kolika bi mi bila postarina za mene, a mislim i da on nesto treba platiti. Evo bio bih zahvalan ako bi netko mogao odgovoriti cim prije

Kupac ti plaća PDV i operativne troškove. Poštarina bi ti bila cca 50tak kuna. Uglavnom, neisplativo.

pa 50 kuna postarine nije problem ako prodam procesor za 500 kn,mislim valjda nije jer nisam nikad jos slao paket

franky sri 8.12.2010 22:55
KIKIC kaže...
franky kaže...
KIKIC kaže...

Zna li netko da li se moze slati neki paket, u mom slucaju procesor, u Bosnu s onim pouzecem, znaci da kupac plati kad primi paket i kolika bi mi bila postarina za mene, a mislim i da on nesto treba platiti. Evo bio bih zahvalan ako bi netko mogao odgovoriti cim prije

Kupac ti plaća PDV i operativne troškove. Poštarina bi ti bila cca 50tak kuna. Uglavnom, neisplativo.

pa 50 kuna postarine nije problem ako prodam procesor za 500 kn,mislim valjda nije jer nisam nikad jos slao paket

Ok za tebe. Samo sto ce ti kupac biti neugodno iznenađen kad mu račun za procesor od 500 kn ispadne 600.

grimyHR pet 16.9.2011 19:32
kratos091 kaže...

da ne otvaram novu temu.. radi li pošta subotom?? odnosno, dostavlja li poštar pisma, pakete (sa otkupninom u mom slučaju) subotom? ako netko slučajno zna.. hvala..

 

  subotom jedino "hitne" i to je puuno skuplje

Batista pon 5.3.2012 13:20

Pitanjce.

 

Covjek mi poslao maticnu fino zapakiranu. Covjek kaze da je bila ispravna i vjerujem da je. No pri meni maticna ne sljaka.

Zapakirana je bila u paketu na kojem je on kupio opciju "Pazi lomljivo", medjutim paket je s jedne strane bio malo probijen, tocnije sam karton, ostala zastita je cijela (u koju je bila umotana maticna).

 

Dal ja mogu teretit poštu da vrati novce covjeku ili to on treba napravit ? Lijepo pise na paketu kolika je vrijednost njega samog.

bradonja_85 pon 5.3.2012 13:26

Pravo na naknadu štete, u smislu odredaba Zakona, ima pošiljatelj koji se pisanom izjavom može odreći prava na naknadu štete u korist primatelja ili druge osobe. Iznimno, primatelj ima pravo na naknadu štete nakon preuzimanja oštećene pošiljke ili pošiljke s umanjenim sadržajem i on se može odreći prava na naknadu štete u korist pošiljatelja ili druge osobe.

 

LINK

Batista pon 5.3.2012 13:32

Da... Zvuci full jednostavno kaj najvjerojatnije nije...

 

Zvao sam gospodju koja mi je predala u uredu jutros paket. Ni ona sama na pamet ne zna kako, gdje i zasto.

Sutra cu imat valjda vise informacija kak rijesit to.

Liverpool1892 uto 6.3.2012 12:37
footballer kaže...

Kolko im treba da pošalju iz ZG do Poreča (Istra), ak neko zna?

Sve ti zavisi kako si posalo, preporučeno, HP express, običan paket...

U principu sve preporučeno poslano dolazi u roku od 1-2 dana.  

Ivanjino96 čet 17.5.2012 16:08

Evo ovako imam jedan problem jednom članu tu sa foruma sam poslao paket kao obični a on tvrdi da je dobio potvrdu da mora na pošti podići paket koji je poslan HP Expressom i da je otupnina 79 kn evo slike na kojoj se jasno vidi sve i paker je trebao jućer stići jer je u pon poslan ali je tek danas stigao i slao sam kao obićni paket naravno i na paketu piše i slovima i brojkom otkupnina od 65 kn 

http://www.zaslike.com/files/iwrnh6r466mrwk5qkxw.jpg

Bacelj čet 17.5.2012 16:56
Liverpool1892 kaže...
Tommy_123 kaže...
Ivanjino96 kaže...

Zovi poštu i objasni im što se dogodilo i to je to.

Nije preuzeo kad su mu donjeli paket i vratili su ga nazad u poštu, i mora platiti dodatno jer nije odmah preuzeo, već su ga oni morali vraćati od njegove adrese do pošte.
Tako su meni rekli jedanput kad mi se to dogodilo.  

 

 

pozdrav! naime, radi se o meni! a ovo sto ti tvrdis mi je totalno nelogicno jer sam i prije prodavao i kupovao stvari (vec nekih 3-4 godine) i slao postom i nikada mi se nije ovako nesto dogodili! ako nisam kod kuce, postar mi ostavi papir i ja dodem pokupiti to! uvijek je sve bilo u redu!

Ivanjino96 čet 17.5.2012 16:58
Bacelj kaže...
Liverpool1892 kaže...
Tommy_123 kaže...
Ivanjino96 kaže...

Zovi poštu i objasni im što se dogodilo i to je to.

Nije preuzeo kad su mu donjeli paket i vratili su ga nazad u poštu, i mora platiti dodatno jer nije odmah preuzeo, već su ga oni morali vraćati od njegove adrese do pošte.
Tako su meni rekli jedanput kad mi se to dogodilo.  

 

 

pozdrav! naime, radi se o meni! a ovo sto ti tvrdis mi je totalno nelogicno jer sam i prije prodavao i kupovao stvari (vec nekih 3-4 godine) i slao postom i nikada mi se nije ovako nesto dogodili! ako nisam kod kuce, postar mi ostavi papir i ja dodem pokupiti to! uvijek je

Jesi li nazvao poštu svoju