Ostalo

Bicikli postali "vruća roba"

MasinGeri ned 6.5.2012 20:29

Npr ja uopce nemam sifru, ako se vozim biciklom onda mi je stalno na oku tj guzica na sicu :D a ako idem kod nekoga mora mi ga spremit u podrum, i to je to, nikakvo zakljucavanje katancima itd

Enkidu ned 6.5.2012 20:57
rambox kaže...

ovo je najbolje rješenje sigurno iako ne baš najelegantinije

 

Ma malo sutra najbolje rješenje... Baš sam gleda te neke U-lockove u dućanu nekidan, to shranje je fracking usko... Iznia na ulicu da isprobam, i yup, ne može oko stupa za rasvjetu na ulici stati. A da ne govorim kako bi oko stabla išao, a ja sam često zavezivao i za stabla i za metalne stupove. Dakle ova tvoja super zaštita jedino išta koristi ako se baš nađe u blizini negdje neka tanka ograda ? Vrlo korisno, nema šta... E i kad smo već kod toga bilo šta dovoljno tanko da se oko toga i rame može stavit taj U-lock će se moć prepila lakše nego sami U-lock (šuplja aluminijska ograda recimo).

IMHO najbolje zaštita sajla + alarm + GPS tracker.

Enkidu ned 6.5.2012 20:59
MasinGeri kaže...

Npr ja uopce nemam sifru, ako se vozim biciklom onda mi je stalno na oku tj guzica na sicu :D a ako idem kod nekoga mora mi ga spremit u podrum, i to je to, nikakvo zakljucavanje katancima itd

 

Podrum nije neka zaštita, pogledaj kolikim je ljudima ukralo biciklu iz podruma... Ako ideš u posjetu kod nekoga sa biciklom odnesi biciklu uz stepenice i njemu u stan pa ostavi u ulaznom hodniku od stana ako ne da unutra...

rambox ned 6.5.2012 21:26
Enkidu kaže...
rambox kaže...

ovo je najbolje rješenje sigurno iako ne baš najelegantinije

 

Ma malo sutra najbolje rješenje... Baš sam gleda te neke U-lockove u dućanu nekidan, to shranje je fracking usko... Iznia na ulicu da isprobam, i yup, ne može oko stupa za rasvjetu na ulici stati. A da ne govorim kako bi oko stabla išao, a ja sam često zavezivao i za stabla i za metalne stupove. Dakle ova tvoja super zaštita jedino išta koristi ako se baš nađe u blizini negdje neka tanka ograda ? Vrlo korisno, nema šta... E i kad smo već kod toga bilo šta dovoljno tanko da se oko toga i rame može stavit taj U-lock će se moć prepila lakše nego sami U-lock (šuplja aluminijska ograda recimo).

IMHO najbolje zaštita sajla + alarm + GPS tracker.

Ti si nekaj pobrkal izgleda, zakaj mješaš U-LOCK i Titanium TiGr LOCK kojeg sam linkal na prošloj stranici kad to nema veze jedno s drugim.Si vidio kolko košta taj Titanium Lock, 160 dolara minimalno pa naviše i ak si pogledal video onda ti je jasno o čem se tu radi i to je sigurno najbolje rješenje.{#}

 

Samo ga trebaš zakačit na pravo mjesto, pa dok ga ne nađeš nemoj ga zakačit i ode pješke mnogi ljudi krivo zaključaju bajs i sa dobrom zaštitom. Pa im ostane samo kotač, itd a ostalo je voda odnesla jel badave ti alat ak ga krivo koristiš tak to ide obično.{#}{#}

 

GPS traker je promašaj sigurno, jer oni koji se bave krađom bajsova za ozbiljno to znaju jako dobro i lako to onesposobe. Na taj način moš pronač bajs ako ga je uzel, neki smotani budalaš ili drogeraš kojem je pola mozga na godišnjem no lopova koji zna sve cake ne sredi on tvoj GPS za čas i ode bajs.Sirovo željezo u večoj količini je najbolja zaštita, jer niko se neče natezat sa dva-tri U-LOCK na bajsu jer zna da ima drugih bajsova koji su lakši pljen to treba opet ponovit izgleda.{#}

Enkidu ned 6.5.2012 21:50
rambox kaže...

Ti si nekaj pobrkal izgleda, zakaj mješaš U-LOCK i Titanium TiGr LOCK kojeg sam linkal na prošloj stranici kad to nema veze jedno s drugim.

 

Ma nema veze jel od titana, ugljikovih nanocijevi ili superultraturbinijuma sa drugog planeta, ako nemaš na šta vezati šta je jako usko a jako čvrsto, nema ti koristi nikakve...

 

 

rambox kaže...

Samo ga trebaš zakačit na pravo mjesto, pa dok ga ne nađeš nemoj ga zakačit

 

Ma briljantno, pa ne idu ljudi gradom tražeći gdje ima dobro misto za vezati biciklu, nego stanu negdje gdje imaju nekog posla za obavit, a ako tamo nema ništa dovoljno usko i čvrsto za stavit U-lock oko, šta će onda učinit ?

 

 

rambox kaže...

GPS traker je promašaj sigurno, jer oni koji se bave krađom bajsova za ozbiljno to znaju jako dobro i lako to onesposobe.

 

Amo mi njih anketira pa ću onda virova !

Al zasad bi se kladia u šta god oćeš da ih 10 puta više zna kako sredit BILO KOJI U-lock (sa dovoljno vremena) nego što ih je uopće čulo za GPS trackere. A i da su čuli jel znaš ti kako se konkretno to onesposobljuje kad si takav veliki stručnjak ? Ja samo znam da treba poseban alat za izvadit iz rame. A kako se lanci onesposobljuju svi znamo - klješta / pila / brusilica...

A alarm nemoš sredit nikako ako on reagira čim ti takneš biciklu a u javnosti si...

I da opet ponovimo - ja i većina ljudi NE ŽELIMO tegliti 3 U-locka okolo svaki put kad idemo na biciklu. Ako tebi ne smeta 10 kila željeza u rusaku good for you...

 

 

rambox kaže...

to treba opet ponovit izgleda.{#}

 

Moš ti netačno ponovit koliko oćeš puta al neće postat istina...

rambox ned 6.5.2012 22:29
Enkidu kaže...

 

rambox kaže...

GPS traker je promašaj sigurno, jer oni koji se bave krađom bajsova za ozbiljno to znaju jako dobro i lako to onesposobe.

 

Amo mi njih anketira pa ću onda virova !

Al zasad bi se kladia u šta god oćeš da ih 10 puta više zna kako sredit BILO KOJI U-lock (sa dovoljno vremena) nego što ih je uopće čulo za GPS trackere. A i da su čuli jel znaš ti kako se konkretno to onesposobljuje kad si takav veliki stručnjak ? Ja samo znam da treba poseban alat za izvadit iz rame. A kako se lanci onesposobljuju svi znamo - klješta / pila / brusilica...

A alarm nemoš sredit nikako ako on reagira čim ti takneš biciklu a u javnosti si...

I da opet ponovimo - ja i većina ljudi NE ŽELIMO tegliti 3 U-locka okolo svaki put kad idemo na biciklu. Ako tebi ne smeta 10 kila željeza u rusaku good for you...

 

 

rambox kaže...

to treba opet ponovit izgleda.{#}

 

Moš ti netačno ponovit koliko oćeš puta al neće postat istina...

Daj na brusilicu zaboravi i ne spominji je više,{#} tako se bicikli ne kradu od strane profi lopina na bajseke u normalnim uvjetima u tom je poanta. Pametan čovjek nosi ruksak da, i unutra tri U-LOCk-a ako ima skup bajs tak se to radi a naivcima koji imaju lošu zaštitu bajs ode ko magla u rano jutro.{#}

 

Pa treba opet ponovit da kad ne kužiš, velika večina ljudi ima lošu zaštitu koju se vrlo lako razvali i takvi bicikli se obično i kradu u 95% slučajeva. Alarm za bicikl nema smisla uopče, jer bi bio preskup pa mnogi ljudi niti na autu nemaju alarme a kak če tek na biciklu fučkaj ga to je nula bodova za večinu.{#}

 

Večina ljudi s biciklima do 5000kn,trebaju klasičnu zaštitu kakvi alarmi i GPS dva kvalitetna U-LOCK-a ili čak tri pa nema frke ako ga treba negdje zaključat.Ja se u zadnjih nekoliko godina dost vozim na bajsu, i kad vidim u prolazu s čim ljudi zaključavaju skuplje bicikle dođe mi da se smijem i to glasno pa to je bogu za plakat.Takvi bicikli se kradu nonstop pa to se zna, kak sam več rekel sto puta večina ne misli previše na kvalitetnu preventivu po onoj pa neče baš meni ali oče da baš tebi i onda plači.{#}

 

Ovaj video sam več okačil u sličnoj temi,{#} eto tak se kradu svi ti loše zaključani bajseki koje moš vidit po hrvatskoj svaki dan opet pogledaj video.To je realnost a ne brusilice klješta od jednog metra, i sliče fore nema potrebe za piljenjem jer su vlasnici bicikla neodgovorni i imaju sranje od zaštite.{#}

 

http://www.youtube.com/watch?v=G1yImVLW_Q0

 

 

MasinGeri ned 6.5.2012 23:46
Enkidu kaže...
MasinGeri kaže...

Npr ja uopce nemam sifru, ako se vozim biciklom onda mi je stalno na oku tj guzica na sicu :D a ako idem kod nekoga mora mi ga spremit u podrum, i to je to, nikakvo zakljucavanje katancima itd

 

Podrum nije neka zaštita, pogledaj kolikim je ljudima ukralo biciklu iz podruma... Ako ideš u posjetu kod nekoga sa biciklom odnesi biciklu uz stepenice i njemu u stan pa ostavi u ulaznom hodniku od stana ako ne da unutra...

Mislio sam šupu ne zajednicku prostoriju sry, ak mi ga od tamo ukradu e pa onda jebiga :D

Enkidu ned 6.5.2012 23:55
rambox kaže...

Alarm za bicikl nema smisla uopče, jer bi bio preskup pa mnogi ljudi niti na autu nemaju alarme a kak če tek na biciklu fučkaj ga to je nula bodova za večinu.{#}

 

Rambox ti u svakoj temi govoriš kao da si veliki stručnjak za tu temu a istovremeno pokazuješ da nemaš pojma o čemu govoriš, kao što si ovdje pokazao da nemaš pojma o niti jednoj metodi zaštite osim U-lock-ova - u to ti priznam da se razumiješ. A alarm za biciklu moš nać za 20-30$ ako ne i manje, to nikome nije neka velika lova, bar toliko i dobar U-lock dođe. Sa alarmom cijena nije uopće problem nego nać neki koji dobro radi !

A osim toga ne želim sad ispast grammar nazi al me stvarno malo boli čitati tolike Č na mjestu Ć... Daj ti probaj izgovoriti to šta si napisa, slomit će ti se jezik...

 

 

rambox kaže...

Daj na brusilicu zaboravi i ne spominji je više,{#} tako se bicikli ne kradu od strane profi lopina na bajseke u normalnim uvjetima u tom je poanta.

 

Profi lopovi su nedavno skupili 20 bicikli (većinom vezanih) sa trga u kombi pred očima policije i onda ih odnijeli doma (da na miru i polako upotrijebe ili klješta ili brusilice na njima).

Kad smo već kod toga ti neprestano govoriš kao da znaš sve živo u umovima svih kradljivaca bicikli, pa reci mi otkud tebi te informacije ? Jesi li učlanjen u ceh kradljivaca bicikli pa dobivaš informacije sa izvora, ili si možda diplomirani kriminolog - biheviorolog specijaliziran za kradljivce bicikli ?

 

 

rambox pon 7.5.2012 00:39
Enkidu kaže...
rambox kaže...

Alarm za bicikl nema smisla uopče, jer bi bio preskup pa mnogi ljudi niti na autu nemaju alarme a kak če tek na biciklu fučkaj ga to je nula bodova za večinu.{#}

 

Rambox ti u svakoj temi govoriš kao da si veliki stručnjak za tu temu a istovremeno pokazuješ da nemaš pojma o čemu govoriš, kao što si ovdje pokazao da nemaš pojma o niti jednoj metodi zaštite osim U-lock-ova - u to ti priznam da se razumiješ. A alarm za biciklu moš nać za 20-30$ ako ne i manje, to nikome nije neka velika lova, bar toliko i dobar U-lock dođe. Sa alarmom cijena nije uopće problem nego nać neki koji dobro radi !

A osim toga ne želim sad ispast grammar nazi al me stvarno malo boli čitati tolike Č na mjestu Ć... Daj ti probaj izgovoriti to šta si napisa, slomit će ti se jezik...

Ne moram ja bit nikakav stručnjak čista logika,{#} ti sve govori ako ti misliš da alarm od 20-30 dolara ili eura nekaj valja i da to treba štitit bajs od 5000kn onda si sve rekel a ja nemam poima normalno.{#}

 

Takav alarm za tolko love je smeče, i to prve klase za naivne kolko košta tolko i vrjedi to je zlatno pravilo koje si ti izgleda zaboravil ili nisi nit naučil.{#}

 

Pa vidi se kolko se razumiješ u stvari, dobar ili kvalitetan U-LOCK košta minimalno 80 eura ako je samo jedan na biciklu tak to ide u stvarnom životu.Ako koristiš tri U-LOCK po 30eura na biciklu onda još kako tako,ali samo jedan takav to je nula bodova pa to se zna odavno jao si ga onom kog ti savjetuješ zaštitit skupi bajk.{#}{#}

 

Ja bi uvjek izabral u dva močna U-LOCK-a, u kombinaciji pa nek imaju i tri kile zajedno nego jedan skupi alarm na biciklu. Zakaj je to tako lako je objasnit što se dogodi,{#} ako alarm zakaže to je elektronika jel šta onda bajs je nestal sjedi i plači ne fala prije bi u Savu skočil nego se povjeril alarmu u slučaju da imam skupi bajs.E sad ti meni objasni kako če zakazat, dva zaključana U-LOCK-a svaki po 100eura na jednom bajsu koji je propisno zaključan brusilicu zaboravi normalno.{#}

 

Ti ko da nisi gledal video iznad, ono ti je sve bila zaštita do 30eura i to pada ko kruška vrlo brzo ili ultra brzo ovisi uglavnom to je njemu ko dječija igra. Ako nisi primjetil tip nije razbil na brzinu niti jedan U-LOCK, samo ovu jeftinu kramu ali i sa U-LOCK za 30 eura to bi išlo bez večih problema samo treba malo više vremena normalno. Kolko košta tolko i vrjedi a 30 eura je malo za dobru zaštitu, za prave lopove to je samo manja smetnja nema tu puno mudrovanja bilo da se radi o jeftinom U-LOCK ili nekakvim močnim sajlama itd.{#}

 

Sad tek vidim da si napisal nekaj dodatno, pa nisam odma videl taj incident u banana državi ko hrvatska gdje ljudi pred očima korumpirane policije trpaju zaključane bicikle u kombi zaboravi.To je vrlo neobična situacija ili iznimka itekako, i to ne spada pod normalna pravila da neko pred očima murije tovari bicikle u kombi ili ti to treba dodatno obrazložit to nije nikakav primjer za usporedbu.{#}

overhaul pon 7.5.2012 01:45
rambox kaže...

Ne moram ja bit nikakav stručnjak čista logika,{#} ti sve govori ako ti misliš da alarm od 20-30 dolara ili eura nekaj valja i da to treba štitit bajs od 5000kn onda si sve rekel a ja nemam poima normalno.{#}

 

Takav alarm za tolko love je smeče, i to prve klase za naivne kolko košta tolko i vrjedi to je zlatno pravilo koje si ti izgleda zaboravil ili nisi nit naučil.{#}

 

 

 Gle nije to baš tako. Ulock je mehanički sklop legure, to košta koliko košta. alarm je elektronički uređaj.

Elektronika je svakim danom sve manja, jeftinija i efikasnija. Samo mobitel je kad se pojavio relativno nedavno(kasnije svakako od u-locka),

koštao 2 soma eura, baterija mu trajala pola sata, bio velik i težak kao cigla, od specijalnih funkcija imao je točno vrijeme, a radio bez antenčuge nikako.
Dnas se zna kako izgleda što može i koliko košta. Po tebi bi se prema mobitelima i dalje trebali odnositi kao prema ciglama iz prošlog stoljeća
jer eto mobitel je smeće, vidio si ga 1998 i kaj imaš o tome više znati jer sve je jasno.

rambox pon 7.5.2012 02:04
overhaul kaže...
rambox kaže...

Ne moram ja bit nikakav stručnjak čista logika,{#} ti sve govori ako ti misliš da alarm od 20-30 dolara ili eura nekaj valja i da to treba štitit bajs od 5000kn onda si sve rekel a ja nemam poima normalno.{#}

 

Takav alarm za tolko love je smeče, i to prve klase za naivne kolko košta tolko i vrjedi to je zlatno pravilo koje si ti izgleda zaboravil ili nisi nit naučil.{#}

 

 

 Gle nije to baš tako. Ulock je mehanički sklop legure, to košta koliko košta. alarm je elektronički uređaj.

Elektronika je svakim danom sve manja, jeftinija i efikasnija. Samo mobitel je kad se pojavio relativno nedavno(kasnije svakako od u-locka),

koštao 2 soma eura, baterija mu trajala pola sata, bio velik i težak kao cigla, od specijalnih funkcija imao je točno vrijeme, a radio bez antenčuge nikako.
Dnas se zna kako izgleda što može i koliko košta. Po tebi bi se prema mobitelima i dalje trebali odnositi kao prema ciglama iz prošlog stoljeća
jer eto mobitel je smeće, vidio si ga 1998 i kaj imaš o tome više znati jer sve je jasno.

Nažalost kad je zaštita bicikla u pitanju,{#} baš je tako tu nema zezancije usporedba s mobitelima nema smisla uopče vezano za neku kvalitetu. Svako ko se razumije če ti preporučit, kvalitetan U-LOCK ili dva komada na bajsu još bolje kaj drugo a na alarm zaboravi ako ti je stalo do bicikla.{#}

overhaul pon 7.5.2012 02:23
rambox kaže...
overhaul kaže...
rambox kaže...

Ne moram ja bit nikakav stručnjak čista logika,{#} ti sve govori ako ti misliš da alarm od 20-30 dolara ili eura nekaj valja i da to treba štitit bajs od 5000kn onda si sve rekel a ja nemam poima normalno.{#}

 

Takav alarm za tolko love je smeče, i to prve klase za naivne kolko košta tolko i vrjedi to je zlatno pravilo koje si ti izgleda zaboravil ili nisi nit naučil.{#}

 

 

 Gle nije to baš tako. Ulock je mehanički sklop legure, to košta koliko košta. alarm je elektronički uređaj.

Elektronika je svakim danom sve manja, jeftinija i efikasnija.

Nažalost kad je zaštita bicikla u pitanju,{#} baš je tako tu nema zezancije usporedba s mobitelima nema smisla uopče vezano za neku kvalitetu. Svako ko se razumije če ti preporučit, kvalitetan U-LOCK ili dva komada na bajsu još bolje kaj drugo a na alarm zaboravi ako ti je stalo do bicikla.{#}

 Mobitele sam naveo zato jer su sad već dosta rašireni GSM bazirani alarmi. Mislim da je to dobar put (aktivna zaštita), posebno s obzirom koliko je zbog masovnosti pojeftinila gsm primopredajna tehnologija i koliko je okolo baznih stanica. Nije da ja sad imam tak nešto pa se hvalim(nemam), samo navijam da se oteža lopinama.
Ako mu je i dalje kao i prije 20 godina dovoljno okolo ići sa cvik cangama ili još lakše, vrebati ko nije vezao bicikl uz željeznu štangu ili ostavio otključana vrata haustora od zgrade, a vrit. Evo kaže čovjek, dođu sa kombijem u pobacaju u njega bicikle skupa sa u-lockom, lancima i neznam čime. E
sa gsm lokatorom u kombiju samo nek izvole:)

rambox pon 7.5.2012 03:00
overhaul kaže...
rambox kaže...

Nažalost kad je zaštita bicikla u pitanju,{#} baš je tako tu nema zezancije usporedba s mobitelima nema smisla uopče vezano za neku kvalitetu. Svako ko se razumije če ti preporučit, kvalitetan U-LOCK ili dva komada na bajsu još bolje kaj drugo a na alarm zaboravi ako ti je stalo do bicikla.{#}

 Mobitele sam naveo zato jer su sad već dosta rašireni GSM bazirani alarmi. Mislim da je to dobar put (aktivna zaštita), posebno s obzirom koliko je zbog masovnosti pojeftinila gsm primopredajna tehnologija i koliko je okolo baznih stanica. Nije da ja sad imam tak nešto pa se hvalim(nemam), samo navijam da se oteža lopinama.
Ako mu je i dalje kao i prije 20 godina dovoljno okolo ići sa cvik cangama ili još lakše, vrebati ko nije vezao bicikl uz željeznu štangu ili ostavio otključana vrata haustora od zgrade, a vrit. Evo kaže čovjek, dođu sa kombijem u pobacaju u njega bicikle skupa sa u-lockom, lancima i neznam čime. E
sa gsm lokatorom u kombiju samo nek izvole:)

A ti si mislil na GSM lokatore i te fore,{#} hm nažalost i za to upučene lopine znaju itekako pa onda imaš lokatore GSM izvora signala.Ti detektori se prodaju kod nas po oglasnicima, a ima i uređaja za otkrivanje bilo kojih elektronskih odašiljača i naprava fino če ti reč jel u blizini GSM izvor signala ili kaj god kamera ili slično.Oni koji se bave za ozbiljno krađom bajsova vani, a i kod nas sigurno to imaju lako provjere pa kad se registrira nači če uređaj vrlo brzo i onda je svemu kraj.{#}

 

To bi još i bilo ok kad bi se ugrađivalo u ramu, bicikla tak da ga ne moš nikako brzo i lako izvadit i uništit bilo GSM lokator ili GPS pa dok se to ne realizira ništa od toga.{#}{#}

Enkidu pon 7.5.2012 19:49
rambox kaže...

Oni koji se bave za ozbiljno krađom bajsova vani, a i kod nas sigurno to imaju lako provjere pa kad se registrira nači če uređaj vrlo brzo i onda je svemu kraj.

 

Ponavljam ponovno, kako to da ti znaš sve živo o tome šta svi kradljivci bajkova misle i rade dok mi ostali možemo samo nagađati, jesi li učlanjen u ceh kradljivaca bicikli pa dobivaš informacije sa izvora, ili si možda diplomirani kriminolog - biheviorolog specijaliziran za kradljivce bicikli ?

rambox pon 7.5.2012 21:50
Enkidu kaže...
rambox kaže...

Oni koji se bave za ozbiljno krađom bajsova vani, a i kod nas sigurno to imaju lako provjere pa kad se registrira nači če uređaj vrlo brzo i onda je svemu kraj.

 

Ponavljam ponovno, kako to da ti znaš sve živo o tome šta svi kradljivci bajkova misle i rade dok mi ostali možemo samo nagađati, jesi li učlanjen u ceh kradljivaca bicikli pa dobivaš informacije sa izvora, ili si možda diplomirani kriminolog - biheviorolog specijaliziran za kradljivce bicikli ?

Fučkaj ga sad kakav te Ceh kradljivaca spopal,{#} rekel sam ti čista logika i opčenito poznavanje tehnologije kako šta radi i kaj se s time može ništa drugo posebno. Ne moraš bit nikakav kriminolog ili ko zna kaj, da bi znal kak se nekaj radi u tom je poanta i to je to. Ak ti nisi čul za detektor razne elektronike, u prostoru ili bilo gdje koji se koristi za provjeru da neko ne špijunira u nekoj firmi ili recimo u HDZ-u s nečim pa onda i GMS odašiljač na biciklu recimo to je druga priča informiraj se zato imaš internet.{#}{#}

Cheezl pon 12.11.2012 00:08

Pozdrav!

Evo sutra idem kupit novi bicikl, pa me zanima dal da odmah uzmem i zastitu?

 

Stvar je u tome što bih u Keindlu uzeo bajk, a tamo je najjači U-lock Abus Sinero. (350 kn, osim ak imaju nešto u trgovini što nisu stavili na web stranicu)

 

Tražio sam po netu i nisam mogao naći neki jaki u-lock kao Kryptonite NY ili Abus Granit u Hrvatskoj.

 

Gdje ima dobrih U-lockova za kupit?

 

Zuti_Zg pon 12.11.2012 15:07

Cheezl*

Malo sam pogledao po netu i dosta je slaba je ponuda za nekaj kaj valja(za grad Zagreb).Sezona je gotova i sve se dobro manje više prodalo.Najbolje je da kontaktiraš trgovine i pitaš kada im dolazi nova roba.