Ostalo

Alat - opcenito, sto i gdje kupiti ?

filip1 pet 28.7.2023 11:25

OD ALATA IZ PEVEXA  SUKI SE  POKAZAO KAO NAJBOLJI ALAT ZA MOJE POTREBE 

 

STEGE ŠARAFCIGERI  STOLARSKA KLIJEŠTA  ČEKIĆ  METAR

 

NAJGORA ISKUSTVA IMAO SAM S PLAVIM LUX ALATOM PA GA IZBJEGAVAM U ŠIROKOM LUKU

Posmatrač pet 28.7.2023 11:59
filip1 kaže...

OD ALATA IZ PEVEXA  SUKI SE  POKAZAO KAO NAJBOLJI ALAT ZA MOJE POTREBE 

 

STEGE ŠARAFCIGERI  STOLARSKA KLIJEŠTA  ČEKIĆ  METAR

 

NAJGORA ISKUSTVA IMAO SAM S PLAVIM LUX ALATOM PA GA IZBJEGAVAM U ŠIROKOM LUKU

 Promijeni tastaturu zaglavila ti se casp lock tipka....

cvaja997 pet 28.7.2023 14:47

filip1 Čekić ovaj, najbolji su, po tipu glave gledano naravno i po poslu koji sa njim možeš napravit. Kliješta za rezanje žice, čupanje čavla, presjecanje čavla, sitnijeg naravno. Armiračka kliješta, što duža, to je naravno duža poluga. Ja imam oko 225-250mm, to mi najviše odgovara. Neka Njemačka marka su moja, knipex je fenomenalan izbor tako da se ti drži marke koja tebi paše. Savjetujem malu fleksu neku, po naški, kutna brusilica, 125mm šajba. Aku bušilicu, običnu jaku udarnu bušilicu sa izmjenjivom glavom tako da može SDS primat. Meni se tu parkside pokazao zadovoljavajuć. Crni, zeleni... Totalno nebitno. Nasadne ključeve kupuj samo u setu. Odvijače, samo u setu, cijeli set. Zna bit bitova u setu sa nastavcima, također fenomenalna stvar. Obični ključevi, isto, samo u setu do 22mm, sve preko ako treba može pojedinačno, ali opet se isplati ako se nađe set i to također može kinesko, parkside... Ako nemaš, nađi škrip, 125mm širina pakne, a tu je negdje i zahvat. Naravno, veći je bolji, ali i skuplji. Opet može kineski. Ako ćeš aparat za zavarivanje, ipo tools, slovenski kinez. Jako dobri, zahvalni i ima dijelova.

filip1 sri 9.8.2023 14:08

da li netko od vas koristi ovakve pojasne torbe za alat i koje su dobre

 

zanima me bas ovakva manja velicina a ne one koje idu oko cijelog pasa

 

nosio bih mini stolarski cekic  2 kutnika od 20 cm  metar  olovke  kombinirke i stolarska klijesta od 20 cm  2 sarafcigera srednje velicine

i par malih viljuskastih kljuceva

 

hvala

zvonac pet 1.9.2023 16:18

https://www.ealati.hr/proizvod/bosch-aku-busaci-cekic-gbh-180-li-18v-40ah-5-dijelni-set-sds-plus-svrdala/

Odlicna cijena, nisu nesto azurni. Al odgovaraju prek maila u roku 1h. Cak su me kontaktirali prek telefona..

 

I ovo je odlicna cijena

https://www.bauhaus.hr/akumulatorski-odvijaci-i-akumulatorske-busilice/bosch-professional-set-strojeva-gsr-185li-gws-180li-gbh-180li-torba/p/30535730

 

 

Nego, trazim udarnu busilicu, cigla, beton, zeljezo, drvo.

Gledal ove male aku udarne busilice i vele da nisu neka sreca, neg da gledam nekaj sa sds glavom, ona gore boschova bi bila dobra.

 

E sad, jel ima u tom rangu koja einhell, da je dobra? Pretpostavljam i da je jeftinija od plavog boscha.

 

Edit:

https://www.einhell.hr/p/4513900-herocco-18-20/

200tinjak €, bez baterija i punjaca, dodam jos bateriju i punjac i eto me na cijeni gore navedenog boscha.

tnakir pet 1.9.2023 21:02

Ja ti imam plavi Bosch GSB50, bauhaus 200€ kufer + 3 baterije od 2AH + punjac. Metalna glava. Busio u beton. Nelose za te novce. Budu ti svako malo akcije.

zvonac sub 2.9.2023 12:24

Da, ove bosch 18v50 su popularne.

 

Ciljam na malo skuplju dewalt dcd 805, a kolko sam vidio i čitao i čuo, odlična je u praksi, a i jako dobro se nosi i između ostaloga s bušenjem betona a tu je i moćnih 90nm.

 

 

 

Branimir2412 pet 1.12.2023 08:28
filip1 kaže...

molim preporuku nekog seta alata za osnovnu kućnu upotrebu

 

cijena do 150 eura

 

hvala

 Imaš u globalshop zgodan kovčeg s raznovrsnim alatima, po meni savršeno za ono što trebaš.

Ili ako želiš nešto kvalitetnije, baciš pogled na bauhaus ponudu pa vidiš što ti točno treba. 

Tincha pet 1.12.2023 09:08
filip1 kaže...

molim preporuku nekog seta alata za osnovnu kućnu upotrebu

 

cijena do 150 eura

 

hvala

 Prati Lidlovu ponudu i uzmi parkside..ja sam prije koji tjedan uzeo kovčeg kod njih, onaj jači s više alata, i odradio doma sve kaj je trebalo.

Za hobiste i kućnu uporabu, sasvim dovoljno.

Vampir001 pet 1.12.2023 10:08

Parkside i posebno Parkside Performance, sasvim dovoljno za hobi upotrebu, pa čak i više od toga.

Za profi upotrebu, ovisi kakav alat trebate, neka klasika, Stahlwille Hazet, Beta, Snap-on, Facom, Fein, Rigid, Perles, Chicago Pneumatic... U pravilu, koliko love, toliko muzike... Recimo naš TANG je bio dr.mr.prof. za tadašnji Unior, međutim, zahvaljujući našoj pretvorbi i privatizaciji, sad je ostala samo minijaturna ljevaonica, dok Unior izvozi alate i u USA.

dax-lax pet 1.12.2023 10:33
Tincha kaže...
filip1 kaže...

molim preporuku nekog seta alata za osnovnu kućnu upotrebu

 

cijena do 150 eura

 

hvala

 Prati Lidlovu ponudu i uzmi parkside..ja sam prije koji tjedan uzeo kovčeg kod njih, onaj jači s više alata, i odradio doma sve kaj je trebalo.

Za hobiste i kućnu uporabu, sasvim dovoljno.

 To. Imam doma hrpu wiha/wera alata ali najviše koristim te lidlove pofwerfix, ili tak nešto, jer su najkompaktniji a sadrže gotovo sve kaj ti treba.

filip1 pet 1.12.2023 11:11

to bih trebao kupiti za prijatelja pa je budžet ogranicen 

na 150 eura  

gledao sam bauhaus ali nam pojma koju marku seta alata kupiti

 

sebi najcesce kupujem kvalitetan alat pa nisam upucen u bauhaus komplete

Branimir2412 pet 1.12.2023 12:59
filip1 kaže...

to bih trebao kupiti za prijatelja pa je budžet ogranicen 

na 150 eura  

gledao sam bauhaus ali nam pojma koju marku seta alata kupiti

 

sebi najcesce kupujem kvalitetan alat pa nisam upucen u bauhaus komplete

Uzmeš ovaj komplet i to ti je to, Alpha tools su sasvim ok alati, imam za automobil njihov moment ključ dugi niz godina i uredno me služi.