Ostali OS-i - Unix, Solaris, Mac OS...

Macbook Air - sporo učitava slike u app Pregled

Pajo84 sub 16.3.2024 14:24

Imam novi Mac kupljen prije par mjeseci. 

Super sve radi brzo, međutim prije par dana i to mislim nakon što sam instalirao novu verziju Sanome, primijetio sam da mi moje vlastite fotografije koje su na desktopu (ima više foldera) sporo otvara. Isto tako kad pišem u Pages nešto zna mi se pojaviti onaj šareni kružić koji stoji par sekundi i kad se makne mogu nastaviti s pisanjem. 

Dakle, nešto nije kako treba. Zvao sam Apple podršku. Kad sam stavio laptop u sigurnan način rada radi sve je normalno, slike se otvaraju brzo kao i prije. 

 

Sugerirali su mi da napravim oporavak sustava Mac OS, tj. da ponovno instaliram najnoviju verziju Sanome, ali nije pomoglo. I sad ne znam što da radim? Neki savjet? 

 

Nešto ne da toj aplikaciji Pregled pomoću koje se otvaraju slike da radi kako treba, a očito je pogodilo i Pages. 

S druge strane internet tj. Mozillu i Safari otvara i dalje brzo kao dosad, za ove druge app ne znam jer ih ne koristim. 

Ivan M. sub 16.3.2024 15:29

Provjeri koliko prostora imaš na disku jer nedostatak prostora zna utjecati na performanse.
Baci pogled u Activity Monitor da vidiš koje aplikacije ili procesi troše najviše resursa ili probaj ponovno instalirati preview i pages.