kivic15 pet 26.7.2013 19:25
Smooth Operator kaže...

Ako koga što zanima u vezi 3D printanja, ja sam Makerbot Replicator 2 dobio jučer, pa pucajte. Osim modela koje dođu s njima, isprintao sam kopču, baglamu, okruglu cijev. Te modele kolege rade na poslu u AutoCADu.

Holy shit!!On nije ispod 1000$ ako se ne varam...Kako si ga uopce dobio,preko firme ili?

Smooth Operator pet 26.7.2013 19:45
kivic15 kaže...

Holy shit!!On nije ispod 1000$ ako se ne varam...Kako si ga uopce dobio,preko firme ili?

Da, firma ga je kupila, rade se najčešće prototipovi manjih sastavnih dijelova prozora, vrata, i sl. Kupili smo dodatnih 5kg materijala. Izgleda da će dosta dugo trajati...

 

Sve što imam reći o tome uređaju je: FANTASTIČAN!

AlienWare1 pet 26.7.2013 21:12
Smooth Operator kaže...

Ako koga što zanima u vezi 3D printanja, ja sam Makerbot Replicator 2 dobio jučer, pa pucajte. Osim modela koje dođu s njima, isprintao sam kopču, baglamu, okruglu cijev. Te modele kolege rade na poslu u AutoCADu.

Mene zanima koliko bi, po slobodnoj procjeni, inače netko $€ uzeo za isprintati jedan 3D model, npr. Hell Hound mecha, čiji sam 3d print file dobio u Humble Bundleu?

win4crazzy pet 26.7.2013 23:15

preporuka za biznis, naucite modelirati, otvorite sajt, stavljajte gotove modele s cijenom i sacekajte da ljudi pocnu kupovati

primjer figurica za šah-1 dolar, zvuci malo(zato ce privuci ljude) a vi ce te dosta zaraditi, to je samo jedan primjer, a samo vam je nebo granica

 

tko prvi krene to raditi obogatit ce se, osim ako to vec negdje nema

 

 

vec se vidim za 10 godina

tata tata kupi mi ovaj auto(reklama), nema problema sine....palim 3d printer, googlam 3d car model for 3D priniting, skinem, open as, start, i gotovo za 10 min

 

edit: sad ozbiljno, stvarno bi se neki biznis dao napraviti, realno gledajuci kad to udje u primjenu tko ce ista sam isprintat, ili ce zvati obrazovanu osobu ili ce se skidati preko neta, tko prvi krene njegova djevojka, tako je oduvijek bilo(naravno ako se sve kvalitetno odradi)

 

e da znam modelirati, i da imam novaca da si priustim neki printer da sve testiram, vec bi se sutra bacio na posao

 

 

 

win4crazzy sub 27.7.2013 02:31

eh kad bi postojao neki nacin da od drzave dobijemo poticaje za 3d printere, zaposlit par radnika i krenuti sto prije dok ne postane prekasno

ja dajem ruku ako ovo nebi uspjelo.

ko da je puno odvojiti 1 dolar za nesto sto bi inace platio ne znam ni ja koliko, a naravno, neke stvari bi bile skuplje.

 

btw imali zainteresiranih ovdje za to?

win4crazzy sub 27.7.2013 03:00
Glamdring kaže...

šta nije bolje kupit cnc glodalicu i radiš istu stvar samo od metala. Malo je toga što se ne može izraditi klasičnom obradom odvajanja čestica.

 

ne kužiš, na stranici bi stavljali samo 3D modele, ne bi mi ništa izrađivali, eventualno po narudžbama, jer ako se to raširi svi će imati printer doma i moći će si sami izrađivati

i dodati jos jednu opciju- request 3D model gdje bi korisnici zahtjevali modele a mi im izrađivali, kad zavrsimo, plate, dobiju svoj model i neka ga izrađuju još kad bi bila skripta neka koja bi ogranicila piratstvo, zagarantirana zarada

Smooth Operator sub 27.7.2013 08:17
AlienWare1 kaže...
Smooth Operator kaže...

Ako koga što zanima u vezi 3D printanja, ja sam Makerbot Replicator 2 dobio jučer, pa pucajte. Osim modela koje dođu s njima, isprintao sam kopču, baglamu, okruglu cijev. Te modele kolege rade na poslu u AutoCADu.

Mene zanima koliko bi, po slobodnoj procjeni, inače netko $€ uzeo za isprintati jedan 3D model, npr. Hell Hound mecha, čiji sam 3d print file dobio u Humble Bundleu?

Ne valja ti taj link.

Dado_ZG78 čet 1.8.2013 07:52

Mene najviše intrigira upotreba 3D printera za organski ispis u medicini i napredak u području 'ispisa' tkiva i organa.

To bi napokon drastično pojeftinilo transplantacije, smanjilo liste čekanja i eliminiralo potrebu za crnim tržištem organa (što je danas jedna od najgorih kriminalnih aktivnosti).

pirireis uto 12.11.2013 21:46

evo da oživim temu jer vidim da su i prvi metalni pištolj te tkanine počeli printati, a kako su oni likovi predstavili desktop 3d printer i rade na tome da bude ultra dostupan po cijeni, jasno je da ćemo uskoro svi moći gotovo sve sebi printati. pa se postavlja ozbiljno pitanje, što će se dogoditi s ionako sjebanom ekonomijom u svijetu? koliko će poslova nestati na ionako tehnologijom uništenom tržištu rada? mislim, 3d printanje, robotika i slično su divne stvari, ali kako ćenmo riješiti problem prelaska?

Dado_ZG78 sri 13.11.2013 23:29
pirireis kaže...

 jasno je da ćemo uskoro svi moći gotovo sve sebi printati. pa se postavlja ozbiljno pitanje, što će se dogoditi s ionako sjebanom ekonomijom u svijetu? 

Već danas imamo digitalna dobra (tipa mp3 glazbu, e-knjige i filmove, video igre, pay per view programe i sl.) među kojima ima masa potpuno besplatnih sadržaja za legalno preuzimanje s neta, no još uvijek se velik broj tih stvari prodaje tj. komercijalizira i zarade na tim poljima su ogromne bez obzira na široku dostupnost besplatnih alternativa.

To će vrijediti i za 3d isprintane predmete u budućnosti - masa predložaka će biti dostupna za besplatno skidanje s neta (što će biti vrlo pozitivno za masu siromašnih ljudi kojima će se globalno popraviti standard), ali će se brandirana roba itekako prodavati kao i do sada, pa će ekonomski sustav ipak imati određeni zamašnjak.

pirireis čet 14.11.2013 12:18
Dado_ZG78 kaže...
pirireis kaže...

 jasno je da ćemo uskoro svi moći gotovo sve sebi printati. pa se postavlja ozbiljno pitanje, što će se dogoditi s ionako sjebanom ekonomijom u svijetu? 

Već danas imamo digitalna dobra (tipa mp3 glazbu, e-knjige i filmove, video igre, pay per view programe i sl.) među kojima ima masa potpuno besplatnih sadržaja za legalno preuzimanje s neta, no još uvijek se velik broj tih stvari prodaje tj. komercijalizira i zarade na tim poljima su ogromne bez obzira na široku dostupnost besplatnih alternativa.

To će vrijediti i za 3d isprintane predmete u budućnosti - masa predložaka će biti dostupna za besplatno skidanje s neta (što će biti vrlo pozitivno za masu siromašnih ljudi kojima će se globalno popraviti standard), ali će se brandirana roba itekako prodavati kao i do sada, pa će ekonomski sustav ipak imati određeni zamašnjak.

da, brandirano za elitu stoji, ali proizvodnja tih predmeta na taj način će značiti otkaze ljudima. industrija je već zbog tehnologije otpustila brojne ljude, a mi sad vidimo da to ide i dalje od industrije te da će se i u medicini te brojnim (zapravo gotovo svim) sektorima događa ili nazire isto. samim tim povečat će se broj nezaposlenih i siromašnih. čak i neki poslovi koji su danas bolje plaćeni ili boljeg statusa a u kojima ih primjerice mogu zamijeniti roboti, bespilotne letjelice ili slično će biti ugroženi također. kučni 3d prinetri će možda omogučiti da si napravimo gače i slično, ali hranu još uvijek ne možemo printati. zapravo, monetarna razlika između onih kojih imaju i koji nemaju, kao i razlika u toj brojci će biti ogormna i u stalnom je porastu, što će u konačnici kao i uvijek u povijesti dovesti do velikih revolucija i ratova. tehnologija nam može omogučiti ugodan i prosperitetan život, baš svima, ali taj prijelaz bojim se biti će krvav ako se uopće uspijemo izboriti za njega kad znamo kakve su sile u igri.

Dado_ZG78 čet 14.11.2013 17:49
pirireis kaže...
 tehnologija nam može omogučiti ugodan i prosperitetan život, baš svima, ali taj prijelaz bojim se biti će krvav ako se uopće uspijemo izboriti za njega kad znamo kakve su sile u igri.

To i je ono što me brine.. da je globalne volje svima bi bilo dobro i resursi bi se mogli optimalno raspodijeliti po svim zemljama na svijetu, prosperitet bi bio nevjerojatan..  da je volje i želje da se to napravi.

pirireis čet 14.11.2013 22:47
Dado_ZG78 kaže...
pirireis kaže...
 tehnologija nam može omogučiti ugodan i prosperitetan život, baš svima, ali taj prijelaz bojim se biti će krvav ako se uopće uspijemo izboriti za njega kad znamo kakve su sile u igri.

To i je ono što me brine.. da je globalne volje svima bi bilo dobro i resursi bi se mogli optimalno raspodijeliti po svim zemljama na svijetu, prosperitet bi bio nevjerojatan..  da je volje i želje da se to napravi.

zbog šačice moćnika cijeli svijet pati, a mi smo mogli daleko više tehnološki napredovati da nema ovog monetarnog sustava. no s voljom ili bez neke stvari će se dogoditi i promijeniti, pitanje je samo na koju stranu.