Ostale hardverske teme

PS/2 tastatura na USB port laptopa

Digital1101 uto 5.4.2022 09:09

Pozdrav grupi,

Zanima me da li je moguće spojiti staru IBM click tastaturu na USB port laptopa?
Kupio sam neki adapter ali nisam uspio ništa dobiti osim da se upale i ugase sve ti lapmice na tastaturi kada se una utakne u adapter.
Adapter istovremeno služi i za PS/2 miša i za PS/2 tastaturu.
Pokušao sam spojiti još jednu CLICK tastaturu sa DIN konektorom i prvo sam stavio DIN to PS/" konektor pa zatim na ovaj dapter i dobijem isto.
Da li postoji neki siguran način ili se sve svodi na pookušaj/promašaj?

Prilažem fotografije etikete tastature koju želim da spojim i adaptera sa kojim sam to pokušao.

Nemo nemo uto 5.4.2022 19:21
Digital1101 kaže...
Pozdrav grupi,

Zanima me da li je moguće spojiti staru IBM click tastaturu na USB port laptopa?
Kupio sam neki adapter ali nisam uspio ništa dobiti osim da se upale i ugase sve ti lapmice na tastaturi kada se una utakne u adapter.
Adapter istovremeno služi i za PS/2 miša i za PS/2 tastaturu.
Pokušao sam spojiti još jednu CLICK tastaturu sa DIN konektorom i prvo sam stavio DIN to PS/" konektor pa zatim na ovaj dapter i dobijem isto.
Da li postoji neki siguran način ili se sve svodi na pookušaj/promašaj?

Prilažem fotografije etikete tastature koju želim da spojim i adaptera sa kojim sam to pokušao.

 Pitanje, da li si uštekavao tipkovnicu preko adaptera dok je laptop bio uključen ili ugašen? Ako nije bio ugašen, probaj sve preko adaptera uštekati u laptop i onda upali laptop. Prije, dok su bili PS2 a i PS1 konektori, periferija se priključivala dok je komp bio ugašen inače ju komp nije prepoznao.

Mladen uto 5.4.2022 22:45
Digital1101 kaže...
Pozdrav grupi,

Zanima me da li je moguće spojiti staru IBM click tastaturu na USB port laptopa?
Kupio sam neki adapter ali nisam uspio ništa dobiti osim da se upale i ugase sve ti lapmice na tastaturi kada se una utakne u adapter.
Adapter istovremeno služi i za PS/2 miša i za PS/2 tastaturu.
Pokušao sam spojiti još jednu CLICK tastaturu sa DIN konektorom i prvo sam stavio DIN to PS/" konektor pa zatim na ovaj dapter i dobijem isto.
Da li postoji neki siguran način ili se sve svodi na pookušaj/promašaj?

Prilažem fotografije etikete tastature koju želim da spojim i adaptera sa kojim sam to pokušao.

 

Sa tim adapterima je nažalsot bila lutrija, neki su radili neki ne, npr. ovaj na slici radi ali je toliki žutanjak da nema ni imena proizvođača, kupljen prije 10+ godina na nekom web-shopu (Ali ili DX).

 

Koji je lap ? da li možda imaš neke opcije tipa Legacy, USB i sl. u BIOSu ? možda mu je malo ili previše struje ? (USB 3.0 je 0.9A)

 

 

@Nemo, na što misliš pod PS1 ? stariji oblik spajanja tipkovnice je DIN (DIN5 ili AT), a PS/2 je ime dobio po IBMovom PS/2 PCu, koji ih je uveo i objedinio tipkovnicu i miš. Prije toga je miš bio na serijskom portu.