Općenito o mobitelima

(Review) Lenovo A820 dual sim smartphone

kcrnac sri 9.10.2013 19:00

Da li je itko od vas koji imate mobitel radio "repartition" unutarnje memorije?

Postupak se može naći ovdjet: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2264398

Kad odem pod settings i Storage, imam ovako:

 

Internal Storage: 339MB/1.44GB

Phone Storage: 1.60/2.15GB

SD Card: 1.27/3.68GB

 

Tj, sve aplikacije koje instaliram mi se instaliraju na ovaj Internal Storage i sad imam premalo prostora na tome, neke se aplikacije mogu instalirat na ovaj Phone Storage ali neke ne, pa mi se svejedno opet puni ovaj Internal Storage.

Što ste vi poduzeli u vezi toga i kakvo je stanje kod vas? Da li je itko radio "repartition" i kakvo je stanje nakon toga? Te kako pospremiti aplikacije na fizičku SD karticu?

Fero čet 10.10.2013 18:33
mkeca kaže...

Kako se to može narihtati?

 Postavke/Wi-Fi klikneš na njega i otvara se prozor sa nazivom wi-fi mreža, klikneš lijevu tipku i izbaci ti pop-up prozor te klikneš Napredno, otvara se prozor Napredni Wi-Fi, te klikneš Zadrži Wi-Fi tijekom mirovanja i opet iskoći pop-up prozor i tamo odabireš od tri stavke koja ti paše: Uvijek, Samo kad je uključeno ili Nikada(povečava upotrebu podataka).

 

Zadnju odabireš. To znaći da kada je display ugašen i wi-fi se gasi, ali kad pokreneš display on i wi-fi se ukljućuje tu možeš malo uštedjeti na bateriji ili gasiš wi-fi mrežu kada je ne koristiš opčenito Wi-Fi off. 

golatificon ned 13.10.2013 11:14
kcrnac kaže...

Da li je itko od vas koji imate mobitel radio "repartition" unutarnje memorije?

Postupak se može naći ovdjet: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2264398

Kad odem pod settings i Storage, imam ovako:

 

Internal Storage: 339MB/1.44GB

Phone Storage: 1.60/2.15GB

SD Card: 1.27/3.68GB

 

Tj, sve aplikacije koje instaliram mi se instaliraju na ovaj Internal Storage i sad imam premalo prostora na tome, neke se aplikacije mogu instalirat na ovaj Phone Storage ali neke ne, pa mi se svejedno opet puni ovaj Internal Storage.

Što ste vi poduzeli u vezi toga i kakvo je stanje kod vas? Da li je itko radio "repartition" i kakvo je stanje nakon toga? Te kako pospremiti aplikacije na fizičku SD karticu?

-radio sam ja, i uspjelo mi, kolko se sječam koristio sam za to program na kompu , al ovo sa CWM izgleda lakse,

 

-za spremanje na sd karticu imaš opciju save to: sd card (u postavkama->pohranjivanje) ako to ne valja imašsd mngr , ako ti pak to još nije dovoljno imašlink2sd koji putem roota forsira sve aplikacije(i one koje se normalno ne mogu prebacit na sd) da se prebace na sd karticu, samo to ti je kolko tolko "opasnija metoda"

 

-i preporučio bih sd booster, da vam se ubrza učitavanje/pisanje na sd karticu , samo stavite 2048(idealno) za sd karticu i da vam se pri pokretanju to napravi

 

al sam se mučio sa usb kablom, kako je stalno ispadao dok sam ga punio mislio sam da je problem u utoru , i sad sam zamjenio kabal i sve 5!

 

mkeca pet 18.10.2013 06:41

Molim pomoć!

 

Ne uspijevam napraviti postavke za internet i MMs za tomato. Čita mi ga kao VIP, ali nisam uspio napraviti postavke kako to u VIP.u piše. Može li mi netko pomoći u tome? Naime, ukoliko mi to radi, prešao bih s Tele2 na Tomato.

 

Unaprijed hvala!

 

Pozdrav svima, Mario

Fero sub 19.10.2013 02:27
mkeca kaže...

Molim pomoć!

 

Ne uspijevam napraviti postavke za internet i MMs za tomato. Čita mi ga kao VIP, ali nisam uspio napraviti postavke kako to u VIP.u piše. Može li mi netko pomoći u tome? Naime, ukoliko mi to radi, prešao bih s Tele2 na Tomato.

 

Unaprijed hvala!

 

Pozdrav svima, Mario

Nazovi vip i traži da ti pošalju postavke, a kad sve napraviš što ti kažu onda restartaj mob, a tele2 ćeš isto morati možda zvati za postavke mms i internet dok za drugu sim samo 2g mrežu t-com ili bonbon odmah prihvaća bez ikakvih problema.

Tako je barem kod mene bilo.

Fero pon 28.10.2013 14:40
kcrnac kaže...

Što je to točno uopće?

 To ti je alat koji stavljaš u mobitel(instaliraš) s kojim imaš mogućnosti na svom softwareu mijenjati, ispravljati ili poboljšavati, ali ne koristiti na Lenovo firmwareu, ili romu baziranom na Lenovo firmwareu, najbolje na Vanilla ili najslićnijem romu Vanilla romu, a na drugim custom romovima može biti problema kad se instalira tako da je obavezan Backup trenutnog softwarea(rom) na kojem jesi, pa ako zašteka mob da možeš restorat prijašnje postavke.

 

Obavezno imati rootani mobitel i stavljen Cwm recovery(zbog backupa roma), a i ostalog.

 

Nije za poželjno isprobavati ako ne znaš što i kako treba napraviti.

lorena pet 8.11.2013 11:09

molim vas za pomoč inače sam totalni laik kupio sam lenovo a 760 i sve super radi brz sve ok ali kad sam stavio sim karticu pisalo je unknowv type card tako da nisam mogao kopirat sim brojeve  pa sam preko drugog moba prebacio na sd pa onda u telefon na onoj opciji uvezi izvezi kao da ne postoje možda pišem na krivom mjest ali molim pomoč moj mail ako mi neko može pomoč   lorle0510@gmail.com  hvala unaprijed

mkeca sri 20.11.2013 08:45

Imam dva pitanja. Prvo je, kako da podesim, u SIM managmentu, da mi za pozivanje određenih brojeva bude podešena jedna, a za druge brojeve druga SIM kartica?

I drugo pitanj, trebao bih pomoć u postavljanju gprs i MMS postavki za tomato, prema onima objavljenima na njihovoj stranici, ne uspijevam podesiti postavke. Hvala unaprijed na odgovorima!

 

Pozdrav, Mario

Fero sri 20.11.2013 09:59
mkeca kaže...

Imam dva pitanja. Prvo je, kako da podesim, u SIM managmentu, da mi za pozivanje određenih brojeva bude podešena jedna, a za druge brojeve druga SIM kartica?

I drugo pitanj, trebao bih pomoć u postavljanju gprs i MMS postavki za tomato, prema onima objavljenima na njihovoj stranici, ne uspijevam podesiti postavke. Hvala unaprijed na odgovorima!

 

Pozdrav, Mario

Za tomato nazovi Vip podršku i traži ih postavke za internet i mms i reci im koji model mobilnog uređaja imaš pa će ti poslati univerzalne postavke preko sms-a.

Imenik ili brojevi podesi da možeš odabrati s koje sim kartice ih želiš zvati, znaći pozivi staviš da te pita s kojim brojem ih želiš zvati i to ti je naj jednostavnije , a sad nisam isprobavao da li možeš posebno odrediti kad hoćeš koji broj zvati da te automatski prebacuje na sim broj na koji je nariktano za poziv.

Ne znam ali ima neka postavka u SIM Managment/General Settings/Contact biding-Bind contact to a specific Sim card - barem je tako kod mene ali nisam to koristio niti pokretao tako da ne znam da li je to to što tražiš.

Fero pon 13.1.2014 13:57

Pa zašto ne, ne vidim nekoga tko je kupio taj model kao i ja da je ne zadovoljan. Nedostatak je blic, noviji Os 4.2.2, ali ima brdo Custom romova koji se mogu staviti i možda HD Display, ali sve u svemu ja sam zadovoljan i nikakvih problema nisam imao u skoro 5 mj. koliko ga imam.

Fric_666 sri 22.1.2014 16:07

Stigao mi je A820 prije par dana, i na mom ne mogu uzimati screenshot na opisan način a i moj andorid je drugačiji (ovaj tvoj mi sliči na Ice cream sandwich-kakav je na samsungu S3 mini) tj. verzija Jelly bean (slika u prilogu). Kako da ja na svoj stavim Ice cream, tj. kako da ga rootam, flasham ili šta već kako bih obrisao neke kineske postavke koje mi se pojavljuju u opcijama za melodije (sve su melodije na koneskom) i kako bih imao cro tipkovnicu??

Tnx

Fero čet 23.1.2014 12:20

Malo provrti ovu temu, prvo root mobitela, probaj Famarot aplikaciju sa xda developer foruma za rootanje, skini Cappa Cwm recovery sa ove teme 1. strana pa stavi na sd karticu, a onda skini MobilUnkle tool sa Trgovine play pa kroz tu apk update recovery i odaberi Cappa cwm recovery.img i to ti je osnovno. Nakon roota i cwm recovery napravi backup iz cwm recoverya i to full backup. Skini neki Root manager iz Trgovina play i obriši iz sistem/app neke stvari ali pazi da ne deletaš nešto važno.

Ako hoćeš neki drugi Rom za svoj model odi ili na Needrom.com ili Slatedroid.com i tamo skini rom za A820 i niti jedan drugi. Moraš se registrirati na tim stranicama ako misliš download rom jer drugačije ne možeš skinuti.

Lp!!