Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

DarK.xy pon 23.1.2023 15:21
tomislav10 kaže...
Ovo je isti mob isto iz Francuske

 

Da, koliko vidim to je taj seller.. Ja sam uzeo US verziju koja je 100eur jeftinija, nema maskice i dolazi sa us punjačem i adapterom za EU. Punjenje je mislim 2 min sporije nego na EU mobitelu. 

 

GLOBAL ROM (verzija sustava je ista kao EU). 

 

Sve radi na njemu tip top, tako da sam prezadovoljan sa uloženo dobiveno :)

ToNi185 uto 21.2.2023 20:33
kuro kaže...

Može li se kupiti preko firme u Tentrust Storeu na Aliju? Da se dobije ispravan račun bez uračunatog PDV-a i da nema problema s knjiženjem?

  E odlicno pitanje, to bi i mene zanimalo. Nisam znao da li je uopce moguce preko Aliexpressa.?

Darko150 pon 3.4.2023 13:46

Zašto odoše???
Pa zar ne radiš i inače redovni backup? Preporučam da ga redovito radiš, jer ne da postoji mogućnost gubitka svega, nego ćeš SIGURNO kad tad sve izgubiti...
A i sad prije vraćanja na tvorničke postavke možeš napraviti backup svega na komp, to ti je najjednostavnije. A ima i raznih drugih načina....

tomislav10 pon 3.4.2023 14:29
Darko150 kaže...
Zašto odoše???
Pa zar ne radiš i inače redovni backup? Preporučam da ga redovito radiš, jer ne da postoji mogućnost gubitka svega, nego ćeš SIGURNO kad tad sve izgubiti...
A i sad prije vraćanja na tvorničke postavke možeš napraviti backup svega na komp, to ti je najjednostavnije. A ima i raznih drugih načina....

 Na google servise, recimo....

PeroMilic03 pon 3.4.2023 14:34
tomislav10 kaže...
Darko150 kaže...
Zašto odoše???
Pa zar ne radiš i inače redovni backup? Preporučam da ga redovito radiš, jer ne da postoji mogućnost gubitka svega, nego ćeš SIGURNO kad tad sve izgubiti...
A i sad prije vraćanja na tvorničke postavke možeš napraviti backup svega na komp, to ti je najjednostavnije. A ima i raznih drugih načina....

 Na google servise, recimo....

 Ma da to je ok,sad se vise ne grije ali izgleda da baterija ne moze vise.2x ga punim dnevno uz neko umjereno koristenje...

justbob pon 3.4.2023 15:58

Molim pomoć oko odabira i ako može zašto baš taj:

- Xiaomi Redmi Note 10 Pro

- Xiaomi POCO M5s

- Xiaomi Redmi Note 11

 

Svi su 4 + 128 GB.

 

Do sada su uvijek bile neke mušice ili pregrijavanje s MTK, pa ne znam jesu li se što s godinama popravili ili ih i dalje to muči, dok je Note 11 ipak cca. 40€ skuplji, pa nisam siguran vrijedi li stvarno te razlike.

Nekako mi se Poco čini best buy, ali to što ima MTK i na par mjesta sam vidio da ima neke sitne boljke oko software koje su donekle riješene, me ipak malo odbijaju.

 

I ne da mi se igrati s root i drugim custom rješenjima, tako da ako to igra neku ulogu u vaganju koji je bolji, odmah zaboravite. Gledam mob takav kakav je, "out of the box".

Zaporožac ned 23.4.2023 10:59
justbob kaže...

Molim pomoć oko odabira i ako može zašto baš taj:

- Xiaomi Redmi Note 10 Pro

- Xiaomi POCO M5s

- Xiaomi Redmi Note 11

 

Svi su 4 + 128 GB.

 

 Sve je jasno...

 

Nisam nigdje vidio Xiaomi Redmi Note 10 Pro s 4 GB ?! 

Imaš sa 6 i 8 GB.

 

https://www.smartphonehrvatska.com/2021/05/17/redmi-note-10-pro-recenzija/

https://www.smartphonehrvatska.com/2022/09/05/ovo-su-poco-m5-i-poco-m5s-puno-baterije-za-malo-para/

https://www.smartphonehrvatska.com/2023/01/16/redmi-note-11-pro-5g-recenzija/

 

L_Jelly pet 28.4.2023 07:44

pozdrav svima

 

kratko pitanje vezano za Xiaomi jamstvo - na koji način se ostvaruje jamstvo na mobitele kupljene preko Tentrust trgovine ili recimo Mi store-a iz Njemačke?
koliko znam, Xiaomi međunarodno jamstvo postoji samo za dva modela (Xiaomi 13 PRO i Xiaomi 12 PRO), što bi značilo da za ostale modele kupljene van Hrvatske jamstvo u Hrvatskoj ne vrijedi?

 

hvala,pozdrav

Vandit pet 28.4.2023 09:19

Imam Xiaomi Redmi Note 10 dvije godine. I točno tri dana nakon što je istekla garancija mobitel se počeo grijati, baterija izdrži jedva pola dana i mobitel radi sporije 50%. Probat ću sa Factory Resetom, možda se u pozadini nešto uglavilo što jede resurse, ali ako nije do toga mobitel ide u smeće i nikad više Xiaomi. Za sada - koliko novaca toliko muzike. 

 

Zanimljivo, kolegica ima Pro verziju i njoj se to počelo događati nakon godinu i pol. 

bNeo pet 28.4.2023 13:22

heh... Pa događa se to redovito i korisnicima skupljih uređaja, pa dođe nova nadogradnja i onda opet bude ok. Ni prvi ni zadnji put. Jednostavno je to moguće kod svih i s vremenom se opet ispravi. Nije to kraj svijeta i razlog za baciti mobitel. Evo javljam se za primitak mobitela, ako utvrdite da je smeće i nakon resetiranja. :)

NetkoNegdje sub 29.4.2023 11:17
Vandit kaže...

Imam Xiaomi Redmi Note 10 dvije godine. I točno tri dana nakon što je istekla garancija mobitel se počeo grijati, baterija izdrži jedva pola dana i mobitel radi sporije 50%. Probat ću sa Factory Resetom, možda se u pozadini nešto uglavilo što jede resurse, ali ako nije do toga mobitel ide u smeće i nikad više Xiaomi. Za sada - koliko novaca toliko muzike. 

 

Zanimljivo, kolegica ima Pro verziju i njoj se to počelo događati nakon godinu i pol. 

 Ne bacaj, udomi (pokloni)!

NetkoNegdje sub 29.4.2023 17:14
Vandit kaže...
NetkoNegdje kaže...

 Ne bacaj, udomi (pokloni)!

 Mislio sam i to. Ali nema mi smisla pokloniti nekome polu-ispravni mobitel. 

 Možda je u pitanju samo baterija, ako već nije softver. A to nije prevelik trošak i netko može koristiti taj mobitel još dugo.

GeneralPag1997 pon 22.5.2023 10:43

Jel nedavno neko narucivao mob sa tradingshenzhen-a, giztopa ili od kud vec al da je iz Kine? EU skadista na svima su prazna il su visoke cijene naspram direkt iz Kine uzest. Pa me zanima kolika su davanja za uvoz. Kao nema poreza vec neki uvoz se placa u visi od 25%. A kad se to plati onda nije bas nst primamljiva cijena. Cijena za Xiaomi 12s pro 500€... Bagatela