Marko :D sub 3.10.2020 19:57

Ne postoji. Zašto? Operateri ne bi imali nikakve koristi od toga da drže tvoju karticu aktivnu besplatno.

 

Najbolje što možeš napraviti je nabaviti Bonbon karticu i kupiti bon od 180 kn. Nadoplatom računa od 180 kn, produljuje se valjanost kartice za 360 dana.

➡ https://www.bonbon.hr/podrska/na-bonove/bonovi-i-racun/stanje-i-valjanost-racuna

 

Isto tako, GPS ogrlica zahtjeva mobilne podatke za slanje lokacije tako da će ti trebati i podatkovni paket.

➡ https://www.bonbon.hr/ponuda/na-bonove/paketi#/

Nuclear_Phoenix sub 3.10.2020 20:11

Ako znaš nekog sa poslovnom tarifom, možda možeš nagovoriti njega/nju da uzme klon karticu tj MultiSIM. Kartica će imati identičnu tarifu kao glavna ali ne može primati pozive/SMS ali može zvati, slati poruke i ići na net. Cijena bude 20ak kn mjesečno.

 

To ili Bonbon.

Marko :D sub 3.10.2020 21:24
David87 kaže...
Pa to i imam samo ide SIM unutra. Znači najjeftinija opcija BonBon ili ima nešto bolje?

Najjeftinija opcija je Bonbon. Kod Tele2 moraš kupiti bon od 440 kn da ti valjanost računa bude 360 dana.

➡️ https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/cesto-postavljana-pitanja/potrosnja-i-nadoplata-bonova/fc20/

 

Kod HT-a najduža valjanost računa je 180 dana i za to moraš kupiti najveći bon od 200 kn.

➡️ http://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=47

fer-de-lance ned 4.10.2020 10:02

Mene više zanima jel to kolega pita baš zato ili zato kaj ga zanima kak unijeti bon bez vađenja kartice iz ogrlice?

Uzmi si karticu u registriraj ju na web sučelje tog operatera pa preko sučelja unosi bonove i aktivira opcije.

To imaju svi operateri.

 

1950Killer ned 4.10.2020 22:58

Otac mi je koristio u nazad par godina garminov uredaj kojem se placala samo godisnja pretplata (ne ovaj koji sad imaju dostupan), nakon toga te kinezice sa sim karticama koji su bili malo rec katastrofa...

trenutno najbolja stvar sta sam vidio i koju on sad koristi je tractive tracker. placas pretplatu koliko oces, sucelje je jednostavno jedini je problem sto je na engleskom aplikacija ukoliko je za stariju osobu, no taj uredaj preporucam toplo, ima dva uredaja na istom racunu vec tri cetiri godine...

Asta pon 25.1.2021 08:38

Ako je ok, nadovazao bih se na temu.

Odabrali smo na preporuku bonbon za GPS dječjeg smart sata, pa trebam pomoć koji paket odabrati, pošto se očito troši na slanje podataka, koji paket odabrati ? Počeli smo bonovima od 25kn, da li se može broj prebaciti na pretplatu? Koiko podataka mjesečno smart sat može poslati ako je stalno uključen?

hvala

Petar hw pet 15.3.2024 03:01
Pentium100 ned 28.4.2024 22:32

Bok,

Mi mozes malo pojasniti princip oko kartice.

Oko GPSa mi je prilicno jasan.

 

Dakle vidio sam ima bon bon podatkovna kartica za 9,95€ sa 30GB i postoje nadoplate preko aplikacije.

 

Kolko cesto trebas dopunjavati bon na kartici, i dali se GB prebacuju iz mjeseca u mjesec?

 

Ukratko zanimaju me neki godisnji troskovi takvog uredaja.

 

Hvala unaprijed

Petar hw pon 29.4.2024 06:17

nez za podatkovnu karticu ali moguce da podrzava samo internet, bez poziva i smsova? sim kartica za gps tracker treba imati mogucnost primanja i slanja sms uz naravno podatkovni promet

 

koristim normalni sim card, bez mjesecnih paketa, bonbon, nadopunjujem 1x godisnje bonom 16eur koji traje 360dana. nakon god dana izvadim karticu iz trackera, prebacim u smartphone i obnovim bon

 

tracker ima vise modova rada, pracenje cijelo vrijeme i snimanje historya pa do sleep moda koji osobno koristim. tracker je cijelo vrijeme u sleep-u (najmanje baterije trosi, baterija 8-10mj), probudi se jednostavnom sms porukom i nakon toga radi opcionalni live tracking u aplikaciji

 

kako radi linkani gps tracker:

-posalje se sms poruka g123456# na sim koji je u trackeru (broj najbolje spremiti u imenik svog smartphona, npr GPS TRACKER NA BICIKLU/U AUTU)

-tracker odgovara sms porukom sa linkom na trenutnu gps lokaciju trackera, klikom na link otvara se google maps sa pinnanom tom lokacijom (preciznost sa clear sky je krug 10ak m, ako je tracker u garazi ili stanu preciznost je 100ak m)

-od primanja sms poruke tracker je budan (tek tada trosi nesto internet prometa) te se u aplikaciji moze pratiti trenutna lokacija trackera koja refresha poziciju svakih 10sek

-par min nakon izlaska iz aplikacije tracker se vraca u sleep (potrebno je opet slanje sms poruke za pristup live trackingu u aplikaciji)

 

nisam primjetio znacajno koristenje podatkovnog prometa prilikom rada aplikacije (dovoljna je default tarifa na bonbonu, ne treba aktivirati mjesecne megabajt pakete), doduse nezz kolko bi trosio u slucaju visednevnog snimanja historya kretanja

 

besplatna aplikacija na play storeu je "WINNES GPS", inicijalni log in sifra i pasword su u uputama koje se dobiju sa trackerom

 

godisnji troskovi dakle nakon prvotne kupnje simice (3eur) je jedan bon 16eur

 

tracker salje low battery sms obavijest kad padne ispod 20% na admin broj koji se postavi u aplikaciji

 

ovu sms poruku treba poslati na sim karticu dok je u trackeru ako se zeli koristiti aplikacija na smartphonu (vrijedi za bonbon, mislim i ht cijeli)

"apn123456 internet.ht.hr" (bez navodnika)

tracker odgovara sa

SET APN OK

i nakon toga radi podatkovni promet na gps trackeru, u aplikaciji se mogu postaviti dodatne postavke npr admin broj, zatim spomenuto live pracenje i history, paljenje gasenje sleep moda, sms o prekoracenju brzine itd

 

na sim kartici treba biti ugasen pin kod da bi gps tracker uspjesno radio (mislim da je ugasen po defaultu na bonbon sim sa kioska), ugasiti u postavkama smartphona dok je sim unutra dok se obavlja prvotna nadopuna bonom

 

 

vidim postoji i 20.000mah tracker istog proizvodaca pa se punjenje baterije i obnova sim kartice moze raditi 1x godisnje samo se treba sjetiti, zgodno, nelose sakriti negdje u autu za peace of mind ili staviti djetetu u ruksak

Ivan35 pon 29.4.2024 08:47
Petar hw kaže...

nez za podatkovnu karticu ali moguce da podrzava samo internet, bez poziva i smsova? sim kartica za gps tracker treba imati mogucnost primanja i slanja sms uz naravno podatkovni promet...

 

 

 data kartice podržavaju SMS, pozive ne

gpd pon 29.4.2024 09:34
Pentium100 kaže...

Bok,

Mi mozes malo pojasniti princip oko kartice.

Oko GPSa mi je prilicno jasan.

 

Dakle vidio sam ima bon bon podatkovna kartica za 9,95€ sa 30GB i postoje nadoplate preko aplikacije.

 

Kolko cesto trebas dopunjavati bon na kartici, i dali se GB prebacuju iz mjeseca u mjesec?

 

Ukratko zanimaju me neki godisnji troskovi takvog uredaja.

 

Hvala unaprijed

 Godišnji troškovi po SIM kartici (prve godine) su (samo da ti ne ugase SIM karticu!):

 - pretpostavka da SIM kartica nakon uplate bona traje 90 dana

 - pretpostavka da se ne troši novac na SIM kartici

 - pretpostavka da se cijene bona ne mijenjaju tokom godine

 

simpa : 5 * 3 = 15 €

tomato : 5 * 4 = 20 € 

bombon : 5 * 2 = 10 €

 

(druge godine nešto manji, zato  jer nešto ostaje dana.)

 

simpa : 4 * 3 = 12 €

tomato : 4 * 4 = 16 € 

bombon : 4 * 2 = 8 €

 

(Dakle, ako hoćeš recimo pratiti u real time-u gdje se nalazi 12 predmeta, fiksni troškovi su minimalno 120 € - 240 € godišnje.)

 

+ Na komunikaciju se može potrošiti od 0 € pa nadalje, ovisi o aplikaciji.

 

EDIT: Ovo je cijena ako koristiš za vlastite potrebe. Za tvrtke ne znam.

Petar hw pon 29.4.2024 12:22

cemu kompliciranje sa pretpostavkama i bonovima trajnosti 90 dana

 

kao sto rekoh bonbon bon od 16eur produljuje aktivnost sim kartice za 360dana stoga svega jednom godisnje se treba zezati sa obnovom kartice

gpd pon 29.4.2024 12:30
Petar hw kaže...

cemu kompliciranje sa pretpostavkama i bonovima trajnosti 90 dana

 

kao sto rekoh bonbon bon od 16eur produljuje aktivnost sim kartice za 360dana stoga svega jednom godisnje se treba zezati sa obnovom kartice

 

Čemu? Uzmi da netko ima više od 1 uređaj.

Na primjer želi znati real-time lokaciju 12 predmeta, a nije sve od jednom aktivirao, (2 auta, 2 dječje torbe, 4 bicikla, 4 putne torbe, ogrlica  za mačku, psa, ...)

Taj lik će morati 24 puta godišnje ukucavati bon ako sve radi ručno. Zato se to automatizira, a ako si automatizirao bon, 

e onda stvarno nije bitno je li 15 dana, 90 dana ili 360 dana.

 

 

 

 

Petar hw pon 29.4.2024 14:35
gpd kaže..

 

Čemu? Uzmi da netko ima više od 1 uređaj.

Na primjer želi znati real-time lokaciju 12 predmeta, a nije sve od jednom aktivirao, (2 auta, 2 dječje torbe, 4 bicikla, 4 putne torbe, ogrlica  za mačku, psa, ...)

Taj lik će morati 24 puta godišnje ukucavati bon. Zato se to automatizira, a ako si automatizirao bon, 

e onda stvarno nije bitno je li 15 dana, 90 dana ili 360 dana.

 

 

 

 

 

kako se automatizira ukucavanje bona?

 

 

nije 24 puta za 12 uređaja nego jednom godisnje svaki uredaj, ako se uzme spomenuti sa trajnosti 360 dana

 

dakle govorimo o prepaidu tj na bonove, tko bi i zasto bzvz uzimao bilo sto na automatiziranu pretplatu za gps tracker

gpd pon 29.4.2024 14:38
Petar hw kaže...
gpd kaže..

 

Čemu? Uzmi da netko ima više od 1 uređaj.

Na primjer želi znati real-time lokaciju 12 predmeta, a nije sve od jednom aktivirao, (2 auta, 2 dječje torbe, 4 bicikla, 4 putne torbe, ogrlica  za mačku, psa, ...)

Taj lik će morati 24 puta godišnje ukucavati bon. Zato se to automatizira, a ako si automatizirao bon, 

e onda stvarno nije bitno je li 15 dana, 90 dana ili 360 dana.

 

 

 

 

 

kako se automatizira ukucavanje bona?

 

 

nije 24 puta za 12 uređaja nego jednom godisnje svaki uredaj, ako se uzme spomenuti sa trajnosti 360 dana

 

dakle govorimo o prepaidu tj na bonove, tko bi i zasto bzvz uzimao bilo sto na automatiziranu pretplatu za gps tracker

 

12 puta češ ukucavati bon, ponekad i 24 puta. jer 360 < 365.

 

  kako se automatizira ukucavanje bona?

python skriptom.

 

gpd pon 29.4.2024 14:53
Petar hw kaže...
gpd kaže...

ok 12 puta češ ukucavati bon, ponekad i 24 puta. jer 360 < 365.

 

  kako se automatizira ukucavanje bona?

python skriptom.

 al ga kompliciras bato, ajde idi dalje

 

Ma možeš ti i SIM pretplatu , batice, ali to se i plaća.

Pa nećeš trebati ni ukucavati bon. Nema komplikacije.

Stići će račun i samo platiš.

 

Možeš uostalom i kupiti apple tag, ako imaš para.

I nemaš komplikacija.

 

Ali traži se naj jeftinije riješenje. Zar ne?

A to je koliko vidim ono što sam ja napisao

(bombon SIM + 8€godišnje + python skripta)