hudo pet 23.10.2020 18:15

Trebam LAN internet na drugom kraju kuce (TV sa LAN portom), i jedna opcija je Powerline adapteri, al dali postoji neki Wifi->LAN adapter, posto je na drugom kraju Wifi router?

Uredjaj bi primao Wifi signal i imao LAN izlaz na koji bi spojio TV.

Powerline adapteri bi rijesili ovaj problem ali su min 300-400kn, mozda postoji neka jeftinija opcija sa jednim uredjajem.

 

 

paor ned 6.12.2020 10:23

Google kaže da je povezivanje udaljene prostorije ipak najbolje preko utp kabela. Moj plan je da uzmem 30 m kabela (OVAJ), povežem router i AP (OVAJ) i u udaljenoj prostoriji imam wi-fi signal za smart tv, mobitel, laptop. Ne izgleda mi skupa opcija.
Da li je to tako, a najviše me zanima da li će smartphone fluidno prihvaćati signal sa AP (prilikom dolaska u tu prostoriju).

Hvala

hudo pon 7.12.2020 10:28

Taj tplink sam konfigurirao i spojio pred mjesec-dva, i radi bez ikakvih problema. Par puta sam ga istekao iz struje jer sam nesto prespajao, ali spoji se nazad na wifi vrlo brzo tako da skoro niti ne primjetim da je tamo. Sto se mene tice, ima preporuke.

Btw, to je bio najjeftiniji wifi router koji sam nasao, oko 100kn. Nisam vidio mikrotik ili ista drugo (a da moze raditi u range extend modu)

hudo pon 7.12.2020 17:26
AF139 kaže...

Range extender = repeater mod , dakle svaki wifi uređaj , ruter koji ima repeater mod radi kao extender.

Da, a meni je trebao najjeftinijiv za spojiti jedan uredjaj (wifi u LAN konverzija).

 

Iako teoretski to gotovo svi podrzavaju, sjecam se da sam vidio neki drugi za oko 100kn u Linksu, al kad sam isao citati recenzije po netu vidio da ljudi imaju problema i da ne radi dobro. Za ovaj Tplink se niko nije zalio.

 

Nuclear_Phoenix uto 8.12.2020 08:39
hudo kaže...

Taj tplink sam konfigurirao i spojio pred mjesec-dva, i radi bez ikakvih problema. Par puta sam ga istekao iz struje jer sam nesto prespajao, ali spoji se nazad na wifi vrlo brzo tako da skoro niti ne primjetim da je tamo. Sto se mene tice, ima preporuke.

Btw, to je bio najjeftiniji wifi router koji sam nasao, oko 100kn. Nisam vidio mikrotik ili ista drugo (a da moze raditi u range extend modu)

Bez problema radi u wifi station/wireless bridge ili kako god hoćeš nazivati taj mod - https://medium.com/dac-technology-blog/connect-mikrotik-to-an-open-wifi-network-and-provide-internet-over-lan-and-wlan-1c0ffb033ac5

 

U bivšoj firmi sam stavio hrpu tih tplinkova svih mogućih vrsta i kad se na njih spajaju 2-3 uređaja, radi super. Sve više ili zahtjevnije - svi odreda zamijenjeni prvo sa raznim ddwrt/openwrt routerima (dlink...) i kasnije sa Mikrotik. 50ak kuna više a stvarno komad opreme bez zamjerke.

 

Naravno, nekom je tplink dovoljan ali nekad je bolje ne štedjeti...