Monitori

Koji monitor kupiti

RuskeGTT ned 14.4.2024 21:34

jedno pitanje, ajmo rec nekako povezano uz topic

uzimam jedan monitor 27", na kojeg bi istovremeno spojio laptop i desktop pc

sta moram tocno gledati od konekcija?

i desktop pc bi htio da mi baca sliku na 2 ekrana, postojeci koji bi mi stajao na stalku ispred volana, a novi bi stajao na stolu sa strane, gdje bi bio i dock za laptop

kako to sve skupa pospajati da se moze koristiti istovremeno?

Wiz3m4n pon 15.4.2024 08:12

Moraš imati hdmi odnosno dport kabla ili kombinaciju istih ovisno o video izlazima na vga kod desktop računala i laptopa, ostalo češ u hodu, ne brini nije to nikakav sf

 

Vidi koje izlaze imaš na računalima i koje ulaze na monitorima i prilagodi se

GuciGuc pon 15.4.2024 15:17

Pozdrav svima,

 

zanimaju me vase preporuke za monitor koji ce se pretezno koristiti za programiranje (MacBook) i malo dizajniranja, u buducnosti mozda nesto i gejmanja (PS5/PC).

Budzet je 200-300€. Uvjeti su min. QHD rezolucija, prilagodljiva visina, pozeljan i IPS ekran.

 

Nisu mi toliko bitni linkovi na trgovine (osim Amazon/Ebay) jer nisam u Hrvatskoj pa cu svakako gledati lokalne trgovine, najvise me zanima koje modele preporucate.

 

Hvala unaprijed na odgovorima :)

millennial uto 16.4.2024 13:15
GuciGuc kaže...

Pozdrav svima,

 

zanimaju me vase preporuke za monitor koji ce se pretezno koristiti za programiranje (MacBook) i malo dizajniranja, u buducnosti mozda nesto i gejmanja (PS5/PC).

Budzet je 200-300€. Uvjeti su min. QHD rezolucija, prilagodljiva visina, pozeljan i IPS ekran.

 

Nisu mi toliko bitni linkovi na trgovine (osim Amazon/Ebay) jer nisam u Hrvatskoj pa cu svakako gledati lokalne trgovine, najvise me zanima koje modele preporucate.

 

Hvala unaprijed na odgovorima :)

 vidi i Xiaomi 4k 27", uzeo sam ga davnije na nekakvoj akciji za 350 eura, koliko se sjećam. Odličan monitor.

lndestructible uto 16.4.2024 14:03

pozdrav ekipa htio bi i ja neki monitorcic uzet ali do 24" pa me zanima ima li koji koji ima iste mogucnosti kao Dell G2724D da je te kvalitete slike i ostalih gluposti? nemrem nac takav model u 24" izvedbi i da bitno mi je da je ekran FHD max radi grafe i IPS panel.

Wiz3m4n sri 17.4.2024 08:26

Borise daj nam 2x RTX 6090 u SLI 

 

 

btw malo sam prošao forumom i iznadio se kako nema teme oko kupovine kučišta, barem aktivne pa sam ju malo refreshao kako bi se reklo.....svi kupuju i traže savjete o vga, monitorima, mbo, psu, a kučišta nigdje od 2010g. upita i aktivnog razgovora. Baš čudno....zaletite se tamo na temu pa da vidimo tko šta fura, lp svima

dustY pet 19.4.2024 15:08

To su sve VA paneli, ako je za gaming onda mozda bolje gledati IPS. Ako je VA ok, ima trenutno na ekupi akcija kosarica + mastercard pa se mozda nadje nesto bolje za iste pare

 

npr DELL S3422DWG - 392eur

 

Samsung LC34G55TWWPXEN - 363eur

mrsmith pet 26.4.2024 08:45

Isprobao sam taj famozni Dell G2724D nakon mora recenzija i hvalospjeva... i mogu reći da je monitor TOP naspram toga koliko košta, stvarno je. Super brz panel za gaming, čak su i boje poprilično dobre.

 

Jedini minus mi je čudan stalak, dosta mi djeluje onako, "ljuljavo". Volim da je stalak čvrst i precizan. Osim toga, standardni minusi IPS panela - sivkasta crna i backlight bleed, ali to je zbog 2 mjeseca gledanja u OLED 

mrsmith pet 26.4.2024 09:36
itomic009 kaže...

Znači za tih nekih 300eura je ponajbolji izbor s razlogom? 

Pa rekao bih da je odličan izbor, da :) Ima ga na dosta mjesta ispod 300e atm. Ja sam ga kupio u Svijet Medija za 278e, malom za PC/XBOX pun pogodak.

fila2208 pet 26.4.2024 14:37
mrsmith kaže...

Isprobao sam taj famozni Dell G2724D nakon mora recenzija i hvalospjeva... i mogu reći da je monitor TOP naspram toga koliko košta, stvarno je. Super brz panel za gaming, čak su i boje poprilično dobre.

 

Jedini minus mi je čudan stalak, dosta mi djeluje onako, "ljuljavo". Volim da je stalak čvrst i precizan. Osim toga, standardni minusi IPS panela - sivkasta crna i backlight bleed, ali to je zbog 2 mjeseca gledanja u OLED 

 po tebi best buy u tom rangu?

 

hvala za recenziju

stoji mi u košarici na ekupi za 270e, jedino da ženi priopćim, ili možda ni ne, ne može to ona ni skužiti :)

metallic pet 26.4.2024 14:48
fila2208 kaže...
mrsmith kaže...

Isprobao sam taj famozni Dell G2724D nakon mora recenzija i hvalospjeva... i mogu reći da je monitor TOP naspram toga koliko košta, stvarno je. Super brz panel za gaming, čak su i boje poprilično dobre.

 

Jedini minus mi je čudan stalak, dosta mi djeluje onako, "ljuljavo". Volim da je stalak čvrst i precizan. Osim toga, standardni minusi IPS panela - sivkasta crna i backlight bleed, ali to je zbog 2 mjeseca gledanja u OLED 

 po tebi best buy u tom rangu?

 

hvala za recenziju

stoji mi u košarici na ekupi za 270e, jedino da ženi priopćim, ili možda ni ne, ne može to ona ni skužiti :)

Ma kupi ga kao da ti je to cura! :)