Monitori

Freesync monitori sa g-sync podrškom

DooMixy čet 28.3.2019 18:40

Znam da je ovo pitanje postavljeno već 100 puta, ali eto... Koji Freesync monitor s podrškom za G-Sync preporučate do nekih 2500, možda čak 3000 kuna? Naravno da bi htio proći čim jeftinije, ali ako ću za nekoliko stotinjak kuna dobiti znatno bolji monitor, zašto ne? Možda se negdje trenutačno nudi dobra cijena ili akcija.
Obavezne specifikacije su 27", 1440p, 144Hz. U panele se ne kužim baš, ali sigurno neću na njemu uređivati fotografije, nego mi treba za gaming logično. Navodno je dosta važan čim manji ms.

Unaprijed hvala. :D

sudy_freak pet 29.3.2019 07:45
DooMixy kaže...
Znam da je ovo pitanje postavljeno već 100 puta, ali eto... Koji Freesync monitor s podrškom za G-Sync preporučate do nekih 2500, možda čak 3000 kuna? Naravno da bi htio proći čim jeftinije, ali ako ću za nekoliko stotinjak kuna dobiti znatno bolji monitor, zašto ne? Možda se negdje trenutačno nudi dobra cijena ili akcija.
Obavezne specifikacije su 27", 1440p, 144Hz. U panele se ne kužim baš, ali sigurno neću na njemu uređivati fotografije, nego mi treba za gaming logično. Navodno je dosta važan čim manji ms.

Unaprijed hvala. :D

Dell S2719DGF!

Don't look any further

nhooydz pet 29.3.2019 08:02
Jakovp kaže...
nhooydz kaže...

Pozdrav, imam problem sa famoznim Dellom presvetim preporučenim na sve strane. Naime, na 144hz mi se ekran ponaša ovako:

 

https://vimeo.com/326503128

 

Šta bi? Hvala. :D

 Vertikalni video

 

Sad za kaznu ne biš trebao dobiti nikakvu pomoć.

 

Idući put ću pozvati nekakav studio da snimimo video jer eto, ovako se uopce ne vidi u čemu je problem i nije jasna poruka. 

 

Inače, u kabelu je bio problem. pa eto, da ljudi znaju ako ih šta zadesi. :D

toxic uto 2.4.2019 08:33

AOC AGON AG322QC4

out of the box radi s gsyncom treba samo u cpanelu od nvidie stisnuti onu dodatnu kvacicu pa ga mozete staviti na listu.

Cak nisam uocio nekakve mane a da sam siguran da su iskljucivo do Gsynca

 

toxic uto 2.4.2019 09:01
DarthMarkus kaže...

Što mislite ovaj Toxicov AG322QC4 vs CQ32G1.

 

Jel to isto :-) ?

 To sam i ja razmisljao

 

No ovaj moj ima bolji stalak, freesync2, tzv HDR i ima fucking nesto sto mi se posebno svida onaj "gamepad " za meni.

Na zalost za ovaj CQ32G1 nisam nigdje nasao informaciju da uopce radi s Gsyncom..

 

doduse nemoj kupovat niti jedan... ja sam usporedio s svojim acer predatorom x34a kojeg jos uvijek imam i to jednostavno nije to...

IPS je nenadhebiv, hebem se vec s kalibracijom boja ohohoho.. ghosting me ubijao na pocetku, prvo sam mislio da je do gsynca ali nije mora se staviti na strong no on jos uvijek postoji.

Zato jer VA panel ima sporu trazniciju crne boje i koliko god brz panel bio imati ces povremeni ghosting a reviewovi su naveli da toga nema... aha jbte hebeni sajt koji se bavi kakti time veli nema ghostinga uopce... nije istina jednostavno nije...

 

Preciznost boja je dodatna stvar koja s kojom se moram hebat... u nekim nijansima su je prejako u drugima isprano...

 

 

No sve to na stranu ja sam se htio vratiti na 16:9 i pregrmit cu ove mane i imat sad jedno godinu i pol ovaj monitor... 

Malo da ga kalibriram i biti ce to cisto fajn...

 

 

 

ansha uto 2.4.2019 10:26
toxic kaže...
XXX kaže...

tebi baš vrag neda mira

 kaj pak ne stima?

 

Bar ako nista drugo mogu reci ISTINU.

meni je jako zao sto ljudi misle da je VA panel okey.

Glupost, kao sta ima smece IPS panela, tako ima i boljih i losijih VA panela...

Čitatelj uto 2.4.2019 10:33

Imam i TN i VA i IPS. I razlika izmedju dobrog i loseg TN-a je ogromna,

gdje je slika cesto bolja nego IPS, naravno uz mali vidljivi kut.

 

No osobno najvise preferiram VA. Ipak je dubina crne najbolja,

te nema onog "odjaja" (IPS Glow) kao na IPS-u. Zato preferiram VA za monitore i dobar TN na laptopu.

DarthMarkus uto 2.4.2019 10:34

Doduše, Agon što on ima bi trebao biti upper mid verzija !?

 

Malo ga i nije fer uspoređivati sa Predatorom koji je "ono" duplo skuplji. 

Čitatelj kaže...

Imam i TN i VA i IPS. I razlika izmedju dobrog i loseg TN-a je ogromna,

gdje je slika cesto bolja nego IPS, naravno uz mali vidljivi kut.

 

No osobno najvise preferiram VA. Ipak je dubina crne najbolja,

te nema onog "odjaja" (IPS Glow) kao na IPS-u. Zato preferiram VA za monitore i dobar TN na laptopu.

 Potpisujem.

toxic uto 2.4.2019 11:09
XXX kaže...

Na koliko ti je overdrive podešen?

 

Također kaj se tiče navodnika na HDR 400 evo kaj veli recenzija

 

https://www.tomshardware.com/reviews/aoc-agon-ag322qc4-curved-freesync2-gaming-monitor,5933-4.html

 

 

 malo kenjam. Sto ste se zapalili? 

 

Nisam stigao posteno niti pogledati panel... na prvu sam vidio razliku malo sam se igrao koliko sam stigao jer mi je bio sok za oci u smislu jacine..

Ne znam koji racku po defaultu stavljaju 90% svijetline..

Dok ja dodem do onog sto je meni oko ugodno proci ce vremena.

I tesko je biti objektivan s obzirom da sam ipak presao s vrhnuskom IPS monitora na VA..

 

Ako imate neki savjet kak da poriktam bio bih zahvalan.

TFT sam skinuo profil i oni vele stavi svjetlinu na 28... kad sam stavio na 28 bio sam slijep..

toxic sri 3.4.2019 10:05

Imam pitanje.

 

Koliko velicina ekrana utjece na tzv ghosting? Zasto ja imam osjecaj da ga stalno primjecujem.

Ili je to i do VA panela?

Ne mogu ga elimirati u potpunosti osiim ako iskljucim sve syncove ali tada mi fps mora biti fiksan ili u suprotnom dobim lose iskustvo.

sudy_freak sri 3.4.2019 10:14
toxic kaže...

Imam pitanje.

 

Koliko velicina ekrana utjece na tzv ghosting? Zasto ja imam osjecaj da ga stalno primjecujem.

Ili je to i do VA panela?

Ne mogu ga elimirati u potpunosti osiim ako iskljucim sve syncove ali tada mi fps mora biti fiksan ili u suprotnom dobim lose iskustvo.

Ghosting je primjetniji kako se rezolucija ekrana povećava. To je tome zato što kontroler unutar monitora zadužen za stanje piksela (nemam pojma kako se to zove) ima puno više piksela koje mora obraditi nego na nižim rezolucijama.
Ghosting iliti pixel inversion je nažalost jedna od velikih mana današnjih monitora i onaj koji to ne primjećuje ne može shvatiti koliko je to zapravo prisutno. Osobno, veći problem nego malo lošija reprodukcija boja ili kontrast.

Srećom, S2719DGF u odnosu na U2715H ima znatno manji, gotovo nezamjetan ghosting. Ako se promjeni "Response time" na bilo što više od Standard, onda postane izuzetno primjetan.

toxic sri 3.4.2019 11:25
sudy_freak kaže...
toxic kaže...

Imam pitanje.

 

Koliko velicina ekrana utjece na tzv ghosting? Zasto ja imam osjecaj da ga stalno primjecujem.

Ili je to i do VA panela?

Ne mogu ga elimirati u potpunosti osiim ako iskljucim sve syncove ali tada mi fps mora biti fiksan ili u suprotnom dobim lose iskustvo.

Ghosting je primjetniji kako se rezolucija ekrana povećava. To je tome zato što kontroler unutar monitora zadužen za stanje piksela (nemam pojma kako se to zove) ima puno više piksela koje mora obraditi nego na nižim rezolucijama.
Ghosting iliti pixel inversion je nažalost jedna od velikih mana današnjih monitora i onaj koji to ne primjećuje ne može shvatiti koliko je to zapravo prisutno. Osobno, veći problem nego malo lošija reprodukcija boja ili kontrast.

Srećom, S2719DGF u odnosu na U2715H ima znatno manji, gotovo nezamjetan ghosting. Ako se promjeni "Response time" na bilo što više od Standard, onda postane izuzetno primjetan.

 Acer Predator x34a mi to nije imao i navikao sam na njega.

 

Gledaj ovaj review ako se da ofc : 

 

https://www.monitornerds.com/aoc-agon-ag322qc4-preview/

 

i ovaj:

 

https://www.techradar.com/reviews/aoc-agon-ag322qc4

 

 

Kaj mogu napraviti da to skroz umanjim? 

Jucer sam na CU napravio freesync range 50-144hz ne znam iz kojeg razloga je po defaultu bio 48 - 146 jer je monitor 144hz.

i tu sam to dodatno smanjio. Jel mozda da dignem minimun na 55 bi dodatno pomoglo? Sumnjam da cu ikad igrat ista ispod 60 frejmova tj minimum mi sigurno ne ide ispod toga s 1080ti..

Rekao bih da je tu i taj dodatan problem gsync + freesync monitor.

 

sudy_freak sri 3.4.2019 23:47
toxic kaže...

Gsync radi probleme s blurom i flickeringom.

radi ali nije to to..

dakle ne moze se staviti ovaj monitor na listu u kojem to radi vise nego super.

 

bit ce na off ja mislim.

 Ja apsolutno niti jednom nisam primijetio, a imam uključeno u SP igrama poput Witchera i Forze Horizon 4.

U PUBG-u lockam 141 FPS i isključen adaptive sync

boomstick77 uto 23.4.2019 21:20

Isto imao muke sa kalibriranjem AOC agon ag322qc4

morao nositi suncane naocale da procitam 24 sata

al probaj

  LUMINANCE

kontrast 47

brightnes 40 - plus minus po volji

eco mode standard

gamma 3 

  COLOR SETUP

low blue mod off

color temp user

dcb mode off

red 51

green 47

blue 46

 

Pa kreni od toga, jako blizu srgb color space

 

Jos me zanima taj HDR, kazu da ne radi na display port 1.2, a ja mogu ukljuciti u igrama i win 10 mi dopusta da ukljucim

Preko hdmi mi isto radi, malo veci brightnes ali ne mogu ukljuciti gsync kojeg mogu na dp, i nisam bas primjetio da mi blura sliku, radi odlicno

Da li je hdr preko dp 1.2 neki software u akciji ili bas primam pravi hdr signal, ako se netko bolje razumije

 

toxic sri 24.4.2019 14:53
boomstick77 kaže...

 

 Poriktao sam si kako je TFC preporucio i od tada je sve ko po loju.

Ja od kada sam skuzio da mi nikakav sync ne treba niti ne koristim nista... lokam fps na 143 i vozi..

HDR radi savrseno preko dpa i s gsyncom i bez. ali velim ja igram bez ikakvog synca

tumba sub 26.2.2022 21:55

pozdrav, da osvjezim temu. imam problem sa spajanjem monitora s laptopom. nikako ne uspjevam aktivirati g-sync opciju. laptop je sa rtx 3070 (HDMI izlaz) a monitor je Acer ED270RP koji ima FreeSync opciju. pokusao sam sa adapterom Hdmi-DP,USB-C na DP. ako je netko imao slican problem,ako je uspio rjesiti,molio bi da podjeli sa mnom 

tumba sri 2.3.2022 14:42
ibme74 kaže...

za adaptive sync moraš korsititi DP kabel

 jasno mi je to. znaci narucio sam bio sa Amazona HDMI na DP, pa HDMI adapter na DP i na kraju USB-C na DP. ova prva 2 daju sliku ali nije mi dalo opciju za Gsync a treci kabel mi uopce nije davao sliku. jednostavno sam ostao bez ideje

tumba sri 2.3.2022 16:24
ibme74 kaže...

na vrijede ti adapteri, moraš imati dp na dp da bi adaptive sync radio

 ok,jasno mi je. a sta je sa USB-C na  DP? ekipa pise da adaptive sync radi s tim kablom, makar kod mene nije 

Jarvan pon 26.9.2022 14:06

E ovak, imam LG 27 UltraGear QHD Nano IPS gaming monitor (27GN850-B), kupio ga dok sam imao nVidiu, sad prelazim na AMD, a monitor je G-Sync.

Hoću li iskoristiti "blagodati" adaptivnog osvježavanja i s AMD grafom?