Monitori

Backlight bleed Asus vg249q IPS

tomo234 ned 28.2.2021 15:58

Prvi put kupujem IPS monitor,

Dali je ovo prihvatljiva količina backlight bleeda?

 

Slike su slikane sa iphone ISO 200

 

Lijevi monitor je Asus vg249q IPS monitor novi,    desno je 10+godina samsung syncmaster 2433 TN monitor

 

video

 

Slike

 

Također jedno pitanje za znalce, tražio online nikak da nađem konkretan odgovor.

Backlight bleed je dio ''panel lottery''

dali isto važi i za IPS glow? ili će svi monitori istog modela imat istu količinu IPS glowa?

 

ansha ned 28.2.2021 17:34

To se cini ka nelos primjerak kakvih zna biti. Druga stvar, to se realno procijenit da samo uzivo, nista ovo slikavanje/snimanje sa mobom....

Ako je kupio na daljinu, moze ga vratiti, al sigurno mu ga nece zamijeniti za drugi isti model jer bi tako zavrsili sa otvorenim kutijama svakog monitora a ja prvi necu niti preuzet monitor kojem je otvarana kutija.. 

tomo234 ned 28.2.2021 18:42

 Pitao sam i na linus forumu, i oni su mi rekli da je dosta loš primjerak, a što se tiče vračanja, koliko sam informiran imam pravo vratit robu kupljenju online u 14 dana i iz čistog razloga predomislio sam se i necu zadržat robu

 tako piše u europskom zakonu

europski zakon

 

A sad dal će oni meni zamjenit monitor, ili mi vratit novce pa ulazimo u novu prodaju, ili ćemi vratit novac i zabranit kupovanje u njihovom dućanu (što je u njihovom pravu), u tom slučaju odem u drugi dućan?

 

Htio bih napomenut da ja ne tražim neki ''panel lottery winner'' monitor, zadovoljio bih se sa nekim osrednjim panelom, ali ovo je navodno baš loš primjerak

 

Ukoliko sam nešto krivo rekao u vezi zakona, neka me se ispravi.

fer-de-lance ned 28.2.2021 18:52

Ovo ti je zapravo čist ok primjerak, možda 20% šanse da bude drugi bolji.

A i ako bude bolji, ne bude baš puno.

Svaki ima hrpu bleeda, samo kaj ga nitko ne primjećuje dok prvi put ne saznaju za to, nakon toga ni jedan im više nije dobar.

A to je jednostavno takva tehnologija, skoro pa neizbježno, IPS bez backlight bleeda ti je kao rozi jednorog - postoji u stvarnosti (ali samo ako ga ofarbaš u rozo).

 

Boris grozni ned 28.2.2021 20:11
tomo234 kaže...

 Pitao sam i na linus forumu, i oni su mi rekli da je dosta loš primjerak, a što se tiče vračanja, koliko sam informiran imam pravo vratit robu kupljenju online u 14 dana i iz čistog razloga predomislio sam se i necu zadržat robu

 tako piše u europskom zakonu

europski zakon

 

A sad dal će oni meni zamjenit monitor, ili mi vratit novce pa ulazimo u novu prodaju, ili ćemi vratit novac i zabranit kupovanje u njihovom dućanu (što je u njihovom pravu), u tom slučaju odem u drugi dućan?

 

Htio bih napomenut da ja ne tražim neki ''panel lottery winner'' monitor, zadovoljio bih se sa nekim osrednjim panelom, ali ovo je navodno baš loš primjerak

 

Ukoliko sam nešto krivo rekao u vezi zakona, neka me se ispravi.

https://youtu.be/mje_fmayu0k

 

 

Leon4rdo ned 28.2.2021 20:42

Ne pričajte gluposti. Na slici je probijanje koje nije karakteristika IPS panela već je to konstrukcijska pogreška, kombinirano sa nezainteresiranošću da se promjeni plan, odnosno onoga tko im sastavlja monitore, plus BMK što će netko gledati ovakav složenac. Žalosto je što su kriteriji "gamera" toliko nisko da im ovo prolazi pod bilo kakav postotak. Trenutno imam dva Della u gotovo identičnioj karoseriji (P2419H). Monitori nisu dvostruko ali su dosta jeftiniji od ovog ASUSa. Statistički gledano, morao bih na barem jednom monitoru imati nekakvo probijanje, a nemam. Upravo sam odvrtio CheckeMON portable generator. Ni slično. Konkretno, ono što imam je IPS glow na crnoj pozadini kod bilo kakvog pomaka odakle se gleda što je karakteristika IPS panela sa mat finišom i crna jest više siva nego crna što se uglavnom primjeti kada se ne gleda sa sjedeće udaljenosti. Kada se gleda bilo što drugo što nije barem 80% crn ekran sve to je 99% nepostojeće kada smo već kod postotaka. Do sada sam koristio dosta (pod)varijanti panela i 100% sam siguran da je ovo na slici pogrešno vezivati uz IPS ili neku drugu panel varijantu.