Modding projekti

NZXT Kraken G12+Corsair H55 -> GTX 1080Ti

k_marijan_ čet 24.10.2019 16:29

Pozdrav,

 

objavljujem svoje postavljanje NZXT Kraken G12 u kombinaciji s Corsair H55 vodenim hlađenjem na svoju EVGA GTX 1080Ti SC2.

 

Nemam slike u koracima jer su mi jutros stigli kablovi i to sam radio tako da stignem postaviti,provjeriti temperature i da stignem na posao :)

 

Igram u 2k te zbog dva ventilatora koje ima ova grafička je preglasna u punom opterećenju i dosta se zagrijava.

 

Za kučište koristim NZXT S340. Temperature su išle do 80c, a kad sam maknuo bočnu stranicu, spustilo se na 75c, db da ne pričam koliko je glasna bila. Kučište mi je dosta blizu pa nekad je čujem i preko slušalica :S

 

Gledao sam malo youtube, čitao forume i odlučio se za ovaj pothvat. Za Kraken G12 postoji lista kompaktibilnih vodenih hlađenja za postavljanje. G12 na sebi ima 92mm tro-pinski ventilator za hlađenje VRAM-a. Dovoljan je protok zraka za hlađenje VRAM-a(GamersNexus ima video o tome) i na ostalim resursima piše da se mogu dobaviti i mali pasivni aluminijski hladnjaci koji bi se zaljepili gore na memorijske čipove. Corsair H55 je 120mm radijator s fiksnom brzinom pumpe tri-pina 1500rpm. Ventilatori u kučištu su Corsair HD120.

 

H55 sam kupio rabljeno za 300kn
Kraken G12 s Ipona za 180+ dostava = ~240kn (3-4 radna dana)

Amazon.de - mini 4pin adapter na normalni 4pin, i splitter 2x4pin pwm = ~105kn (stigli iz francuske za tjedan dana)

 

Napravio sam push/pull radijator i još dodatno pull s gornje strane kučišta da uvlači zrak izvana prema ventilatoru na hladnjaku.

 

Kod postavljanja hlađenja na GPU, potrebno je pripaziti kod pričvršćivanja vijaka, potrebno je pogledavati sa svih strana sjeda li dobro. Ako se ne pričvrsti dovoljno, neće imati efekta, a mogući su i artefakti ako se ne postavi dobro pa se pregije grafička. Meni se to sva sreća nije događalo.

Postavljanje u kučište mi je bilo malo nezgodno zbog push/pull pa mi je cura uskočila i pomogla u držanju :)

1. slika je kad sam skinuo stock cooler s grafičke

2. slika je nakon postavljanja

3. slika prvo paljenje

 

4. slika temperature benchmark - na početku su mi skakale i do 70c, te se s vremenom spuštala temeperatura i došla mi je na 60c nakon 15ak min Unigine Heaven benchmark 1440p. Složio sam agresivniju krivulju za ventilatore. Moram se još poigrati s postavkama ventilatora i svakako planiram overclock. To je to zasad, kad još sve provjerim napisat ću što je bilo urađeno.

 

Prvi dojam je dobar zasad, vjerujem da je vrijedno troška, ipak tiša i hladnija grafička :) Ova opcija je jeftinija od kupnje Hybrid kartice koja se trži po 4+ tisuće.

 

LP.

 

 

 

k_marijan_ uto 23.6.2020 10:50

EDIT:

 

Stavio sam Kraken X52 umjesto H55. Temperature sa Superposition Benchmarka extreme preset 1440p - max 49c, PUBG 1440p oko 60c na tihoj krivulji ventilatora(Corsair HD120) Idle 29c. H55 radi push/pull i I7 4700k na 4.2Ghz 60-65c

Sint1 uto 23.6.2020 15:57

Znaci brzinu vetilatora i pumpe od Krakena na grafickoj rucno kontroliras ili ti uopce nije ukljucen u usb 2.0 interni?

Imao sam slicnu kombinaciju i po mojoj procjeni totalna pusiona, cisti gubitak vremena i novaca. Prodao jedno i drugo i kupio normalni 1080ti. Razlika u performansama i temp potpuno, potpuno zanemariva.

k_marijan_ sri 24.6.2020 15:07

Ventilatore sam spojio na mini 4pin za gpu i onda na spliter 2x4pin PWM i ta dva radijatora stavio na Krakena. Ventilatori su onda kontrolirani preko Evga Precision X. Kad je spojen interno 2.0, NZXT CAM očitava senzore. Push/pull ventilatore na H55 sam spojio na Krakena pa NZXT CAM pojačava ventilatore po temperaturi procesora. Procesor je na 4.2GHz oko 60C, mogao bih još povećati clock.. Pumpa H55 je spojena na 4pin konektor i vrti u full 1500RPM koliko ima ovaj 120mm AIO. Pumpa na krakenu radi na 2000RPM(max 2500). Isprobao sam Apex, na njemu mi GPU na svim detaljima 1440p ne ide preko 53c. Ovako spojeno sve radi odlično! Na PUBG sam u početku gledao temperature.

 

Em sam dobio na smanjenju temperature, em je tiši... Napravio sam i undervolt na GPU, 1974MHz konstantno na 0.962V prilikom igranja, Išlo bi i preko 2000MHz, samo se moram još poigrati s Afterburnerom. Ovaj konkretni model SCII je bio bučan(temp je išla do 80c, dva ventilatora i 2400RPM brzina....nije bilo ugodno) Na Krakenu sam još bolje dobio tako da ostajem pri ovome svakako. 2.5 slot grafičke s velikim hladnjacima i tri venta, e na njima ne bi trebale modifikacije kad su im hlađenja bolje realizirana. SCII ima 8+6 pin i uzeo sam je zato jer nisam htio mijenjati ekstenzije kablova koje imam, a dobro su koštali...