Stoja sub 18.9.2010 14:37

Da, zadnjih par dana stalno se tamo offtopičari sa problemima umjesto da se postaju nove aplikacije i slično hehe. Pa ćemo sad ovdje se raspitivati "postoji li app koji može to i to itd..."

 

Dali netko zna za program pomoću kojeg je moguće resize-at slike? Jedini način za to uraditi mi je za sada da otvorim sliku u picsaypro-u i tamo napravim bilo kakav efekt i spremim ju, i onda mi je u 720p rezi ako je rezolucija bila veća od toga. Ali bilo bi fora da baš imam program za to...

 

 

Fićo_CoD 5 sub 18.9.2010 15:27

Ajde molim vas da mi netko da neki tutorial po kojem lako mogu instalirati ovaj je*eni Galaxo 1.6.3 ili Gaosp ili nesto drugo samo da je brzo i da radi.. Ovaj tutorial me izludio, kao prvo proveo sam vec 4 sata proucavajuci "Easy" tutorial, kao drugo totalnu zbrku sam napravio na Internal SD-u a kao trece mob mi se ne zeli upalit. Bude onaj boot screen pise Android i zasteka pa vas molim da u sto kracem vremenu postate neki tutorial..e da jos nesto, kako mi se mob ne zeli upalit a kad pokrenem recovery mode pise da nedostaje i pise da ubacim file preko adb-a pa da ga onda bootam.. a ne znam kako :S Pozdrav.. ett zadovoljan? Osmijeh

 

btw zaebo si se u nazivu teme (Andoid)..

djigibao ned 19.9.2010 10:48
Fićo_CoD 5 kaže...

Ajde molim vas da mi netko da neki tutorial po kojem lako mogu instalirati ovaj je*eni Galaxo 1.6.3 ili Gaosp ili nesto drugo samo da je brzo i da radi.. Ovaj tutorial me izludio, kao prvo proveo sam vec 4 sata proucavajuci "Easy" tutorial, kao drugo totalnu zbrku sam napravio na Internal SD-u a kao trece mob mi se ne zeli upalit. Bude onaj boot screen pise Android i zasteka pa vas molim da u sto kracem vremenu postate neki tutorial..e da jos nesto, kako mi se mob ne zeli upalit a kad pokrenem recovery mode pise da nedostaje i pise da ubacim file preko adb-a pa da ga onda bootam.. a ne znam kako :S Pozdrav.. ett zadovoljan? Osmijeh

 

btw zaebo si se u nazivu teme (Andoid)..

Evo ti link pa probaj tamo pogledat

 

LINK ili LINK (Ovaj je slican ko i tvoj)

 

 

Google

Šef uto 21.9.2010 20:40

LOL
Još nije promijenjen naslov teme, iako sam 2 put prijavio...


Dobro, to nije bitno, nego me yebe to što mi zadna dva gadgeta/aplikacije ne rade! Jedan gadhmget je pokazivao status baterije, zaboravih mu ime. Radio je na početku kad sam ga instalirao, a kasnije ne radi gadget, ali aplikacija da. Sad sam instalirao Mini info i isto sranje se desilo. Gadget ne radi, ne mogu ga ponovno dodat, ništa, ali aplikacija radi... :(

Stoja uto 21.9.2010 21:26
Šef kaže...


Dobro, to nije bitno, nego me yebe to što mi zadna dva gadgeta/aplikacije ne rade! Jedan gadhmget je pokazivao status baterije, zaboravih mu ime. Radio je na početku kad sam ga instalirao, a kasnije ne radi gadget, ali aplikacija da. Sad sam instalirao Mini info i isto sranje se desilo. Gadget ne radi, ne mogu ga ponovno dodat, ništa, ali aplikacija radi... :(

Ovako, dali su ti ti appovi koji imaju gadgete na sd kartici? ako jesu, nemaš druge nego reinstalirati aplikaciju i prije nego staviš gadgete premjesti ih u memoriju telefona. Fora je kad mob prištekaš na komp da se onda ti widgeti sruše i nemogu se pokrenuti. To je bug samog androida i nema ti pomoći za toNamigiva

djigibao sri 22.9.2010 09:23
Fićo_CoD 5 kaže...

Evo nakon što sam instalirao 1.6.3.3 Galaxo te temu DarkSense 2.1 Blue mogu reci da sam poprilicno (ugodno) iznenađen brzinom i izgledom Galaxy-a i7500, a i tutoriali su tolko laki da sam sve sredio u 20 min. Toplo preporucam svakome :) Nabacit cu poslije neki screenshot 

Koristi ga par dana pa napise dojmove o bateriji, da li se gasi/restarta, radu marketa i ostalih g aplikacija (fotoaparat, camera, browser...)

Da li ti je taj rom automatski rooto mob?

Na koliko ti sad radi proc (jeli se automatski clocka ili ga ti moras sam)?

Koje app po defaultu dobijes s tim rom-om?

Ako ima jos nesto pametno/vazno slobodno napisi, ja sam u vise navrata htio to napravit al nisam skupio dovoljno hrabrosti (sve sam vec romove i programe skinuo i pripremio komp).

 

THX Cool

Fićo_CoD 5 sri 22.9.2010 17:54
djigibao kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

Evo nakon što sam instalirao 1.6.3.3 Galaxo te temu DarkSense 2.1 Blue mogu reci da sam poprilicno (ugodno) iznenađen brzinom i izgledom Galaxy-a i7500, a i tutoriali su tolko laki da sam sve sredio u 20 min. Toplo preporucam svakome :) Nabacit cu poslije neki screenshot 

Koristi ga par dana pa napise dojmove o bateriji, da li se gasi/restarta, radu marketa i ostalih g aplikacija (fotoaparat, camera, browser...)

Da li ti je taj rom automatski rooto mob?

Na koliko ti sad radi proc (jeli se automatski clocka ili ga ti moras sam)?

Koje app po defaultu dobijes s tim rom-om?

Ako ima jos nesto pametno/vazno slobodno napisi, ja sam u vise navrata htio to napravit al nisam skupio dovoljno hrabrosti (sve sam vec romove i programe skinuo i pripremio komp).

 

THX Cool

 

1. Budem

2. Nezz mislim da je

3. U aplikaciji Galaxo Configuration koja dođe sa Galaxo ROM-om ima OC @ 614 Mhz i OC 710 Mhz i oboje sam stavio na ON. Dok kad instaliram program SetCPU pise max. 528 Mhz (e da da pitam da li je bolje da je pod min. bolje/brže manje ili više Mhz?)

4.  Već spomenuti gore Galaxo Configuration - OC procesora, podešavanje nacina na koji ce proc raditi (štednja baterije, performanse), Galaxo+ - ne znam zašsta služi aplikacija xD, ADW - program s kojim skidaš, mijenjaš, podešavaš teme - ovaj nije došao uz Galaxo nego uz DarkSense temu. Znači nikakvih posebnih programa. 

5. Ja ti preporučujem da se usudiš ^.^ tutorial je skroz jednostavan i za temu, a ako nešto zaje*eš (kao što sam ja), tu su recovery mode s kojim možeš vratiti sve kako je bilo i download mode ako ga baš skroz uje*eš kao što sam ja :)

 

Evo instalirao sam 20-ak aplikacija. Baterija mi se čini kao i prije (možda je i bolja), Brightness mi je na max., cijelu noc se punio, igrao sam igre danas oko sat vremena, skidao i ostale akcije na mobu oko sat vremena. Baterija je trenutno na 52 % (ponavljam brightness na max.).

Sutra cu ili danas igrati Robo Defense točno jedan sat pa ću napisat kolko je baterije progutao.

 

Mob je malo brži i fluidniji, preporučavam da instalirate samo one programe koje morate (ne instaliravati neke bezvezne programe pa ga držati na mobu u zaboravu jer vam se ne da izbrisati).

 

Izgledom (temom) sam full zadovoljan (podsjeća na HTC-ov Sense), za sada nemam nekih primjedbi. Ono još što mi je super je da ima 5 home ekrana (na Galaxyju 3), to mi je stvarno trebalo jer sam na galaxyju pretrpao sve. Također se može proširiti i više od 5 ekrana. Što se tiče tema preporučavam ovu defaultnu DarkSense. Za sad jedina primjedba je što nema defaultnih Wallpapera (ona plava more itd.).

 

Eto toliko do videa na youtubeu gdje snimam mob da se malo uvjerite u sve to što sam nabrojao.

 

 

Osmijeh

 

Stoja sri 22.9.2010 17:57

Ako ti je bed sa wallapaperima stavi si aplikaciju mabilo wallpapers, imaš preko njega na stotine slika iz raznih kategorija te ih možeš spremiti u mob. Također je fora što sve slike koje si spremio možeš staviti da se automatski mjenjaju nakon određenog vremena(kao i na win7) tako da nemoraš sam mjenjati kad ti jedan wallpaper dosadiSmijeh

Fićo_CoD 5 sri 22.9.2010 22:56

Ajde evo kada sam već počeo (mada bi trebali otvoriti temu "Vaš Android Home Screen" al dobro) da i dovršim :) Evo uploadao sam par slikica da vam malo dočaram ^^ svoj desktop. Baš i nisam još posložio widgete al nema veze. Slikao sam s programom ShootMe kojeg možete naći u Marketu. 

 

Ako netko treba widget ili pozadinu slobodno pitajte za link :)

Stoja sri 22.9.2010 23:15

Ima ih više, apndroid i sl, malo potraži pa ćeš naći. Samo nešto ti widgeti od zadnjeg update-a na desire-u malo štekaju. Meni se sad neće spojiti iz prve već na tren pukne veza i onda se tek spoji, nekužim zaštoNeodlučan

Stoja čet 23.9.2010 10:53

Ajde ljudi trebam pomoć, lud sam od ovog problema...Viče

 

Dali možete skinuti besplatnu aplikaciju xiialive lite sa marketa i nešto probati da vidim da li je to samo meni problem ili je to problem androida ili čega već. Uglavnom to je internet radio i muči me što kad god sam spojen na wifi veza puca svakih 16-20 sekundi i nemogu normalno slušati(brzina wifi-a 3,7 mbps download i 0,25 upload) a kada isto slušam na 3G-u i sa brzinom od samo 0,76mbps download i 0,20 uploada streama bez ikakvog problema...Pa da li netko od vas može probati i testirati makar samo sa wifijem da ne trošite 3G promet i reći mi dali vam puca veza nakon 16-20 sekundi? Inače se radi o stanici housetime.fm koju nađete u grupi pod electronic music...

Fićo_CoD 5 čet 23.9.2010 19:54
Stoja kaže...

Ajde ljudi trebam pomoć, lud sam od ovog problema...Viče

 

Dali možete skinuti besplatnu aplikaciju xiialive lite sa marketa i nešto probati da vidim da li je to samo meni problem ili je to problem androida ili čega već. Uglavnom to je internet radio i muči me što kad god sam spojen na wifi veza puca svakih 16-20 sekundi i nemogu normalno slušati(brzina wifi-a 3,7 mbps download i 0,25 upload) a kada isto slušam na 3G-u i sa brzinom od samo 0,76mbps download i 0,20 uploada streama bez ikakvog problema...Pa da li netko od vas može probati i testirati makar samo sa wifijem da ne trošite 3G promet i reći mi dali vam puca veza nakon 16-20 sekundi? Inače se radi o stanici housetime.fm koju nađete u grupi pod electronic music...

Skinuo, probao i normalno radi.. Al je užasno spora na Galaxyju, koji ti mob ono imaš?

Stoja čet 23.9.2010 23:15
Fićo_CoD 5 kaže...

Skinuo, probao i normalno radi.. Al je užasno spora na Galaxyju, koji ti mob ono imaš?

Preko wifi-a? Imam HTC desire na 2.2 verziji ali to me i na 2.1 isto zezalo a nekad bi se dogodilo čudo(par puta na mjesec) da nebi prekidalo i onda bi obično probdio noć slušajući mjuzuBelji se Ali ono sada hoću učiti u sobi i slušati radio i stalno prekida, a nemam 3G prometa na bacanje pa da ga još i kući trošim...a najgore je što se preko stranica ne da streamati, čak ni preko flashaMršti se

Fićo_CoD 5 čet 23.9.2010 23:19
Stoja kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

Skinuo, probao i normalno radi.. Al je užasno spora na Galaxyju, koji ti mob ono imaš?

Preko wifi-a? Imam HTC desire na 2.2 verziji ali to me i na 2.1 isto zezalo a nekad bi se dogodilo čudo(par puta na mjesec) da nebi prekidalo i onda bi obično probdio noć slušajući mjuzuBelji se Ali ono sada hoću učiti u sobi i slušati radio i stalno prekida, a nemam 3G prometa na bacanje pa da ga još i kući trošim...a najgore je što se preko stranica ne da streamati, čak ni preko flashaMršti se

Da preko Wi-Fia, a nezz u čem bi mobo bit problem.. Pitaj nekog tko ima Desirea Neodlučan

mobitel čet 23.9.2010 23:29

Ovako htio bih postaviti pitanje u mojoj temi nije bio bas neki odaziv.Ovako ima LG GT540 i ovako ja sam "ilegalno" nabavio par igara i ljepo pise da su za Android (kada mi ulazi u meni mobitela pise android pa pretpostavljam da je baziran na njemu).Uglavnom pise da trebam staviti igru na SD(memory card) i uci u mobitel i insalirati je, ja je stavim i udem u mobitel igre nigdje.Sto trebam napraviti?

Stoja čet 23.9.2010 23:32
Fićo_CoD 5 kaže...

Da preko Wi-Fia, a nezz u čem bi mobo bit problem.. Pitaj nekog tko ima Desirea Neodlučan

Ma neznam, moguće je i da je do mog rutera, i sa w995 sam imao čudne probleme na wifiju...a i desire isto na wifiju neke idiotske gluposti radi, tako da je moguće da je ruter blesav samo neznam što da uradim snjim jer komp i 2 laptopa se na njega spajaju bez ikakvih problema...