Linux

Portabilni media player za Ubuntu 20.04

yaro sri 28.10.2020 10:54

Poštovani,

potreban mi je portabilni media player za Ubuntu 20.04 zbog toga što je administrator sustava zabranio instalaciju aplikacija na sustav.

Napominjem da bih trebao link na već gotov project jer neda raditi ništa na sustavu bez "suser" passworda.

 

lp

ihush sri 28.10.2020 11:43
yaro kaže...

Poštovani,

potreban mi je portabilni media player za Ubuntu 20.04 zbog toga što je administrator sustava zabranio instalaciju aplikacija na sustav.

Napominjem da bih trebao link na već gotov project jer neda raditi ništa na sustavu bez "suser" passworda.

 

lp

 -ako ti se posao ne radi, daš otkaz.. u suprotnom poštuješ pravila, tj ono što je zabranjeno ne radiš. Nešto sasvim drugo je što ne razumiješ kako što radi.. gotov project ili link je primjer. User nije admin.

ihush čet 29.10.2020 13:52

ne mogu :) ''sukob interesa'' tj onaj tko to radi u firmi ima razloge zašto je nešto onemogućeno. Nije rješenje juzerima dati upute kako nešto zaobići, kako izigrati pravila igre + posao treba shvaćati ozbiljnije.

-imaš mobitel-smartphone? .. tad ti ne treba pc za traženo tj KISSovsko rješenje.

 

ili, win nije lin.. linux je os-sustav koji od početka ima striktna pravila kao user-pass-admin, permisioni.. i ako nešto ne možeš, tad ne možeš (osim filmskih hakera).

-neka portable app teoretski može raditi (nema veze s ostatkom osa, svaka app je za sebe, folder.. tj tako radi većina pod lin, nema veze s osom nema win-reg-bazu itd.. nema centralizacije).

-ali ta app, multimedijalna, koristi sys npr audio, gpu.. i tad bi takva app morala imati sve, recimo kao što ima gomplayer (kodeke).. a to se jednostavno ne radi, nema potrebe-potražnje pa tako ni ponude takvih appsa, kao da tražiš portable browser i sl.

-druga stvar je što linux možeš normalno bootati sa stikića i imaš live ili persistent-live.. ali tad nisi u radnom osu-poslu nego u svojem, koji je ekšli ista stvar, jer linux je jedan, distre su samo nakupine appsa + izgled upakirano u distru.

naravno, tad bi imao problem npr mrežni file-share ili print.. itd.

 

-jednostavno, ja sam protiv tog da nešto pokušavaš iza leđa admina, tj firma može imati kruti ili labavi odnos, sve se može i ako je nešto dobro-korisno, ako nije besmisleno ograničenje tad nema razloga da admin to ne napravi ali raditi mimo njega ne smiješ jer to nije tvoje računalo-sredstvo tj na poslu si i to treba shvaćati ozbiljnije.