Linux

Packet injection/sniffing adapteri

Zelja sub 10.7.2021 09:27

Pozz svima.

Želio bi malo da istražujem Kali Linux međutim piše mi u knjizi kako su mi potrebni wifi adapteri koji podržavaju gore navedeno u temi.

Ja bih zamolio nekog iskusnijeg da mi kaže da li moji adapteri to podržavaju,ako ne onda da napišem koje mogu kupiti ovde.

U idućoj poruci bih napisao koje adaptere imam.
Hvala unapred.

Zelja sub 10.7.2021 10:22
fer-de-lance kaže...

Da, drugi kao nije podržan, ali možeš probat, možda je to isti chipset, samo u drugoj izvedbi pa ga nisu upisali na onu listu.

A možda nije.

 

 Kako to mogu znati,ima li nekom komandom ili nekim programom?

Ja sam laik za linux.

Zelja sub 10.7.2021 10:54
fer-de-lance kaže...

Da.

Skini kali i napravi bootabilni usb pa probaj, prouči dokumentaciju i kad počneš koristiti budeš vidio jel radi.

Nemaš kaj zajebat, vjerovatno možeš napraviti i live usb, pa ne moraš instalirat.

 

 Da,evo skida se pa ću snimiti na USB i podici sa USB-a.

Nego ne znam komande,kojima ću to provjeriti...

Možda ima u knjizi ali nisam siguran.

Hvala svakako svima.

Entry Point sub 10.7.2021 11:42
Zelja kaže...

 Kako to mogu znati,ima li nekom komandom ili nekim programom?

Ja sam laik za linux.

 Ovako:

$ airmon-ng start wlan0 (odnosno ime tvojeg wlan interface-a)

 

Dobiješ nešto slično ovom:

Found 3 processes that could cause trouble.

If airodump-ng, aireplay-ng or airtun-ng stops working after a short period of time, you may want to run 'airmon-ng check kill'

PID Name

428 NetworkManager

522 dhclient

718 wpa_supplicant

 

PHY Interface Driver Chipset

phy1 wlan0 rt2800usb Ralink Technology, Corp. RT5372

(mac80211 monitor mode vif enabled for [phy1]wlan0 on [phy1]wlan0mon)

(mac80211 station mode vif disabled for [phy1]wlan0)

 

U drugom terminal prozoru:

 

$ iwconfig

 

Dobiješ nešto slično:

 

wlan0mon IEEE 802.11 Mode:Monitor Frequency:2.457 GHz Tx-Power=20 dBm Retry short long limit:2 RTS thr:off Fragment thr:off Power Management:off

 

I onda:

 

$ aireplay-ng --test wlan0mon

 

Dobiješ:

12:47:05 Waiting for beacon frame (BSSID: AA:BB:CC:DD:EE) on channel 7
12:47:05 Trying broadcast probe requests...
12:47:06 Injection is working!
12:47:07 Found 1 AP

12:47:07 Trying directed probe requests...
12:47:07 AA:BB:CC:DD:EE - channel: 7 - 'Dobis'
12:47:08 Ping (min/avg/max): 0.891ms/15.899ms/32.832ms Power: -21.72
12:47:08 29/30: 96%

 

Ako ne radi umjesto Injection is working! pisat će No answer.

 

Eto tako nekako.

Zelja sub 10.7.2021 15:39
Mr.ddevil kaže...

Moze bez problema i u live. 

 

Ja preporucam alfa awus036nh karticu, nije neki keš velik, 500njak kn

 To je malo manje od pola mog mjesečnog primanja trenutno :(

Evo sad ću baš da probam sa laptopa,pa kopiram rezultate.

Zelja sub 10.7.2021 15:50

Nešto sam zabrljao,nema mi opcije da probam Kali,samo install.

Možda nisam download-ovao odgovoarajuću verziju Kali-a.

Jel treba neki jak računar/laptop za isti?

Kod mene je i3 treća generacija sa 8 giga RAM-a.

Može li na taj laptop?

Evo sad vidim da sam skinuo installer verziju a ne live image,sad ću skinuti live image.

cauchy sub 10.7.2021 16:18

Da ti sačuvam vrijeme, ako si laik u računarstvu (što pretpostavljam da jesi s obzirom da pitaš ovakva pitanja na forumu, a već su odgovorena na Internetu), najbolje je da se ostaviš pokušavanja hakiranja WiFi-ja i sličnih stvari jer ipak nije to tako jednostavno kako se prikazuje na filmovima i tutorijalima. Današnje mreže su uglavnom zaštićene od napada kakve možeš lako pronaći na YouTubeu i po sličnim stranicama.

Bolje je utrošiti vrijeme na učenje programiranja i osnova Linux OS-a jer ćeš tamo imati puno više uspjeha.

ihush sub 10.7.2021 16:47
cauchy kaže...

Da ti sačuvam vrijeme, ako si laik u računarstvu (što pretpostavljam da jesi s obzirom da pitaš ovakva pitanja na forumu, a već su odgovorena na Internetu), najbolje je da se ostaviš pokušavanja hakiranja WiFi-ja i sličnih stvari jer ipak nije to tako jednostavno kako se prikazuje na filmovima i tutorijalima. Današnje mreže su uglavnom zaštićene od napada kakve možeš lako pronaći na YouTubeu i po sličnim stranicama.

Bolje je utrošiti vrijeme na učenje programiranja i osnova Linux OS-a jer ćeš tamo imati puno više uspjeha.

 zanimljivo.. čak jedan post, dok ostali (u dobroj namjeri) pomažu.. ili time zapravo odmažu?

+ probijanje mreže je kazneno djelo.. i ako to početnik radi onako da bi učio-probao.. svakako ga treba od toga odgovoriti (dok mu ostali, dobroćudno pomažu..)..

 

zanimljivo, nisam jedini? utješno :)

 

a sad nešto uz pitanje, možda noob nešto nauči, možda barem uštedi (cijena adaptera)..

-mreža je mreža, ne neki adapter koji nešto radi (kao vga-gpu klasa-snaga..) tj svi rade i mogu isto. Nešto sasvim drugo je kvaliteta, brzina, domet ili osjetljivost + dodatci u opcijama koji nešto mogu olakšati.. no zanemarivo.

-sve ostalo je soft na računalu, dok je linux defaultno mrežni car (svi mogući alati, mreža).. a kali je samo distra, inaće smeće.. zaobići, no popularna jer je tako koncipirana.

-popis adaptera ne služi tome da vidiš koji nešto može.. nego da je podržan-prepoznat npr driver, jer kako će raditi live ako ne prepozna uređaj tj ako nema dirver.. a kali je poznat i po tome da se primarno koristi kao live, kao outofbox s tim alatima za 'penetraciju' (posebno uzbudljivo noobovima-mladima.. i ostalima, no nije ono što pomisle..) :)

 

-zato podebljavam napisano.. važno. (no naravno početnik prvo želi biti haker, tek tad možda nešto naučiti.. a možda uspije, nadajmo se..). :)

Zelja sub 10.7.2021 17:11

Na svakom forumu se nađu filozofi koji nešto filozofiraju,al na svakom.

Trebali ste studirati pravo a ne biti na IT forumu.

Hakirat ću svoju mrežu.

I ne nisam laik.

nego mislio sam da kao i kod Ubuntu linuxa je live cd/dvd ujedno i instalacioni.

Sve je danas kazneno dijelo ;)

Hakirat ću svoju mrežu naravno.

ihush sub 10.7.2021 17:25
Zelja kaže...

Na svakom forumu se nađu filozofi koji nešto filozofiraju,al na svakom.

Trebali ste studirati pravo a ne biti na IT forumu.

Hakirat ću svoju mrežu.

I ne nisam laik.

nego mislio sam da kao i kod Ubuntu linuxa je live cd/dvd ujedno i instalacioni.

Sve je danas kazneno dijelo ;)

Hakirat ću svoju mrežu naravno.

 -ne možeš hairati svoju mrežu.. jer znaš pass i tad to nije to.

-kazneno djelo ostaje, nevisno koga hakiraš, pa da kradeš svoj auto s parkinga ili probijaš vrata na kući, policija će napraviti isto, privesti te.. čak i kazniti, ovisno koliko se svađaš ili opireš..

-za primjer imaš kaznu u zg-šopincentar-parking za ostavljanje otvorenog prozora na autu 300kn.. googlaj ako želiš :)

-hakiranje je kazneno djelo, tj ne smiješ ništa što vlasnik nije dozvolo.. a ni jedan vlasnik ne dozvoljava provalu svojeg vlasništva i pravno bi morao dokazati da si sam sebi dao takvu dozvolu tj pravo pristupa a tad ne hakiraš nego imaš ključ, kao za auto-kuću tako i pass za mrežu tj to je dokaz policiji da imaš neko pravo dok se ne provjeri ostalo kao osobna.. i ako žele kazne te, mada bi bio smiješan primjer.

-učiti hakiranje? nema smisla-razloga jer ti nisi kalibar bijelog šešira, ne testiraš sigurnost, nego eto volio bi biti baja u selu.. a tad obično dobiješ po prstima dok su filmovi ipak samo filmovi.

-ne treba ti učenje hakiranja ako je tvoja mreža, dok stečeno znanje tad opet možeš samo iskoristiti za počinjenje djela, jer ponovo, ne probijaš svoju šifru, znaš je, kao što ne razbijaš svoja vrata ako imaš ključ a kad zoveš bravara jer si izgubio ključ on prvo provjeri.. i to tako treba biti, neovisno što bi ti malo hakirao.

-ako nešto želiš naučiti imaš post iznad, uči.. to nije hakiranje kao ni kali-distra .. neka normalna kao ubuntu i kreni. (no znamo da to nije ono što želiš..) :)

 

dodatni (jasniji) primer.. dam ti ključ od kuće-vrata, time sam ti dzvolio ulazak, korištenje, logično.. ali nisam ti dozvolo da srušiš vrata, tad bi ti dao čekić, ne ključ.. tj dozvola vlasnika nečega ti ne daje pravo provale nego korištenja u skladu s pravilima, čak i kad si ti vlasnik. Zvuči čudno za obične primjere, no da si institucija-firma.. probaj recimo po noći lupati po vratima bez ključa i kad dođe policija reci im to je moje.. a ako je firma tad neovisno što si vlasnik ne moraš imati pravo pristupa, npr ključ od vrata, jer vlasništvo nije samo takav jednostavni oblik, npr dioničar je vlasnik ali nema veze sa samom firmom, niti ima neko pravo recimo ući u poslovne prostore mada može smijeniti direktora, no direktor je taj koj naredi portiru koga (ne)propušta, ne dioničar-vlasnik.. itd. zato + odgovornost se to odvojeno gleda i pravno nikad nemaš pravo nanositi nekome štetu, provaljivati i sl. .. osim kad je to tvoje pa nema druge strane koja bi te tužila-prijavila za štetu, no u slučaju recimo osiguranja i ako sam zapališ recimo kuću.. jasno ti je da je to kazneno djelo s ciljem pribavljanja novca itd. i da to nemaš pravo, mada je tvoje + požar i rizik za ostale kuće itd itd. .. nije vlasništvo jedini kriterij, a haker bi samo bio nešto u selu.. :))

Zelja sub 10.7.2021 21:59
ihush kaže...
Zelja kaže...

Na svakom forumu se nađu filozofi koji nešto filozofiraju,al na svakom.

Trebali ste studirati pravo a ne biti na IT forumu.

Hakirat ću svoju mrežu.

I ne nisam laik.

nego mislio sam da kao i kod Ubuntu linuxa je live cd/dvd ujedno i instalacioni.

Sve je danas kazneno dijelo ;)

Hakirat ću svoju mrežu naravno.

 -ne možeš hairati svoju mrežu.. jer znaš pass i tad to nije to.

-kazneno djelo ostaje, nevisno koga hakiraš, pa da kradeš svoj auto s parkinga ili probijaš vrata na kući, policija će napraviti isto, privesti te.. čak i kazniti, ovisno koliko se svađaš ili opireš..

-za primjer imaš kaznu u zg-šopincentar-parking za ostavljanje otvorenog prozora na autu 300kn.. googlaj ako želiš :)

-hakiranje je kazneno djelo, tj ne smiješ ništa što vlasnik nije dozvolo.. a ni jedan vlasnik ne dozvoljava provalu svojeg vlasništva i pravno bi morao dokazati da si sam sebi dao takvu dozvolu tj pravo pristupa a tad ne hakiraš nego imaš ključ, kao za auto-kuću tako i pass za mrežu tj to je dokaz policiji da imaš neko pravo dok se ne provjeri ostalo kao osobna.. i ako žele kazne te, mada bi bio smiješan primjer.

-učiti hakiranje? nema smisla-razloga jer ti nisi kalibar bijelog šešira, ne testiraš sigurnost, nego eto volio bi biti baja u selu.. a tad obično dobiješ po prstima dok su filmovi ipak samo filmovi.

-ne treba ti učenje hakiranja ako je tvoja mreža, dok stečeno znanje tad opet možeš samo iskoristiti za počinjenje djela, jer ponovo, ne probijaš svoju šifru, znaš je, kao što ne razbijaš svoja vrata ako imaš ključ a kad zoveš bravara jer si izgubio ključ on prvo provjeri.. i to tako treba biti, neovisno što bi ti malo hakirao.

-ako nešto želiš naučiti imaš post iznad, uči.. to nije hakiranje kao ni kali-distra .. neka normalna kao ubuntu i kreni. (no znamo da to nije ono što želiš..) :)

 

dodatni (jasniji) primer.. dam ti ključ od kuće-vrata, time sam ti dzvolio ulazak, korištenje, logično.. ali nisam ti dozvolo da srušiš vrata, tad bi ti dao čekić, ne ključ.. tj dozvola vlasnika nečega ti ne daje pravo provale nego korištenja u skladu s pravilima, čak i kad si ti vlasnik. Zvuči čudno za obične primjere, no da si institucija-firma.. probaj recimo po noći lupati po vratima bez ključa i kad dođe policija reci im to je moje.. a ako je firma tad neovisno što si vlasnik ne moraš imati pravo pristupa, npr ključ od vrata, jer vlasništvo nije samo takav jednostavni oblik, npr dioničar je vlasnik ali nema veze sa samom firmom, niti ima neko pravo recimo ući u poslovne prostore mada može smijeniti direktora, no direktor je taj koj naredi portiru koga (ne)propušta, ne dioničar-vlasnik.. itd. zato + odgovornost se to odvojeno gleda i pravno nikad nemaš pravo nanositi nekome štetu, provaljivati i sl. .. osim kad je to tvoje pa nema druge strane koja bi te tužila-prijavila za štetu, no u slučaju recimo osiguranja i ako sam zapališ recimo kuću.. jasno ti je da je to kazneno djelo s ciljem pribavljanja novca itd. i da to nemaš pravo, mada je tvoje + požar i rizik za ostale kuće itd itd. .. nije vlasništvo jedini kriterij, a haker bi samo bio nešto u selu.. :))

 Ne cirkusaj...gledao sam skoro lika koji na youtube javno provaljuje u svoj wifi....kakve gluposti ti pišeš..uostalom šta te ba briga,možda ja želim probleme,i ne znaš ko sam.

R4zOR229 sub 10.7.2021 22:08

Pa sniffing mozes radit na svemu, bar ja nisam naiso na eth adapter kojim se to nemoze. Postavis ga u promiscuous mode i udri(doduse ovisno o na kaj ti mreza lici mozda neces vidjet sav promet). Al za to ti niti netreba kali, wireshark je vise nego dovoljan. Za injection nzn nisam se bavio takvim stvarima.