Linux

Kali Linux se zamrzava

keks99 ned 20.12.2020 16:25

Zamrzava mi se posle kratkog vremena sistem i onda npr otkucam nesto i tek posle 4-5 sekundi on to otkuca ili mis koci kad mrdam, mrdam on se pomjeri 2cm pa zakoci par sekundi i sve tako.. 

Ako mi je youtube upaljen, kad zamrzne ja zvuk cujem bez problema. Ne sjecka niti koci ali video klip zakoci i onda svako 4-5 sekundi se malo mrdne.. Kao da komplet sistem zamrzne jer sve koci osim zvuka.

Na pocetku sam mislio da je do "Monitor moda" kad pokrenem na wifi kartici i ukucam neke komande da radi. E medjutim i bez monitor moda sa disejblovanom wifi karticom to se desava.

Nekad budem 5 minuta i zamrzne, a nekad 20 minuta. Udjem u igricu malopre i odmah zamrznu posle pola minute i ne mozes nista uraditi nego na dugme ugasiti komp.

Prvo sam imao onu Linux Live (3.1GB) poslednja sto se moze skinuti i instalirana je bila na SSD disk i to se desavalo.

Onda sam uradio drugu instalaciju, onu (INstaller) verziju od 4.0GB ali opet isto. 


A tih problema na Windows nemam. Linux je u dual boot sa win 10. 

keks99 ned 20.12.2020 21:00

Mislim da je problem do wifi kartice. Kad je iskljucim iz USB porta izgleda da se vise ne zamrzava.. Hmm da li je mozda do drajvera jer nisam nikakve drajvere instalirao, samo sto linux automatski instalira

T700 uto 29.12.2020 09:46
keks99 kaže...

Mislim da je problem do wifi kartice. Kad je iskljucim iz USB porta izgleda da se vise ne zamrzava.. Hmm da li je mozda do drajvera jer nisam nikakve drajvere instalirao, samo sto linux automatski instalira

 isprobaj neku drugu linux distribuciju sa novijim linux kernelom. Prije bi rekao da je problem do drivera za grafičku karticu. Noviji linux kernel obično ima i noviji driver u sebi pa to isprobaj. 

A procedura instalacije drivera za grafičku je malo previše komplicirano, u biti raspitaj se o opcijama, tj koju grafu imas itd.,