Linux

Izašao je GNOME 3

BLOGERX4 pon 9.5.2011 21:12
linuxuser kaže...

Kako vam se čini Mutter ? jel što bolji od Compiza ? znam da je siromašniji opcijama dal je bar stabilniji od Compiza. 

 

Nije odgovor nego pitanjce. Kad si vec kod Muttera, sta im to dodje Mutter theme na gnome 3(naspram metacity-a)? Nisam bas sa tim upoznat.{#}

BLOGERX4 sri 25.5.2011 14:40

Ja sam pokusao dva puta na Ubuntu 11.04 i nije uspjelo. Uvijek zezne Ubuntu sesiju. Ja mislim da Gnome 3 jos nije spreman za Ubuntu. Danas sam probao Fedoru 15 i Gnome3/shell radi zacudjujuce dobro na mojoj staroj grafulji nvidia geforce fx 5500. 

malina22 sri 25.5.2011 14:46

Svugdje pise da ako instalira gnome 3 na ubuntu 11.04 da ce ti to pokvariti Unity...ja sam ga instalirao i radi dobro ali cu ici na fedoru jer ima malih problema koji sa fedorom nisam iskusio dok sam je probavao na live cd.

Leonidas79 sri 25.5.2011 20:40

Eh, evo me nekako sam se ispetljao. I dalje mi nije jasno šta je bio problem. Sve ove korake sam već radio, i to kroz terminal. Ovaj put sam koristio run naredbu i prošlo je. Sve fino funkcioniše osim što mi ne dozvoljava ati proprietary drajvera kroz  additional drivers sistemsku aplikaciju. Probaću da ih ručno instaliram. Gnome shell je ok, mada su mi slova nekako blago mutna, nadam se da cu sa instalacijom drajvera za grafičku biti bolje.