Cro0707 ned 1.8.2021 18:14

Kratko - da li je bolje da stavim dva ventilatora koji rade zračni tunel (dakle prednji vent usisava zrak u kučište a drugi ga izbacuje otraga van) ili je bolje da oba izbacuju zrak van, bez zračnog tunela?

AF139 sri 4.8.2021 07:30
Valentin17 kaže...

I više prašine također.

Najbolje je sve ventilatore povaditi i onda si miran, nema buke, nema prašine. 

 I ja bi tako da imam klimu na balkonu gdje mi temp. prelaze 40°C , a nije mi teško u 6mj. prije ljeta očistiti ventilatore i hladnjake u PC od prašine sa četkicom i usisivačem.

picajzla0707 sri 4.8.2021 09:36
AF139 kaže...

 I ja bi tako da imam klimu na balkonu gdje mi temp. prelaze 40°C , a nije mi teško u 6mj. prije ljeta očistiti ventilatore i hladnjake u PC od prašine sa četkicom i usisivačem.

s tvojim komponentama jedan usis, jedan ispuh je dovoljno

i kućište s filterima da prednji vuče kroz filter, a ne da vuče odasvuda zrak skupa s prašinom

i onda samo očistiš filter

 

meni su dva venta na usisu, jedan na ispuhu, filter operem jednom mjesečno i miran sam, bez prašine na hladnjacima

bertRo92 ned 19.12.2021 20:45

Pozdrav nedugo sam kupio konfiguraciju koja je navedena na mom profilu...imam original intel cooler i jedan vent iza....planiram zamijeniti taj intel original sa nekim boljim,i staviti jos 3 venta 2 za ulaz i jedan jos za izlaz...znaci imao bi 2 za ulaz i 2 za izlaz zraka...e sad moje pitanje je kamo to sve spojiti? Vidim da ta matična h410m k ima samo dva mjesta za coolere,jedan za cpu cooler i samo jedan za case ventilatore...mogu li ja opce stavit jos 4 dodatna venta uz taj cpu cooler?? Moram nešto smisliti jer mi grafa ima visoku temperaturu na nekim zahtjevnim igrama,znam da je toj seriji grafičke to mana,ali da uspijem spustiti temperaturu za +/- 10 bio bih zadovoljan...i moje kučište nije bogzna nešto prozračno,ali to je što je,nebi ulazio jos u te dodatne troškove oko kutije,htio bih probati ovako s case ventilatorima...možete li mi dati prijedlog kako bi to najbolje izveo s ulazom i izlazom zraka i rasporedom samih case ventilatora,i ako nije problem pokoji link staviti da to složim čim prije, da mogu igrat sad kroz godišnji odmor...

darkborg ned 19.12.2021 21:11
bertRo92 kaže...

Pozdrav nedugo sam kupio konfiguraciju koja je navedena na mom profilu...imam original intel cooler i jedan vent iza....planiram zamijeniti taj intel original sa nekim boljim,i staviti jos 3 venta 2 za ulaz i jedan jos za izlaz...znaci imao bi 2 za ulaz i 2 za izlaz zraka...e sad moje pitanje je kamo to sve spojiti? Vidim da ta matična h410m k ima samo dva mjesta za coolere,jedan za cpu cooler i samo jedan za case ventilatore...mogu li ja opce stavit jos 4 dodatna venta uz taj cpu cooler?? Moram nešto smisliti jer mi grafa ima visoku temperaturu na nekim zahtjevnim igrama,znam da je toj seriji grafičke to mana,ali da uspijem spustiti temperaturu za +/- 10 bio bih zadovoljan...i moje kučište nije bogzna nešto prozračno,ali to je što je,nebi ulazio jos u te dodatne troškove oko kutije,htio bih probati ovako s case ventilatorima...možete li mi dati prijedlog kako bi to najbolje izveo s ulazom i izlazom zraka i rasporedom samih case ventilatora,i ako nije problem pokoji link staviti da to složim čim prije, da mogu igrat sad kroz godišnji odmor...

 Kupi od arctica F12 pwm pst, njih možeš daisy chainati. Jedan spojiš na matičnu pa ostale jedan na drugoga.

Što se rasporeda tiče, možeš staviti dva usisa naprijed, a za izbacivanje jedan iza i jedan gore ili oba gore.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=arctic+f12+pwm+pst&cod=&cdo=

bertRo92 pon 20.12.2021 17:35

Uzeo sam p12  i stavio 2 usisa naprijed i jedan za izbacivanje iza,htio sam stavit i jednoga gore ali mi smeta jedan kabel da ga stavim bliže zadnjoj strani...da nebude  usis i izbacivanje jedan do drugoga nema mo to smisla,da nebi "pobijali" jedan drugoga...ali samim time sam spustio temperaturu graficke za 15 stupnja...i vise sam nego zadovoljan

bertRo92 pon 20.12.2021 19:24

Uglavnom zadovoljan sadašnjom temperaturom naspram prijašnje,vidjet čemo u ljeto,mozda ubacim jos jednoga...smetao mi je kabel neki da ga stavim na gornju stranicu skroz iza...kučište je koma za protok zraka ali ok je sad...sam dobro skužio tebe,mogao bi stavit taj p12 na cpu cooler?

picajzla0707 pon 20.12.2021 23:20
bertRo92 kaže...

vidjet čemo u ljeto,mozda ubacim jos jednoga...

 ne znam jel to baš pametno, priključak na matičnoj ti je deklariran na 1 amper, svaki od tih ventova deklariran je na 0,2a u radu

međutim, kod pokretanja ventovi znaju povuć dosta više i mogao bi preopteretiti priključak na matičnoj s više od tri venta

uostalom, za više od tri venta ionako nemaš potrebe