Haf932 pet 20.7.2012 21:27

Tvrtka Fractal Design danas je izbacila novo kućište ! Riječ je o modelu Define R4 !

Kao i do sada i ovaj model je jednostavnog dizajna i prekrasnih ravnih linija !

Navest ću bitne specifikacije , a ostatak možete pročitati na službenoj stranici !

 

Cijena se kreće oko 110$

 

- možete birati izmešu 3 različite boje : Arctic White , Black Pearl i Titanium Grey

- MIDI kućište dimenzija : 232 x 464 x 523mm

- težina : 12.3 KG

- dolazi s 2 ventilatora : 1 x 140mm prednji ( 1000rpm )

                                      1 x 140mm stražnji ( 1000rpm )

 

- podržava još5 ventilaora : 1 x 120 / 140mm prednji

                                             1 x 140mm bočni

                                             1 x 120 / 140mm donji

                                             2 x 120 / 140mm gornji

 

- expansions slots : 7 + 1

- utori 5.25" : 2

- 3.5 HDD utori : 8

- max. dužina grafičke kartice : 295mm , bez HDD kaveza do 430mm

- max. visina CPU hladnjaka : 170mm

- prednji panel : 2 x USB 3.0 , 2 x USB 2.0 , Audio I / O

- filteri protiv prašine na prednjim ventilatorima , na donjem ventilatoru  i na donjoj strani ispod napajanja

- zvučna izolacija na prednjoj i bočnim stranicama

- odličan cable managment i gume na rupama

- potenciometar za 3 ventilatora

- antivibracione gume na HDD ladicama

- prostor iza matične ploče za cable managment : 26mm

 

- umjesto prednjih ventilatora može se stavit 240mm radijator za vodeno hlađenje

- umjesto gornjih ventilaora se isto može stavit 240mm radijator

 

 Možete pogledat i vido review :

 

http://www.youtube.com/watch?v=VS45Yhjj4bY&feature=youtu.be

 

 

neznalica90 čet 9.1.2014 15:01

ekipa imam jedan problemcic. imam ovaj case vec dosta dugo i sve štima. e sad uz 2 fractal fana kupio sam jos 4 identicna od forumasa jer isti se mogu nabavit samo vani, vecinom na zamolbu direktno fractalu. i sad spojim ja 2 upuh/ispuh u mobo da rade stalno na zadanim postavkama a ova 4 pomocu jednog y splittera spojim na fan controller od kucista (morao sam splitterom jer potenciometar dolazi sa zicama za 3 fana samo)

 

i radi to tak fino par mjeseci do nedavno dok se ta 4 fana nisu prestala okretat. i skuzim da se ne okrecu kad prebacim controller na 5 ili 7 v dok na 12 rade normalno punom snagom. nije sad to tolki problem al ipak se cuje mala razlika u glasnoci izmedu 5v i 12v.. na 5 su totalno necujni.

sad gledam i po stranim forumima i dosta ekipe ima isti problem da fanovi rade samo na jednoj voltazi i nitko jos nije izveo konkretan zakljucak niti dokucio uzrok problema pa me zanima jel imate kakve prijedloge oko toga u kojem grmu lezi zec?

Kiki-hr- čet 9.1.2014 19:52
neznalica90 kaže...

ekipa imam jedan problemcic. imam ovaj case vec dosta dugo i sve štima. e sad uz 2 fractal fana kupio sam jos 4 identicna od forumasa jer isti se mogu nabavit samo vani, vecinom na zamolbu direktno fractalu. i sad spojim ja 2 upuh/ispuh u mobo da rade stalno na zadanim postavkama a ova 4 pomocu jednog y splittera spojim na fan controller od kucista (morao sam splitterom jer potenciometar dolazi sa zicama za 3 fana samo)

 

i radi to tak fino par mjeseci do nedavno dok se ta 4 fana nisu prestala okretat. i skuzim da se ne okrecu kad prebacim controller na 5 ili 7 v dok na 12 rade normalno punom snagom. nije sad to tolki problem al ipak se cuje mala razlika u glasnoci izmedu 5v i 12v.. na 5 su totalno necujni.

sad gledam i po stranim forumima i dosta ekipe ima isti problem da fanovi rade samo na jednoj voltazi i nitko jos nije izveo konkretan zakljucak niti dokucio uzrok problema pa me zanima jel imate kakve prijedloge oko toga u kojem grmu lezi zec?

 

120mm i 140mm od Fractala imaš za kupiti kod nas, samo za informaciju

neznalica90 pet 10.1.2014 04:57
Kiki-hr- kaže...

 

120mm i 140mm od Fractala imaš za kupiti kod nas, samo za informaciju

 

znam da ima sad kolega, al prije nije bilo. ja sam ga uzeo kad je tek izaslo. crno bez pleksija pa sam jos i to dodatno morao kupit, plus ventove popelo se to do skoro 1500kn. a eto danas za 700 - 800 vec idu s pleksijem po ducanima.

nex987 pet 10.1.2014 06:35
neznalica90 kaže...
Kiki-hr- kaže...

 

120mm i 140mm od Fractala imaš za kupiti kod nas, samo za informaciju

 

znam da ima sad kolega, al prije nije bilo. ja sam ga uzeo kad je tek izaslo. crno bez pleksija pa sam jos i to dodatno morao kupit, plus ventove popelo se to do skoro 1500kn. a eto danas za 700 - 800 vec idu s pleksijem po ducanima.

osim problema s dodatnim ventovima , da li si zadovoljan s kučištem, baš mi je to zapalo za oko, ili imaš neku drugu preporuku

neznalica90 pet 10.1.2014 07:33

kolega problem zapravo nisu ventovi nego potenciometar, a sta se kucista tice svaka preporuka. da im je cijena jos uvijek onako visoka kao onda kad su bili 900kn bez pleksija, plus dodatna stranica s pleksijem 200kn onda bi vec razmislio o corsairu 750D i slicnima u cijenovnom rangu do 1300kn. ali danas kad ga vec ima u white i titanijum verziji sa pleksijem za svega 700kn nebi se mislio sekunde.

 

tiho, prostrano i elegantno!

veki22 pet 10.1.2014 18:46

Danas sam kupio Define R4, mislio sam uzet Carbide 200R al sam se razvukao do Fractala jer ga ne mislim mijenjat iduće 2, 3 godine.

Sve sam složio, kućište je odlično, prostrano, kvalitetno napravljeno, cable management odličan ma sve super, ali imam jedan problem.

 

Spojio sam 2 venta na njegov potenciometar, spojio potenciometar sa molexom i sad svaki put kad prebacujem sa 12V na 7V se komp restarta.

Kad krenem prebacit sa 5V na 7V i obrnuto sve ok, kad prebacim sa 7V na 12 isto sve ok, ali kad hoću sa 12V na 7V komp se restarta.

 

Zašto se to dešava? Sve je dobro spojeno, pregledao sam.

 

EDIT: Uspio 3. puta zaredom prebacit sa 12V na 7V bez problema, ali 4. put se restartao komp.

I zašto se DVD drive na par sekundi zavrti kad prebacujem sa 12V na 7V , u ostalim kombinacijama se ne zavrti, kakve on ima veze s tim?

Srle22 pet 10.1.2014 20:55

Apsolutno fantasticno kuciste......ja sam dodao na prednjoj strani jos jedan Fractalov vent 140mm tako da sad imam tri, koliko kontroler i podrzava. Rade na 5V i apsolutno su necujni. Filteri za prasinu su odlicni, cistim ih jednom u desetak dana i u kucistu je savrseno cisto. Za ove novce, nema bolje.....a mislim da se moze meriti i sa mnogim skupljim kucistima.

Idealist pet 14.2.2014 21:47

pozz

 

Razmisljam o kupnji ovog kucista (naravno, preko interneta) i ostao sam u nedoumici. uzeti black verziju ili grey? u cemu je tocno razlika? da li je samo u prednjoj strani kucista ili je i cijelo kuciste svjetlije nijanse? cini mi se odlicno kako ako je crno samo sa prednjom stranom "titanium". u kojem ducanu bi ga se moglo vidjeti?

vrinho pet 14.2.2014 21:59
Idealist kaže...

pozz

 

Razmisljam o kupnji ovog kucista (naravno, preko interneta) i ostao sam u nedoumici. uzeti black verziju ili grey? u cemu je tocno razlika? da li je samo u prednjoj strani kucista ili je i cijelo kuciste svjetlije nijanse? cini mi se odlicno kako ako je crno samo sa prednjom stranom "titanium". u kojem ducanu bi ga se moglo vidjeti?

Cijelo kučište je sivo. VIDEO

 

http://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=119227&d=1374428307

 

http://images.pugetsystems.com/images/pic_disp.php?id=21189

Idealist pet 14.2.2014 23:22

ne znam bas. cini mi se kao da je razlika samo u tome. ne bih volio naruciti sivo (treba mi crno kuciste), a opet, ne bih volio da je bas cijelo crno.

 

po slikama - jedina razlika je u prednjoj masci. pitao sam jednu trgovinu jos prekjucer i nisam dobio odgovor...

 

black - grey

Kiki-hr- sub 15.2.2014 23:17
Idealist kaže...

pozz

 

Razmisljam o kupnji ovog kucista (naravno, preko interneta) i ostao sam u nedoumici. uzeti black verziju ili grey? u cemu je tocno razlika? da li je samo u prednjoj strani kucista ili je i cijelo kuciste svjetlije nijanse? cini mi se odlicno kako ako je crno samo sa prednjom stranom "titanium". u kojem ducanu bi ga se moglo vidjeti?

ADM

Idealist pon 17.2.2014 15:12
Idealist kaže...

ne znam bas. cini mi se kao da je razlika samo u tome. ne bih volio naruciti sivo (treba mi crno kuciste), a opet, ne bih volio da je bas cijelo crno.

 

po slikama - jedina razlika je u prednjoj masci. pitao sam jednu trgovinu jos prekjucer i nisam dobio odgovor...

 

black - grey

Jedina razlika je u prednjoj "titanium" strani. ostalo je isto. (odgovor od Fractal-a) - ako isto nekoga zanima, a narucuje online...

 

 

 

 

neznalica90 uto 18.2.2014 15:01
Valentin17 kaže...

- Meni je ovaj Titanijum grey ružan jako, imao Black Pearl, mislim da bi sljedeći mogao biti bijeli.

 

i meni isto, kao da si slupao vrata na crnom autu pa stavio zamjenska siva :P  meni je moj black pearl super. eventualno ako budem mjenjao konfu prelazim na micro ATX.. sada su maticne u tom segmentu strava i bilo bi ludilo slozit neku zestoku gejming konfu u malu kockicu koja ti stane na stol pored šalice {#}

 

ipak je 2014. ok su mi glomazna kucista za intuzijaste i ekipu koja slaze custom vodeno.. ali za pristojan i5 i high end grafu mi se cini puno elegantnije neko malo kuciste tipa bitfenix colossus M za pod stol. nekak mi vešmašine pored monitora vise nisu IN.

Srle22 sri 19.2.2014 23:28
neznalica90 kaže...
Valentin17 kaže...

- Meni je ovaj Titanijum grey ružan jako, imao Black Pearl, mislim da bi sljedeći mogao biti bijeli.

 

i meni isto, kao da si slupao vrata na crnom autu pa stavio zamjenska siva :P  meni je moj black pearl super. eventualno ako budem mjenjao konfu prelazim na micro ATX.. sada su maticne u tom segmentu strava i bilo bi ludilo slozit neku zestoku gejming konfu u malu kockicu koja ti stane na stol pored šalice {#}

 

ipak je 2014. ok su mi glomazna kucista za intuzijaste i ekipu koja slaze custom vodeno.. ali za pristojan i5 i high end grafu mi se cini puno elegantnije neko malo kuciste tipa bitfenix colossus M za pod stol. nekak mi vešmašine pored monitora vise nisu IN.

Ne ulazim u to sta je danas IN, ali kuciste kvaliteta i performansi koje poseduje FD R4 NIKADA nece biti OUT.......

mikes sub 1.3.2014 23:11

Pitanje za vlasnike R4.

Znaci na kompu nista klockano sve staro nekih 2-3 mjeseca,neovisno o operativnom sustavu ( isproban win 7 i win 8 ista stvar se događa ).

Ovako kada je racunalo u pogonu sve je u redu dok ne diram kontroler od kučišta za ventilatore ( dva orginal fractalova koja dolaze s kučistem su spojeni na njega,kada se prebacuje na kontroleru 5,7,12V) tada se windowsi smrznu i potreban je restart???

Dali itko ima takav problem i ako zna rjesenje molio bih ga da ga napiše ovdje

Hvala unaprijed.

veki22 sub 1.3.2014 23:28

Mene je slična stvar zezala. Kod prebacivanja kontrolera mi se komp restartao, ne svaki put, ali svaki 3, 4 put ajmo reć.

Skužio sam da mi se dvd drive zavrti na par sekundi kad prebacim brzinu na kontroleru i restarta se komp, odštekao dvd drive (ionak ga ne koristim uopće) i više nemam problema{#}

Očito nekaj s dvd-om nije bilo u redu.

 

mikes sub 1.3.2014 23:31

Imamo sličnu stvar meni je preko kabla ( 2 molex ) jedan spojen na kontroler a drugi s adapterom molex u sata na dvd drive.Budem ujtro iskopčao dvd da vidim jel u tome problem pa cu se javiti.

 

Ps.

Evo stavio sam dvd na drugi kablić i 7-8 puta prebacivao na kontroleru i nema vise smrzavanja windowsa za sad sve ok.

Kolega hvala

nex987 sri 5.3.2014 06:42

upravo sad gledam kučište na Computer Universe, košta 88,90 €. No dolje desno ima opcija Soundproof Yes/no, kad odaberem Yes cijena se poveća na 109,90 € i onda je to "Fractal Design Define R4 PCGH-Edition" {#} 

Da li to znači da kučišta u našim trgovinama nemaju tu spužvu u sebi ili je ovo još nešto drugačije

 

Edit: Nvm našao što je... ne vrijedi 20 eura

  • Black HDD trays and expansion slot covers (instead of the stock white colour)
  • Black fan blades for the 2x 140mm fans (instead of the stock white colour) -- they are otherwise identical to the stock fans
  • Solid top and side panels (instead of the optional fan mounts with the stock version) -- cleaner aesthetics, especially if you weren't going to use those vents anyway)
  • White power LED (instead of the stock blue colour)
  • Metal PCGH logo included with the case (in the accessories bag, for you to stick on where you want it)
nex987 sri 19.3.2014 15:17

Pitanje za vlasnike ovog kučišta ili za ljude koji znaju, da li je moguće staviti disk i optički pogon u jedan tray, npr donji, i maknuti ostale  tray-ove,

te koliko je korisno staviti ssd iza matične