Kriptovalute

Crypto.com CRO ( + Visa kartica)

Rukomet 5555 ned 21.11.2021 16:37

Pozdrav ,kako da povučem novac na m-zaba karticu , bilo bi mi jako korisno ako bi odgovorili jer trebam povuci novce,a tu se prica o nekom računu u Litvi za uplatit.Pa ako netko ima vremena za detaljni objašnjenje bio bi jako zahvalan.
Hvala

Rukomet 5555 ned 21.11.2021 16:37

Pozdrav ,kako da povučem novac na m-zaba karticu , bilo bi mi jako korisno ako bi odgovorili jer trebam povuci novce,a tu se prica o nekom računu u Litvi za uplatit.Pa ako netko ima vremena za detaljni objašnjenje bio bi jako zahvalan.
Hvala

qwertYxoZ čet 25.11.2021 08:56
GrimReaperKC kaže...
qwertYxoZ kaže...
GrimReaperKC kaže...

probili 90 centi

 jesi se obogatio do sad ? :D

 naručio lambo, čeka se 2 god isporuka

 

Sudeci od kada si napravio ovu temu reko bi da imaš i za 2 lamba 

dmandi ned 28.11.2021 21:47

Pozdrav,

 

molim pomoć vezano uz inicijaciju kartice.

Pin koji sam sustavno dobio na kartici ne funkcionira.

Pokušao neuspješno promijeniti pin na bankomatima gdje se mogu mijenjati pinovi visa kartica.

 

Ima li netko ideju što mogu napraviti?

 

Zahvaljujem unaprijed!

Lp 

Filip720 uto 30.11.2021 18:26

Pozdrav momci,

 

procitao sam sve postove iz ove teme i imam par pitanja ako se nekome da podijelit znanje.

 

1. Crypto.com ili Binance? Što je jednostavnije i manje nameta?

2. Napraviti revoult karticu, otvorit deviznu u svojoj banci ili nešto treće? I ove kartice koje su baš npr od crypto.com ili binance na njima je sigurno držati novce ili ne? Pošto je to Visa? 

3. Cold wallet ledger se isplati uzeti?

 

Pozdrav i hvala

Niki89 ned 5.12.2021 07:41

Ja imam isti problem, htjela sam doduše uzeti onu plastičnu karticu, no traži mi verifikaciju, a kad dodjem do skeniranja dokumenta, ne kuzim sto trebam skenirati, nema opcije osobne kao na početku.

Filip720 ned 5.12.2021 13:21
Niki89 kaže...
Ja imam isti problem, htjela sam doduše uzeti onu plastičnu karticu, no traži mi verifikaciju, a kad dodjem do skeniranja dokumenta, ne kuzim sto trebam skenirati, nema opcije osobne kao na početku.

 Trebalo bi pisati što trebaš učinit, vjerojatno neki oblik verifikacije.

 

Pozdrav

mzopg pon 6.12.2021 15:06
Filip720 kaže...

Pozdrav momci,

 

procitao sam sve postove iz ove teme i imam par pitanja ako se nekome da podijelit znanje.

 

1. Crypto.com ili Binance? Što je jednostavnije i manje nameta?

2. Napraviti revoult karticu, otvorit deviznu u svojoj banci ili nešto treće? I ove kartice koje su baš npr od crypto.com ili binance na njima je sigurno držati novce ili ne? Pošto je to Visa? 

3. Cold wallet ledger se isplati uzeti?

 

Pozdrav i hvala

1. meni je binance bio pristupačniji, ali to je moj osobni dojam. Imam i crypto.com račun i coinbase, ali pretežno koristim binance. 

2. revolut mi je daleko draži i praktičniji za korištenje od naših banaka. kripto mjenjačnice još uvijek nisu regulirane tako da tvoj novac koji držiš kod njih nije siguran kao u banci ili nekoj reguliranoj tvrtki, znači postoji određeni rizik. neki od njih navodno imaju nekakvo osiguranje, ali to je sve upitno i trebalo bi istražiti. to što je VISA nema nikakve veze jer ti je novac na računu mjenjačnice, a ne na VISA kartici.

3. da ukoliko planiraš HOLDati kripto na duži period, on je idealan za 3-4-5 ili više godina, ako ćeš svakih par mjeseci prodavati kripto onda ti on ne treba jer imaš samo dodatne troškove transakcije, posebno ako se radi o manjim iznosima koji se ne isplate više puta prebacivati.

Filip720 pon 6.12.2021 15:29
mzopg kaže...

1. meni je binance bio pristupačniji, ali to je moj osobni dojam. Imam i crypto.com račun i coinbase, ali pretežno koristim binance. 

2. revolut mi je daleko draži i praktičniji za korištenje od naših banaka. kripto mjenjačnice još uvijek nisu regulirane tako da tvoj novac koji držiš kod njih nije siguran kao u banci ili nekoj reguliranoj tvrtki, znači postoji određeni rizik. neki od njih navodno imaju nekakvo osiguranje, ali to je sve upitno i trebalo bi istražiti. to što je VISA nema nikakve veze jer ti je novac na računu mjenjačnice, a ne na VISA kartici.

3. da ukoliko planirašHOLDati kripto na duži period, on je idealan za 3-4-5 ili više godina, ako ćeš svakih par mjeseci prodavati kripto onda ti on ne treba jer imaš samo dodatne troškove transakcije, posebno ako se radi o manjim iznosima koji se ne isplate više puta prebacivati.

 Hvala na odgovoru, sve je jasno osim ovog boldanog mislim da je greška u pisanju  

mzopg pon 6.12.2021 17:18
Filip720 kaže...
mzopg kaže...

1. meni je binance bio pristupačniji, ali to je moj osobni dojam. Imam i crypto.com račun i coinbase, ali pretežno koristim binance. 

2. revolut mi je daleko draži i praktičniji za korištenje od naših banaka. kripto mjenjačnice još uvijek nisu regulirane tako da tvoj novac koji držiš kod njih nije siguran kao u banci ili nekoj reguliranoj tvrtki, znači postoji određeni rizik. neki od njih navodno imaju nekakvo osiguranje, ali to je sve upitno i trebalo bi istražiti. to što je VISA nema nikakve veze jer ti je novac na računu mjenjačnice, a ne na VISA kartici.

3. da ukoliko planirašHOLDati kripto na duži period, on je idealan za 3-4-5 ili više godina, ako ćeš svakih par mjeseci prodavati kripto onda ti on ne treba jer imaš samo dodatne troškove transakcije, posebno ako se radi o manjim iznosima koji se ne isplate više puta prebacivati.

 Hvala na odgovoru, sve je jasno osim ovog boldanog mislim da je greška u pisanju  

 U biti je u pitanju ispravak greške.  

Sandro008 uto 7.12.2021 02:13

Dobro jutro!! Može li mi netko molim vas obajsniti korak po korak kako da napravim SEPA transakciju na crypto,com i coinbase-u kako bih mogao sellat svoje coinse i prebaciti novac sa fiat walleta na svoj bankovni račun?

Već danima tražim opciju plaćanja SEPA računom na m-zabi i na internetu i nikako da pogodim zgoditak. U banku osobno ne mogu otići jer se sada zahtjevaju covid propusnice a ja ta sredstva nemam.

Također, jedina porezna informacija koju trenutno znam je da se porez na zaradu od crypto valuta ne plaća ako se ona drži 2 godine i da se porez ne plaća na tradeanje coinsa. Ako ima još nekakva bitna informacija za porez molim vas, podučite me. Hvala

DEEMon uto 28.12.2021 13:52

Da li netko koristi CRO Visu u kombinaciji sa Aircashom?

Naime ako se Aircash napuni putem CRO trebao bi se dobiti cashback, a Aircashom je moguće plačati režije bez naknade.

 

E sad, meni baca error 1050 i neće prebaciti sredstva na Aircash sa CRO Vise, iako mi uredno prolazi na drugim mjestima. Zasad imam samo virtualnu karticu, čekam da dođe fizička.

šoštar uto 28.12.2021 20:43

U Zabi ti ni neće prosljediti novac,moraš sam preko m- zabe,možda je banka blokirala SEPA transakcije za tu mjenjačnicu,probaj uplatiti preko kartice.Kupi negdje drugdje coine i pošalji tamo,malo skuplje ali ide.

Martin89 sub 19.2.2022 08:23

Ima li možda još neka besplatna kartica na koju se može dobiti cashback osim ove crypto.com? Kada oduzmem troškove konverzije i eventualni pad vrijednosti CRO tokena ispada da mogu biti i u gubitku nakon nekog vremena. Ima li možda neka alternativa sa većim postotkom povrata ili istim ali da ima kune kao valutu?

dinos3 sub 26.2.2022 10:56
Martin89 kaže...
Ima li možda još neka besplatna kartica na koju se može dobiti cashback osim ove crypto.com? Kada oduzmem troškove konverzije i eventualni pad vrijednosti CRO tokena ispada da mogu biti i u gubitku nakon nekog vremena. Ima li možda neka alternativa sa većim postotkom povrata ili istim ali da ima kune kao valutu?

 https://www.binance.com/en/cards

GrimReaperKC ned 13.11.2022 12:23
DaNiTo kaže...

izgleda je ovaj crypto.com next...ja nemam hard wallet...di cu? :D :D

 

možeš napravit paper wallet. sredstva su isto sigurna, samo nesmijes izgubit pristup.

 

hw wallet je najsigurniji,ali nema potrebe da ga se ima za neku malu cifru ili kad gori pod petama da se ceka da ga se kupi

plavi_medved uto 15.11.2022 15:05

Realna slika ti je nije točna.

 

Ako pogledas na etherscanu mozes da pogledas da na cryptocom ljudi masovno izlaze, kolicina withdraw transakcija je porasla za cak 1600% u 24h, gde su suska tu stvarno ima necega... a za rezerve na ovoj sliki ti nisu sigurno točne jer nitko ti neće dati točan podatak pošto regulacije kriptovaluta još nema...

assassin.st uto 15.11.2022 15:18
plavi_medved kaže...

Realna slika ti je nije točna.

 

Ako pogledas na etherscanu mozes da pogledas da na cryptocom ljudi masovno izlaze, kolicina withdraw transakcija je porasla za cak 1600% u 24h, gde su suska tu stvarno ima necega... a za rezerve na ovoj sliki ti nisu sigurno točne jer nitko ti neće dati točan podatak pošto regulacije kriptovaluta još nema...

To što se digla panika na CT-u ne znači da su u problemima, panika je uzrokovala bankrun na njihovoj burzi, ali kako vidim evo još nisu propali. 

tigerija sri 25.10.2023 17:45

Kako ide narudzba ove kartice?

Ja slozio akaunt ali sam u Filipinima i kaze da rade na service nesto, ne mogu narucit karticu.

 

A nikako ne mogu napravit drugi racun sa Hr brojem, IP, etc.

 

Ima tko kakvi savjet?

Trebam kripto karticu ode na Filipinima.