Kriptovalute

Crypto.com CRO ( + Visa kartica)

GrimReaperKC sri 14.4.2021 15:23
Srednji kaže...

Jel danas netko pokušao nešto kupiti i da nije uspio? Govorim o kartici, ne kriptovalute.

Znači hoću platiti, ima sredstava na računu i previše, i kad treba poslati sms kod...ništa...tajac...

Pisao sam službi, naravno brzi su po tom pitanju...pa čisto da vidim jel do mene ili njih...

 https://status.crypto.com/

 

Ovdje mozes uvijek vidjeti ako ima kakvih problema.

 

Trenutno:

3DS passcode SMS Delayed Subscribe
Investigating - We are aware of SMS delays affecting delivery of 3DS passcodes. We are working with our partners to resolve this. Thank you for your patience.
GrimReaperKC čet 15.4.2021 11:40
Fake_Alert kaže...

Moze li mi netko objasniti na crypto walletu,  crypto.com, za dobit u postocima ili u valuti koja je zadana u aplikaciji, u odnosu na šta se mjeri to?

S kojim parametrima ulazi u proračun?

 

 najbolje ti je to zanemariti, nitko nezna kako mjeri... treba se poraditi da se to rijesi da se tocno zna i da dobro prikazuje.

 

dotad ignoriraj,ako hoces pratiti tocno sto i kako imas stranice poput livecoinwatch i sl

Filodendron-Ž čet 15.4.2021 12:06

hej,

početnik sam u svomu tome, pokušavam poloviti konce, ali ...

isprika ako sam postavila pitanje u pogrešnom forumu.

zanima me da li je moguće da u dvije različite aplikacije - konkretno blockchain i crypto (u obje sam se registrirala) imaju različite vrijednosti Bitcoina? blockchain pokazuje vrojednost cca 62000$ a na crpto 52000 $

 

hvala puno

 

p.s. tek proučavam sve to...

JackIsBack čet 15.4.2021 12:14
Filodendron-Ž kaže...

hej,

početnik sam u svomu tome, pokušavam poloviti konce, ali ...

isprika ako sam postavila pitanje u pogrešnom forumu.

zanima me da li je moguće da u dvije različite aplikacije - konkretno blockchain i crypto (u obje sam se registrirala) imaju različite vrijednosti Bitcoina? blockchain pokazuje vrojednost cca 62000$ a na crpto 52000 $

 

hvala puno

 

p.s. tek proučavam sve to...

 Nešto krivo gleadaš ili je nešto krivo na toj blokchain aplikaciji. Tu možeš provjeriti vrijednost svake crypto valute s tim da različiti marketi imaju male oscilacije.

GrimReaperKC čet 15.4.2021 12:43
Filodendron-Ž kaže...

hej,

početnik sam u svomu tome, pokušavam poloviti konce, ali ...

isprika ako sam postavila pitanje u pogrešnom forumu.

zanima me da li je moguće da u dvije različite aplikacije - konkretno blockchain i crypto (u obje sam se registrirala) imaju različite vrijednosti Bitcoina? blockchain pokazuje vrojednost cca 62000$ a na crpto 52000 $

 

hvala puno

 

p.s. tek proučavam sve to...

 jedan app ti je vj u eurima a drugi u dolarima

lokin čet 22.4.2021 11:36

Pozdrav svima, 

Imam pitanje vezano za povlačenje novaca sa Crypto.com. Pretpostavljam da svi moramo imat otvoren račun u Litvi, pa me zanima zna li netko imamo li dodatne troškove za vođenje tog računa ili se samo uzima fee prilikom povlačenja novaca (8$ koji ste ranije spominjaili)?

Koji je najbolji način za povlačenje? Ja sam sve uplaćivala sa tekućeg računa, pa sam taj račun u Litvi pokušala spojiti sa istim tekućim računom. Je li netko radio na taj način?

 

 

 

 

GrimReaperKC čet 22.4.2021 13:16
lokin kaže...

Pozdrav svima, 

Imam pitanje vezano za povlačenje novaca sa Crypto.com. Pretpostavljam da svi moramo imat otvoren račun u Litvi, pa me zanima zna li netko imamo li dodatne troškove za vođenje tog računa ili se samo uzima fee prilikom povlačenja novaca (8$ koji ste ranije spominjaili)?

Koji je najbolji način za povlačenje? Ja sam sve uplaćivala sa tekućeg računa, pa sam taj račun u Litvi pokušala spojiti sa istim tekućim računom. Je li netko radio na taj način?

 

 

 

 

 nemoraš imat račun u litvi.

 

možeš povlačit samo na račune koji su na tvoje ime i prezime. i mora vec biti barem 1 transakcija na fiat wallet sa tog računa na koji se želiš isplatiti.

Gogislav čet 22.4.2021 16:50

Pozdrav svima.

Molio bih pomoć oko accounta kojeg imam na Crypto. Com.

Uglavnom kad sam otvorio račun sve sam korake slijedio kako me tražila aplikacija i stvorio sam račun, verificirao adresu i u roku od par sati dobio potvrdu da mi je account aktivan. Sve funkcionira uredno, kupujem i prodajem bez problema za sada, ali danas kad sam odlučio aplicirati za Ruby VISA karticu sam uredno kupio i stake-ao 350 eura vrijednosti CRO tokena iz fiat walleta i sad me opet tražilo da verificiram adresu pri aplikaciranju za VISA karticu. Je li to standardna procedura da dvaput traži verificiranje adrese, jel sam uredno opet uploadao račun s identičnim podatcima kao i što je bilo pri stvaranju računa i sad mi je status "pending" već par sati.. Jel to normalno ili? 

GrimReaperKC čet 22.4.2021 18:46
Gogislav kaže...

Pozdrav svima.

Molio bih pomoć oko accounta kojeg imam na Crypto. Com.

Uglavnom kad sam otvorio račun sve sam korake slijedio kako me tražila aplikacija i stvorio sam račun, verificirao adresu i u roku od par sati dobio potvrdu da mi je account aktivan. Sve funkcionira uredno, kupujem i prodajem bez problema za sada, ali danas kad sam odlučio aplicirati za Ruby VISA karticu sam uredno kupio i stake-ao 350 eura vrijednosti CRO tokena iz fiat walleta i sad me opet tražilo da verificiram adresu pri aplikaciranju za VISA karticu. Je li to standardna procedura da dvaput traži verificiranje adrese, jel sam uredno opet uploadao račun s identičnim podatcima kao i što je bilo pri stvaranju računa i sad mi je status "pending" već par sati.. Jel to normalno ili? 

 koliko vidim sve je u redu, ocito prvi puta nesto nije proslo.. al ako je pending sad onda je okej

Gogislav čet 22.4.2021 19:24

Hvala na odgovoru. Sad sam napravio screenshot ( vidi se da je "pending" pod Card application sivim slovima) pa mi se čini da sam shvatio problem, neka me netko ispravi ako griješim ali izgleda da doista dva puta moraš verificirati adresu.

* Prvi put kad stvaraš Crypto.com račun (što ima smisla)

* Drugi put kad apliciraš za neku od VISA kartica (što mi nema smisla jer ako si dokazao "proof of address" pri inicijalnom stvaranju accounta onda nema logike da dva puta radiš isto, a i dalje imaš sve ovlasti što se tiče buy/sell/transfer ordera? 

GrimReaperKC čet 22.4.2021 20:10
Gogislav kaže...

Hvala na odgovoru. Sad sam napravio screenshot ( vidi se da je "pending" pod Card application sivim slovima) pa mi se čini da sam shvatio problem, neka me netko ispravi ako griješim ali izgleda da doista dva puta moraš verificirati adresu.

* Prvi put kad stvaraš Crypto.com račun (što ima smisla)

* Drugi put kad apliciraš za neku od VISA kartica (što mi nema smisla jer ako si dokazao "proof of address" pri inicijalnom stvaranju accounta onda nema logike da dva puta radiš isto, a i dalje imaš sve ovlasti što se tiče buy/sell/transfer ordera? 

 ako tako gledaš da, 2 puta moraš..

 

prvo je KYC, moraju imat tvoje podatke da dobiješ račun i sve šta ide uz njega. 

 

drugo je za karticu, pošto moraju nekamo poslat tu karticu i podaci moraju odgovarati podacima uz koje si se registrirao (radi usporedbe). 

lokin čet 22.4.2021 22:30

Hvala na odgovoru! 
ali ja i dalje ne razumijem, oprosti ako mi se mora crtati kao malom djetetu :( 

Da povučem novce trebala sam uplatiti bilo koji iznos na taj račun u Litvi... 

Uplate sam radila normalno sa tekućeg računa, s tim da nisam uplačivala na wallet nego sam direktno kupovala kriptice. 
Ako sad pokušam uplatiti direktno na wallet isto traži da prvo uplatim na taj račun u Litvi.. 

Ti hoćeš reći ako sam uplaćivala sa tekućeg da bi mi novci isto trebali sjedati na tekući? Ne znam jel tu sad problem sepa...

GrimReaperKC pet 23.4.2021 06:55
lokin kaže...

Hvala na odgovoru! 
ali ja i dalje ne razumijem, oprosti ako mi se mora crtati kao malom djetetu :( 

Da povučem novce trebala sam uplatiti bilo koji iznos na taj račun u Litvi... 

Uplate sam radila normalno sa tekućeg računa, s tim da nisam uplačivala na wallet nego sam direktno kupovala kriptice. 
Ako sad pokušam uplatiti direktno na wallet isto traži da prvo uplatim na taj račun u Litvi.. 

Ti hoćeš reći ako sam uplaćivala sa tekućeg da bi mi novci isto trebali sjedati na tekući? Ne znam jel tu sad problem sepa...

 

kripto se u appu moze kupovati 2 nacina. direktno sa bilo koje kartice, 30 dana od rege je free, kasnije ide 3% provizije.

ili kao sepa transfer eura u fiat wallet,pa iz njega kupovati kripto.

 

znači sa fiat walleta nemozes eure isplacivati nigdje,dok prvo sa računa na koji želiš isplatu ne uplatiš na fiat wallet. 

računi se moraju "povezati". 

 

neznam dal se može se takućeg (kune) uplaćivati na fiat wallet .. jer je kuna euro. ali sa deviznog eur znam da se moze. kad bi ti sad sa deviznog eur uplatila na fiat wallet nesto eura(nebitna kolicina),tad bi se računi povezali i onda mozes primat eure sa fiat walleta na taj isti devizni račun. 

 

ja radim sve preko revoluta i to mi čini život 99x lakšim

Gogislav pet 23.4.2021 09:32

Može se i s kunskog računa isplatiti na FIAT wallet, samo se napravi konverzija kod SEPA uplate i platiš fiksno 2.25 Kn uslugu transakcije.

Ja tako radim preko svog žiro kunskog računa u PBZ-u uredno, jedino nisam probao isplaćivati natrag sa FIAT walleta na taj račun, ali pretpostavljam da se može jer ako možeš učiniti s njega depozit na FIAT morao bi moći i obrnuto, uz vjerojatno isto neki gubitak prilikom konverzije iz Eura u HRK. 

Joevž sri 5.5.2021 15:37

Ljudi molim pomognite,koristim nekih 3 mj. Crypto i nije mi jasno zašto nisam dobio njihovu karticu još,uzeo sam običnu plavu.dali postoji mogućnost prebacivanja novaca koje imam na crypto Fiat walletu na moju Revolut karticu,i kako.hvala Vam !

GrimReaperKC sri 5.5.2021 15:45
Joevž kaže...

Ljudi molim pomognite,koristim nekih 3 mj. Crypto i nije mi jasno zašto nisam dobio njihovu karticu još,uzeo sam običnu plavu.dali postoji mogućnost prebacivanja novaca koje imam na crypto Fiat walletu na moju Revolut karticu,i kako.hvala Vam !

 javi se supportu oko kartice, nek vide šta se događa ..

 

šta se tiće fiat walleta, mozes vratiti novac na revolut ako si s revoluta uplacivao gore.

 

ako nisi , posalji par eura s revoluta,pa ces moc vratiti sve na revolut (racuni se moraju "povezati" )

Joevž sri 5.5.2021 18:22

Sada sam preko recoluta kupio link za 2 dolara radi probe,ali ne kužimo kako da povežem Revolut sa walletom,da si mogu poslat novac na revolut,molim ako nije problem malo preciznije jer stvarno više ne znam na koji način...hvala puno na pomoći...

GrimReaperKC čet 6.5.2021 06:57
Joevž kaže...
Sada sam preko recoluta kupio link za 2 dolara radi probe,ali ne kužimo kako da povežem Revolut sa walletom,da si mogu poslat novac na revolut,molim ako nije problem malo preciznije jer stvarno više ne znam na koji način...hvala puno na pomoći...

 pošalju se euri sa revoluta u fiat wallet sepa transferom

dax-lax pon 10.5.2021 16:54

Pitanje. Majnam eth koji mi se isplaćuje na crypto.com eth wallet i onda kad mi treba, prebacim to na crypto.com visu pa kupujem kaj mi već treba u trgovini. Već je 2-3 mjeseca koristim i načelno poznajem app.

Danas poželim krenuti u suprotnom smjeru i dođem do zida. Nisam siguran do čega je. Trenutno u app-u nemam ništa u kriptu, nego je sve na kartici u parama za trošenje.

 

Dakle, imam pare na crypto vizi i želim kupiti neki coin. Kako to izvesti? Pokušavao sam direkt preko sepa s crypto.com visom ali stalno baca error "declined by issuer". Onda sam došao na ideju da možda moram prvo u fiat wallet pa tek onda kupit kripto ali stvar je ista. Transfer-depozit-sepa i onda ne mogu dodat CRO visu. 

 

Znači, ja već imam karticu svoje banke kojom sam na početku top up napravio ali sada ne želim kupit kripto s njom, nego baš crypto.com visom. Nadam se da sam dovoljno jasno objasnio svoj problem

dejo6 pon 10.5.2021 17:07

Mislim da sam negdje pročitao da kad jednom staviš novce na karticu, više ih ne možeš vratiti. Jedino da digneš na bankomatu pa uplatiš na svoj bankovni račun, pa onda prebaciš na crypto.

kruskar pon 10.5.2021 17:21

Stigla, ali smatram da sam pogrešku napravio.

Jer je SMEĆE app, a na web-u sam morao radit novi račun jer jednostavno mi ne dopušta da se prijavim s računom koji mi je na mobitelu, baca me na mobilnu app.

Cryogenic uto 11.5.2021 08:35
dax-lax kaže...

Pitanje. Majnam eth koji mi se isplaćuje na crypto.com eth wallet i onda kad mi treba, prebacim to na crypto.com visu pa kupujem kaj mi već treba u trgovini. Već je 2-3 mjeseca koristim i načelno poznajem app.

Danas poželim krenuti u suprotnom smjeru i dođem do zida. Nisam siguran do čega je. Trenutno u app-u nemam ništa u kriptu, nego je sve na kartici u parama za trošenje.

 

Dakle, imam pare na crypto vizi i želim kupiti neki coin. Kako to izvesti? Pokušavao sam direkt preko sepa s crypto.com visom ali stalno baca error "declined by issuer". Onda sam došao na ideju da možda moram prvo u fiat wallet pa tek onda kupit kripto ali stvar je ista. Transfer-depozit-sepa i onda ne mogu dodat CRO visu. 

 

Znači, ja već imam karticu svoje banke kojom sam na početku top up napravio ali sada ne želim kupit kripto s njom, nego baš crypto.com visom. Nadam se da sam dovoljno jasno objasnio svoj problem

 

 

nedaju šupci, ja prodam eth, pa na crypto visu pa na revolut pa onda sa revoluta kupim coin na crypto.com, ali crypto.com uzima 2.15 % na prodaju ethereuma, jel ima neki nači da se zaobiđe to njesra.

dax-lax uto 11.5.2021 09:13
Cryogenic kaže...
dax-lax kaže...

Pitanje. Majnam eth koji mi se isplaćuje na crypto.com eth wallet i onda kad mi treba, prebacim to na crypto.com visu pa kupujem kaj mi već treba u trgovini. Već je 2-3 mjeseca koristim i načelno poznajem app.

Danas poželim krenuti u suprotnom smjeru i dođem do zida. Nisam siguran do čega je. Trenutno u app-u nemam ništa u kriptu, nego je sve na kartici u parama za trošenje.

 

Dakle, imam pare na crypto vizi i želim kupiti neki coin. Kako to izvesti? Pokušavao sam direkt preko sepa s crypto.com visom ali stalno baca error "declined by issuer". Onda sam došao na ideju da možda moram prvo u fiat wallet pa tek onda kupit kripto ali stvar je ista. Transfer-depozit-sepa i onda ne mogu dodat CRO visu. 

 

Znači, ja već imam karticu svoje banke kojom sam na početku top up napravio ali sada ne želim kupit kripto s njom, nego baš crypto.com visom. Nadam se da sam dovoljno jasno objasnio svoj problem

 

 

nedaju šupci, ja prodam eth, pa na crypto visu pa na revolut pa onda sa revoluta kupim coin na crypto.com, ali crypto.com uzima 2.15 % na prodaju ethereuma, jel ima neki nači da se zaobiđe to njesra.

 Onda je možda bolje da samo konvertiram eth u neki drugi kripto tipa tether

ivedome ned 30.5.2021 10:17

Evo jedno pitanje, ušao sam pred par dana na crypto i napravio 5 kupnji bez problema direktno preko visa kartice, od jučer pokušavam i vise ne ide, znaci sve napravim, prođem autorizaciju preko PBZ i kad treba kupiti napise error kontaktirajte support. .. probao sam da napravim i transakciju preko banke, ali kod uplate također napise da je nesto krivo, jel moguće da je blokirano od strane PBZ?

dpanijan čet 2.9.2021 13:46

Molim pomoć, da ne lutam previše...

Po malo rudarim, uglavnom na nicehash, pa konvertiram u EUR i prebacim na devizni. Naknada oko 1,45€ pri konverziji do 100EUR (obično sam prebacivao manje iznose).

 

E sad, dobio sam crypto.com karticu i sad bih htio prebacivati direktno sa nicehasha na nju i trošiti u trgovini.

Prvo treba prebaciti BTC na crypto.com, to je jasno.

Što dalje ako kupujem u Hrvatskoj ? Treba konvertirati BTC sa crypto accounta na crypto.com visa karticu, u EUR ili GBP ? Kod plaćanja u kunama automatski se konvertira? 

Molim savjete glede naknada, tečaja i svega ostalog :)

Kako optimizirati za neke male iznose, do 100EUR mjesečno prometa, da mogu natočiti gorivo ili kupiti sladoled ?

dejo6 čet 2.9.2021 20:15

Prebaciš kripto valutu na crypto.com, odeš na karticu, dodaš eure iz kripto valute koje imaš i koristiš karticu. Normalno plaćaš u trgovinama ili na internetu, automatski se konvertira u kune ili koja već valuta treba.