grzzi čet 25.10.2012 10:40

Ma nema uopće mjesta raspravi o tome. Steve je isključivo svojim odlukama izvukao tvrtku sa ruba propasti ili životarenja. Pa čovjek je raspustio odbor i zabranio im da se upliću u bilo kakve odluke. Kad čitaš o tome što im je i kako uvjetovao dobro se nasmiješ ... na svaki pokušaj vetoa bilo je ili će biti tako ili ja odoh. Kasnije ih više ništa nije ni pitao nego je postavio par svojih ljudi ... a umjesto Ellisona samo kartonsku figuru ... pa to je show što je on tamo radio. Prodao im NeXT i ugradio ga u OSX. Zacrtao smjer, praktički je sve sam odradio što se odluka, smjera i ostalog tiče. Lik je pravi materijal za film i seriju.

Tonči čet 25.10.2012 11:04

Steve je bio ključan za Apple i pitanje je kako će i u kojem smjeru Apple sada. Baš zato što je bio opsesivan kad su odluke i rad u pitanju, Apple je onakav kakav jest. Ovo sada mi se više čini kao obrambeni rat, nego proždiranje tržišta kakvo se dešavalo ranije. Istina, konkurencija je stasala, ali i prije su imali dobre pokušaje, a Apple bi ih "poklopio"...

grzzi čet 25.10.2012 11:08
Tonči kaže...

Steve je bio ključan za Apple i pitanje je kako će i u kojem smjeru Apple sada. Baš zato što je bio opsesivan kad su odluke i rad u pitanju, Apple je onakav kakav jest. Ovo sada mi se više čini kao obrambeni rat, nego proždiranje tržišta kakvo se dešavalo ranije. Istina, konkurencija je stasala, ali i prije su imali dobre pokušaje, a Apple bi ih "poklopio"...

Ma problem im je i gdje dalje odavde i tko ima muda u appleu ili da se bolje izrazim volje ... Ima dobar članak ako te takve stvari zanimaju ... svodi se na "It is said that after conquering all of the then-known world, Alexander the Great wept, for there were no more worlds to conquer." :) Probili su tih par novih tržištai sad se stvari stabiliziraju, kao što je uobičajeno ... bez stvaranaj novih tržišta nije izgledno da netko može imati vladavinu u pravom smislu riječi.

možda auto industrija ... treba negdje upucati te puste miljarde, u neki R&D umjesto da ih dijele dioničarima koji su ionako dobro zaradili na rastu. 

Tonči čet 25.10.2012 11:17

Nemoj tako po dioničarima. Neki dioničari su jako sretni, što su prije nekog vremena kupili za 100 pa prodali za 700 :)

 

Štos je da Apple ima što osvajati na polju softvera, ali i hardvera. Apple TV, recimo.

grzzi čet 25.10.2012 11:19
Tonči kaže...

Nemoj tako po dioničarima. Neki dioničari su jako sretni, što su prije nekog vremena kupili za 100 pa prodali za 700 :)

 

Štos je da Apple ima što osvajati na polju softvera, ali i hardvera. Apple TV, recimo.

da, o TV - u je i riječ u članku ... poanta je da je čitavo tržište teško nekih 30 milijardi / god ... iz ove perspektive appleu je to malo. vjerojatno.

Tonči čet 25.10.2012 21:07
zoki.zlikowski kaže...
Po meni ima dva polja u kojima Google grabi, a koliko je poznati Applea nema (osim ako nije skriveno) - Google glasses i auti koji sami voze.

Znaš kad će auti voziti sami? Za 40-50 godina možda. Tu je najveća prepreka zakon.

zoki.zlikowski čet 25.10.2012 22:55
Tonči kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Po meni ima dva polja u kojima Google grabi, a koliko je poznati Applea nema (osim ako nije skriveno) - Google glasses i auti koji sami voze.

Znaš kad će auti voziti sami? Za 40-50 godina možda. Tu je najveća prepreka zakon.

 

Pa evo voze vec u dve americke drzave.
grzzi čet 25.10.2012 22:57
Tonči kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Po meni ima dva polja u kojima Google grabi, a koliko je poznati Applea nema (osim ako nije skriveno) - Google glasses i auti koji sami voze.

Znaš kad će auti voziti sami? Za 40-50 godina možda. Tu je najveća prepreka zakon.

 

koliko je meni poznato kalifornija je jedna od dvije drzave u kojoj je to vec ozakonjeno. btw racunalno upravljana vozila u praksi se pokazuju daleko sigurnija, a tek smo poceli.
mario.L_hr čet 25.10.2012 23:19
grzzi kaže...
Ne znam sto je tu cudno. Meni nije jasno kako netko tko voli tehnologiju moze ne simpatizirati Apple. :D

Ne znam koliko si star ali zašto misliš da je iti jedna od velikih kompanija tehnološka? One su prije sve trgovačke i žive upravo od ovakvih kao što si ti. Daj mi novu igračku jer stara više ne valja. Taj mentalitet skraćivanja vijeka trajanja proizvoda (po mogućnosti jednokratna upotreba) i vodi svijet u propast.

 

 Niti jedna kompanija nema moje simpatije, sve su nastale na leđima iskorištavanja radnika u trećem svijetu, krađom, prijevarom i otimačinom.

SupremeCommander čet 25.10.2012 23:27
Tonči kaže...
Znaš kad će auti voziti sami? Za 40-50 godina možda. Tu je najveća prepreka zakon.

Onda nece nikad jer ce aute do tada zabraniti kao prilicno neekonomicno vozilo koje neracionalno rasipa energiju. Vjerojatno cemo uvesti neka strogo kontrolirana vozila koja ce se kretati po posebnim i specijalno dizajniranim rutama bez potrebe za usporavanjem/ubrzavanjem sto trosi najvise energije.  A autonomne vlakove imamo vec odavno tak da...

 

grzzi pet 26.10.2012 00:07
mario.L_hr kaže...
grzzi kaže...
Ne znam sto je tu cudno. Meni nije jasno kako netko tko voli tehnologiju moze ne simpatizirati Apple. :D

Ne znam koliko si star ali zašto misliš da je iti jedna od velikih kompanija tehnološka? One su prije sve trgovačke i žive upravo od ovakvih kao što si ti. Daj mi novu igračku jer stara više ne valja. Taj mentalitet skraćivanja vijeka trajanja proizvoda (po mogućnosti jednokratna upotreba) i vodi svijet u propast.

 

 Niti jedna kompanija nema moje simpatije, sve su nastale na leđima iskorištavanja radnika u trećem svijetu, krađom, prijevarom i otimačinom.

 

komunizam i futurizam j fresqua na stranu, apple ne operira u vakuumu nego u kapitalizmu. Simpatiziram ih zbog kulturoloskog doprinosa, poticanja i ukazivanja na vaznost dizajna, priblizavanja tehnologije svakome, iznimnog softwarea i hardwarea, stila i klase. Inace te potpuno shvacam i pausalno podrzavam tu ideologiju, al ne mogu ne simpatizirati kreativnu, inovativnu i pokretacku silu koja je sve ove godine dolazila iz cupertina. Danas su teski mainstream, ja sam im se divio kad su bili potpuni underdog i gotovo nepoznati kod nas. Jos uvijek imaju kredita kod mene.