logan čet 27.10.2011 14:12

Ma Nokia je Nokia, oduvjek ostala pojam za kvalitetu i dugotrajnost. Uz sve ove turbolencije, padove i uspone želim joj brz oporavak i puno novih korisnika, iskreno i iOS i Android će s vremenom mnogima dojadit i željeti će neku promjenu, a tu onda Nokia ulazi u igru. Mnogi prićaju sve i svašta o Nokiji, dakako podcjenjujući je ali garantirano niti jedan mob od HTC-a nije kvalitetan i kvalitetnije napravljen od recimo Nokie X7-00, imam takva dva komada i to je fenomenalan  mobitel jer se to nekom svidjelo ili ne. Najlakše je trabunjat i govorit rekla-kazala. Telefon treba uzet u ruke i dobro ga proučit i naravno uzeti model koji će zadovoljit prohtjeve i zahtjeve njegovog vlasnika. Meni se osobno X7 svidjela i po dizajnu i mogučnostima  koja mene u potpunosti zadovoljavaju, tako da niti jednog trenutka nisam požalio što sam uzeo taj mob., naprotiv uzeo sam još jedan dok je bio dobavljiv po povoljnoj cijeni !!

Leglo čet 27.10.2011 14:24
RobertS kaže...

Interesantno u ovom threadu je da isti oni koji su do prije koji dan pljuvali po iPhone-u jer ima "premali" ekran sada isti takav kod Nokie drze kao bas "taman", ni prevelik, ni premali, u 60 postova nema niti jedne usporedbe sa 4+ incnim Samsung ciglama. Pljuvali su po bijeloj boji iPhone-a, sada naglasavaju "novost" kako ce eto, i N9 - super, super - dolaziti u bijeloj boji. Pljuvali su jer iPhone 4 nije imao 1080p video, kod Nokia to nikog ne smeta, 720p je sasvim ok. 16Gb na iPhone-u 4 je bilo "premalo za ozbiljne korisnike", 16Gb kod Nokie je ok, tako to mora biti, sto ce nekom vise, pa imas 25Gb SkyDrive-a. Nedostatak SD utora - kod iPhone-a katastrofa, kod Nokie - ok, Boze moj. 512 Mb RAMa je kod iPhone-a pusiona, Nokia - nitko to ni ne spominje jer "Nokia je uvijek trebala manje RAMa". Prednja kamera - to nikom ne treba, pravi momci ionako samo telefoniraju i SMSaju. Zatvoreni OS i vezanost na jedan AppStore - kriminal kad je u pitanju iOS, nesto genijalno kad je u pitanju Nokia/WP7, "tako je puno sigurnije". iPhone je bolesno precijenjen, Nokia za parsto kuna manje - super cijena, jedva cekaju da je kupe, kval'teta je to.

 

Tako je to na brdovitom Balkanu.

 

Nokia i ima veci ekran od iPhonea, da li bi trebao bit veci ? Bit ce, posto Nokia nece izbacit samo jedan model godisnje. Nitko nije dizao u nebesa boje, vec su ljudi izmedu ostalog spomenuli da ce dolazit u više boja. Nitko nije pljuvao iPhone 4 zato sto nije imao 1080p video, to si izmislio. 16GB jest malo za ozbiljne korisnike, zato i Nokia 800 nije za ozbiljne korisnike nego za average joeove. 25GB jest dobra stvar, no nikako ne nadomjestava nedostatak sd carda, sto ponovno nitko nije tvrdio suprotno. Zapravo generalno izmisljas da netko u neba diže Nokia-u, vec jednostavno ljudi vole diversity, te vise potenciraju WP 7.5 kao dobra alternativa monopolistima tj. Androidu i iOS-u. U tvom nekom idealnom svijetu vjerovatno bi svi trebali postovat i klanjati se iOS-u i Androidu, a nove igrace konstantno pljuvat. Meni je drago da WP i Nokia hrabrije uletavaju na trziste smartphonova, a iskreno se nadam da cemo jednog dana imat tri jednako zastupljena OS-a. 

apoteka čet 27.10.2011 15:49
Batista kaže...

Def cekam Ashu 300 da vidim cijene na black marketu :)

 

To je mob za mene. Niti preskupo, niti preglupo :)

Ima ono najbitnije -  jednostavno.

 

(sad vidim, hebo ih patak da nisu mogli ugurat jos samo WLAN :S)

a C3-01?